Vervolg verslag hulptransport 2003 Een uitgave van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle 26 november 2003 Giverbo Beton pagina 12 Hart van Holland 26 november 2003 Roemenië Nou hoeft wachten niet echt vervelend te zijn.... Eerst de documenten bij de Hongaarse douane in orde maken. Daarna een stukje doorrijden naar de Roemeense grens. Angela onze "grensmede- werkster" was inmiddels gearriveerd. Zij handelt de documenten bij de Roemeense douane af. Dat doet ze niet alleen, want net als bij alle ande re grensovergangen zorgen Toon Cornelissen, Frans Veenman, Rien v.d.Bogerd (en ondergetekende) voor de afhandeling. Vorig jaar hadden we een aardappelprobleempje dat uiteindelijk na uren werd opgelost. Alhoewel we tot op de dag van vertrek worden geïnformeerd over even tuele nieuwe regels, kunt u zich voorstellen dat we benieuwd waren of er toch nog nieuwe verrassingen waren, die op de valreep zijn bedacht of noem het "ingevoerd". Nou, dat viel reuze mee. Er moest uit elke wagen, waar aardappelen in zaten, een monster komen. Van de bewuste 3 wagens werd het zegel gehaald en de "plantendokter" wilde uit elke wagen 2 zakken aardappelen. Simpel als we zijn werd een zak geopend en we wilden er een paar aardappels uithalen. Want laten we eerlijk zijn: om een monster te nemen heb je toch zat een handje aardappelen..? Nee..., de 6 zakken gingen allemaal mee..! Kortom, rond 16.45 u. (luur later dan Nederland) reden we Roemenië in om vervolgens rond 18.15 u. te arri veren bij de TIR parking Lipova. Hier gaan we eten en de nacht doorbrengen. Na het eten (het was best koud) zijn we nog even in het restaurant van de parking, een opkikkertje gaan halen. Vervolgens gingen de meesten hun mandje opzoeken, want vannacht om 04.00 u. vertrekken we naar onze eindbestemming: Hosman. Zondag 9 november. Rond 3 uur in de nacht kwamen de eersten naar de keukenwagen om zich te wassen en te scheren en een ontbijtje te nuttigen. Rond halfvier was praktisch iedereen aanwezig. Gedisciplineerd als ze zijn reden we inderdaad om 04.00 uur het parkeerterrein af. We hielden een korte sanitaire stop bij de plaats Deva (de mannen vinden al gauw "een boom" of een plaatsje aan de zijkant van hun trailer of bij die van hun buurman en de vrouwen hebben een toilet in de camper) Inderdaad een korte stop want voor je plezier hoefje hier niet langs de weg te gaan staan. 18.15 u. arriveerden. De eerste warme maaltijd sinds het vertrek: stamp pot andijvie met gehakt. Tijdens de maaltijd bekend gemaakt dat we de komende nacht om 04.00 u. vertrekken richting Roemeense grens. Na de maaltijd corvee en de meesten zochten hun mandje op, want na zo'n 36 uur ben je wel even toe aan een goede nachtrust. Zaterdag 8 november. Het moet worden gezegd, maar tot op heden worden de afgesproken vertrektijden goed gevolgd. Zo ook vannacht, want om 04.00u. reden de eerste wagens het parkeerterrein af. Het was -3 graden maar gelukkig windstil. Het ontbijt stond ook nu weer klaar. Dat lijkt allemaal zo gewoontjes, maar het is wel zo dat de dames van de catering 2 uur van te voren opstaan om alles voor te bereiden. Er moeten sowieso 30 koffiekannen worden gevuld voor de lunch onderweg. Dan ook nog de nodige litertjes die bij het ontbijt worden gedronken. Verder wordt er voor ieder een eitje gekookt, brood voor het ontbijt klaargezet en de lunchpakketten worden verpakt. Even iets over de lunchpakketten: als we onderweg zijn dan wordt de lunch tijdens het rijden genuttigd. 's-Moigens bij vertrek staat er per 2 deelnemers een lunchtasje klaar met: 4 witte en 4 bruine bolletjes, broodbeleg wat varieert uit: ham, kaas, boterhamworst, smeerworst, zoetigheid en altijd naar keuze fruit, melk of karnemelk en de gevulde koffiekannen. Tijdens de reis zorgen de deelnemers zelf voor bestek, suiker en of melk voor de koffie en een drinkbeker. Aan het begin van de reis ontvangt elke wagen een kuipje margarine. Al met al een aardig portie werk waarbij moet worden bedacht dat de dames niet veel eerder kunnen gaan slapen dan de chauffeurs. Maar... gelukkig kunnen ze, nadat we 's-nachts zijn vertrokken, weer even terug in bed in de camper om nog wat extra nachtrust te hebben. De reis naar de Roemeense grens verliep voorspoedig. Rond 9.00 u. arriveerden we bij de grens (Gyula) Varsand. Nagenoeg geen vrachtwagens! De luxe wagens en de camper mogen niet over de vrachtwagenbaan. Zij rijden direct Roemenië in en parkeren bij het tankstation vlak over de grens. Voor hen is het alleen maar wachten en wachten tot de grensformaliteiten zijn vervuld. Piet Geuze rode pet) zit klaar om de afleverbonnen te controleren. Naast hem Cor Bakker die eigenlijk bij z'n wagen aardappels hoort te staan... Na een korte aanloopperiode liep alles gesmeerd. De mannen van de technische commissie zijn vandaag naar Altina (project 2004) geweest. Zij hebben daar in recordtempo 14 schoolborden geplaatst. Deze borden zijn in Nederland gemaakt door Dekker Meubelen uit Zevenhuizen, die overigens ook heeft gezorgd voor 2 gloednieuwe aanrechtbladen voor de keukenwagen. Nadat de borden in de 8 klaslokalen waren gemonteerd was het even tijd om uit te blazen en te genieten van het werk! Vanmiddag zijn de dames van de catering naar een particulier kindertehuis geweest. Dit tehuis ligt ca. 8 kilometer van Hosman in het plaatsje Cornatel. Het wordt gerund door een echtpaar dat afkomstig is uit Mauritius. De meeste kinderen hebben een aandoening, en zijn afkomstig uit Staatstehuizen of simpel een weeskind. GARANTMARKT DICK PAK MOERKAPELLE Instappen en snel weer verder. Omstreeks 9.00 u. arriveerden we bij het vliegveld van Sibiu. Daar stonden onze 28 Roemeense medewerkers op ons te wachten. Na een korte begroeting kwamen de eerste wagens het tankstation oprijden. Alle wagens worden hier volgetankt. Na het tanken konden de deelnemers in het achtergelegen restaurant gratis een kopje koffie drinken. Nou, daar werd goed gebruik van gemaakt want buiten staan rond het vriespunt knap je niet echt van op! Na het tanken vertrokken we richting Hosman. Net als vorig jaar werden we bij aankomst traditioneel welkom geheten met een stuk brood, wat zout en natuurlijk een glaasje Palinka! Hierna reden de chauffeurs hun wagens achteruit de "distributiestraat" in, zodat we bij eventueel slecht weer gemakkelijk weg konden rijden. Maandag 10 november. Al vroeg stonden de meesten in de eetzaal om voor het eerst zittend te ontbijten. Het wachten was op de douane uit Sibiu die de wagens kwam openen. Vorig jaar was dat rond 11.00 u. Maar nu moest er eerst een goedkeuring (fax) komen uit Brasov naar de douane in Sibiu. Pas daarna konden de wagens open. Waar we al bang voor waren gebeurde: pas om 12.30u. kwam de douane in Hosman aan. Het was weliswaar een formaliteit, maar we konden toch pas om 13.00 u. beginnen (vorig jaar 11.30 u.) Al met al 1,5 uur later en bovendien vandaag 80 gezinnen meer dan in 2002. Dat gaat dus een latertje worden. Bedenk daarbij dat er vanmorgen om 8 uur al een rij wachtende karretjes stond. Piet Geuze en Toon Cornelissen hadden zich inmiddels geïnstalleerd aan het begin van de distributie. Betonfabriek Gebr. Langhout Leimuiderdijk 64 1435 CT Rijssenhout N. HOL ZN Verdoorn Beton BV Nijverheidsstraat 30 2802 AL Gouda Tel.0182-515789 Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelte steunt van harte het Roemenië transport! GARANTMARKT DICK PAK MOERKAPELLE Langeweg 13 3261 U Oud-Beijerland tel. 0186-616233 Strandweg 29 2761 PM Zevenhuizen (010)4553032 Dorpshuis Op Moer Party- en kegelcentru"1 MOERKAPELLE TRANSPORTEN BV VAN DER KOOIJ ZWEMER ADVIES BOUWMANAGEMENT oegetetdtng coördinatie toezicht bi) roeuwtxxiw renovatie onderhoud Burg. Kttnkhamerweg 28a 2761 BG Zevenhuizen let 0180 - 633 785 www.bouwmanapernl Eendrachtsdijk 3 2761 AS Zevenhuizen Tel. 0180-631137 Fax 0180-328499 Aann em ersbedrijf Rotterdam/Oud Verlaat

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12