BOSKOOP STRENGER VOOR GOEDBEDOELDE WILDB0UW GYMVERENIGING ZOEKT EUCHARISTIEVIERING JUF DIPLOMAZWEMMEN VERKOOPDAG REMONSTRANTSE KERK FILMS IN KREATER KENNISMAKINGST0ERN00I JEU DE BOULES INTOCHT SINT NIC0LAAS WADDINXVEENS EENAKTER FESTIVAL IN KREATER KLAVERJASSEN KAARTAVOND BINGO ROMMELMARKT B0RSTV0EDING0- INFORMATIEAVOND WANDELTOCHT VOOR SENIOREN WELKOMSTFEEST SINT TRAINERSDU0 VER TREKT BIJ FLOREANT LEZING LAVENDEL THEMA-AVOND WD pagina 20 Hart van Holland 19 november 2003 WADDINXVEEN/BOSKOQp' Maskerade speelt humor met een grimlach Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 is op za terdag 22 november een bingo. Er worden negen rondes gespeeld en één superronde. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt zaterdag 22 no vember van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt gehouden. De toegang is vrij. Voor meer informa tie: 0182-610469 of 06-22 68 10 97. Waddinxveen - De voeding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tijdens de maan delijkse informatiebijeenkomst van de Borstvoedingsorganisatie LIL Deze wordt gehouden op dinsdag 25 november bij Nel Veen- man, Pr. Beatrixstraat 98 in Wad dinxveen. Voor meer informatie: 0182-619964. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op dinsdag 25 november een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frankcentrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting de Molenviergang. Van daaruit maakt men een tocht langs de Rottemeren van ±10 kilo meter lang. Voor meer informatie: 0182- 615555 of 631932. Waddinxveen - Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag 22 novem ber naar Waddinxveen. Om 10.00 uur meren ze aan bij de Nesse, waarna de Sint de winkelcentra af ga aT. Voordat Sinterklaas de Dorpstraat begroet, hebben de winkeliers van de Dorpstraat een Welkomsfeest georganiseerd. Vanaf 12.30 uur zijn er in de gehe le Dorpstraat voor kinderen tot 8 jaar spelletjes te doen, zoals pe- pernoot-poepen en een skippybal race. Ook kunnen de kinderen zich laten schminken als hulppiet. Kin deren van 8 tot 12 jaar kunnen een rebus oplossen, waarvoor ze goed moeten zoeken in de etalages van de Dorpstraat. Om 13.30 uur wordt aan de spelletjes een einde gemaakt. De Sint arriveert dan met zijn Pieten in de Dorpstraat en de kinderen krijgen de gelegen heid met hen op de foto te gaan. Boskoop - Het trainersduo Cees Verbree en Bert Kouer neemt aan het einde van dit seizoen afscheid van fioreant Zaterdag. Na vier sei zoenen vinden zij het tijd voor een nieuwe uitdaging. Bestuur en za terdagcommissie zien in juni met pijn in het hart deze twee trainers vertrekken. Boskoop - KMTP/Groei en Bloei af deling Boskoop houdt op maan dag 24 november een lezing met dia's over het onderwerp lavendel. Spreker is de heer Max Niessen van kruidencentrum De Sprenk uit De Mortel. De lezing wordt gegeven in gebouw De Loods achter de Ge reformeerde kerk aan de Zijde. Aanvang 20.00 uur. De toegang is voor leden gratis, niet-ieden beta len €2,50. ledereen is welkom. Waddinxveen - Het bestuur van de WD-afdeiing Waddinxveen houdt donderdag 27 november een thema-avond. De heren Pieter Hofstra, Tweede Kamerlid voor de WD en Koos Burgman, directeur BOVAG, zullen samen in discussie gaan over het thema "Mobiliteit in de Randstad". De bijeenkomst wordt gehouden in Bibelot, Lima- weg 54 en start om 20.30 uur. Aan melden kan via e-mail: mlkroes@planet.nl .of vodden- boer@rsnet.nl. Door Frits Bromberg Boskoop - Wat in Boskoop sinds 2001 'eigenlijk' al niet mocht, wordt per heden strikt verboden. Om precies te laten zien wat de gemeente daarmee bedoelt, wordt het bestemmingsplan Snijdel- wijk onder de microscoop gelegd en herzien. Maar er is, in alle on duidelijkheid, meer aan de hand. Het gemeentebestuur spreekt in termen als 'de gemeentewinkel' en één 'loket voor bouw- en wo ningtoezicht'. Hiermee wordt bedoeld de balie in het gemeente huis waarin alle inwoners met vragen en opmerkingen terecht kunnen, zonder een roekeloze speurtocht langs betrokken ambte naren te hoeven ondernemen. Onder het kopje 'Stevige aan pak bouw- en woningtoe zicht' -tot dusver nog helde re taal - schrijft de gemeente ook: 'Het college zal een implementatie plan opstellen en aan de raad voor leggen'. Wie deze zin niet snapt, kan te recht bij het daartoe nieuw in te stellen 'loket' waarachter geen welwillende juffrouw/mevrouw aan een loket verschijnt, omdat het gemeentelijk woord 'loket' moet worden vertaald in 'balie', met medewerkers die de bezoeker doorverwijzen naar een ambte naar, belast met bouw-en woning toezicht. Burgemeester J. Rijsdijk: "Wat wel en wat niet kan en mag, is altijd onderbelicht geweest. Te vaak wordt nog gedacht: 'wat de buur man mag, mag ik dus ook'. Dat wordt per heden anders, hierin komt meer duidelijkheid." Wethouder Ten Hagen: "Zie het zo. Grootvader plantte destijds een kastanjeboompje. Een paar genera ties verder werd dat goedbedoelde boompje een boom, die voor de hele wijk gezichtsbepalend was. Mooi. Maar als de eigenaar van dat huis mét kastanjeboom die boom wil kappen, dan mag dat weer niet, zonder gemeentelijke toestem ming. Wat aanvankelijk een parti culiere bezigheid was, werd ten slotte iets, dat de hele wijk aanging. En dat verandert de situa tie." Het gemeentebestuur wil, te be ginnen met de Snijdelwijk, de in woners de spelregels bijbrengen in- £en dakkapel aan de vóórzijde van een huis? Eerst toestemming vragen. zake het aanbrengen van dakka pellen, keukenuitbreidingen en dergelijke. Gemeentesecretaris Per- fors: "Het dagelijks boerenverstand is niet altijd toereikend. Dat zonder toestemming een dakkapel aan de achterzijde van het huis kan wor den aangebracht, is bekend. Zodra het de vóórzijde betreft, moet wel toestemming worden gevraagd en moeten bouwtekeningen worden voorgelegd. Het gaat in dat geval om de uitstraling van het desbe treffende pand naar de straat of wijk. Wat eenmaal is gebouwd, kan zo blijven. Nieuwe bouwplannen, of het omhakken van gezichtsbe palende bomen voor de omgeving, worden in de toekomst, in feite per heden, strenger bekeken dan eer der het geval was. Ook het gebruik van sterk afwijkende kleuren komt meer dan voorheen onder de aan dacht" Boskoop - Gymnastiekvereniging Boskoop is een actieve en gezellige vereniging voor jong en oud. Om actief bezig te blijven, vooral voor de jeugd, is de vereniging op zoek naar een nieuwe juf. Voor de kleu ters en meisjes tot groep 6 zoeken we een enthousiaste juf of meester die al spelend, met muziek, de kin deren een goede basis kan geven voor hun verdere motorische ont wikkeling. Huppelen, springen, tik kertje, koppeltje duiken. Voor meer informatie: 0182-636260 of 0172-216889. Boskoop - Het koor The Young Christian Singers uit Rotterdam komt zondag 23 november naar de R.K. parochiekerk aan de A.P. van Neslaan. In deze eucharistieviering, van 9.30 uur, zal pastor Ad van der Helm voorgaan. De viering heeft als thema de Diaconie in de paro chie. Het repertoire van het koor bestaat uit liederen van Bach tot Beatles en alles wat er tussen zit. Zo zingt het koor liederen van Len- non/Mcartney, John Denver en Lee Towers, maar ook voor het Hallelu jah uit de Messiah van Georg Fried- rich Handel en de volledige Missa Pontificalis van Don Lorenzo Perosi is het koor warm te krijgen.leder- een is welkom om deze viering bij te wonen. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 15 november gezwommen voor het B-diploma. Er waren 25 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Anouk Lens, Daisy Nonkes, Tessa Scholten, Enzo Zammit, Loubna Bo- kasba, Irene Ammeraal, Danica Goudriaan, Joost Wallaart, Julia Wegman, Marijke Beens, Hannah Treep, Renske Baars, Max Verjulst, Naomi Meenks, Marianne Ubbens, Koen Codée, Romy de Galan, Cor- win Kersbergen, Tim van de Ven del, Btissame Bendriham, Mandy Aslander, Renate -Troost, Max Runge, Niels van der Kreke en Tarik Ifrandi. Waddinxveen - In Kreater wordt vrijdag 21 november de film "Bow ling for Columbine" vertoond. Schokkende beelden over een slachtpartij, uitgevoerd door twee scholieren van de Columbine High- school vormen de aanleiding voor de film Bowling for Columbine. De mediagekte hieromheen veroor zaakte alleen maar meer agressie. Met een camera over de schouder gaat Moore op pad en overvalt hij mensen met zijn directe manier van vragen en filmen. In een unieke mix van humor en tragiek schudt de film de kijker wakker en toont hoe Amerikanen uit angst voor geweld, zichzelf ter verdediging bewape nen met een door de grondwet toegelaten Uzi. Deze documentaire is onlangs bekroond met een Oscar. Aanvang 20.00 uur, toegang 5,-, pas 65+ en cjp 4,-. De kinderfilm "Stuart Little2" wordt woensdag 26 november ge draaid. Deze film gaat over onze kleine maar kranige muis Stuart Little die terug is met nog meer avontuur en actie. De toegang be draagt 2,50. Reserveringen is mo gelijk, via: 0182-614422. Boskoop - Voor de tiende maal wordt zaterdag 22 november in de Remonstrantse kerk een verkoop dag ten bate van Ideële Doelen ge organiseerd. Het kerkgebouw wordt omgebouwd tot een klein winkelcentrum, waar organisaties met een ideëel doel in de gelegen heid worden gesteld hun artikelen te verkopen. Dit jaar zullen vertegenwoordigers van Unicef, de Solidariteitswinkel, de Stichting Oost Europa Boskoop (SOEB), het Rode Kruis, Amnesty International, Mensen in Nood en het Israël Producten Centrum aan wezig zijn om via de verkoop van originele Sinterklaas-, Kerst- en an dere kado-artikelen te trachten geld in te zamelen voor deze goede doelen. Mensen van de Vrijzinnig Pro testantse Geloofsgemeenschap bie den koffie en thee met koek en cake. De opbrengst is bestemd voor het buitenlands project van de kerk, de Stichting Tamsarya, destijds opgericht en nog steeds •geleid door mevrouw Trees van Rij- sewijk. Deze organisatie helpt met zeer uitgekiende, kleinschalige pro jecten de allerarmsten van Nepal. De sfeer deze dag wordt altijd als bijzonder genoeglijk en plezierig ervaren. Het is ook een goede for mule: de bezoeker/ koper is verze kerd van een leuk en origineel pre sentje voor de feestdagen en helpt daarmee minder bedeelde mede mensen over de hele wereld.leder een is van harte welkom van 9.uu tot 16.00 uur in de Remonstrantse kerk aan de Burgemeester Colijn- straat 24. Zaterdag pieten in Waddinxveen - Biljartvereniging Sportvrienden houdt op 24 novem ber een klaverjasavond. De avond begint om 20.00 uur. Iedere klaver- jasliefhebber is vanaf dat tijdstip uitgenodigd in het clubhuis op het adres Kerkstraat 11 te Waddinx veen. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 20 november een klaverjasavond in de Unie"aan de Kerkweg Oost 26. In schrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de ver eniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Nog een paar nachtjes slapen en dan is het zover. 22 november zal de stoomboot uit Spanje met Sinterklaas en zijn Waddinxveen arriveren. Na een lange tocht gaan ze aan wal in Waddinxveen. Alle kinderen zijn uitgenodigd om Sint en de pieten heel vrolijk te verwelkomen. Met liedjes A en tekeningen bijvoorbeeld. De verwachting is dat de goedheiligman om 10.00 uur aanmeert waarna hij met al zijn pieten per koets en paardentram door het dorp zal trekken.Zijn route loopt langs vele plaatsen: de Zuidpias (11.00) Sniep (12.00), Dorpstraat (13.30), Groensvoorde (14.00), Koningin Wilhelminaplein (14.30), de Luifelbaan (15.00) en Pas sage (15.30). Waddinxveen - De leden van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen speelden zaterdag 15 november een kennismakingstoernooi tegen Sparta Cricket uit Capelle aan den IJssel. Jeu de Boules is een onder deel van deze vereniging. Het was voor het eerst dat zij buiten hun verenigingsterrein tegen een ande re vereniging speelden. En dat was duidelijk te merken aan de einduit slag. Gespeeld werd in de spelvorm doublette en 16 equipes namen er aan deel. De eerste acht plaatsen werden ingenomen door de teams van Waddinxveen. De eindstand was: 1.Marco Janssen/Hans van Woudenberg 3-3-26+; 2.Harm Mail- le/Arnold Janssen 3-3-213.Toon v.d. Velde/Willem Hendriks 3-3-17+. Het beste team van de Capellena- ren was dat van Peter en Jan met 1 gewonnen wedstrijd en een nega tief saldo van 6. De nummers 1 tot en met 3 kregen een beker en de overige teams ontvingen een herin- neringsprijs. Het geheel was zo goed bevallen dat er besloten is er volgend jaar een vervolg aan te geven en dan worden er over een hele dag vijf partijen gespeeld. Waddinxveen - Toneelgroep Mas kerade speelt twee zaterdagavon den - 22 en 29 november - humor met een grimlach tijdens het Wad- dinxveens Eenakter Festival. Het is de eerste voorstelling in de nieuwe Toneelzaal van Kreater aan de Kerkstraat 13. Na de succesvolle voorstelling vorig jaar van A Christmas Carol in de Ontmoetingskerk - die 2000 bezoe kers trok - heeft de Waddinxveens toneelvereniging dit keer gekozen voor het spelen van vier eenakters. Samen vormen de stukken een avondvullende voorstelling, die om 20.00 uur begint. De zaal is °Pen vanaf 19.30 uur. Voor de pauze staan drie absu distische stukken op het pr°9I ma waarin de snijdende wer heid wordt uitvergroot, v genoeg te lachen maar t y worden de toeschouwers aa nadenken gezet. Kaarten voor de voorstelli^ kosten €8,- en zijn te verkrijg Kreater, Dorpsstraat 13, wa veen. Telefonisch bestellen. 232181 of: 0182-640419. Voor, informatie: info@maskeraoe

Hart van Holland | 2003 | | pagina 20