BEZUINIGINGSMAATREGELEN DRUISEN TEGEN AFSPRAKEN IN SWANLA IN RUSSISCH- OEKRAÏENSE SFEREN BEKERWINST EN GROTE NEDERLAAG M0ERKAPELSE SCHAKERS BOEKEN MARKT OPEN ZWEMUUR HEERLIJK AVONDJE BIJ VROUWEN VAN NU HANDTEKENINGENACTIE PEUTERSPEELZAAL HISTORISCH CENTRUM "ONS VERLEDEN" Hart van Holland 19 november 2003 pagina 19 ^^Xn^JHUIZEN MOERKAPELLE *JLu? BB, 1 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met ingang van 2002 is aan De Koorn- molen BV een gemeentelijke bijdrage toegekend van 36.300 euro, een bedrag wat jaarlijks geïndexeerd zou worden. De gemeentelijke begroting voor het jaar 2004 gaat ervan uit dit bedrag voor het jaar 2004 te halveren en in twee jaar af te bouwen tot nihil. De voorgenomen bezuinigingen van het college van Burgemeester en Wethouders heeft boze reacties op geleverd vanuit de directie van zwembad De Koorn- molen. Tijdens de onderhandelingen bij de overname van het zwembad en de bouw van het bungalowpark heeft De Koornmolen BV een schriftelijke overeenkomst met de G gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle afgesloten over de betaling van een jaarlijks bijdrage aan de exploitatie van het zwembad. Er is aan deze overeenkomst geen eindda tum vastgesteld. Directeur Willem-Jan van Yperen: "We hebben een overeenkomst en dat is in mijn ogen toch een wezenlijk verschil met een subsidieregeling waarvan je weet dat de verordening regelmatig opnieuw wordt vast gesteld. Een overeenkomst is een samenwerkingsovereen komst en dat mag toch niet zomaar eenzijdig opgezegd worden, lijkt mij." Destijds is er wel een aantal voorwaarden gesteld aan die bijdrage. Zo dient het zwembad open te blijven en toe gankelijk te zijn voor inwoners van de gemeente en de prijs-/ kwaliteitverhouding dient in lijn te liggen met die van de omliggende zwembaden. De directie van het zwem bad licht hierbij toe dat al die zwembaden met honderd duizenden euro's zwaar worden gesubsidieerd. De directie van het zwembad, de heer Willem-Jan van Ype ren, heeft samen met de eigenaar, de heer Arend van der Knaap, een brief verzonden aan de fracties met hun visie op het eenzijdig verbreken van de belofte van het college. Zij zullen dan de gemeente aansprakelijk stellen en naar de rechter stappen. Willem-Jan van Yperen: "Wij knokken dag in dag uit om kwaliteit te leveren tegen een redelijke prijs. Het besluit van het college van B en W maakt het ons onmogelijk om dit succesvolle beleid voort te zetten. Dit zal dus hoe dan ook consequenties hebben, want met het verbreken van de overeenkomst hebben wij ook geen verplichtingen meer." De mogelijke consequenties die genoemd worden in de brief aan de fracties zijn dan ook dat het zwembad geslo ten wordt voor de mensen uit Zevenhuizen-Moerkapelle en omgeving en alleen zeer beperkt open gesteld zal worden voor de parkgasten. Het wordt dan eigenlijk een privé-zwembad. Een andere mogelijkheid is dat de prijzen drastisch verho gen zodat er eindelijk een winstgevende exploitatie van het zwembad ontstaat. "Als er gekozen wordt voor de eerste optie is zwemmen en zwemles voor een ieder uit Zevenhuizen-Moerkapelle en omgeving bij Zwembad De Koornmolen onmogelijk ge worden. Als er gekozen wordt voor de tweede optie zal een hele grote groep het niet meer kunnen betalen om hun kinderen bij ons zwemles te laten nemen en een groot aantal van de ouderen en moeders met baby's zullen ook noodgedwongen om financiële reden moeten afhaken. Op dit moment wordt er aan 500 kinderen zwemles gegeven en bezoeken 105 ouderen hetmeer 'Bewegen voor Oude ren' en 150 moeders met baby's het 'babyzwemmen'." -f:.' Eigenaar en directeur stellen vast dat een getekende over eenkomst met het college geen enkele waarde heeft. Ook is het zo dat de exploitatie van het zwembad, ook met ge meentelijke bijdrage, nog steeds verliesgevend is. Willem- Jan van Yperen: "Wij hebben in twee jaar tijd van failliet zwembad een bruisend bedrijf met een zeer goede naam opgebouwd. Daar begint alles mee! We moeten echter nog elke dag knokken voor elke euro om de exploitatie winstgevend te krijgen. Wij zijn benieuwd of de Raad op 16 december het Collegebesluit zal ondersteunen." Zevenhuizen - Het Russisch-Oekra- jens zang- en dansensemble Kalin- ka presenteert op zaterdag 22 no vember om 20.15 uur de productie Met Hart en Ziel" in het cultureel rentrum Swanla te Zevenhuizen, Burgemeester Klinkhamerweg 86. Met Hart en Ziel" is een afwisse- lend programma met zang, onder andere met solisten, dans en instru mentale intermezzo's, onder pro fessionele leiding van Grigori Saro- lea (dirigent/ arrangeur) en Olim- jon Beknazarov (dansleider/choreo- graaf). Kaarten voor deze voorstelling kunt u bestellen bij mevouw Mar jan Horst, telefoonnummer 0180- 522445 of bij Reisbureau de Zwa luw, Dorpsstraat 149 te Zevenhuizen. De entreeprijs is €10,00. Moerkapelle - In de tweede ronde 'an de RSB-bekercompetitie heeft team van Schaakvereniging Moerkapelle in Rotterdam verras send gewonnen van eersteklasser "nesimus. Door remises van Arno 'U|nenburg en Jan Blok, gevolgd 'oor overwinningen van Boude- pn Weijermars en Andre Nieuw st wonnen de Moerkapellenaren met 1-3. Jat het niet allemaal vanzelf gaat eek een dag na de bekerzege. In asse 2A van de RSB werd Moerka- Peile 2 door een zeer sterk WSV 2 1.5-6,5 verpletterd. Tegen de jp ketende Waddinxveners wer en in Op Moer slechts drie remises la t°ekt en we' door Andre Nieuw- »,a,' Kees van Vuuren en Kevin h ^oor C'e nederlaag is Moer- Pe Ie 2 in de onderste regionen Rechtgekomen. :nrle or|derlinge competitie werd nde 11 afgewerkt. Het werd een me^erende ronde. Ongeslagen Ploper Maarten Vroegindeweij, Din zwart sPelend tegen clubkam- ■i fn Gerard van Ommeren, kreeg 1 iria van z'in 'even: wit gaf zo- konT een loper cadeau. Maar de }.P'0Per had toen het stuk moeten J Hii -ren, met groot voordeel. I !irKVrzuimde ^at en ecger: hij liet twee zetten later mat zetten. Runner-up Ben van Geffen, met zwart tegen Jacques de Lange, kreeg een Vierpaardenspel voor zijn kiezen. Lang bleef het gelijk, maar in het eindspel vielen een voor een de witte pionnen ten prooi aan het zwarte paard. Arno Luinenburg kreeg met wit in een Pirc voordeel tegen Hugo van Elte- ren. Arno blunderde een stuk weg maar hield kansrijk spel. In een moeilijk eindspel kon Hugo naar re mise vluchten. Hij deed het echter fout en verloor. De stand boven aan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Ben van Geffen; 3. Gerard van Om meren; 4. Wouter Vroegindeweij; 5. Dick Bac. Ook de jeugd speelde ronde 11. Jo- janneke Weijermars versloeg Hielke Hendrikse en behield de leiding voor Daniel Noorland, die Arjan van den Bergh klopte. Overige uitslagen: Daniel Vente - Stephan Noorland 1-0; Job Noor- land - Dirk-Jan van den Berg 1-0; Walter van den Berg - Wietse van Leeuwen 1-0; Cynthia van de Win den - Geert van den Hoek 1-0; John Noorland - Martijn de Wit 0,5-0,5; Bas Schoemaker - Raynor Krijgs man 0-1. De stand aan kop: 1. Jo- janneke Weijermars; 2. Daniel Noorland; 3. Daniel Vente; 4. Ste phan Noorland; 5. Job Noorland. Moerkapelle - Het regionale comité van Woord Daad houdt zaterdag 22 november een boekenmarkt. De opbrengst is bestemd voor het landbouwproject Canaan in India. De boekenmarkt vindt plaats in de grote zaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Kerkstraat te Moerkapelle van 10.00 tot 15.00 uur. ledereen is van harte uitqeno- digd. Zevenhuizen - De NPN houdt zater dag 22 november een open natu- ristisch familie zwemuur. ledereen is welkom vanaf 16.30 uur. ledereen krijgt de mogelijkheid kennis te maken met bloot zwemmen in een vriendelijke sfeer. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.nfn/npn Moerkapelle - Ook Sint Nicolaas heeft last van de economische re cessie en heeft enkele Pieten moe ten ontslaan. Als gevolg hiervan loopt de productie van de marse peinfiguren gevaar. Sint heeft hier op het volgende gevonden. Op dinsdag 25 november komt de heer Speelman een lezing geven over marsepein bij de Vrouwen van Nu in Moerkapelle. Hij zal eerst alle wetenswaardigheden over deze lekkernij vertellen en daarna mogen de dames aan de slag om van marsepein allerlei figuren te maken. De avond vindt plaats in dorpshuis Op Moer en begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Ook introducés zijn welkom. Moerkapelle - Peuterspeelzaal het Hobbelpaard houdt in de periode tot eind november een handteke ningenactie. ledereen die vindt dat de peuterspeelzaal in Moerkapelle onmisbaar is, wordt van harte uit genodigd een handtekening te zet ten. Dit kan tijdens de openingsu ren van de peuterspeelzaal: maandag en woensdag van 8.45 tot 11.15 uur en op dinsdag en don derdag van 8.45 tot 11.15 en van 13.00 tot 15.30 uur. Het bestuur en de leiding van Het Hobbelpaard is van mening dat een peuterspeel zaal wel degelijk gewenst is en hoopt dat de subsidie behouden kan blijven. Daarom willen zij véél handtekeningen aanbieden aan burgemeester en wethouders. Zevenhuizen - Het Historisch Cen trum "Ons Verleden", gelegen aan, de Tweemanspolder 15, is zaterdag' 29 november geopend voor het pu bliek. In het Centrum is ondermeer ondergebracht de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle, met een expositieruimte en genealogische werkgroep en 't Molenverleden. Verder is hier te vinden de vereni ging Molenvrienden in het Rotte- merengebied en de Stichting Jan C. Lunenburg, die zich bezig houdt met het verzamelen en documente ren van molens. Zaterdag 29 november zijn er twee tentoonstellingen te zien. Bij de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle is er de thematentoonstel ling over boerderijen in de regio. Op de bovenverdieping vindt men de tentoonstelling over de droog making van de Schermer. De tentoonstellingen zijn te bezich tigen 's middags van 13.30 tot circa 16.00 uur. De entree is vrij. Op de foto een oude opname van de boerderij Spoorzicht van de fa milie van de Pol uit de collectie O.Z.M.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19