najaar... mm WOLLEFOPPENWEG WORDT 'GEKNIP1 SINT NICOLAAS KOMT! WÊÊÊÊÊÊÊ^m LET OP! 25e jaargang\ nummer 1049 SPECIAL: A llliif VOOR NOG MEER SFEER IN EN OM Mr HET HUIS DEZE WEEK IN H IART VAN HOLLAND ~2 Veel aanloop bij Kramendag Zie pagina 8 Actie voor nieuw schoolplein Zie pagina 11 Nieuwe Prins Carnaval Zie pagina 20 CV-KETEL NODIG? k VISSER EN ZN. COWBOY BILLY BOEM IN SWANLA EHBO CURSUS IN MOERKAPELLE LUNCHCONCERT V editie ZEVENHUIZEN- i MOERKAPELLE NESSELANDE] Tussen de Laan van Avant Garde en de Jac. de Graaffweg komt een afsluiting medio 2004. E mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Door Karin Heeren Nesselande/Oud Verlaat - Als de plannen van de deelgemeente Prins Alexander doorgang vin den dan wordt op korte termijn de Wollenfoppenweg 'geknipt', dat wil zeggen afgesloten voor het doorgaand verkeer. In het bestemmingsplan Nesselande, door de deelgemeente aangeno men in 1998, wordt al gesproken van een knip in deze weg, die nu eenmaal niet geschikt is voor grote hoeveelheden verkeer. Nu de bouw van Nesselande gestaag voort gaat is de tijd gekomen om deze plannen daad werkelijk te realiseren. De eerste knip zal op korte termijn aange legd worden, de tweede knip medio 2004. De eerste knip is gepland nabij de Groeneweg en de kruising met de Bermweg, direct na de 'ingang' van de Wollenfoppenweg. Dit zal nog niet zoveel effect heb ben op het doorgaande verkeer. De doorgaande route zal zich dan ver plaatsen door Nesselande, over de Brandingdijk en de Laan van Avant- Garde. De tweede knip, gepland medio 2004, zal doorgaand verkeer echt onmogelijk maken. Hierbij komt er dan een knip tussen de Laan van Avant-Garde vanuit Nesselande en de Jacques de Graaffweg, de 'ingang' van Zevenkamp. Woensdag 5 november waren belanghebbenden in de gelegen heid hun zienswijze kenbaar te maken tijdens een hoorzitting in wijkgebouw De Scheg in Zeven kamp. Mevrouw J.L. van Drongelen- Ton, vice voorzitter van het dagelijks bestuur van de deelgemeente Prins Alexander leidde de avond in. De heer Pot, ambtenaar bij de deelge meente Prins Alexander en mevrouw Van Arkel van de Stede- bouwkundige dienst van Rotterdam waren aanwezig om technische details toe te lichten. Er waren vele bewoners van de Wollenfoppen weg, van de kern Oud Verlaat en de wijken Nesselande en Zevenkamp van de gemeente Rotterdam. Belangen van de diverse bewoners- groepen stonden vaak tegenover elkaar. Bewoners van de Wollenfop penweg waren veelal van mening dat veiligheid boven snelheid moet gaan en dat zij erg blij zijn met het voornemen om te knippen. Een van de aanwezigen hield hiervoor zelfs Zevenhuizen - De familievoorstel ling "Een vreemde vogel" door Cowboy Billy Boem is zondag 14 december te zien in dorpshuis Swanla. De voorstelling, georga niseerd door de Zeven Muzen, is geschikt voor kinderen vanaf 3 jaar. Met een nieuw en aansteke lijk liedjesprogramma zullen Cow boy Billy Boem en zijn vriend de indiaan de zaal op zijn kop zetten. Bart Pullens en Marcel Sophie van Pater Moeskroen zijn de uitvoe rende artiesten die hun uiterste best zullen doen alle bezoekers een fantastische middag te bezor gen. De voorstelling begint om 14.00 uur. De entree bedraagt €5,- voor kinderen; volwassenen beta len €7,50. Voor meer informatie: 0180-633863. Moerkapelle - Het Rode Kruis, afdeling Zevenhuizen-Moerkapel- le, start in januari 2004 een begin nerscursus EHBO. Bij voldoende aanmeldingen begint de cursus op dinsdag 13 januari. Deelnemers ierenonder andere alle levensred dende handelingen en het behan delen van brandwonden. De cur sus bestaat uit 14 avonden en een examenavond. Voor meer infor matie en aanmelding: 079- 5932161. Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt zondag 16 november een lunchconcert. Twee docenten van deZeven Muzentreden daarbijop: Barbara Kramer-Kurmann op viool en Nelly Pavlova op piano. Samen spelen zij een sonate van Ludwig van Beethoven en een werk van Maurice Ravel. Verder speelt Nelly een fantasie van Frederic Chopin en een prelude van Claude Debus sy en Barbara een sonate van Eugè- ne Ysaye. Het concert duurt onge veer een uur en vindt plaats in de Vrijzinnig Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139. De zaal is open vanaf 12.45 uur, het concert begint om 13.00 uur. De toegang bedraagt €3,-, kinderen tot 18jaar en vrienden van De Zeven Muzen hebben gratis toegang, ledereen is welkom. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een week nadat Sint Nicolaas met een groot aantal van zijn zwarte pieten in Nederland is gearriveerd, zal hij zaterdag 22 november Zevenhuizen en Moerkapelle bezoeken. Burgemeester Westendorp verwelkomt de Sint, met een deel van zijn'pietenvolk, om half elf in Moerkapelle op het Raadhuisplein en daarna om 14.00 uur op het plein voor het gemeentehuis in Zevenhuizen. Heel veel kinderen hebben inmiddels een kleurplaat opgehaald bij de win keliers in de Dorpsstraat en er zijn er zelfs al ingeleverd, dus de voorselec tie is begonnen en hettellen van de winterpenen in de etalages is best lastig want verschillende winkeliers hebben ze wel erg ver weggestopt. Er is nog een aantal kleurplaten beschikbaar bij de diverse winkels, die ingekleurd of geverfd voor 20 november ingeleverd moeten zijn, in Zevenhuizen bij AH, C1000 en 't Karrewiel en in Moerkapelle bij John Kadiks. Van de Sint hebben werd vernomen wat de prijsjes zijn voor de mooist gekleurde platen en daarom kan gezegd worden: "het is zeker de moeite waard". Ook heeft een Zwarte Piet over de schouder van Harry de Jong mee gekeken en verteld hoe het op te voeren toneelstukje heet: "Barend redt de Sintintocht van Zwingelspaan". ingang van de WoUefoppenweg wordt nabij de Groeneweg/Bermweg het eerst afgesloten, op een zo kort mogelijke termijn. 8 Nieuwe e-mailadressen voor het Hart van Holland: E mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl de bewoners van Oud Verlaat die geheel geïsoleerd raken en ook Zevenhuizen niet goed meer kun nen bereiken. "Over de Middel weg" was het antwoord van de heer Pot. "Vroeger hadden we tenminste nog een trekschuit" schamperde één van de aanwezigen. Op de opmerking dat de Middelweg niet geschikt is voor doorgaand verkeer liet de heet Pot zich ontvallen dat zij ook niet bijeen waren om de pro blemen van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle op de lossen. In het publiek was wethouder De Jong aanwezig, waarop deze reageerde dat hij van mening is dat de gemeen te Rotterdam de problemen van ontsluiting neerlegt bij de buren en met oplossingen aankomt die vol strekt niet toereikend zijn. De heer Pot bood snel excuses aan en ook mevrouw Van Drongelen zei dat het er de deelgemeente veel aan gele gen is om in samenspraak met de buren tot oplossingen te komen. Een suggestie van een van de aan wezigen om Nesselande te ontslui ten via de Jacques de Graaffweg richting Zevenkamp, hiermee wordt een Rotterdams probleem op Rot terdams grondgebied opgelost. Deze suggestie werd door de heer Pot direct van tafel geveegd met de mededeling dat de deelraad in 1998 besloten heeft dat niet te doen om de verkeersdruk in Zevenkamp niet te groot te maken. Hierop werd de vraag gesteld waarom deze sug gestie toch niet meegenomen kan worden, net als alle andere sug gesties die zijn gedaan. De situatie is anders dan in 1998 omdat de ont sluiting via Nieuwerkerk nog niet gereed is. Toen mevrouw Van Dron gelen de toezegging deed dit inder daad mee te nemen kwam haar dat te staan op een boze opmerking van een mevrouw die woont in Zeven kamp. Dezelfde week nog was tij dens een andere bijeenkomst over de verkeerssituatie door mevrouw Van Drongelen beloofd dat dit echt niet zou gebeuren. Hierop reageer de zij dat 'meenemen' nog niet 'toe zeggen' is. Hiermee werd duidelijk dat het verkeersprobleem van Nes selande in ieder geval niet tot tevre denheid van alle partijen opgelost kan worden. Bewoners van Nesselande, voor heel veel zaken als huisarts en andere voorzieningen gericht en georiën teerd op Rotterdam, vroegen zich af hoe zij het snelst bij de huisarts kon den komen. "Op de fiets" reageer de de heer Pot en met de auto een erg ingewikkelde route met vele kilometers omweg. In ieder geval zolang de ontsluiting vanuit Nesse lande richting Nieuwerkerk aan den IJssel nog niet gereed is, wat niet verwacht wordt voor 2006. En dan een warm pleidooi in dichtvorm. Een bewoonster vroeg zich daarbij af of de volgorde van aanleg niet omgedraaid kan worden omdat de eerste knip nog niet heel veel zal uit maken voor het doorgaande ver keer op een groot deel van de Wol lenfoppenweg. Enkele eigenaren van bedrijven aan de Wollenfop penweg hebben wel hun zorg uit gesproken over de bereikbaarheid van hun bedrijven en de mogelijk heid om met een vrachtauto op hun locatie te komen. Alle op- en aan merkingen kregen de toezegging dat hier nog eens kritisch naar geke ken zal worden.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1