K WELPENTEAM KORBIS KAMPIOEN GROENEWEG OVERKLAST WEDEROM VERLIES VOOR BE FAIR VOLLEYBALDAMES GOEDE PRESTATIES JEUGDTURNSTERS TARZAN HOGE SCORES G0UWE-DAMES KOPLOPER MOERKAPELLE VERLIEST STREEKDERBY FLYERS DAMES 1 HAALT FLINK UIT KEVIN VIS SCOORT 9 MAAL VOOR BE FAIR VOORVERKOOP WINTERSHOW ROLLING'90 SPORT Korfbal Hart van Holland 12 november 2003 Voetbal pagina 13 Voetbal Volleybal Turnen Waterpolo Voetbal Basketbal Waddinxveen - Voor korfbalvereniging Korbis begon deze week het zaalseizoen. In de veldcompetitie is het eerste welpenteam van Korbis erin geslaagd kam pioen te worden. Door een 5-1 winst op Ijsselvogels is het team ongeslagen gebleven. Jessica, Yoran, Na than en Jacco gaan in de zaali nd e W1-klasse spelen. Door een groeiend ledental kan Korbis met vier wel penteams uitkomen in de wintercompetitie. (Foto: Korbis). Waddinxveen - Het G-voetbalelftal van Be Fair speel de zaterdag de competitiewedstrijd tegen KRV uit Katwijk. Van te voren was een overwinning ingecal culeerd. De uitwedstrijd was immers ookmet ruime cijfers gewonnen. Maar daar zag het in eerste instan tie niet naar uit. Na 2 minuten stond het 1-1 en na 4 minuten 2-2. Grote man van de wedstrijd was Kevin Vis. Kevin, die gemiddeld per seizoen rond de 40 doelpunten maakt, was deze keer wel erg op dreef. Liefst negen maal wist hij de keeper van KRV te pas seren. Doelpunten van Rene Streng (2), Wouter Nei- enhuis en Jos Verboom brachten een uitslag van 13-4 op het scorebord. Waddinxveen - In de thuiswedstrijd tegen Delta is het eerste dameste am van Be Fair er niet in geslaagd punten te pakken. Gehandicapt be gonnen de dames aan de wedstrijd. Zonder libero Merel de Best en de geblesseerde Sandra van den Berg moest er geïmproviseerd worden op een aantal posities. Dit pakte voor de gastvrouwen niet gunstig uit. Delta zat goed in haar vel en speelde in de eerste set superieur. Met 10-25 mocht dat duidelijk zijn. In de tweede set veranderde coach Milev van Be Fair van spelverdeel- ster, maar de passing bleef dusda nig slecht dat er geen verandering in spel merkbaar was. Ook deze set ging verloren met 16-25. In de derde set sloeg het noodlot toe en Marit de Heus viel geblesseerd uit. Gelukkig kon Be Fair beschikken over Liselotte de Gijt uit het derde team en zij speelde zeer sterk. Er werd beter spel vertoond door Be Fair, waardoor er aantrekkelijke rally's gespeeld konden worden. Het mocht echter niet baten en de derde en daarop volgende vierde set werden verloren met 19-25 en 20-25. Be Fair begeeft zich nu in de onderste regionen van promotie klasse A en zal hard moeten wer ken de komende weken om zich hoger op de lijst te plaatsen. Moerkapelle - Drie groepen jeugd- turnsters van Tarzan deden afge lopen zaterdag 8 november mee met de Springwedstrijden in Woer den. Het was de eerste wedstrijd in een serie van drie wedstrijden van de regio Zuid Holland Noord. Bij liet onderdeel minitrampoline werd door Tarzan 3 de vijfde plaats behaald, met 8,58 punten. De pun ten van Tarzan 1 en 2 waren 8,50 en 8,04. Op de lange mat werd het puntentotaal van 8,69 behaald. Verder werd er nog op de plank en kast gesprongen, maar daar waren de meisjes wat minder fortuinlijk. Al met al een prima resultaat, waarmee juf Ingrid Westerman te vreden was. Waddinxveen - De bondsteams van de de Gouwe speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Een ontketend dames 1 won royaal met zZ-2 van het sterk verzwakte Brandenburg. Heren 1 kan zijn draai nog moeilijk vinden; zij verlo ren met 5-10 van Katwijk. Dames 1 De uitslagen in de Trophy-competi- be geven aan dat sommige teams extra benadeeld worden door de d't seizoen gekozen opzet. Met oanne als toeschouwer wordt je in bet ootje genomen, want vooraf denk je een leuke wedstrijd te gaan zien als de Gouwe tegen Branden berg op het programma staat. Niet dus. De Gouwe mag dan Gillian van den Berg, Karen Weerd en Brenda "ogenboom als internationals mis- sen; Brandenburg mist er zes! Een Sedevalueerde wedstrijd derhalve, d'e uiteindelijk gemakkelijk door de Gouwe met 22-2 werd gewon en. De periodestanden waren 4-1, 0, 5-0 en 6-1. Brandenburg scoor de 2-1 en 17-2 Heren 1 ,e heren mochten aantreden je9en Katwijk. De Gouwe stond de rgelopen jaren garant voor span ende wedstrijden tegen deze I °eg, maar afgelopen zaterdag eK het of Katwijk een maatje te groot was. In de eerste periode was het alleen Marc Faber die tot sco ren kon komen en keek de ploeg van trainer/coach Anton Heiden aan tegen een achterstand van 1-4. In de tweede periode konden de heren niet echt terugkomen in de wedstrijd, doordat zij op alle fron ten tekort kwamen. In deze perio de was het Wouter Steller die 2-5 liet aantekenen. In de derde perio de kregen de heren wel weer kan sen om terug te komen in de wed strijd. Deze kansen werden ook benut. Door fraaie goals van Mare Faber en Wouter Steller was de spanning weer compleet terug en leek met een 4-5 achterstand het gat gedicht. Maar in het begin van de vierde periode was het toch Kat wijk dat een mokerslag uitdeelde. Binnen twee minuten keken de heren van De Gouwe tegen een achterstand van 4-10 aan. Remko Overdam mocht de eindstand be palen op 5-10. Een enigszins geflat teerde uitslag, maar Van Uden-De Gouwe had zeker niet het recht op meer en zal volgende week tegen Vlaardingen uit een ander vaatje moeten tappen. Zaterdag 15 november speelt dames 1 om 17.30 uur thuis tegen Polar Bears 1 uit Ede. Heren 1 en dames 2 spelen uitwedstrijden. Moerkapelle - De wintershow van Rolling'90 komt er aan. Tij dens de wintershow "Cinderola" zullen alle leden van Rolling'90 een aan het rolschaatsen aange past sprookje uitvoeren. Op woensdag 26 november van 19.00 tot 20.00 uur en, indien er kaar ten over zijn, op woensdag 10 de cember is ae voorverkoop van en- treekaarten. Er worden vijf voorstellingen ge geven: maandagavond 22 decem ber van 19.00 tot 21.00 uur, dins dagavond 23 december van 19.00 tot 21.00 uur, woensdagmiddag 24 december van 12.30 tot 14.30 uur, zaterdagmiddag 27 decem ber van 14.00 tot 16.00 uur en za terdagavond 27 december van 19.00 tot 21.00 uur. Een kaartje voor volwassenen kost €6,50 en een kinderkaart (kind tot 12 jaar) kost €4,-, voor de eerste vier voorstellingen van de Wintershow. Voor de vijfde en laatste voorstelling worden voor lopig 50 entreekaarten voor vol wassenen en enige kinderkaarten in de verkoop gedaan. Deze laat ste voorstelling is een VlP-voor- stelling; een kaart voor een vol wassene kost €10,00 en voor een kind €6,50. Deze voorverkoop wordt in Op Moer gehouden. Re serveren is niet mogelijk. Gekoch te kaarten kunnen niet terugge geven of omgeruild worden. Zevenhuizen - Het Rotterdamse NOC kwam afgelopen zondag als ongeslagen koploper naar Zeven huizen. Zij trof het niet dat uitgere kend tegen deze koploper, Groene- weg zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. Het was na afloop niet verrassend dat Groeneweg had gewonnen, de cijfers echter 7-1 waren dit wel. Binnen 5 minuten scoorde Maurice Eckhardt de eerste van zijn in totaal zes treffers. De keeper redde tot tweemaal toe een inzet van Jarno van Dorp van de lijn voordat Eckhardt de bal simpel binnentikte. Slechts heel even kwa men de gasten terug door een for midabele vrije trap in de kruising. Keeper Gert Haan was kansloos. Tot aan 10 minuten voor de rust bleven beide ploegen gelijk waardig maar vanaf dat moment werd NOC volledig door Groene weg afgetroefd. De twee vleugel middenvelders Menno van Dam en Arnoud van Leeuwen snelden hun directe tegenstander veelvuldig voorbij. De overige middenvelders en verdedigers wonnen alle duels en Eckhardt werd weer eens het 'goudhaantje'. Nog voor de rust zette Groeneweg NOC definitief opzij. Een briljante goal van Ec khardt, na een pass van Ed Boude- wijn ontdeed hij zich met een bui tenkantvoet kapbeweging van zijn tegenstander en boog de bal over de kansloze keeper. Binnen een mi nuut schoot van Dam de bal loei hard binnen na een goede actie van van Dorp en scoorde Eckhardt zijn hattrick door met de borst een fantastische actie van de linkerkant van van Leeuwen af te maken. Na de rust leek het er even op dat Groeneweg deze voorsprong wel genoeg vond maar een tweede hattrick van Maurice Eckhardt bracht de niet eens geflatteerde eindstand op het scorebord. Vooral de 5-1 (een stiftbal) en de 6-1 (in- tikker na weer een sprankelende actie van Arnoud van Leeuwen) ge tuigden van grote klasse. Het moet gezegd dat NOC keurig bleef voet ballen, welgeteld één grove over treding gedurende de hele wed strijd. Het moet ook gezegd dat Groeneweg in deze vorm een titel kandidaat is. Tegen ploegen die kort op de man spelen (zoals verle den week tegen Schiebroek) zullen de 'rood-zwarten' echter meer moeite hebben. In tegenstelling tot eerdere berichten speelt Groene weg zondag niet thuis maar uit tegen Aeolus. Het tweede elftal heeft ook de weg naar boven gevonden. Na een reeks gelijke spelen werd nu knap uit van Zwervers 2 3-1 gewon nen. Zondag speelt het elftal thuis om 11.00 uur tegen SCO 2. Moerkapelle - Aan de zegereeks van het Moerkapels standaardteam kwam zaterdag jongstleden een eind, doordat de met veel spanning tegemoet geziene derby tegen Be Fair met 4-2 werd verloren. Het ver lies kreeg bovendien een bittere bijsmaak, doordat keeper Mark Huisman na een benutte penalty, waardoor de stand op 2-0 kwam, het speelveld moest verlaten met een rode kaart. In de 32e minuut belandde een strakke voorzet van Henk-Jan Ver zijl voor het Moerkapelle doel, waarbij Peter Zijderhand met een tegenstander een duel uitvocht. Hierbij constateerde scheidsrechter Van Os uit Schoonhoven dat de Be Fair speler naar de grond werd ge trokken en kende vervolgens een strafschop toe. De penalty werd door Koen Meijer feilloos ingescho ten waardoor Be Fair uitliep naar 2- 0. Keeper Huisman schopte daarna de bal het veld in, waarbij de bal de teruglopende scheidsrechter raak te. Hoewel de heer Van Os met de rug naar het doel stond en de actie niet kon waarnemen, gaf hij de Moerkapelle keeper toch een rode kaart. Trainer Kerkhof zette vervol gens A-junior Derek de Leeuw als keeper in en haalde Lennaert Visser naar de kant. In het begin van de wedstrijd was Be Fair overigens iets sterker en waren er enkele gevaar lijk situaties voor het Moerkapelse doel. Gaandeweg kwamen de "Blauw-Witten" beter in de wed strijd. De 1-0 viel dan ook tamelijk onverwacht. Na het wegzenden van Huisman probeerden de Moer- kapellenaren de lakens te verzet ten. Na 10 minuten in de tweede helft kreeg Moerkapelle wegens vermeend hands een zeer aan vechtbare penalty toegekend, die door Peter Zijderhand werd benut. Moerkapelle zette hierna druk en werd het voor het Be Fair doel knap benauwd. Achterin werd daarbij ruimte weggeven en daarvan werd gebruik gemaakt. Een lange bal werd op links door de vrijstaande Koen Meijer ingekopt en die 3-1 betekende de nekslag. Dat het daarna nog 4-1 werd en Rob van Leeuwen de eindstand op 4-2 be paalde, was alleen nog van belang voor de statistiek. Met 17 uit 4 duels blijft Moerkapelle op de tweede plaats, onmiddellijk ge volgd door Be Fair en BSC '68 met 16 punten. Zaterdag wordt thuis gespeeld tegen BSC '68, aanvang 13.30 uur. Waddinxveen - Flyers Dames 1 wint ruim van SBU uit Utrecht. Heren 1 verliest met geringe cij fers van New Stars. Dames 1 begon moeizaam tegen SBU. Vooral de eerste acht minuten waren niet best. Hierna kwam er enige verbetering en de eerste periode werd met 12- 8 afgesloten. In de tweede periode lukte het Flyers niet om meer af stand te nemen. Er was sprake van een gelijkopgaande strijd. (13-12). Na de pauze kreeg de thuisploeg vleugels en werden de gasten vol ledig weggespeeld. Elke aanval was raak en in de derde periode kwam er via 18-6 een geruststellende voorsprong op het bord. De vierde periode was een formaliteit, ware het niet dat de Waddinxveense dames er een show van maakten met als resultaat een 34-12 score. Uitslag 77-38. Topscoorder: Anita van Unen met 23 punten. Heren 1 moest op bezoek bij koplo per New Stars. De start van Flyers was dramatisch. New Stars regeer de de gehele eerste periode en sloot deze af met een 26-8 voor sprong. In de tweede periode kwa men de Waddinxveense heren beter in het spel en er kon vanaf dat mopient gesproken wprden van een wedstrijd. Toch ging deze periode nog naar de thuisploeg 14- 10. Na de pauze bleek pas wat Fly ers in zijn mars had. Nu was het New Stars dat achter de feiten aan holde. De derde periode konden de gastheren de schade nog beper ken tot 18-19, maar in de vierde periode kwam Flyers goed terug 10-20, maar toch geen winst. De uiteindelijk uitslag was 68-57. Tops coorder: Wolter Zwijnenburg met 18 punten. Jongens Junioren 1 maakte er een echte thriller van. De starts was goed en de eerste periode werd af gesloten met 16-8. Hierna kwam de klad er in. Niets lukte en Flyers ging forceren, hetgeen Rotterdam Bas ketbal alleen maar in de kaart speelde. De tweede periode werd de schade via 12-14 nog beperkt, maar in de derde ging het mis. Via 11-21 kwamen de gasten op voor sprong en deze voorsprong werd gehandhaafd tot in de achtste mi nuut, toen kwam Flyers weer op voorsprong via 54-53. Het werd nog 56-53, maar via een onnodige fout kwamen de gasten nog terug tot 56-56. Met nog vier seconden op de klok, kreeg Flyers twee vrije worpen. Eenmaal raak 57-56. Rot terdam Basketbal ging hierna in de fout door balverlies en in de zoe mer werd er nog een fout ge maakt. Jeroen Langelaar mocht drie vrije worpen nemen en scoor de 100 Uitslag 60-56. Topscoor der: Stijn van der Heijden en Se- bastiaan Overdam, alle twee 14 punten. Jongens Kadetten 1 deed goede zaken door ruim en met goed spel te winnen van MSV. 94-36. Tops coorder: Reinier Goddijn met 19 punten Jongens Mini's 1 blijft koploper door winst op BOB uit Oud Beijer- land. Door de wedstrijd goed te starten met snel aanvalswerk en een goede verdediging werd de eerste periode afgesloten met 22-8. In de tweede periode was de tegenstander gewend aan het Fly ers spel en deze periode eindigde in 14-14. De derde periode was een kopie van de eerste, een prima start en via goede individuele ac ties afgewisseld met doordacht teamspel werd deze afgesloten met 20-4. De laatste periode was een kwestie van uitspelen. Uitslag 75-40. Topscoorder: Nick Hazelaar met 22 punten. Vrijdagavond 14 november in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 2 tegen BV Alphia.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13