Zevenhuizen - Moerkapelle Succesvolle DGA-avond Matte beursweek Wat doet met uw aflopende lijfrenteverzekering? ÜP 'Is- f Ar i Boogerd opnieuw beste van het jaar Nieuws wmmmmmm ,0, Rabobank De bank waar ie lid van wordt I gyip' MÊk r~ M Weeknieuws Hart van Holland 3 december 2003 •'fflinfflllTM 7 MT m - - - j voor u, van en door uw bank 5e jaargang nummer 242 Rabobank Op maandag 24 november is door de bank een workshop Pensioen gehouden voor de Directeur Groot- Aandeelhouder. Deelnemers kijken terug op een geslaagde avond. Er zijn verschillende onderwerpen behandeld waaronder 'wat heeft de overheid nu eigenlijk voor u geregeld?' en 'wat heeft u zelf geregeld?'. Uit praktijk blijkt dat men sen wel iets hebben geregeld, maar eigenlijk niet kunnen benoemen wat zij precies ontvangen op de pensi oendatum, of in geval van overlijden, wat hun partner gaat ontvangen. Ook de wetswijzigingen in de loop der jaren zijn doorgenomen. Dit riep veel vragen op. Heeft u ook vragen over uw pensioen of interesse voor de workshop? Belt u ons dan voor een afspraak of voor het aanmelden voor de workshop. Bij voldoende aanmel dingen zullen wij een nieuwe work shop organiseren. U kunt ons berei ken op (0180) 63 73 56. Het was geen al te bewogen beurs week. Bedrijfsnieuws was schaars en beleggers legden veelal positief macronieuws naast zich neer. Uitge vers en technologiefondsen deden over het algemeen goede zaken. De AEX-index sloot op een stand van 332 punten. Beleggers hadden hun handen vol aan de regen van macrocijfers die op de beurzen neerdaalde. Wederom was de tendens positief. Zo werd het cijfer van de Amerikaanse economische groei in het derde kwartaal verhoogd tot maar liefst 8.2%, het hoogste groeipercentage in 20 jaar. De index voor het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten steeg in novem ber van 81.1 tot 91.7 en dat was een stuk meer dan het verwachte cijfer van 85. Verder stegen de orders voor duurzame goederen in de VS in de maand oktober met 3.3%. In Duitsland werd bekend dat de index voor het ondernemersvertrouwen in novem ber is gestegen van 94.2 tot 95.7. Ana listen hadden op een cijfer van 95 gerekend. Het was voor de zevende opeenvolgende maand dat de belangrijke economische indicator een stijging liet zien. De positieve cijfers maakten weinig indruk op beleggers, aangezien de beurzen een relatief matte week beleefden. Wel deden uitgevers zoals VNU en Reed Elsevier goede zaken op berichten dat de advertentiemarkt aantrekt. Ook technologiefondsen zoals elektronicaconcern Philips en ICT-dienstverlener LogicaCMG wisten zich positief te onderscheiden. De IT- sector profiteert als een van de eerste sectoren van economisch herstel. Ook waren er nog enkele bedrijven die met cijfers kwamen. Er waren resulta ten van grootgrutter Ahold. Die ston den echter in de schaduw van de berichtgeving over de al eerder aan gekondigde claimemissie. Ahold maakte bekend dat de emissie van EUR 3 miljard gegarandeerd wordt door haar bankiers. Het geld wordt gebruikt om de schuldpositie van de onderneming te verbeteren. Het aan deel Ahold verloor ruim 6%. Bent u ooit een spaarregeling aan gegaan in de vorm van een lijfrente verzekering, koopsompolis, kapi taalverzekering of spaarplan? Mis schien loopt deze binnenkort af. Zeker als u of uw partner tegen het pensioen aan zit, is er grote kans dat u snel recht hebt op uw eindka- pitaal. Hoe u het beste kunt profiteren van het vrijgekomen bedrag is afhankelijk van uw persoonlijke wensen en fiscale regels. Om te besluiten wat u gaat doen met uw eindkapitaal, moet u eerst bekijken of u nu of straks behoefte hebt aan een aanvullend inkomen. Misschien hebt u een andere bestemming voor uw eindkapitaal. U kunt in sommige gevallen bijvoor beeld met het eindkapitaal een direct ingaande lijfrente aankopen en de uit keringen schenken aan uw meerderja rig kind. U ziet dat er tal van mogelijkheden zijn om uw eindkapitaal aan te wen den. Wat voor de juiste oplossing is, hangt af van üw wensen en omstan digheden én van de fiscale regels. Uw adviseur van de Rabobank kent alle voor- en nadelen en kan u in een per soonlijk adviesgesprek adviseren over de mogelijkheden die bij uw situatie passen. Belt u voor een afspraak met onze Binnendienst Financieel Advies op telefoonnummer (0180) 63 73 26. Zij staan u graag te woord. aflopende lijfrenteverzekering? Gebruikt u het als aanvullend inkomen? Of misschien schenkt u het aan uw kinderen? Loop eens binnen bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle of bel (0180) 63 73 83. Uw adviseur kijkt wat voor u de juiste én voordeligste oplossing is. \tvterpolis Interpolis. Glashelder Michael Boogerd is voor de vierde keer in zijn loopbaan gekozen tot wielrenner van het jaar. De Rabo- renner ontving maandagavond tij dens een gala in Den Bosch de bij behorende Gerrit Schulte Trofee/ Gouden Spaak. Boogerd werd verkozen door de lezers van Wieier Revue, de oud-ren ners van de Club 48 en de leden van de wielervakbond WBW. Nog twee renners uit de Rabobankstal vielen in de prijzen.Thomas Dekker ontving de Toboga Beker/Zilveren Spaak als grootste belofte van Nederland. In de categorie mountainbiken/veldrijden won Bart Brentjens zijn vijfde Zilveren Spaak. Boogerd haalde zijn vierde titel voor Servais Knaven en Gerben Löwik. De Hagenaar won dit jaar de Brabantse Pijl en werd tweede in de wereldbeker. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie organiseert ter opluistering van het 75-jarig bestaan een verkiezing van de beste wielrenner en wielren- ster allertijden. Onder andere via internet kunnen wielerliefhebbers hun stem uitbrengen. De uitslag zal worden bekendgemaakt tijdens het KNWU Gala der Kampioenen, dat op 14 januari 2004 wordt gehouden. Opwaarderen beltegoed via CCV betaalautomaten Voor de verkopers van papieren prepaid-kraskaarten is door CCV iets nieuws ontwikkeld. Met een bestaande Omni-betaalautomaat van CCV is het mogelijk om elektro nisch prepaid beltegoed ofwel E-voucher te verkopen. Met de nieuwe functie (die op een bestaande automaat kan worden geplaatst) hoeft de verkoper geen papieren kraskaarten in voorraad te houden en voor te financieren. Nadat hij een overeenkomst met een leverancier van prepaid belte goed heeft gesloten kan hij via het prepaid menu van de betaalauto maat vouchers van diverse aanbie ders in verschillende waardes ver kopen. Nadat de prepaid code en bijbehorende gegevens zijn opge haald wordt de E-voucher voor de klant uitgeprint. Hierop staat de voor het opladen benodigde code. Meer mogelijkheden Internet- bankieren Op 30 november 2003 is een nieu we release beschikbaar van Rabo Internetbankieren Betalen Spa ren. Rabo Internetbankieren Beta len Sparen krijgt een aantal extra functionaliteiten en verbeteringen. Zakelijke klanten kunnen nu ook gebruik maken van Incasso via internet. Ook de Rabo Alerts, dat zijn persoonlijke financiële berich ten die klanten per SMS en/of e- mail kunnen ontvangen, zijn uitge breid. Naast de al bestaande Rabo Alerts op afroep is er nu ook de mogelijkheid om automatische Alerts in te stellen. Met automati sche alerts ontvangt de klant een SMS of e-mail wanneer een door hem ingestelde situatie zich voor doet. Vertrouwen stijgt, maar consu ment blijft voorzichtig Het consumentenvertrouwen steeg in november naar een recordhoog te voor dit jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op 25 november. Maar volgens de eco nomen van de Rabobank is dat nog geen reden tot juichen. 'Het ver trouwen bevindt zich, ondanks de stijging, nog steeds op een erg laag niveau', legt Jantine Noordenbos van Stafgroep Economisch Onder zoek (SEO) uit. 'De koopbereidheid is niet verbeterd. Dus het ziet er niet naar uit dat consumenten op korte termijn meer gaan besteden'. Zelf vindt de consument dat de financi ële situatie van zijn huishouden nog steeds slecht is. Zolang hij dat gevoel heeft, zal hij voorzichtig blij ven.' Een aantrekkende consump- tiegroei is dus voorlopig nog niet aan de orde. Noordenbos: 'Naarma te het economisch herstel meer voet aan de grond krijgt, zal het ver trouwen onder consumenten ver der toenemen. Mensen zullen daardoor mogelijk minder gaan sparen of meer gaan lenen om de hogere uit gaven te kunnen financieren Bezoekadressen: Openinqstiiden: oeldwinkel Zevenhuizen «ratJOpeninastijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Alaemeen: Openingstijden: kantoor Zevenltuiien T,l.l...nemm,,M„ein.^e„ Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Blokkeren pa: ssen/cards: i.a -s> vi 4P i

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2