Zevenhuizen - Moerkapelle WS Laatste fase verbouwing bankhal Workshop Hoofdpijn voor DGA Effecten Eindejaarsrally houdt aan Leaseconstructie voor Tuinbouwkas Rabobank Hart van Holland 12 november 2003 5e jaargang nummer 240 Aanmeldformulier Rabobank heeft primeur glastuinbouw Weeknieuws Rabobank Zoals u wellicht weet moeten vanaf 1 junil 999 alle nieuwe pensioenre gelingen voldoen aan de nieuwe Wetgeving Fiscale Behandeling van Pensioenen. Deze wetgeving geldt niet alleen voor de "gewone werknemers" maar ook voor Directeur-GrootAandeelhouders (DGA's). ledereen die pensioen opbouwt binnen de eigen onderneming of bij een verzekeraar, wordt door de nieuwe wetgeving geconfronteerd met een veel lagere pensioen opbouw dan voor juni 1999. Het is een maatregel waarin opnieuw te zien is dat de wetgever de pensioenopbouw aan het beteugelen is. Bestaande pensioentoezeggingen van vóór 1 juni 1999 konden in begin sel gebruik maken van een overgangsregime. Dit regime loopt echter op 1 juni 2004 af. Dit betekent dat per die datum iedere toezegging aan de regels moet voldoen. En wat denkt u van alle plannen omtrent de vut en pré-pensioen die nu op stapel staan? Duidelijk is dat DGA's van alle veran deringen flink hoofdpijn kunnen krijgen! De Rabobank organiseert op 24 november a.s. een workshop voor DGA's waarin uiteengezet wordt wat de invloed van de veranderingen zijn en welke maatregelen mogelijk zijn. Indien u hierbij aanwezig wilt zijn kunt u zich aanmelden via onderstaand aanmeldformulier of via telefoonnummer (0180) 63 73 56. Bij deze meld ik me aan voor de workshop voor DGA's van maandag 24 november 2003. Naam Aantal personen U kunt dit aanmeldformulier inleveren bij de Rabobank in Zevenhuizen. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Vaak zijn de laatste maanden van het jaar de beste beleggingsmaan den. Ook dit jaar lijkt het weer die kant op te gaan. Sinds begin okto ber doen de beurzen al goede zaken. Steeds meer macro-econo mische cijfers wijzen op een aanko mend economisch herstel. De AEX- index won 2.3% tot 343 punten, de hoogste slotstand van dit jaar. Afgelopen week was er wederom meevallend macronieuws vanuit de Verenigde Staten. Het producenten- vertrouwen voor zowel de verwerken de als de dienstverlenende industrie steeg sterker dan verwacht. Ook lieten de fabrieksorders in september een stijging zien.Grootgrutter Ahold profi teerde van het bericht dat zij de voor lopige winnaar is van de prijzenoorlog in de supermarktbranche. Verder kon digde de onderneming een claim emissie aan van EUR 2,5 mrd om de balans op te schonen. Dit bericht werd positief ontvangen, Ahold won 7,4% en sloot op EUR 8,09. Uitgever Wolters Kluwer ontvouwde strategische plannen. Beleggers toon den weinig vertrouwen en waardeer den de wokkels met meer dan 10% af. Positief nieuws uit de chiphoek was dat de wereldwijde verkopen van half geleiders in het derde kwartaal met 17.5% zijn gestegen, de sterkste stij ging in lange tijd. Chipmachinemaker ASML klom 4.5%. Ook andere chip fondsen zoals het Amerikaanse Intel en het Duitse Infineon wisten te win nen.Teleurstellend nieuws was er voor modehuis Gucci, waar topduo De Sole en Ford zijn vertrek aankondigde. Dit pakte slecht uit voor de Franse retailer PPR, die Gucci per april 2004 over neemt. PPR leverde 5.8% in. Europese autoproducenten ten slotte profiteer den van goede autoverkopen over de maand oktober in Amerika. Vooral de Duitse autoproducenten BMW en DaimlerChrysler wisten hun verkopen op te voeren en werden daarvoor beloond door beleggers. Met een bijzondere transactie in het Zeeuwse, heeft de Rabobank haar leidende rol in de glastuinbouw bevestigd. Voor het eerst is er een zogenaamde sale- en leaseback van een tuinbouw kas onder de Pachtwet gerealiseerd. Het leasen van tuinbouwkassen leek tot op heden om meerdere redenen onhaalbaar. Met deze transactie heeft de Rabobank aangetoond dat het lea sen van kassen weldegelijk mogelijk én interessant is. In dit artikel worden de technische kanten van de construc tie belicht. De kern van de constructie is een financieel instrument waardoor ondernemers in de glastuinbouw die investeren in Groen Label Kassen (GLK) op voorhand kunnen profiteren van de fiscale investeringsfaciliteiten. Het betreft een sale- en leaseback structuur waarbij de Rabobank de kas sen koopt van de ondernemer vlak voor het moment van ingebruikname. Vervolgens worden de kassen weer teruggeleast aan de ondernemer. De Rabobank kan in verband met de investering een fiscaal voordeel clai men in de vorm van investeringsaf trek. Dit voordeel wordt voor een belangrijk deel doorgegeven aan de glastuinbouwondememer. Omdat dit al bij aanvang van de transactie gebeurt, bewerkstelligt de onderne mer direct een versterking van zijn eigen vermogen. Tot voor kort werd de lease van een tuinbouwkas onmogelijk geacht, van wege de Pachtwet. Van de bevoegde instanties is goedkeuring verkregen en Rabobank is per 14 oktober eige naar geworden van de eerste Groen Label Kas in het Zeeuwse Rilland. De Rabobank zal zich met dit unieke product nog nadrukkelijker profileren in de tuinbouwsector, voornamelijk in het segment van de grotere glastuin- bouwondernemingen met forse investeringsplannen. Bovendien kwa lificeren de kassen ook voor een groenfinanciering, die aangetrokken wordt bij Rabo Groen Bank. Voor meer informatie over dit product, kunt u contact opnemen met het agrarischadviesteam van onze bank. Telefoon: (0180) 63 73 19. Zoals u wellicht weet heeft onze bank in de afgelopen maanden twee nieuwe Geldwinkels in Moerkapelle en Zevenhuizen geopend. In verband met de verplaatsing van de geldwinkel in Zevenhuizen wordt de voorzijde van de bank verbouwd. Momenteel wordt in Zevenhuizen de laatste hand gelegd aan de realisatie van extra adviesplekken, waardoor wij u nog beter van financieel advies kun- nen voorzien. Vanaf maandag 17 november kunt u hierdoor hinder ondervinden van een aantal werkzaamheden die in verband met de inrichting van deze ruimte wor den uitgevoerd. De werkzaamheden zullen tot begin december duren. Wij vragen uw begrip voor eventueel ongemak. Rabobank pleit voor lastenverlichting MKB De overheid doet er verstandig aan de lasten voor het midden- en kleinbedrijf (MKB) te verlichten om zo een beter perspectief te schep pen voor deze branche. Die uit spraak deed Piet van Schijndel van de raad van bestuur tijdens de pre sentatie van de 27ste editie van Cij fers Trends bij Interpolis in Til burg. De wereldeconomie trekt aan in 2004, maar Nederland blijft ach ter, voorspelt Van Schijndel.'En met name het MKB krijgt het zwaar te verduren.' Hij doelde daarmee op lastenverzwarende ontwikkelingen zoals het twee jaar doorbetalen van medewerkers bij ziekte. Ook maakt de Rabobank zich zorgen over de binnenlandse bestedingen. 'De koopkracht blijft gelijk of neemt zelfs af en dat is slecht voor de con sumptie. Het MKB voelt zo'n ontwik keling rechtstreeks in haar porte monnee. De overheid moet daarom het MKB ontzien als het gaat om lastenverzwaring.' Wijffelsprijs voor ondergrondse kast De Herman Wijffels Innovatieprijs 2003 gaat naar de Bredase onder nemer Joep Jacobs. Met zijn onder grondse infrastructuurkast, de Hid- box, sleepte hij de hoofdprijs van 100.000 euro in de wacht. Jacobs ontving de prijs uit handen van SER-voorzitter Herman Wijffels en Bert Heemskerk, voorzitter van de raad van bestuur van de Rabobank. Infrastructuurkasten waren er al een tijdje. Deze kunststof 'woondozen' zijn volgens velen 'horizonvervuilend Daarbij zijn ze gevoelig voor vanda lisme, beschadiging en weersin vloeden. Jacobs' Hid-box neemt al deze nadelen weg. De tweede prijs van EUR 75.000,- ging naar Suzanne Zenden. Zij ontwikkelde een softla- ser-behandelingsmethode en een gel voor littekens en brandwonden De gel versnelt het herstelproces van de beschadigde huid.Jurie Post uit Urk won de derde prijs van EUR 50.000,-. Hij koppelde in zijn bedrijf P°st Tech Nautic een digitaal visvang stregistratiesysteem aan een intelli gent wachtalarmsysteem. Aanmoe digingsprijzen van EUR 10.000,- waren er voor Henk Ouwerkerk uit Helmond, die een vernieuwde stoom- en gasturbine ontwikkelde en voor Tom en Mark Hendriks uit Westerbeek voor hun opklapbare kraambox voor de varkenshouderij. Rabobank reikte de Herman Wijf felsprijs dit jaar voor de tweed; keer uit. De prijs is bedoeld voor het meest grensverleggende idee van een ondernemer. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2