Basisscholen op bezoek I E Angst voor aanslagen overheerst TE KOOP: Samenwerking Rabobank met IMK Intermediair Rabobank Voormalig kantoor Rabobank Dorpsstraat 12, Moerkapelle Completering van uw effectendossier pagina 2 Hart van Holland 26 november 2003 5e jaargang nummer 241 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Vorige week bezochten de groepen 7 van de basisscholen uit Zevenhui zen en Moerkapelle onze bank. Nadat ze een diapresentatie te zien hadden gekregen werden ze in groepjes over de verschillende afde ling van de bank geleid. Ook werd er een bezoekje aan de kluis gebracht en mochten ze zelf geld wisselen en storten via de automaten. Daarna werd er een prijsvraag inge vuld. De winnaars van iedere groep 7 worden op een later tijdstip bij ons op de bank uitgenodigd om een prijsje in ontvangst te nemen. Wij kijken met elkaar terug op een hele leuke week en hopen volgend jaar weer nieuwe groepen te kunnen ontvangen. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het sentiment op de aandelenbeur- zen was afgelopen week overwe gend negatief. Dat was vooral te wijten aan angst voor nieuwe ter reuraanslagen. Veel beleggers namen daarop winst. Vooral tech nologiefondsen hadden het zwaar. Positieve uitzondering was de far- maciesector. De AEX-index verloor en sloot op 325 punten. Terreuraanslagen op twee synagogen in Istanbul zorgden voor onrust op de beurzen. Ook de waarschuwing van Al-Qaeda voor aanslagen in Tokio als Japan troepen naar Irak zal sturen droeg bij aan de onrust. Daarnaast baarde het aanhoudende geweld tegen coalitietroepen in Irak beleg gers zorgen. Al met al zat de angst er goed in en dat zette beleggers aan tot winstnemingen.Vooral aandelen in de technologiesector hadden daarvan te lijden. Ook de daling van de dollar ten opzichte van de euro deed de koersen dalen. De bedrijfswinsten van interna tionaal actieve bedrijven komen daardoor mogelijk onder druk te staan. Belangrijke verliezers waren chipmachinefabrikant ASML (-7.8%) en elektronicaconcern Philips (-5.2%). Op de Amsterdamse beurs stond ver der ook effectenhandelaar Van der Moolen onder druk (-14.8%). De Ame rikaanse concurrent LaBranche heeft een dagvaarding van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC gekregen. omdat het bedrijf ervan wordt beticht klanten opzettelijk te hebben bena deeld. Van der Moolen wordt momen teel ook onderzocht door de SEC op dergelijke praktijken. Vooruitblik Het cijferseizoen loopt op zijn laatste benen. Deze week komen nog een enkele fondsen met resultaten naar buiten. Een daarvan is Fortis, op dins dag. Een dag later volgt Ahold. Naast de presentatie van de derdekwartaal cijfers houdt de geplaagde grootgrut ter op woensdag ook een bijzondere vergadering waarbij de aandeelhou ders toestemming moeten geven voor de eerder aangekondigde claimemissie. Meer aandacht zal ech ter uitgaan naar het macro-economi sche nieuws. Na een week van twijfel, komen deze week cijfers uit die naar verwachting opnieuw wijzen op een doorzettend economisch herstel. Zo komt op maandag het Duitse Ifo- geschaftsklima uit. Deze index, die het Duitse ondernemersvertrouwen meet, is in november waarschijnlijk verder gestegen tot 97 (94.2 in okto ber). Het zou de zevende maand op rij zijn dat de Duitse ondernemer de toe komst positiever inschat. In de Vere nigde Staten staan onder meer het consumentenvertrouwen (84.5, was 81.1) en de orders voor duurzame goederen (+4.2% op jaarbasis) op de agenda. In verband met verplaatsing van ons bankkantoor in Moerkapelle van de Dorpsstraat naar de Kerkstraat, is met ingang van heden ons voormalige bankkantoor te koop. Dit solide pand biedt veel mogelijkheden. Naast de kantoorfunctie, kan het pand tevens geschikt worden gemaakt voor bewoning. Het pand staat op een kavel van ruim 800 m2. De verkoop wordt begeleid door Perdijk Make laardij. De prijs is op aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. Nico Perdijk, telefoon (0180) 63 16 55. Zoals u weet heeft de Rabobank een zorgplicht richting haar klanten. Naast het verlenen van goede service is het voor onze bank belangrijk om een goede invulling van de zorgplicht te bewerkstelligen. Onderdeel van onze zorgplicht is het beschikken over een compleet effectendossier van al onze effec tenrelaties. In de afgelopen maan den zijn klanten op verschillende wijzen benaderd om hiervoor te zorgen. Tot op heden heeft echter nog niet elke klant alle gevraagde documenten (vaak gaat het om een kopie van een geldig legitima tiebewijs) aangeleverd of overeen komsten ondertekend geretour neerd. Vorige week hebben alle klanten die nog stukken dienen aan te leveren een schriftelijk ver zoek ontvangen om hun effecten dossier te completeren. Helaas is het zo dat, indien de Rabobank deze stukken niet ont vangt, vanaf deze datum geen effectentransactie meer via de bank voor de desbetreffende klant uitgevoerd kan worden. Mochten er redenen zijn waarom klanten niet aan dit verzoek kunnen vol doen, dan dienen zij contact met ons op te nemen via telefoonnum mer (0180) 63 73 56, zodat er naar een passende oplossing gezocht kan worden. Om de startende ondernemer zo optimaal mogelijk te kunnen bedie nen, is de Rabobank een samenwer kingsverband aangegaan met IMK Intermediair Consulting. Bij het aanvragen van een krediet, kan de Rabobank een onafhankelijk haal baarheidsonderzoek vragen. IMK kan dit onderzoek tegen een gere duceerd tarief aanbieden. Op deze wijze krijgt de kredietaanvraag een stevige onderbouwing met een onafhankelijk oordeel over de com merciële en financiële haalbaar heid. Dat is voor zowel de onderne mer als de Rabobank een belang rijk voordeel. Waarom IMK Intermediair IMK Intermediair Consulting is gespe cialiseerd in het uitvoeren van markt en haalbaarheidsonderzoeken voor het Midden- en Kleinbedrijf. IMK Inter mediair Consulting is onderdeel van IMK Intermediair, een organisatie die al meer dan 30 jaar ondersteuning verleent aan het Nederlandse MKB. De afdeling Consulting heeft de beschik king over veel specialistische kennis die binnen de organisatie aanwezig is, zowel op het gebied van belangrijke branchekenmerken en -ontwikkelin gen als op het gebied van algemene bedrijfsvoerings- en bedrijfseconomi sche vraagstukken die specifiek voor MKB-ondernemers aan de orde zijn. Inhoud haalbaarheidsonderzoek Het haalbaarheidsonderzoek bestaat zowel uit een commerciële als een financiële analyse waarbij de aflos singscapaciteit wordt berekend. Het onderzoek start met een marktVvesti- gingsplaatsonderzoek, waarmee een indicatie wordt verkregen van de te verwachten omzet in de beoogde vestigingsplaats, op basis van de beoogde formule. Verwachte omzet geeft echter geen garantie voor levensvatbaarheid van een onderne ming, aangezien deze ook grotendeels afhankelijk is van de te verwachten kosten, financieringsmogelijkheden en ondernemerscapaciteiten. Deze onderdelen komen aan de orde in het tweede gedeelte van het onderzoek. Beide onderzoeken tezamen geven een reëel beeld van de toekomstver wachtingen van de te starten onder neming. Voor het laten uitvoeren van een onaf hankelijk haalbaarheidsonderzoek door IMK Intermediair Consulting kan de ondernemer contact opnemen met zijn contactpersoon bij de Rabo bank. De Rabobank zal vervolgens een adviseur van IMK Intermediair Consul ting inschakelen, of zal de onderne mer aangeven contact te zoeken met IMK Intermediair Consulting. Kosten De kosten voor het gehele onderzoek bedragen €2.400 excl. 19% BTW, voor opdrachten die via de Rabobank zijn verstrekt. Hierbij wordt uitgegaan van een gemiddelde omvang en com plexiteit van de te starten onderne ming. In geval uitgebreider onderzoek noodzakelijk wordt geacht welke van invloed zijn op de totale kosten wordt hierover vooraf contact met de onder nemer opgenomen.Op het onderzoek zijn verder de leverings- en betalings voorwaarden van IMK Intermediair van toepassing. Rabobank onderzoekt afzetmo gelijkheden biologische sier teeltproducten Het projectenfonds van Rabobank Nederland levert een bijdrage aan Bio Flora - een plan om de teelt en verkoop van biologische sierteelt producten te stimuleren. De Rabobank gaat onderzoek doen naar de mogelijkheden om de afzet van deze producten te vergroten. Volgens Luuk Hans, directeur Rabo Groen Bank, past het plan Bio Flora in het streven van de Rabobank naar duurzaam ondernemen. Naast de Rabobank zette nog twin tig bedrijven zoals Shell, Intratuin en de Natuurvoedingswinkels, hun handtekening onder het plan Bio Flora. Initiatiefnemers van het project zijn de Stichting Natuur en Milieu en groothandel in biologische bloe men Florganic. Rabobankmedewerkers Istanbul veilig Het kantoor van Rabobank in Istan bul ligt niet in de buurt waar don derdagmiddag de zware bomaan slagen plaatsvonden. Een serie bomaanslagen richtte donderdag een bloedbad aan in de omgeving van het Britse consulaat en in de winkelstraat waar de Britse bank HSBC is gevestigd. Het Rabobank- kantoor, bemand door vijf Turkse medewerkers, ligt in een ander deel van de stad. Proef met gescheiden afvalinza meling Medewerkers van Rabobank Inter national in Utrecht doen mee aan een proef met een nieuwe manier van afvalinzameling. Hierbij wordt een speciale afvalbak gebruikt, de Smartbin. Bekertjes, GFT-afval, papier en restafval zijn daardoor gemakkelijk gescheiden weg te gooien. Voordelen van gescheiden afval zijn minder restaf val en lagere afvoer- en verwerk ingkosten. Het nieuwe systeem moet leiden tot een kostenvermin dering van zo'n 7%. Bezoekadressen: Openinastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Openinastijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Rabofoon: Rabo orderlijn: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Openinastijden: kantoor Zevenhuizen Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleoainasadvies: Rabolijn: Rabobank website: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2