EXPOSITIE 'DUURZAAM WADDINXVEEN' ACTIE VOOR NIEUW SCHOOLPLEIN SJOELEN KAARTEN BADMINTON VOOR KINDEREN IN WIJK 'ZUID' STARFESTIVAI VERKRIJGBAAR Hart van Holland 12 november 2003 pagina 11 Rijdende tentoonstelling Bloembollenactie Kleur en fleur Uitstraling mmÊÊÊm Door Karin Jongkind (Tekstueel) KERKDIENSTEN - 16 november Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor W. v.d. Meer. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. L.M. Schermers; 11.15 uur Eucharistie viering pastor W. v.d. Meer. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur drs. H.J. Paas; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Vrijz. Prot. Gel.gem ds. M.F. de Vries. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur H. Wulffraat. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds. M. Golverdingen. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman; 18.00 uur kand. E. Gouda. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop - Het Starfestival vormt ieder jaar aan het begin van het nieuwe jaar de afsluiting van het Midwinterfestival in de Boskoopse veiling. Dit jaar wordt het Starfesti val door Carnavalsvereniging De Krooshappers georganiseerd op 10 januari 2004, met optredens van onder andere de Gibson Brothers, Wolter Kroes en Dins. Kaarten rosten €22,50 in de voorverkoop bij Primera Groendendijk aan de Kon inginneweg en de WV aan het Reijerskoop. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1. Dick Dros, 1382 punten; Kees Kuipers, 1374 punten; 3. Jan Kersbergen, 1283 punten; 4. Frans Bouwmeester, 1265 punten; 5. Tine wtgendorff, 1223 punten. Klasse B: 1. Wim Slingerland jr., 346 punten; 2. David Sinnema, 313 punten; 3. Pascal van Gils, '376 punten; 4. Cor Faay, 1259 pun ten; 5. Adrie Faas, 1252 punten; 6. Kor van Herk, 1235 punten; 7. C. En- "eveld, 1221 punten; 8. Trudy van leeuwen, 1216 punten. Klasse C: 1. Frans Bötger, 1238 pun ten; 2. C. Slingerland, 1218 punten; 3 Dirk Faas, 1190 punten; 4. Arie Koos, 1180 punten; 5. Jan Olie, 1156 Ponten; 6. Bas Koppenaal, 1149 Punten. Klasse D: 1. Cor van Gils, 1149 pun ten;2. Sjaan Faay, 1147 punten; 3. J. uanich, 1115 punten; 4. Ans Ende- 'e|d, 1069 punten; 5. Marius Kers- tergen, 1068 punten; 6. Cor Kers- ^r9en, 1067 punten; 7. mevr. A. ••armelink, 1044 punten; 8. Paul Vd. Meer, 1034 punten; 9. dhr. A.L. ^arrnelink, 1030 punten; 10. Ro- Md Meijer, 1029 punten; 11. Marie 'an Herk, 1028 punten; 12. Gerrie Koppenaal, 978 punten; 13. M.C. aKtor, 963 punten. Klasse E: 1. W. Slingerland sr., 1031 Punten; 2. Ben den Ouden, 1029 Punten; 3. IJsbrand Hortensius, 992 Punten; 4. Peter Bötger, 991 pun- .Sn. 5. Riet Verwoerd, 960 punten; Henk Lagendijk, 921 punten; 7. Tl Looman,s, 914 pun^e.n. Waddinxveen - In het kader van de 'Brede School' in de wijk 'Zuid', wordt regelmatig aandacht be steed aan 'sporten voor kinderen'. Sport kan een positieve bijdrage le veren in de ontwikkeling van een kind. Daarom worden de kinderen in de gelegenheid gesteld kennis te maken met een aantal sporten, in de hoop dat kinderen enthousiast worden voor een sport. In de serie 'Kennismaken met sport' staat de komende weken 'badmin ton' op het programma. Geduren de vier middagen kunnen kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar kennismaken met deze sport. De lessen vinden plaats in basis school 'De Kameleon' aan de Ka naalstraat 2-4 op dinsdag 18, 25 no vember en 4, 11 december van 15.30 tot 17.00 uur en zullen wor den verzorgd door badmintonvere niging "lnvictus"uit Waddinxveen. De kosten voor deelname aan deze kennismakingscursus van vier les sen bedragen 2,00 per kind. Kin deren uit de wijk 'Zuid' kunnen zich opgeven bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-631932 of via e-mail sww@stww.nl (graag naam, adres en leeftijd vermelden). Waddinxveen - In de Openbare Bibliotheek kunnen bezoekers mo menteel een expositie van het Platform Duurzaam Waddinxveen bekijken. De tentoonstelling met de titel 'levenslange garantie, hier, nu, later en ver weg' is tot 1 december te zien. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis, die in zijn portefeuille onder meer milieu, energie en duurzaamheid heeft, opende de expositie op 7 novem ber. De expositie is een zogenaamde 'rijdende tentoonstelling' van het Centrum voor Internationale Samenwerking (COS) uit Zuid-Hol land. Organisaties, stichtingen, ver enigingen of groepen die zich in zetten voor de natuur, het milieu en duurzaamheid kunnen deze tentoonstelling reserveren. De ex positie is erg in trek en daarom zijn de leden van het Platform Duur zaam Waddinxveen blij, dat de ten toonstelling de komende weken in het Gouwedorp te zien is. De expo sitie heeft zeven onderwerpen: 'Duurzaam bouwen', 'Inrichting van openbaar groen', 'Energie', 'Eerlijke handel', 'Verkeer en ver voer', 'Internationale uitwisseling voor kinderen' én 'Internationale uitwisseling voor jongeren'. Alle onderwerpen worden door middel van foto's, panelen en voorwerpen toegelicht. Bezoekers kunnen door middel van een speurtocht langs de diverse onderdelen hun kennis op het gebied van duurzaamheid testen. Aan deze speurtocht is ook nog een prijsvraag gekoppeld. In zijn openingswoord sprak wet houder Dijksterhuis vol lof over de inspanningen van de leden van het Platform Duurzaam Waddinxveen. Het Platform wil de mensen bewust maken van hun eigen bijdrage aan én invloed op een duurzame ont wikkeling van de samenleving. De tentoonstelling moet daar ook aan bijdragen. De wethouder vindt het belangrijk dat mensen continue ge prikkeld worden door bijvoorbeeld leden van het Platform en de ge meente over het belang van een goed en gezond milieu. "De ge meente wil graag het goede voor beeld geven. Zo zijn we al overge stapt op groene stroom en werken we hard aan een verbetering van de openbaar groenvoorzieningen." De wethouder kreeg tijdens de opening van de expositie uit han den van een basisschoolleerling een pakket met ecologische bloem bollen overhandigd. De leerling verzocht de wethouder deze bloembollen in een gemeentelijk plantsoen te plaatsen. Wethouder Dijksterhuis beloofde de bloembol len door te geven aan wethouder Dirk Lont. Deze gaf afgelopen za terdag bij het wijkgebouw Zonnig Zuid in Waddinxveen, de aftrap van een bloembollenactie. Deelne mers aan het Wijk- en buurtbeheer in de wijk Zuid planten ieder jaar op verschillende plaatsen in hun wijk bloembollen. In het voorjaar ziet de wijk er altijd fleurig en vro lijk uit. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Hoera, Sabine heeft zwemdiploma A. oma en opa Rodenburg Brigitte, gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hou van je Door Karin Jongkind Waddinxveen - De Prins Willem Alexanderschool voert actie. De vestiging aan de Wingerd is hard toe aan een nieuwe inrichting van het schoolplein. En hoe dat eruit moeten komen te zien is ook al duidelijk. Volgens de gemeente lijke begroting krijgt de PWA school echter pas in 2008 geld om het schoolplein op te knappen. Dat duurt veel te lang vinden de leer lingen, ouders en leerkrachten. Daarom organiseren ze verschillen de activiteiten om geld in te zame len. Afgelopen vrijdag werd een grote Fancy Fair gehouden in de school. Tussen vier en acht uur wer den er op school oliebollen, bloe men en planten, zelfgemaakte kransen en allerlei 'rommelmarkt spullen' verkocht. De kinderen tra den op met zang en dans, knutsel den, deden spelletjes of lieten zich schminken. Met het geld dat wordt verdiend wil de school een aantal onderde len uit het nieuwe schoolpleinont- werp realiseren. Vooruitlopend dus op het gemeentelijke budget. Di recteur Rob Hoek: "Er moet veel gebeuren aan het schoolplein. In de eerste plaats moeten de tegels worden opgehoogd. Tevens moet er een nieuwe zandbak komen en een aantal nieuwe speeltoestellen en materialen. Het belangrijkste op korte termijn is dat het schoolplein wat meer fleur en kleur krijgt. In de komende jaren kunnen we dan het gehele plan gefaseerd uitvoeren." De geldinzamelacties lopen voor spoedig. "De ouders zijn zeer be trokken en ook het team van leer krachten is enthousiast. Voor de zomervakantie is er een school pleincommissie opgericht. In middels is een sponsorloop georga niseerd. Hierbij is ruim €3000,- ver diend. Een tweede activiteit is een kerstkaartenactie. De kinderen hebben zelf een aantal kerstkaar ten ontworpen, die ze vervolgens in huiselijke sfeer proberen te ver kopen. De opbrengst van de Fancy Fair moet echt het klapstuk wor den." De Prins Wiiïem Alexander school heeft twee vestigingen, één op de Oranjelaan en één aan de Wingerd. De school aan de Oranjelaan kreeg vorig jaar een nieuw schoolplein. Directeur Rob Hoek: "Een verzorgd en fleurig schoolplein geeft de school een betere uitstraling én verhoogt het speelplezier van de kinderen. We hebben dat op de Oranjelaan kunnen zien. Om onze acties onder de aandacht van de Waddinxveense bevolking te bren gen hebben we posters opgehan gen bij winkeliers in het dorp en de media benaderd. Daarnaast zijn we ook gaan praten met de directies en besturen van andere scholen. De Koningin Beatrixschool en de Kar dinaal Alfrinkschool in de Zuidpias hebben bijvoorbeeld onlangs ook zelf geld bijeengebracht om het schoolplein op te knappen. Hun ideeën en tips waren voor ons zeer bruikbaar." Om het totale school- pleinontwerp van de PWA-school uit te kunnen voeren is ongeveer €35.000,- nodig.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11