Toon S'inborklaai voor Anovfz. PIETENMIDDAG OP BURGEMEESTER KEIJZERSCH00I op ihd oVov\ aanbelde* KERSTACTTIVITEITEN ALLEENGAANDEN - Hart van Holland 3 december 2003 pagina 21 Kirsten heeft Itwkemie, yv\a«r it is vYölyker d<w ik Ben je alleenstaand of alleengaand en heb je zin om actief te worden nu de kerst in aantocht is? Doe dan mee met de activiteiten van LUVA, De Leukste Uitgaansgroep Van Allemaal voor mensen tussen de 20 en 45 jaar. Deze kerstperiode organiseert deze club tal van leuke, gezellige en spor tieve activiteiten. Deze activiteiten bestaan uit weekendjes weg, feest avonden, avondje bioscoop, naar de kermis, het museum in, sporten en nog veel meer. LUVA houdt op 20 december een groots kerstgala met een koud buffet en muziek, dat gratis is voor leden. Introducées betalen lage entreeprijs. Bij LUVA maak je ongedwongen nieuwe vrienden en kennissen tijdens de activiteiten, zonder dat er ook maar iets verplicht is. LUVA is géén be- middelingsbureuau! LUVA is een regionale club met leden in alle ge meenten in de regio. Voor meer informatie: www.luva.org, mailen via info@luva.org en bellen via 0181-637000. Door Frits Bromberg Geen moment kon Anouk haar aandacht bij de les houden. Dat de Egyptische zonnegod Ré heette, oké, dat wist ze nu wel. Maar de namen van zijn zonen en de zonen van diens zonen... Het interesseerde haar niet en ze vroeg zichzelf niet eens meer af, waarom ze die onzin moest leren. Ré of Ra of Rompelepom, wat maakte het helemaal uit. Bovendien had ze honger. Ze keek op haar wekker en zag dat het kwart over zes was. Over een kwartiertje was de tafel gedekt. Even keek ze op haar horloge, dat op kwart over drie stond. Natuurlijk stond die op kwart over drie; het ding was nu eenmaal stuk en was één keer gerepareerd. Soms liep het horloge, soms niet en dan was het weer kwart over drie. Anouk moest even glimlachen. Er moest iets bestaan, dat altijd om kwart over drie begon. Een verjaardag of zo. Of Sinterklaas... Maar Sinterklaas begon altijd om half acht en altijd volgens het zelfde schema. De afwas was gedaan, pa begon onrustig te worden en wilde dan weten, of de schuur wel goed op slot was. "Anouk? Heb je de schuur goed op slot gedaan, toen je van school kwam?" Dat was een rake, want ze wist het nooit zeker, 't Zal wel... Maar dat was voor pa niet voldoende. Die stond dan op, zuchtte, trok z'n slippers aan en liep dan de achtertuin in, na de achter deur goed achter zich dicht te hebben gedaan. In het begin had deze aanpak prima gewerkt. Pa weg, naar de schuur, dan het geroffel op het voorraam en de voordeur en dan kwam pa weer terug. Wij, bang en schichtig bij moe der, pa met z'n bezorgde gezicht. "Is er wat gebeurd?" Ja, er was wat gebeurd. Iemand had aan de voorkant staan roffelen, doodgriezelig. En pa dan weer, met een neutraal gezicht: "O, vervelende rotjongens zeker die leuk willen zijn. Ik zal wel even kijken". Zo ging het altijd. Pa ging kijken en kwam dan terug met een wasmand, volgeladen met cadeautjes. "Nee, geen ver velende rotjongens, 't was Sinterklaas maar, denk ik". Sinterklaas... Hoeveel jaren was ze niet in dit trucje ge lopen? De laatste jaren zelfs expres, om méé te spelen. Maar het andere trucje van haar ouders werkte nog wel. Niet perfect misschien, maar toch. De dagen voor Sinterklaas had pa de gewoonte om loeihard door de schoorsteen Sinterklaas te hulp te brullen. "Anouk eet haar spruitjes niet helemaal op, Sinterklaas!" Of: "Anouk heeft haar huiswerk wéér niet gemaakt. Sinter klaas". Dan vlogen de spruitjes naar binnen en smeet ze haar schooltas op tafel: de angst voor Sinterklaas zat er goed in. Nu pas, als grote brugpieper, wist ze dat Sinterklaas erbij werd gehaald, als de ouderlijke macht faalde. Maar toch... Als pa weer in de schoorsteen begon te loeien, dééd ze, wat van haar werd verwacht. Met een glimlachje misschien, maar de angst voor straf zat er voorgoed en diep in. Half acht. Kwart over drie dus. Zou ze dit jaar eindelijk eens een goed horloge krijgen? Zo'n exemplaar met een kleine accu die zich bij elke handbeweging automatisch oplaadt, met de pre cisie van kwarts en het gemak van een auto maat. Maar het zou wel te duur zijn, in deze tijd van gedwongen ontslagen en bevroren lonen. Pa was in elk geval zenuwachtig genoeg. Ver plaatsing op z'n best, vond hij. Weer verhuizen. Maar alles beter dan ontslag... Nee, geen duur horloge dit jaar. Maar wat dan? Anouk had geen idee. Om half zeven liep ze n^ar beneden en was ze precies op tijd voor het eten. Boerenkool met worst. Ge makkelijk, -lekker en vlug klaar. Zou pa z'n trucje met het geroffel nog uithalen? Hij deed het. Om vijf voor half acht stelde hij de gebruike lijke vraag en liep hij de achtertuin in, zonder het antwoord af te wachten. Moeder had zich al in het midden van de kamer opge steld, Anouk liep naar haar toe, tot het ge bruikelijke geroffel weer klonk. Pa kwam terug, vroeg of er wat was gebeurd en spoedde zich al naar de voor deur. En jawel: de volle wasmand - mis schien iets minder vol dan gewoonlijk. Om de beurt visten ze cadeautjes op: eerst de chocoladen letters, de belang rijkste op de bodem van de mand. Voor Anouk bleef een lang, smal pakje over. Tóch het horloge? Ze wist het zeker. Het meisje pakte het doosje in ge bloemd sinterklaaspapier rustig uit en vond een tweede doosje. Het horloge na tuurlijk. Nee, in dit doosje zat geen horloge, maar een mobieltje en wat voor een. Anouk voelde zich al blij worden, maar niet helemaal blij. Ze had al een mobieltje. Een gewoon. Op dit mobieltje zat een beeldschermpje en ze wist wat dit bete kende: overal tv. Pa zei niets. Moeder keek verbaasd. "Maar kind toch, wat een pracht mobieltje..." Dat vond Anouk toch eigenlijk ook, al had ze op een horlo ge gehoopt. "Nou?" vroeg pa. "Schitterend pa, maar hoe werkt het? Weet jij dat?" Anouk wist het best, maar wilde de eer aan pa laten. Hij was immers Sinterklaas. Pa zette z'n bril op, snuffelde de gebruiksaanwijzing door en begon op knopjes te drukken. "Hij doet het. Kijk maar". Anouk zag het. Alleen zag ze geen tv-signaal, maar een lijst van te bestellen artikelen. Wat had ze daar nou aan... "Ik denk, dat we het samen moeten doen Anouk", onderbrak hij de gedachten van het meisje. "Kijk. Als je met dit pijltje de artikelen af gaat, dan kom je ook bij horloges en als je daar op klikt, kun je uit een menu een keuze maken... kijk zo... Zie je wel? Onder horloges: dames. Even klikken. Weer een keuzemenu. Wat had je gedacht? Kwarts? Automaat? Beide? Je hoeft al leen maar aan te klikken. Doe maar". Hij legde het mobieltje in de han den van Anouk, die wat schutterig - ik moet niet zo trillen! - de ge wenste uitvoering aanklikte. Drie modellen. Het één nog waterdich ter dan het andere, maar ook duur der. Allemaal even mooi. Het middelste model was waterresistent en niet zó duur. Aanklikken? Ze vroeg het en pa knikte van ja. Anouk klikte het gewenste model aan. "Uw artikel wordt zo spoedig mogelijk verzonden, de prijs wordt binnen tien dagen van uw rekening afgeschreven". Anouk bloosde. Dus tóch...! Lang om daarover na te denken had ze niet. Terwijl ze nog met open mond naar het mobieltje keek, te verrast om iets te zeggen, werd opnieuw op het voorraam en de voordeur geroffeld. Wat?! Met pa voorop stoof het drietal naar de voor deur. Hoorde Anouk iemand hard wegrennen? Ze wist het niet. Maar ze wist wel, dat ze even later wéér een langwer pig pakje in haar handen hield. Maar ze had toch al dat mobieltje? En nu... Terug in de huiskamer hielp haar moeder Anouk een spik splinternieuw horloge omdoen: kwarts, automaat. En niet om kwart over drie. "Maar..." "Moet je Sinterklaas vragen, ik weet van niks", zei pa. "Ik sluit alleen maar schuurdeuren". Die avond maakte Anouk haar huiswerk af en ging ze blij en opgelucht slapen. Om half twaalf. Precies. Moorkapollo Op de- oponbaro ba(k(ohool do ^>\/rsornooc,bor Koljzonohool vond maandag. 1 dooombor oon (pollobioiividdaa_ voor do ondorbovw plaabi. P'o loorl'inxon van do sroopon 1 Tof on mob b moobbon vorklood op (obool komon. Po Vorradwa( «roof boon or plobiol'mz fwoo zwarbo p'iobon mnonkyvamon. Po riobon hlolpon do klndoron mob popomobon bakkon, p'toboniwbïon makon on do kindoron krooon \o( in hob gpo'\on van pakjo( In do (obooreboon on 'm hob lopon ovor do dakon. (Foto's: Keijzerschool) Matthijs en Eelco hebben een zusje. Kirsten. En Kirsten heeft leu kemie. Dat betekent pijn en verdriet. Voor Kirsten, maar ook voor Matthijs en Eelco. In de wereld van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. IEDERLANDSE www.kankerbestrijding.nl kankerbestrijding KA

Hart van Holland | 2003 | | pagina 21