PROTESTBALLONNEN VOOR ARMINE WADDINXVEEN SCHRIJFT NOTA GEZONDHEIDSBELEID KERSTCONCERT "DE GOUWESTEM" CD'S LANGER LENEN BIJ BIBLIOTHEEK TENTOONSTELLING KLEIN- DIERENSPORTVERENIGING UIT JE SCHUDDEBOL... VAKANTIE BIJBEL KLUB pagina 11 Armine én examen Gezondheid m Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Leerlingen van het Coenecoopcollege lieten af gelopen woensdag honderden witte en rode ballonnen op uit protest tegen de uitzetting van één van hun medeleerlingen. De actie werd gesteund door de schoolleiding en het gemeente bestuur. Bij het oplaten van de ballonnen waren burgemeester Fedde Jonkman en wethouder Dorenda Gerts (onderwijs) aan wezig. Honderden jongeren hadden zich woensdag rond elf uur verzameld op het schoolplein van het Coen ecoopcollege. Alle drukte was voor één meisje, Armine Chanakhchian. Armine is een asielzoekerskind en leerling uit 4 VMBO-t. Armine vluchtte samen met haar familie in 1998 uit Armenië en vond in Nederland (voorlopig) onderdak. Volgens de autoriteiten is de poli tieke situatie in haar geboorteland nu veilig genoeg om terug te keren. Maar Armine wil niet terug. Ze heeft zich in de afgelopen jaren de Nederlandse taal en cultuur prima eigen gemaakt en wil graag examen doen, net als haar 25 klas genoten. De vrienden en klasgeno ten van Armine trokken aan de bel bij de schoolleiding. Het schoolbe stuur zocht vervolgens contact met de Stichting 'Van Harte Pardon'. Deze stichting maakt zich sterk voor uitgeprocedeerde asielzoe kerskinderen. Op woensdag 10 de cember - de dag van de Verklaring van de Universele Rechten van de mens - organiseerde het een lan delijke actiedag. Gemeentebestu ren, scholen, verenigingen, organi saties en instellingen werden Waddinxveen - Op de laatste vrij dagavond voor de kerstdagen geeft Mannenkoor "De Gouwe- stem" een vrij toegankelijk kerst concert aan de Groensvoorde. Er is een gevarieerd programma opge steld met prachtige kerstmuziek. Het Mannenensemble van "De Gouwestem" zal een aantal malen een optreden verzorgen. Het kerst concert van "De Gouwestem" be gint om 20.00 uur. Het programma zal worden afgewisseld door samenzang van aloude, bekende kerstliederen. Om de kosten te be strijden zal er een collecte worden gehouden, ledereen is van harte welkom. Op vrijdag 19 december is het kerstconcert van "De Gouwestem" in de "Ontmoetingskerk". Op maandag 22 december, geeft het mannenkoor een kerstconcert in de Oude Hervormde kerk aan de Dorpsstraat te Moerkapelle. Voor meer informatie over de kerstcon certen van "De Gouwestem": Johan Krins, telefoon 0182-640303 of www.degouwestem.nl. Boskoop - In de bibliotheek wor den al een aantal jaren cd-roms uit geleend. Tot nu toe kon men deze voor een week lenen. In de loop der jaren zijn cd-roms zo complex geworden dat ze in een week haast niet meer te bekijken en te spelen zijn. Wij hebben daarom besloten de cd-roms vanaf vrijdag 19 decem ber voor 3 weken te gaan uitlenen. De bibliotheek is vrijdag 26 decem- KERKDIENSTEN - 21 december Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm; 19.30 uur 4e oecumenische adventsvesper. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. P. Baane; 11.15 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Herv. kerk 9.30 uur prof. dr. W. Verboom; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Vrijz. Prot. Gel.gem. 16.30 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur H. Bergstra. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 18.00 uur dhr. Beens. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman; 18.00 uur ds. P.H. van Harten. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. ber gesloten; woensdag 24 en woensdag 31 december is de bibli otheek tot 16.00 uur geopend. Boskoop - Het thema van de Vakantie Bijbel Klub vrijdag 2 januari in de Immanuelschool aan de Mendelweg 1 is 'nieuw leven'. Aanvang 14.00 uur, einde 16.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 0,80. Er wordt een bijbelverhaal verteld en er wordt gezongen en geknutseld. Alle kin- i deren-zijn welkom. Boskoop - De kleindierensportver- eniging Boskoop Omstreken houdt voor de 31e keer de Provinci ale Bondstentoonstelling van Zuid- Holland. Te zien zijn 1402 dieren: konijnen, kippen, cavia's, watervo gels, duiven en kleine knagers. De show wordt 18, 19 en 20 december gehouden in een hal van de Bos koop Veiling aan de Middelburgse- weg. De inzenders komen uit heel Zuid-Holland en laten in competi tieverband hun beste dieren zien. De opening wordt verricht door Prins Carnaval op donderdag 18 de cember om 20.00 uur. De scholen in Boskoop en omgeving hebben voor de leerlingen vrijkaartjes gekregen. De knuffelhoek, met konijntjes, ca via's en kuikentjes zullen ook dit jaar veel aandacht krijgen van zowel kinderen als volwassenen. Boskoop - Onder de titel "Uit je Schuddebol" wordt op 20 decem ber de tweede in de reeks miniten toonstellingen van verzamelingen van Boskoopse kinderen geopend in het Boomkwekerijmuseum. De elfjarige Lisa Binken is op haar vijfde begonnen met het verzame len van schuddebollen, glazen bol len met figuren, die na ermee te schudden, sneeuw of glitters laten vallen. In het begin waren het een voudige bollen, maar de loop der jaren viel haar oog vooral op exem plaren die iets bijzonders hebben: Schuddebollen in de vorm van een kistje of een potlood, of met een 'verhaal'. Haar verzameling bevat inmiddels 45 exemplaren. De oud ste bol in haar collectie, met Gar field, is een echt collectors-item, want die is wel 30 jaar oud. De tentoonstelling is te zien tot 17 januari 2004. De reeks miniten toonstellingen brengt tot de zomer van 2004 iedere maand een andere jeugdige Boskoopse verzamelaar voor het voetlicht. Voor meer infor matie: 0172-217756 of info@boom- kwekerijmuseum.nl. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Begin november meldde de gemeente dat ze was gestart met het schrijven van een nota over het lokale gezondheids beleid. Deze nota wordt door de gemeente gebruikt om de gezond heid en het welzijn in de gemeente te verbeteren. Het schrijven van zo'n nota is sinds 1 juli 2003 wette lijk verplicht en is voor de gemeen te een goede manier om te inven tariseren wat er allemaal speelt op het gebied van gezondheid en wel zijn binnen de gemeentegrenzen. De gemeentelijke aandacht voor gezondheidszorg past ook goed bij het collegeprogramma 'Zorg voor elkaar, zorg voor de omgeving' dat voor de periode 2002-2006 geldt. De nota is inmiddels in concept ge reed en zal in één van de aanko mende collegevergaderingen wor den behandeld. De nota beschrijft hoe 'gezond' de inwoners van Waddinxveen zijn. Hiervoor is een zogeheten gezond heidsprofiel opgesteld door de GGD Midden-Holland aan de hand van medische statistische informa tie. Tevens is de nota gebaseerd op voorlopige resultaten van een ge zondheidsenquête, die door de GGD onder de bevolking is uitge zet. Ten derde bevat de nota uit komsten van een informatieavond die begin 2003 door de gemeente was georganiseerd voor alle instel lingen en organisaties die met lo kale gezondheidszorg te maken hebben. Tijdens deze bijeenkomst zijn knelpunten geïnventariseerd. Wethouder Dorenda Gerts en be leidsmedewerker Rita Siegers (foto) leggen uit waarom de nota zo be langrijk is. "In de nota is onder meer omschreven welke rol de ge meente vervult om de gezondheid van inwoners te beïnvloeden en te bevorderen. Uit de nota blijkt dat de gemeente Waddinxveen op het gebied van gezondheid al goed bezig is. Vanuit diverse lopende ac tiviteiten is aandacht besteed aan gezondheids- en welzijnszorg. Voorbeelden van deze integrale aanpak zijn de aandacht voor de jeugdgezondheidszorg, het wijk en buurtbeheer, de opzet van de Brede School en het 'Doe effe nor maal' project voor basisschoolleer lingen. Wel kwam uit het rapport naar voren, dat Waddinxveen meer aandacht moet gaan besteden aan de verslavingszorg, door onder meer goede informatievoorziening over diverse vormen van verslaving. Hiervoor is 10.000,- uitgetrokken. Naast de verslavingszorg is er nog een aantal aandachtspunten. Zoals de huisvesting voor ouderen, het vestigingsbeleid voor huisartsen en tandartsen en de aandacht voor ontwikkelingsstoornissen bij kinde ren én de bijbehorende begelei ding." opgeroepen om op de actiedag massaal ballonnen op te laten. Het motto van de dag was 'voor alle kinderen dezelfde rechten'. Van Harte Pardon wil met de actie be reiken dat de Nederlandse politici zich goed realiseren welke gevol gen het huidige asielzoekersbeleid heeft, vooral voor kinderen, die hier al lange tijd verblijven en soms zelfs geboren zijn. Of de actie ef fect sorteert zal in de komende tijd moeten blijken. Aan de medeleer lingen van Armine Chanakhchian zal het niet liggen. Onder aanvoe ring van burgemeester Jonkman, wethouder Gerts en het schoolbe stuur van het Coenecoopcollege werden luidkeels de kreten 'Armi ne' en 'examen' gescandeerd.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11