LI0NSCLUB TEVREDEN MET OPKOMST EN OPBRENGST HERVORMDE KERK IN DE SCHIJNWERPERS AUTOWERELD BlHïmTrmrën koffie-lezing in bibliotheek H*R.T VAN HOLLANDS BBSÊÊÊM ZWARTE PIETEN MIDDAG IN BIBLIOTHEEK TAIZÉ-VIERING P' VISSER EN ZN. ha rt van holl DEZE WEEK: VANAF PAGINA 23 www.maniiekes.nl Zie pagina 22 25e jaargan nummer 1050 19 november 200. Lezing Anne-Wil Blankers in Boskoop Koen kandidaat jeugdadviesraad De Daglelie nieuw in De Zevenster Zie pagina 9 Zie pagina 11 AND - WEKELIJKS IN 29.000 BRIEVENBUSSE N agenda voor de lezingen in 2004. ■Wat vindt burgemeester Westendorp van de gemeentelijke dienstverlening? Blader gauw naar de mid denkatern voor het eerste burgerjaarverslag 2002. Speciaal voor u! Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Door de schakelaar van een van de lampen om te draaien, zette burgemeester Westendorp de Hervormde kerk in de schijnwerpers. Tel. 0180-636008 Dinsdagavond 11 november om 19.00 uur brandden de lampen voor het eerst om voortaan iedere avond tot ongeveer 23.00 uur de kerk te verlichten. In aanwezigheid van een deel van de kerkenraad en wat belangstellen den, werden de lampen ontstoken. "Op gemeentestroom!" meldt de burgemeester erbij. De kerk wordt aan de voorkant en de kant van de ophaalbrug verlicht en is zo binnen het dorp en tot ver in de omtrek te zien. "Deze prachtige oude kerk is een toeristische trekpleister voor ons dorp en is het zeker waard om verlicht te worden; hij komt zo nog mooier uit" volgens burgemeester Westendorp. "Hopelijk vinden de mensen de kerk niet alleen toeristisch aantrekkelijk, maar zal de verlichting hen ook aan moedigen om op zondagavond de kerk eens te bezoeken", hoopt dominee Haasnoot, de predikant van de Hervormde Gemeente. Het idee bestond al lang om de kerk te gaan verlichten, bijvoorbeeld met Kerstmis. Ongeveer drie jaar gele den is men begonnen met het onderzoeken van de mogelijkhe den. Ruim anderhalf jaar geleden is er contact gelegd met de gemeen te, die eigenaar is van de kerktoren, om de benodigde vergunningen te verkrijgen. De opbrengst van het Oogstfeest en Koninginnedag, die jaarlijks door de Hervormde Vrou wendienst en het rommelmarktco mité worden georganiseerd, wer den dit jaar gebruikt voor de aanschaf en aanleg van de verlich ting. In overleg met de buurtbewo ners zijn de lampen opgesteld zodat niemand er overlast van zal onder vinden. Een langgekoesterde wens van de kerkenraad van de Hervorm de Kerk is hiermee in vervulling gegaan. editie zevenhuizen- MOERKAPELLE NESSELANDE Door Frits Bromberg Zevenhuizen - Blokfluitleerlingen ;van de Zeven Muzen komen jwoensdag 26 november tijdens de uitlening bij de bilbiotheek sinter klaasliedjes spelen. Daarnaast is er jvan alles te doen: er zijn kleurpla ten, er is een spel ener wordt voor gelezen en wie weet... misschien komt Zwarte Piet wel. Er wordt chocolademelk gedronken en kruidnootjes gegeten, ledereen is welkom op het Pietenfeest. Zevenhuizen - In Zevenhuizen wordt zondagavond 23 november een oecumenisch avondgebed gehouden in de traditie van Taizé. In deze vieringen staan - stilte, inkeer en meditatie centraal. De viering vindt plaats in het gebouw van de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 en duurt van 19.00 tot 19.30 uur. Vooraf wordt "inge zongen" vanaf 18.30 uur. De Taizé werkgroep bestaat uit leden van de RK Gemeenschap, Hervormde Gemeente en de en de Gereformeerde Kerk te Zevenhui- zen-Moei kapelle. ledereen is wel kom. Zevenhuizen - De november kof- fielezing staat bij bibliotheek Zevenhuizen in het teken van erven en schenken. Notaris Mr.E.H. Jansen komt dinsdagmorgen 25 november in de bibliotheek aan de Dorpsstraat vertellen over erven, schenken en wilsbeschik kingen en de mogelijkhedenna de nieuwe wetgeving. De lezing op 25 november begint om 10.00 uur; de entree bedraagt van tevoren aanmelden 9ewenst. Dit is ook mogelijk via de jvebsite: www.bibliotheekzeven- hoizen.nl. Hier vindt men ook Burgemeester Westendorp draait de schakelaar om onder toeziend oog van Rine Bos, voorzitter van de kerkenraad. Zevenhuizen - De veiling van goede goederen voor een goed doel die de Lionsdub Zevenhui- zen-Moerkapelle afgelopen zaterdag in La Baraque heeft gehouden, heeft opnieuw uit sluitend tevreden gezichten opgeleverd. De opbrengst van 1400,- die deze elfde editie van de jaarlijkse veiling heeft opge bracht - te verdubbelen door de stichting Cordaid - overtrof opnieuw de verwachtingen en ook het aantal belangstellenden was weer groot. bezoekers te moeten noteren. Dat aantal viel achteraf reusachtig mee, evenveel als vorig jaar, in tegenstel ling tot de uitslag van die voetbal wedstrijd. Toch moest de veiling een kwartier voor de wedstrijd zijn afge lopen - "anders lopen de mensen weg" - en dat is de ervaren veiling meester op de minuut nauwkeurig gelukt. Met een resultaat op grond waar van die zaterdag al werd bepaald, dat ook volgend jaar een dergelijk 'boelhuis' zal worden gehouden. Nu waren de te veilen spullen ook niet zo heel moeilijk aan de man te brengen. Er waren pronkstukken bij Veilingmeester J.H. Kroes zette er de vaart in. en voorwerpen voor rasverzame laars: een dorsvlegel, koperen blaas instrumenten, serviezen en klokken, schilderijen van wisselend niveau, een turfbak, een koperen doofpot en meer van dit soort artikelen waar altijd belangstelling voor bestaat. En de kaas van zo'n 12 kilo, die de Lionsdub zelf had ingebracht. Dat er prachtige stukken antiek waren, valt niette ontkennen, maar op dat niveau was van koopjesjagen niet echt sprake. Topstuk voor velen was een antiek kastje met een com plete borrelgarnituur van kristal, die voor 370 euro onbeschadigd onder de hamer vandaan kwam. En dan was er een prachtig legertrompetje, of wat was het, dat 310 euro ople verde. Een zeergaaf exemplaarvoor krachtige lippen, waarmee, zo klein als het instrument was, een heei regiment op de been kon worden gebracht. Zo kon het gebeuren, dat heel wat bezoekers ook na het verlies in Schotland, in Zevenhuizen en Moer- kapelle tóch tevreden gezichten zijn overgebleven, om te zwijgen over de poliklinieken in Suriname, die nu over 2800 euro méér kunnen beschikken. De Lionsdub: "Niets blijft aan de strijkstok hangen". De verdubbelde opbrengst wordt gebruikt voor de herin richting van noodlijdende zie kenhuizen in Suriname. Veilingmeester J.H. Kroes zette er de vaart in bij de veiling van ongeveer 200 stuks antiek, curiosa en gebruiksvoorwerpen in goede staat, waarvan 90 procent van eigenaar verwisselde. De snelheid waarmee Kroes door- hamerde, was tevoren afgesproken. Om vier uur die middag speelde het Nederlands voetbalelftal in en tegen Schotland, reden voor de Lionsdub een tegenvallend aantal Een van de topstukken: een trompetje voor krachtige lippen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1