Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws r f Exclusief aanbod voor leden Rabobank: Rabo RenteExtra Stijging Rentetarieven Cijferovervloed kan niet inspireren Demonstratie Internetbankieren op TV De nieuwe editie van het ledenblad U staat in het teken van geven krijgen Effecten Rabobank Groep domineert top 5 business finance Rabobank De bank waar je lid van wordt ti Weeknieu Hart van Holland 12 november 2003 5e jaargang nummer 240 mm aaaaam Rabobank voor u, van en door uw bank Voor mensen die geld willen lenen is de lage rentestand een zegen. Maar een tegenvaller voor wie op zoek is naar een hoge rente op zijn geld. Daarom komt de Rabobank nu met een nieuw product dat u uitzicht biedt op een hoog rende ment. Uitsluitend voor leden van de Rabobank. En bovendien met een aantrekkelijk instapvoordeel: Rabo RenteExtra voor leden. In de periode van 14 november tot en met 24 december 2003 (12.00 uur) kunt u inschrijven op Rabo RenteEx tra voor Leden. Daarop kunt u elk jaar een aantrekkelijke rente ontvangen, die afhankelijk is van de ontwikkeling van de AEX-index. Omdat u natuurlijk niet wilt dat uw inleg wordt geraakt door een plotseling tegenvallende beurs biedt Rabo RenteExtra u de zekerheid dat u op de einddatum (4-1-2011) uw inlegbedrag van 1000 euro terugkrijgt. Bovendien geeft Rabo RenteExtra voor Leden de zekerheid dat u in totaal ten minste 10% rente ontvangt tijdens de looptijd. In totaal krijgt u dus minimaal 100 euro aan rente over uw inleg van 1000 euro. Bovendien is het nu extra aantrekke lijk om mee te doen met Rabo Ren teExtra voor Leden omdat u ook nog eens 2% ledenkorting krijgt op de uit gifteprijs. U betaalt daardoor geen 1000 euro maar slechts 980 euro als u meedoet. Wilt u weten of Rabo RenteExtra iets voor u is? Neemt u dan contact met ons op voor het maken van een afspraak via telefoonnummer (0180) 63 73 83. De stijging van de kapitaalmark trente is reden tot bijstelling van de adviestarieven voor vastrentende leningen en Vaste Termijn Spaarre keningen. Vanaf 12 november 2003 zijn de tarie ven voor vastrentende woninghypo theken met een rentevaste periode van 1 en 2 jaar met 0,10% verhoogd, die voor 3 tot en met 12 jaar met 0,20% en die voor 13 tot en met 15 jaar met 0,10%. Eveneens per 12 november 2003 zijn de adviestarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven met een rente vaste periode van 3 tot en met 6 jaar met 0,20% en die voor 7 tot en met 10 jaar met 0,10% verhoogd. Met ingang van 13 november 2003 zijn de adviestarieven voor Vaste Termijn Spaarrekeningen met 0,20% ver hoogd. De aandelenbeurzen werden afge lopen week weer overspoeld door cijfernieuws. Het beeld was per saldo verdeeld. Op macro-econo misch gebied waren de berichten wel overwegend positief, maar dat wist beleggers nauwelijks te inspi reren. De AEX-index sloot uiteinde lijk op 338 punten. Op macro-economisch gebied wer den beleggers verrast met rente- nieuws. De Bank of England schroefde de rente met 25 basispunten op tot 3,75%. Dat was duidelijk een blijk van vertrouwen in het herstel van de eco nomie. Gunstig macronieuws kwam er ook uit de Verenigde Staten. Daar liet de werkgelegenheid in de maand oktober een veel sterkere stijging zien dan analisten hadden verwacht. De kans op een rentestap van de Federal Reserve in het eerste kwartaal van 2004 wordt onder meer hierdoor steeds groter. Op bedrijfsniveau waren er in Neder land cijfers van onder meer Buhr- mann, Numico en VendexKBB. Voe dingsconcern Numico verraste in positieve zin en mocht daarop ruim 2% bijschrijven. Detailhandelsconcern VendexKBB presteerde per saldo in lijn met de marktverwachtingen. Grote winnaar was staalconcern Corus dat ruim 34% won op emissienieuws (zie Aandelen in het nieuws). Elders in Europa zorgde Commerz- bank voor opschudding. De Duitse financial kwam met een miljardenver- lies op de proppen, waar analisten hadden gerekend op een klein posi tief resultaat. Het verlies was te wijten aan afschrijvingen. Verder kondigde het bedrijf een omvangrijke aandele nemissie aan. Het aandeel verloor 5,1%. Chipconcern Infineon kwam met een beter dan verwachte kwar taalomzet, maar verder vielen de resultaten tegen. Beleggers zetten het aandeel op een verlies van ruim 3%. Veel van onze klanten maken al gebruik van Internetbankieren. Misschien lijkt internetbankieren u ook wel wat, maar kent u het nog onvoldoende. Wij bie den u nu de mogelijkheid om voor een vrijblijvende demonstratie van inter netbankieren bij ons op de bank te komen. Samen met een adviseur kunt u zien hoe het werkt. U bent van harte welkom en u hoeft geen afspraak te maken. Daarnaast wordt een stoomcursus internetbankieren op tv getoond. Dus als u niet kunt langskomen, bekijk dan de demonstratie internetbankieren op tv. In onderstaand schema vindt u de uitzendtijden. Uitzendschema Datum Zender Tijdstip Woensdag 19t/m vrijdag 21 november Net 5 elke dag om 13.24 uur en 14.54 uur Zaterdag 22 en zondag 23 november Net 5 13.24 uur, 13.54 uur, 14.24 en 14.54 uur Heeft u een uitzending gemist? Dan kunt u de tv-demonstratie ook nog op www.rabobank.nl bekijken. r i 1 Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Vijf bekende Nederlanders vertel len waarom zij hun naam verbinden aan een bepaald goed doel. In het financieel dossier staan veel tips om fiscaal voordelig te schenken. Ook in U de uitslag van de enquête waarin 250 leden van de Rabobank hun mening geven over de zorg in Nederland. Opvallend is dat driekwart van de Rabobank-leden vindt dat iedereen recht heeft op zorg. Ruim de helft zegt bereid te zijn iets meer belasting te betalen, speciaal voor zorg. Verder vertelt trendvoorspeller Lidewij Edelkoort over de 'comeback' van gordijnen en de geboorte van de creatieve consument. Op de Rabobank Service-pagina's onder meer aandacht voor de Door- stroomhypotheek en een nieuw ledenproduct: Rabo RenteExtra. 80.000 Leden die hebben aangegeven geïnteresseerd te zijn in musea, ont vangen met U Magazine een speciale 'Museumkaart'. Alle andere leden kun nen de kaart gratis afhalen bij één van de musea die in U vermeld staan. In de top vijf van zakelijke financië le dienstverleners van de Manage ment Team 100 staan drie bedrijven van de Rabobank Groep: Interpolis, Rabobank en De Lage Landen. Interpolis neemt de tweede plek in en staat in alle categorieën in de top drie van de sector business finance. Dat terwijl de meeste andere verzeke ringsmaatschappijen laag worden gewaardeerd. Interpolis scoort vooral op prijs en helderheid en eerlijkheid van factureren. De Rabobank neemt de vierde plaats in en mag zichzelf de winnaar van de grootbanken noemen. Opvallend is, dat de vierde plaats in de sector Cor porate Finance is weggelegd voor Rabo Participaties, een nog jonge Rabobankdochter. Met name de serv ice van de Rabobank wordt door de klanten goed gewaardeerd. De Lage Landen maakt het succes voor de Rabobank Groep compleet met de vijfde plaats. De waardering is wisse lend. Waar prijs en service zeer positief scoren, zijn de rapportcijfers voor knowhow en resultaat iets lager. In Management Team 100 editie 2003 is de klanttevredenheid onderzocht van 329 grootste Nederlandse adviesbe- drijven. Ruim 2.200 managers gaven hun oor deel over adviesbedrijven in acht sec toren. Zibb.nl biedt starters online hulp De ondernemerswebsite Zibb.nl helpt starters op weg onder het motto 'Ben jij klaar voor de start?'. Via een online test kunnen starters uitvinden wat voor soort onderne mer ze zijn: een 'creator', een 'com municator', een 'analysator' of een 'organisator'. Naast de test kan de ondernemer ook allerlei informatie vinden over het opstarten van een eigen bedrijf. De starterspagina is te bekijken op www.zibb.nl/ra bobankstarters. Help! Ik vind nog guldens! Gebeurt u dat nog steeds? Guldens die plotseling weer opduiken uit een oud kledingstuk of een verlo ren gewaande portemonnee. Of Franse franken en Duitse marken die u tijdens het opruimen weer tegenkomt. U kunt er uiteraard niet meer mee betalen. Maar wat kunt u doen als u toch nog guldens of oude buitenlandse valuta vindt? Bij ons op de Rabobank kunt u gratis een brochure ophalen waarin u kunt lezen in welke gevallen, hoe en waar u dit geld nog kunt omwisselen. Landelijke PIN&WIN-actie in Sinterklaassfeer ledereen die van 24 november tot en met 1 december betaalt met zijn pinpas, maakt kans om zijn pin betalingen terug te winnen. Vol gende week maandag start de lan delijke stimuleringsactie PIN&WIN. De actie wordt georganiseerd door Interpay en de gezamenlijke banken. Inmiddels wordt eenderde van al het toonbankbetalingsverkeer ge daan met de pinpas. Met de actie willen Interpay en de banken nog meer consumenten overtuigen van het voordeel van pinnen. De win nende rekeningnummers zijn van tevoren door een notaris getrokken. Na 1 december wordt gekeken oi de betreffende klanten inderdaad hebben gepind in de actieperiode. Meer informatie en de actievoor- waarden staan vanaf 24 november op www.pin-win.nl. Vanaf 3 decern ber kunnen deelnemers op deze site controleren of ze gewonnen hebben. Bezoekadressen: Openinostiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Intemetbankierenflelebankieren: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Kerkstraat 2,2751 EC Moerkapelle Openingstijden: aeldwinkel Moerkaoelle Telefoonnummer Alaemeen; Telefoonnummer Beleoainasadvies: Raboliin: Rabo orderliin: Verzekerinaen: Blokkeren oassen/cards: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Openinostiiden: kantoor Zevenhuizen Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2