KOEN H00NDERT KANDIDAAT JEUGDADVIESRAAD BINGO IN DE BOOG I WADDINXVEENSE BAND IN TSJECHIË CARTRIDGE-ACTIE YANNA VAN DEN BERG BIJ VROUWENRAAD ACTIVITEITEN IN WIJK ZUID WAD Dl NXVE EN/BOSKOOP Hart van Holland 19 november 2003 Evenementen voor de jeugd Publiciteit Door Karin Jongkind (TekstUeell Waddinxveen - In Waddinxveen wordt volgend jaar een Jeugdad viesraad act'ef Deze adviesraad zal worden ingeschakeld door het college van B&W of de gemeente bij vraagstukken die de jeugd 3™„( ne Jeugdadviesraad kan ook op eigen initiatief haar standpunt over jeugdzaken geven. De Jeugdadviesraad zal be- w ïJ- m.^e ,eeft'id van 12 tot 23 jaar die afkomstig zijn uit Waddinxveen. Momenteel worden de verkiezingen voorbereid. In totaal hebben 24 kandidaten zich voor deze raad opgegeven Tot en met 30 november kunnen alje jongeren uit Waddinxveen tussen r en 23 laar bun stem voor één van deze kandidaten uitbrengen via www.waddinxveen.nl. Koen Hoondert is één van de 24 kandidaten die zich verkies baar stelt. Koen is 16 jaar oud en zit in 5 VWO van het Coenecoop College. Hij heeft twee jongere zussen en zijn hobby's zijn tennis sen en schaatsen. Voor deze laatste sport geeft hij training en ook schaatst hij wedstrijden. Koen wil in de jeugdadviesraad opkomen voor meer evenementen in Wad dinxveen voor de jeugd. Koen Hoondert: "25% van de be volking van Waddinxveen bestaat uit jongeren tussen de 12 en 23 jaar. Dit is een behoorlijk grote groep. Daarom vind ik het belang rijk dat de stem van deze groep ge hoord wordt." Koen heeft drie be langrijke punten, die hij in de Jeugdadviesraad beslist aan de orde wil stellen. In de eerste plaats wil hij pleiten voor meer evene menten voor de jeugd. "Op dit mo ment vind ik dat er vrij weinig te doen is voor jongeren. Er zijn welis waar sportverenigingen, maar wei nig feesten voor de jeugd en ook ontbreken goede uitgaansgelegen heden. Hiervoor moeten jongeren uitwijken naar Reeuwijk, Gouda of Zevenhuizen. Naar de discotheek in Zevenhuizen kunnen we met een bus. Voor Reeuwijk en Gouda zijn we aangewezen op de fiets, met alle gevaren van dien. Een ander belangrijk punt vind ik de aanleg van fietspaden. Er moeten meer goede fietspaden komen, waardoor mensen worden gemoti veerd om eerder de fiets te pakken. Natuurlijk moet dit wel in overleg met de omringende gemeenten. Mijn derde punt gaat over de sportverenigingen. Sporten is goed voor de gezondheid en bovendien doe je bij een sportclub heel veel leuke sociale contacten op. Ik zou bij de gemeente willen pleiten voor meer subsidie voor sportverenigin gen en een rechtvaardige verdeling ervan, zodat nog meer mensen ge bruik kunnen maken van deze vorm van vrijetijdsbesteding." Na zijn opleiding wil Koen graag ver der in de politiek. De jeugdadvies raad zie ik als een goede mogelijk heid om ervaring op te doen in de politiek. Ik ben ook van plan lid te worden van een politieke partij." Er wordt momenteel op verschil lende manieren bekendheid gege ven aan de verkiezingen voor de Jeugdadviesraad. Alle kandidaten komen goed in de publiciteit door middel van posters die worden op gehangen in de scholen en via de website van Waddinxveen. Natuur lijk besteden de kranten er ook aandacht aan en binnenkort kun nen alle leden zich presenteren op de radio van RTV West. Koen werft zijn kiezers voornamelijk op school. Daar vertelt hij aan zoveel mogelijk leerlingen over de Jeugdadviesraad en over zijn kandidatuur. Waddinxveen - Na jaren de pennin gen beheerd te hebben stopt de heer Arie Both met zijn taak als penningmeester van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen. Namens de Kerngroep heeft de heer Both bij zijn afscheid twee cheques overhandigd aan Ferry Rijnbout van Novib. Dit in aanwe- zigheid van de leden van de ver nieuwde Kerngroep. De cheques, ter waarde van 6230,- en 21000,- zijn bestemd voor twee Novibprojecten in Ethiopië die mede financieel ondersteund wor den door Waddinxveen. Met de 6230,- kunnen voor het derde opeenvolgde jaar kinderen naar de basisschool in hun eigen omgeving. De grootste cheque komt ten goede aan R.E.S.T., een onafhankelijke organisatie die zich inzet om de levenssituatie van de allerarmsten in de Ethiopische pro vincie Tigray te verbeteren. De Kerngroep is via de Novib één van de donoren van het werk van R.E.S.T. In het voorjaar van 2003 hebben kinderen van een aantal basisscholen in Waddinxveen een deel van dit geld bij elkaar gerend tijdens de jaarlijkse sponsorloop voor Ethiopië. Ferry Rijnbout was erg blij met de de cheques. In februari 2004 gaan enkele leden van de Kerngroep mee met Novib naar Ethiopië. Er zal onder andere een bezoek ge bracht worden aan R.E.S.T. om te zien hoe de Waddinxveense gelden besteed worden. Waddinxveen - In 'De Boog' is op vrijdag 21 november een bingoa vond. ledereen is van harte welkom 23 november KERKDIENSTEN Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring pastor M. Ameling. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning pastor G.J. Martini, 11.15 uur Eucharistieviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. Hidding; 16.30 uur ds. P.P.H Waterval. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. Z. de Graaf. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. G Leendertse; 14.30 uur ds. W.N Middelkoop. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds R. Boogaard. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda' 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda 0182-698820. in het buurtcentrum aan de C. Huij- genslaan 2 in Waddinxveen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Ook nu het nieuwe clubgebouw van muziekvereniging Concordia gereed is, gaat Concor dia door met de cartridge-actie. Lege cartridges ofwel inktpatronen van printers en kopieerapparaten kunnen iedere donderdagavond van 18.00 tot 22.00 uur ingeleverd worden in het nieuwe clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Een gespecialiseerd bedrijf haalt deze cartridges op en de vereni ging ontvangt per cartridge een bepaald bedrag. Voor meer infor matie: 0182-633311. Waddinxveen - De Stichting Vrou wenraad Waddinxveen, overkoepe lende organisatie van enkele (vrou wenverenigingen van allerlei gezindten, organiseert ieder jaar een activiteit. Dit keer een avond met de bekende en gewaardeerde verhalenvertelster en voordracht kunstenares Yanna van den Berg. Medewerking wordt verleend door Anneke Dekker. Het thema van de avond is 'Heksen'. De avond wordt gehouden op don derdag 27 november in Kreater aan de Kerkstraat 13 Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. ledereen, dus ook mannen, is van harte wel kom. rJh/'imov/Waddinxveen - De band vou Nature heeft begin no- vJ11 ,er °P het Rock Sessions festi- snLu Pelhrimov (Tsjechië) ge- on h Pe band was 9evraagd om On k 7 VVQ:> ycviddyu om P net festival te spelen vanwege 'turele uitwisseling tussen ddinxveen en Pelhrimov. leder jaar gaat er vanuit "Stichting Muzi kanten Collectie Waddinxveen" een band naar het festival in Pelh rimov. De leden van de band, Henk, Monique, Jair, Remco werden door de mensen die het festival organi seerden goed ontvangen en bege leid. De band verzorgde een goed op treden. Met goede muziek, mooie show en een enthousiast publiek werd het een groot feest. (Foto: Death by Nature). Waddinxveen - In het kader van de 'Brede School Zuid' wordt de ko mende maanden een aantal acti viteiten en cursussen gehouden. Zaterdag 28 november wordt in "Zonnig Zuid" een disco gehouden voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar van 18.30 tot 19.45 uur. Tussen 20.00 en- 21.30 uur is het de beurt is aan de oudere jeugd (9-19 jaar) uit wijk 'Zuid'. Op maandagmiddag 17 december kan iedereen, jong en oud, tussen 13.30 en 15.30 uur te recht voor het maken van een kerststukje. In 2004 gaat op 6 januari de cursus Kunst maken' van start; een cursus voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Op 13 januari gaat voor kinde ren van 4 tot en met 6 jaar de cur sus 'Olifantenbal' van start; een cursus van drie middagen waarbij spel en dans centraal zal staan. Beide cursussen vinden plaats in het gebouw van basisschool 'De Ka meleon' Tenslotte zal er op 12 en 15 januari (9.00-9.45 uur) voor ou ders/verzorgers en kinderen van 4 maanden tot 4 jaar de activiteit 'Muziek op schoot' plaatsvinden. Op de informatieborden in de wijk is geregeld informatie te vinden over de activiteiten en cursussen en hoe men zich kan aanmelden. Alle activiteiten zijn uitsluitend voor be woners van de wijk 'Zuid'.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11