KERSTKAARTEN VOOR MILITAIREN OP VREDESMISSIE MANTEIZORGCAFE SCHRIJVER ROLAND MANS BIJ ARN0LDUS VAN 0SSCH00L VOOR CHALETS EN PARTIJEN RECREATIEPARK 'DE RANDSTAD': OPEN SCHUILPLAATS BOWLING EVENT WINKELDEUR DOORNHEIN BINNENKORT DEFINITIEF DICHT SPECULAASPOPPEN VERKOOP KOFFIEOCHTEND pagina 10 Hart van Holland 19 november 2003 KAPELLE Regio - Juist tijdens de kerstdagen is het belangrijk om de Nederland se militairen op vredesmissie te laten merken dat er aan ze gedacht wordt. Dit kan onder andere door het sturen van een kerstkaart. Het PIT-bureau zorgt ervoor dat kerst kaarten voor militairen op vredes missie tijdig en goed terecht komen bij ze, waar ook ter wereld. Nor maal gefrankeerde kerstkaarten met afzender kunnen tot 12 de cember gestuurd worden naar: Mi litair op vredesmissie, p/a Stichting PIT, Geestbrugweg 91, 2281 CH Rijs wijk. Benthuizen - De Schuilplaats houdt zaterdag 22 november een bow lingavond in het Bowling Centre van Tuyllpark. Deelname aan deze avond is kosteloos. Opgeven kan via het mailformulier op de websi te of door een berichtje te sturen naar aquar@xs4all.nl. Moordrecht - De winkeldeur van Wim Doornhein - schoenen en sport - aan de Moodrechtse Dorpsstraat gaat aan het eind van de middag van woensdag 31 december definitief dicht. Deze woensdag (die zeer ver rassend zal gaan verlopen!) is niet alleen de afsluiting van het jaar 2003, maar tevens van dertig jaar 'vakmanschap in schoenen'. Wim Doornhein, die het schoenmaken met de paplepel kreeg ingego ten, begon officicieel op 9 augustus 1973, mét echtgenote Wil, met het bedrijf; toen namen zij de schoenmakerij van Kees Hertog over. Drie jaar hebben zij de schoenmakerij er nog bij gedaan, daarna richtten zij zich alleen op de verkoop. Het orthopedisch werk is Wim Doornhein er ech ter wel altijd bij blijven doen: "Omdat het zulk dankbaar werk is." De nadruk lag altijd op kwaliteit, concurreren met grote prijsstunters heeft Doornhein nooit nagestreefd. Heel veel klanten uit Moordrecht, maar ook uit Gouderak en andere plaatsen in de omgeving, zullen voor kwaliteitschoenen naar een ander adres op zoek moeten. Want Wim en Wil Doornhein gaan, na dertig jaar 'met ongelooflijk veel plezier' hard gewerkt te hebben, van hun vrije tijd genieten. De personeelsleden, sommigen al vele jaren in dienst, hebben inmiddels bijna allemaal een nieuwe baan gevonden. Benthuizen - Reeds vele jaren houdt kinderkoor De Benthuizer Zangertjes in de sinterklaastijd een verkoop van speculaaspoppen. De kinderen komen zaterdag 22 no vember vanaf 9.30 uur huis aan huis in Benthuizen. Benthuizen - In de Bron aan de Dorpsstraat 48 is op woensdag 26 november een koffieochtend. Nel lie de Wilde zal hier spreken over het onderwerp 'Hoe kan ik tot zegen zijn?'. De koffieochtend be gint om 9.30 uur en oppas voor de kinderen is aanwezig, ledereen is van harte welkom. Gouda - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 20 november van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mo gelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informatie uitgewisseld kun- nen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzet smuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bij eenkomst niet aan te melden. Voor meer informatie: 0182 547920. Benthuizen - De leerlingen van groep 6, 7 en 8 van de basisschool Arnoldus van Os weten nu alles van kinderboekenschrijver Roland Mans. Op vrijdagmiddag kwam hij vertellen over zijn tweede boek (De gele trui) en over het schrijversvak. Het boek ligt net in de winkel. Ro land Mans begon met voorlezen over het eerste fietsongeluk van hoofdpersoon Bart. Een vreselijk, maar toch lachwekkend, ongeluk. Bart is 10 jaar en heeft talent. Hij kan hard fietsen, maar doet dat al leen met zijwielen. Zijn vele fiets- ongelukken hebben hem het idee gegeven dat hij zonder die zijwie len niet veilig kan fietsen. Onder leiding van een oude wielrenner gaat Bart flink trainen. Hij beleeft allerlei avonturen en neemt zelfs deel aan de Tour de France. Daarna konden de kinderen vragen stellen. Over Roland Mans persoon lijk (leeftijd, lengte, vrouw) en over het schrijven. Hoe word je schrijver, hoe krijg je ideeën, heeft u veel verdiend met uw eerste boek, helpt uw vrouw met schrijven? Op alle vragen gaf Roland antwoord. Roland besloot de middag met het verloten van posters en een exem plaar van 'De gele trui'. De leerlin gen kregen ook een handtekening. Als dank voor zijn komst kreeg Ro land van iedere groep een mg bonden set met door de kinctere geschreven korte verhaaltjes die lemaal de titel dragen: 'De ge trui'. Door Frits Brombero Café en grand restaurant de Randstad biedt ook kinderen alle mogelijke vormen van vermaak. De bedrijvige exploitanten verwij zen naar een verleden, waarmee zij voorgoed willen breken. De Vos: "Het was een camping met van alles een beetje. Een beetje cam ping, een beetje patat, een beetje zaaltje. Kortom, het liep niet. We willen met alle middelen die ons ten dienste staan aangeven, dat we hier op bijna 8 ha grond tweede huizen bieden, dat we een restau rant hebben waarvoor niemand zich hoeft te schamen, dat voor kinderen hier alles is te vinden." De compagnons wijzen erop, dat de Randstad (Concordia) géén bun galowpark is, waar gezinnen een paar dagen terecht kunnen en al leen een pyjama en tandenborstel bij zich hoeven te hebben. En een zwempak. Hielema: "Een zwembad hebben we overigens ook, maar met de be kende bungalowparken voor een weekeindje of zo, hebben we niets gemeen. Met onze chalets bieden we mensen de mogelijkheid een tweede huisje te huren of te kopen. Hoe de huurders of kopers dat willen inrichten, is onze zaak niet. We bieden de mogelijkheid tot bewoning en alle faciliteiten om die bewoning prettig te maken. Ook voor de keuken, een warm of koud buffet, hebben we beiden alle benodigde diploma's." Recreatiepark de Randstad is ei gendom van Continental recreatie. Woordvoerder H.W. Beek: "Welke kosten aan de chalets zijn verbon den, is niet nauwkeurig aan te geven, omdat alle huisjes op een ander stuk grond staan. Maar als uitgangspunt kun je stellen dat de prijs op maandbasis 400 euro be draagt." Hielema en de Vos kunnen daaraan toevoegen: "Het staat iedere be woner vrij elk moment z'n chalet te betrekken, zomer of winter, dat maakt geen verschil. Het enige ver schil is wellicht, dat belangstellen den voor een tweede huis niet naar Spanje of Zuid-Frankrijk hoeven te rijden." De band met 't Wapen in Moerka- pelle is en blijft hecht. Hielema: "Concordia ligt in het verlengde van 't Wapen, wat betreft zalen, café en restaurant. De Randstad is maandag en dinsdag gesloten, woensdag en donderdag geopend van vier tot elf, twaalf 's avonds, vrijdag, zaterdag en zondag van twee tot elf. De keuken sluit tijdens het lange weekeinde om half negen 's avonds. Voor meer informatie: 06 - 22475045, of Continental: 0622- 480104. Moerkapelle - Recreatiepark de Randstad aan de Bredeweg tussen de A12 en Moerkapelle gaat onder nieuwe leiding en sterk verbe terd de winter in. De compagnons per 1 oktober van dit jaar Gert- Jan de Vos en Rob Hielema: "En dit met behoud van café met snackbar 't Wapen in Moerkapelle. Er gaan geruchten dat we daar mee stoppen en dat willen we nadrukkelijk tegenspreken. Het re creatiepark doen we er gewoon bij. Dat we tussen beide bedrijven als vliegende kiep moeten fungeren, dat moet maar even zo. In uitbreiding van het personeelsbestand wordt voorzien." Het stoort de compagnons, die de Randstad in pacht behe ren, dat het recreatiepark zo nadrukkelijk als pannenkoekenhuis langs de Bredeweg staat aangege ven. Hielema: "Natuurlijk, die pan nenkoeken blijven, in alle soorten en smaken. Maar we willen in de toekomst meer de nadruk leggen op het café-restaurant, de zalen voor bruiloften en partijen, dat we voor elke gelegenheid een goede keuken hebben en chalets ver kopen en verhuren op jaarbasis. Van de totaal 180 chalets zijn in middels 60 verkocht." Gert-Jan de Vos en Rob Hielema, in collegiale samenwerking.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10