K STEMBUS JEUGDADVIESRAAD GESLOTEN MERRY WADDINX CHRISTMAS! DAT IS PECH...ALLES WEG! PAS OP VOOR AUTO-INBREKERS BIJEENKOMST VOOR VRIJWILLIGERS HEKSEN BIJ VROUWENRAAD 'BREDE SCHOOL' IN NOORD VAN START 7 KINDER BINGO VERSCHUIFT WA DPIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 3 december 2003 Betere communicatie Ervaringen Door Martine Jongbloed (TekstUeel) Waddinxveen - Alle jongeren tussen 12 en 23 jaar uit Waddinxveen konden tussen 10 november en 1 december hun stem uitbrengen op één van de 25 jongeren die zich verkiesbaar hadden gesteld voor de jeugdadviesraad. Negen kandidaten zullen uiteindelijk plaatsnemen in de jeugdadviesraad. Tijdens de verkiezingen vol gen wij verschillende kandidaten. Deze week is dat Kennard van der Tas. Kennard verwacht dat de jeugdadviesraad vooral de com municatie tussen de gemeenteambtenaren en de jongeren zal ver beteren. Kennard is 18 jaar. Hij heeft in september zijn havo-diploma gehaald en is zich op dit mo- I ment aan het oriënteren op een t nieuwe studie. Hij werkt drie dagen in de week en is daarnaast I druk bezig met sport. Kennard handbalt fanatiek en is binnen zijn vereniging ook trainer en coach i van een jongensteam. Hij heeft I echter nog wel voldoende tijd over lom zich vol overgave in de jeugd- I adviesraad te storten. Kennard wil graag voor de jonge ren in Waddinxveen een eigen, hangplek realiseren. En hij maakt zich sterk voor een goede commu nicatie tussen gemeenteambtena ren en jongeren. Kennard: "Er zijn nog wel eens wat misverstanden tussen de gemeente en de jonge ren. Bijvoorbeeld rondom de feesten die in Waddinxveen wor den georganiseerd. Deze zijn meestal heel gezellig, maar soms ontstaat er ruzie onder enkele mensen. De gemeente krijgt dan alleen de negatieve berichten te horen en concludeert dat het geen succes was. Terwijl het slechts enke le jongeren zijn, die het voor de rest verpesten. Uiteraard moeten de onruststokers wel worden aan gepakt. Een ander punt waar ik voor op wil komen is de realisatie van een jongerenhangplek. Jonge ren gaan graag de straat op, maar zolang ze geen eigen plek hebben, blijven ze hangen bij winkelcentra of speelpleinen. Ik heb wel begrip voor het feit dat de gemeente maar beperkte ruimte heeft. Daar om zou ik een plek creëren, waar verschillende leeftijdgroepen ge bruik van kunnen maken. Een plek buiten met bankjes, prullenbakken en bijvoorbeeld een veldje en even tueel een speeltuin. Dat hoeft niet perse overdekt te zijn. Als het re gent blijven jongeren toch binnen." Kennard: "Ik heb gemerkt dat ik vrij sterke tegenstanders heb met goede argumenten. Ik bedoel hier niet alleen de oudere kandidaten mee, maar vooral ook de jongere. Zij zullen waarschijnlijk veel stem men krijgen van vriendjes. Bij RTW radio heb ik de standpunten van de verschillende kandidaten gehoord. Hierbij vond ik dat ik zelf wel goede punten had. Ik hoop dan ook op een plaatsje binnen de jeugdadviesraad." In de week van 8 december zal de uitslag bekend worden gemaakt. Alle kandidaten worden persoon lijk op de hoogte gesteld. Waddinxveen - Alle vrijwilligers van Waddinxveen zijn zaterdag 6 december welkom in het Anne Frankcentrum. Ter gelegenheid van de 'Internationale Vrijwilligersdag' worden alle vrijwillgers van 10.00 tot 12.00 uur verwend. Met koffie en iets lekkers kan men met elkaar bijpraten en informatie uitwisselen, ïevens kunnen de aanwezigen ken nismaken met de leden van de Sti- muleringsgroep Vrijwilligerswerk Waddinxveen. Wethouder Gerts is eveneens aanwezig. Er zal informa tie zijn over de eerste ontwikkelin- Waddinxveen - In het gebouw Kre- ater werd afgelopen donderdag avond door de stichting Vrouwen raad een voordrachtavond gehouden over heksen. De voor drachten werden gehouden door mevrouw Yanna van den Berg met medewerking van Anneke Dekker, "et bezoekersaantal viel wat 'e9en, maar dat deed aan de kwa- n Waddinxveen is afgelopen week °e tweede 'Brede School' van start 9egaan: de 'Brede School Noord' voor de wijken Groenswaard 1, 2 an 3 en de Vondelwijk. "tot 'Brede School' wordt bedoeld ae samenhang van activiteiten die r met elkaar voor moeten zorgen at de leefbaarheid en veiligheid °or alle bewoners in de wijk wor- oen verbeterd. ezien de doelstelling kan de rede School' niet zonder 'Wijk- en uurtbeheer', dat zich veel nadruk- ke|ijker bezighoudt met de ver- eersveiligheid, de woningen, de Peelplekken, het groen in de wijk o dergelijke. Andersom kan 'Wijk- n buurtbeheer' niet zonder de rede School'. Dat is in de eerste rede School' in de wijk Zuid wel oUidelijk geworden. .P basis van de ervaring opgedaan Zuid, is ook in Noord gekozen °r een werkgroep waarin, naast 6 coördinator 'Brede School', o.a. vertegenwoordigers van de peuter speelzalen, de basisscholen en het buurtcentrum in de betrokken wij ken zitting hebben. Deze werkgroep heeft besloten eerst duidelijk te krijgen wat de buurtbewoners willen. Om deze vraag in beeld te krijgen wordt na tuurlijk gebruik gemaakt van de er varingen die daarmee zijn opge daan in Zuid. Bovendien wordt er gebruik gemaakt van het onder zoek dat een bewoonster van de wijk enige tijd geleden in de wijk heeft gehouden. Tegelijkertijd zul len er gesprekken plaatsvinden met de teams van de basisscholen en peuterspeelzalen. De kinderen van de groepen 6, 7 en 8 worden erbij betrokken met behulp van het 'Kom-op-een-ideespel'. Met behulp van dit spel kunnen kinderen aan geven wat zij belangrijk vinden in hun woonomgeving maar ook wat ze graag in hun vrije tijd willen doen in de buurt. gen van de vrijwilligersvacature- bank. Voor de muzikale omlijsting en een drankje is gezorgd en nie mand gaat met lege handen naar huis. De Sint heeft beloofd ook even aan te komen. Op deze och tend zijn natuurlijk ook degenen die geïnteresseerd zijn in vrijwilli gerswerk in Waddinxveen van harte welkom. Informatie bij Janinka de Beer, vrij- willigerscoördinator voor de Stimu- leringsgroep Vrijwilligerswerk Waddinxveen, 0182-631932. KERKDIENSTEN - 7 december Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm; 17.00 uur dr. A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. E.H Kalkman. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J. Cziria. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 18.30 uur drs. W. van Herwijnen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur ds. P. van der Laarse. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. Leesdienst. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman; 18.00 uur ds. P.J. Visser. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. liteit niets af. Op een uitmuntende en vrolijke manier wist zij haar ver halen voor te dragen. Behalve een speciaal ingerichte tafel en verlich ting voor de zaal, was een leuke versiering van de avond, dat vier leden van de Vrouwenraad waren gekleed in speciale heksen- kostuums en een drietal heksenbe- zems de zaal opfleurden. Waddinxveen - In winkelcen trum de Passage wordt zater dag 13 december de eerste Waddinxveense Kerstmarkt ge houden. Lionsclub Waddinxveen Tsuyten- de en enkele winkeliers van de Passage tekenen voor de orga nisatie. Kerst en de kerstgedachte moeten leven in Waddinxveen, daarom hebben verschillende verenigingen de handen ineen geslagen om dat waar te maken. Het resultaat: de eerste Kerstmarkt van Waddinxveen. Lionsclub Wad dinxveen Tsuytende staat sinds vijf jaar garant voor inspanningen op het sociale Waddinxveens gebied. Iedere eurocent die men zaterdag 13 december op de kraampjes be steedt, komt terecht bij actieve stichtingen, verenigingen of clubs binnen Waddinxveen. Eerder heb ben onder andere "De Bruggen" en "Harmonie Concordia" dat ondervonden. Naast kerst-inkopen kunnen bezoe kers genieten van muzikale kerst klanken, voortgebracht door Wad dinxveens Kreater-talent. Ook kan men stil staan bij een levende kerst stal gerealiseerd door kinderboer derij "Dierendal". De erwtensoep, warme chocolademelk met lekkere kersthapjes zullen niet ontbreken. Waddinxveen - De kinderbingo die op woensdag 3 december ge houden zou worden, is verscho ven in verband met de Sintvie ring, naar woensdag 10 december. Aanvang 13.30 uur. Leden betalen €1,25, niet-leden €1,50. Waddinxveen/Boskoop - In vervolg op de actie van het voorjaar gaat de politie van het team Waddinx- veen-Boskoop in december een preventieve actie houden met be trekking tot autoinbraken. Het motto van deze actie luidt: "Niets erin, niets eruit." Doel van de actie is mensen bewust maken van het feit dat zij geen spullen zichtbaar in hun auto moeten achterlaten en daarmee de kans op een inbraak in hun auto verkleinen. Tijdens de actie zal de politie plekken met concentraties van geparkeerde auto's controleren op het afsluiten van de auto en het zichtbaar achterlaten van spullen. Iedere 16 minuten slaat een auto dief ergens in Nederland zijn slag. Ingebroken wordt er nog vaker, ie dere minuut sneuvelt er een auto ruitje of wordt een portier openge broken. Eén diefstal per 16 minuten leidt tot zo'n 32.850 auto 's per jaar. Eén autokraak per mi nuut levert jaarlijks 525.600 getrof fen auto's op. In totaal dus ruim 550.000 schadegevallen die goed zijn voor honderden miljoenen eu ro's. Geen gering aantal, dat best omlaag zou kunnen als meer auto bezitters preventieve maatregelen zouden nemen. In 2002 werd in Waddinxveen en Boskoop 319 maal in een personenauto ingebro ken. Er werden dat jaar elf daders aangehouden. De cijfers voor dit jaar liegen er ook niet om, want tot nu toe werd al ruim 500 maal aan gifte gedaan en werden negen da ders aangehouden. In deze cijfers zijn ook de pogingen begrepen, dus de zaken die niet gelukt zijn. Autobezitters kunnen zich relatief eenvoudig wapenen tegen diefstal uit hun voertuig. Het is heel een voudig, simpelweg geen goederen zichtbaar in de auto achterlaten. Ook geen kledingstukken of lege tassen, want een dief zou kunnen denken dat er iets waardevols onder verborgen ligt. Neem ook het bedienigsfrontje van radio of cd-speler mee en haal vooral de GSM uit de carkit. Laat desnoods het dashboardkastje open staan, zodat men kan zien dat er niets waardevols in ligt. En mocht men onverhoopt toch waardevolle goe deren mee moeten nemen en tus sentijds een boodschap doen, leg die goederen dan in de kofferbak met gesloten hoedenplank. Maar doe dit wel voor u van huis gaat. Auto-inbrekers hebben namelijk de gewoonte om op parkeerplaatsen automobilisten gade te slaan en zien dan dat er spullen in de kof ferbak liggen. En wees nou niet zo naïef om te denken het is toch niets waard of ik ben zo terug, want men moet zich bedenken dat de gemiddelde auto-inbraak slechts 20 seconden duurt. Over het alge meen is het bedrag van de aange richte schade hoger dan de waarde van het ontvreemde goed. En dan de rompslomp achteraf. Naar de dealer voor een nieuwe ruit en eventuele andere schade aan de auto. Verzekeringspapieren invul len voor de autoschade en papie ren van de inboedelverzekering voor de ontvreemde spullen. En dan nog de ergernis van het glas van de ruit dat nog na maanden in alle hoeken en gaten terug te vin den is en steeds weer aan die ellen de herinnert. Auto-inbrekers wer ken vaak met z'n tweeën op de fiets of brommer, men kan dan door brandgangen en steegjes snel ontkomen. De meeste auto-inbra ken worden in Waddinxveen ge pleegd op het Koningin Wilhelmin- aplein, de Passage en de Nesse en voor Boskoop is dat de Snijdelwijk.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11