FILMS IN KREATER VERPLICHT C0ENEC00P COLLEGE HET SCHOOLUNIFORM? VOORLICHTINGSAVOND BURNOUT EN WERKSTRESS Integreren doe je samen VIOOLMETAL IN DE TUNNEL pagina 18 Hart van Holland 3 december 2003 WADDINXVEEN BOSKOOP fli s Nederland is wat we er samen van maken Vluchtelingenwerk Nederland K0PPELKLAVER- JASSEN OP 31 DECEMBER KLEDINGACTIE T00S KOPPELKLAVERJAS- AVOND KOPPiLKLAVERJASSEN VOORVERKOOP PADDIEDANCE Y0RIN FM DRIVE-IN SHOW Door Ron Krul Waddinxveen - De Vereniging voor Voortgezet Onderwijs in Samenwerkingsverband in Waddinxveen en omstreken hield dinsdag 25 november een discussieavond rond het thema "kleding op school". Op het Coenecoop College kon men onder leiding van Ton Planken in gesprek met ouders, leer krachten en leerlingen. Het was jammer dat de opkomst vrij laag was; het actuele onder werp "kleding op school" ver diende meer. Wie kent niet de recente discussie over de vraag of het dragen van hoofddoek jes op scholen is toegestaan. De avond begon met een korte presentatie door enkele leer lingen waarna de discussie startte met de vraag hoe we kle- ding zien. Is de kleding slechts een bedekking of wordt het als uiting gezien van dieper liggende waarden die hun oorsprong vinden in cultuur en overtuiging. De tijd dat kleding slechts als nut tig, als bedekking gold, lijkt defini tief voorbij. Al in de jaren zestig waren er wereldwijd uitingen te zien die via de kleding werden uit gedragen. (onder andere 'de hip pies'). Groot Brittannie werd over spoeld door een 'nieuw soort' jongeren, de Modernist of Mods, jongeren uit de arbeidersklasse die door de afschaffing van de dienst- Levendige discussie onder leiding van Ton Planken. plicht en het herstel van de Britse economie geld en tijd hadden om zich als jeugdgroep te presenteren. Ze zetten zich onder andere af tegen de crisismentaliteit van hun Leerlingen met speciaal t.b.v. de discussie aangepaste kledij. Regio - De RIAGG Midden Holland en de Robert Fleury stich ting organiseren in samenwerking met andere organisaties een voorlichtingsavond op dinsdag 9 december 2003 met als thema burnout en werkstress. Gert Jan Lind, directeur van het Nederlands Kenniscentrum Arbeid en Psyche en psychotherapeut zal een presentatie geven over wat burnout en werkstress is, wat de klachten zijn en wat de behandelmoge- lijkheden zijn. Gert Otter "ervaringsdeskundige burnout (Go- Burnin)" zal vertellen over de periode waarin hij "burned out" was. De avond is toegankelijk voor een breed publiek, cliënten, familieleden, hulpverleners, werkgevers en andere naastbetrokkenen. De avond begint om 20.00 uur (zaal open om 19.45 uur) en duurt tot ongeveer 22.00. De toegang is gra tis, vooraf aanmelden is niet nodig. De avond wordt gehou den in Het Brandpunt, Turfmarkt 58 in Gouda. Meer informatie bij Anne van Dorst 0182 516422 of e-mail: a.vandorst@riaggmiddenholland.nl. ouders. Een van de merken die ze destijds droegen zijn ook nu popu lair onder sommige jongeren in Nederland. Het betreft het merk "Lonsdale". Dit merk dankt zijn naam aan Hugh Cecil Lowther, 5th Earl of Lonsdale (1857-1944), een fervent bokser en de eerste voorzit ter van de National Sporting Club. De Mods droegen Lonsdale omdat het bij hun straatvechtersmenta liteit paste. De later ontstane 'Skin heads' dragen nog steeds dit merk want als shirts van Lonsdale onder een open jack worden gedragen, dan kan de goede verstaander in de merknaam NSDA lezen: Natio nal Sozialistische Deutsche Arbei- ter. Bijna de naam van Hitiers nazi partij, dus. Henk Seijdel, secretaris van de ver eniging beklemtoonde dat er mo menteel geen extremiteiten waar worden genomen op het Coen ecoop College. Wel kan het volgens Henk in de nabije toekomst een rol gaan spelen. Kunnen hoofddoekjes nu wel of niet? Draagt de leerling het merk Lonsdale bewust? Moe ten we de zogenaamde Bomber- jacks inclusief Nederlandse vlag verbieden? En wat moeten we doen aan de coderingen die op kle ding bepaalde uitingen schijnen weer te geven. Weet iedereen bij voorbeeld dat het getal 88 "Heil Hitier" betekent (de H is de 8ste letter in het alfabet zodat HH ont staat). En zo kunnen meer getallen worden herkend, zo staat het getal 311 voor 3x11 3xK=Ku Klux Klan. Een van de oplossingen voor dit 'kledingprobleem' lijkt de invoe ring van het schooluniform te zijn. Vooralsnog is het nog niet zover, hoewel de vraag waar de grens van vrijheid is, steeds actueler wordt. De gehouden discussie beoogde niet het 'probleem' in een keer op te lossen. De leerlingen van het Coenecoop College en andere scholen behoeven dan ook nog niet te vrezen voor het schooluni form. Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan integratie van vluch telingen. In bijna elke gemeente is een VluchtelingenWerkgroep actief. De lokale medewerkers van Vluch telingenwerk introduceren vluchte lingen bij uiteenlopende instanties. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte. Ze ondersteunen hen bij de aanvraag voor gezinshereni ging. Ze organiseren huiswerkbege leiding en conversatielessen. Ook geven onze medewerkers voorlich ting, onder meer op scholen, om bij kinderen meer begrip te kweken voor vluchtelingen die in hun ge meente komen wonen. Wij informeren u graag over de (ontmoetings)activiteiten die Vluch- telingenWerkgroepen organiseren in uw gemeente. Kijk ook eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894, 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Boskoop - De metalband Dis speelt za terdag 13 december in de Tunnel. De band uit Utrecht bestaat twee jaar en de muziek is te omschrijven als pro gressieve symfonische metal met een karakteristiek vioolgeluid. De invloe den van deze groep variëren van harde trash metal tot klassieke mu ziek. Dis heeft al redelijke bekendheid opgebouwd in Utrecht en omstreken en heeft 2 EP's gemaakt. De meest re cente EP, "Forces of Greed", ontving vele positieve recensies in verschillen de bladen. Het optreden in Boskoop zal het laatste optreden zijn met bas sist Roel Menting. De overige bandle den zijn op zoek naar een nieuwe bas sist. In het voorprogramma speelt de Boskoopse band Error. De zaal is open om 22.00 uur. Voor meer informatie: www.disbrotherhood.nl. Waddinxveen - Bij Kreater wordt woensdag 10 december, aanvang 13.30 uur, de kinderfilm Loenatik de Moevie vertoond. Deze film gaat over kliniek Zonne- dael waarvan het dak op instorten staat. De bewoners: de Majoor, Bep Brul, mevrouw de Haas, Fats en Dr. Doolittle, moeten verhuizen. Direc teur Bomhoff regelt nieuw onder dak in de ouderwetse kliniek Binnenzorg. Hier gelden echter een hoop stren gere regels en hoofdzuster Helle mans is onuitstaanbaar. De vijf hel den vinden het maar niks en besluiten te ontsnappen om terug te keren naar het vertrouwde Zon- nedael. De toegang bedraagt 2,50. Vrijdag 12 december aanvang 20.00 uur draait de film Catch me if you can, een film geregiseerd door Ste ven Spielberg is de verfilming van de gelijknamige autobiografie van Frank Abagnale, die zich voordat hij op zijn eenentwintigste werd gearresteerd, voordeed als piloot, advocaat en arts, en voor meer dan 2,5 miljoen dollar aan zelf vervalste cheques inde. De toegang bedraagt 5,-, pas 65+ en CP 4,-. Reserveren kan bij Kreater: 0182- 614422. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert samen met "De Unie" op oudejaarsdag van 10.00 tot 17.00 uur een kop- pelklaverjastoernooi aan de Kerk- weg Oost 26. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt 22,-. Opgeven kan tot 30 december op 079- 3315205, 06-23671549 of 0182- 612.103 of per e-mail degouwrij- ders@zonnet.nl. Waddinxveen - De Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S gaat door met het inzamelen van kleding, schoenen, dekens, gordijnen en ander textiel. In de hal van de gymnastiekzalen aan de Staringlaan, de J. Postlaan en gymnastiekzaal "Duikelaar" staan het hele jaar groene contai ners, waar de kleding, schoenen en textiel in kan worden gedaan. De gymzalen zijn elke doorde weekse dag open van circa 16.00 - 21.00 uur (behalve tijdens de schoolvakanties). Men hoeft het bruikbare niet van het onbruikba re te scheiden. De opbrengst van deze inzame ling komt deels ten goede van het Ronald McDonald kinderfonds en deels ten goede van T.O.O.S. Voor meer informatie: 0182-630310. Waddinxveen- Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt op vrijdag avond 5 december haar koppel- klaverjasavond. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, Waddinxveen. leder kiaver- jaskoppel is van harte welkom. Waddinxveen - Maar liefst 94 kla verjassers waren zaterdag 29 no vember naar buurtcentrum de Boog gekomen, waar de Wad- dinxveense koppelklaverjasdub WADDinxvEEN KAART een kop- pelklaverjasmiddag hield. De uit slag van deze middag luidt als volgt: 1. Frans Dekker en W. Ver kerk met 8903 punten; 2. de heer S. van Eek en mevrouw Van Eek met 8769 punten; 3. Mevrouw Janmaat en mevrouw Boere rnet 8417 punten. Als laatste eindig den mevrouw Wil van der Hoek en de heer Frans Steenland met 5821 punten. De volgende koppelklaverjasmid- dag vindt plaats op 3 januari 2004 in buurtcentrum de Boog aan de C. Huygenslaan. Opgeven kan via telefoon 06-13626885, 0651863495 en 0182-617891. Op 13 december vindt er tevens een marathon plaats in de Boog; 12 uur lang koppeiklaverjassen, van 10.00 tot 22.00 uur. Opgeven voor deze marathon kan bij Rob van den Hoorn, telefoon 0172- 218948. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel houdt zaterdag 13 december de laatste jeugddisco van het jaar 2003. De voorverkoop voor deze disco voor 9- tot en met 14-jarigen wordt maandag 8 december ge houden van 19.30 van 20.00 uur. Boskoop - De populaire jongeren zender Yorin FM verzorgt zater dag 6 december in de Rozen- burcht, Rozenlaan 4 in Boskoop een drive-in show. Deze show door het hele land bekend vanwe ge de bekende DJ's en geweldige show die wordt gemaakt rondom de muziek van nu. ToegangspnJ5 voor 22.30 uur 5,- daarna 7,50.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18