FRAAIE HUIZEN IN NESSELANDE NIET ALLEEN VOOR ROTTERDAMMERS FANTASTISCH NIEUWS KERSTCONCERT "HOSANNA" KERSTZANGAVOND IN BENTHUIZEN ACTIVITEITEN "DE SCHUILPLAATS" SINAASAPPEL VERKOOP Tf nesselande Hart van Holland 17 december 2003 pagina 17 mmI*» Oud Verlaat - "Fantastisch nieuws!", dat is het thema van de kinderkerstdienst in Oud Verlaat op kerstavond.Kinde ren, én ouders en grootouders, zijn van harte welkom op 24 december in de kapel aan de Vlietkade 35 vanaf 18.30 uur. Gouda - Sinds vele jaren ver zorgt het Christelijk Gemengd Koor "Hosanna" uit Gouda een kerstconcert in de St. Janskerk te Gouda. Dit jaar wordt het kerstconcert gehouden op vrij dag 19 december. De muzikale leiding is deze avond in han den van Carel Chr. Schulz. 'Het concert begint om 20.00 uur >en de toegangsprijs be draagt in de voorverkoop €6,50 en op de avond zelf €8,00. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen via telefoon nummer 0182-524595, fax 0182-559715, e-mail www.ho- sannagouda.nl of bij de St. Janskerk. ledereen is welkom. Benthuizen - Met als thema "God zoekt mensen op" wordt woensdag 17 december in de Nederlands hervormde kerk een kerstzangavond gehou den. Aanvang 19.30 uur. Mede werking verlenen kinderkoor De Benthuizer Zangertjes onder leiding van Kees de Bruin en het Hervormd Ge mengd Koor Immanuel onder leiding van Warno Ruting. Het orgel wordt bespeeld door Jan Vis, de piano de Kees de Bruin. Jouke de Jong en Kasper Luchtmeijer spelen trompet en er is een blokfluitgroepje. Er wordt een collecte gehou den voor een gaarkeuken in het Roemeense Zauan. Benthuizen - Het programma van De Schuilplaats ziet er voor de komende drie weken als volgt uit: Zaterdag 20 de cember wordt er Kerstavond gevierd. Op 27 december is er een Gospel Drive-in en nadat het jaar feestelijk is afgeslo ten kan men elkaar weer het beste toewensen voor 2004 tij dens de Nieuwjaars receptie op 4 januari, ledereen is van harte welkom. Benthuizen - De Benthuizer Zangertjes verkopen zaterdag 20 december, in samenwer king met Zobero, sinaasap pels. Op deze manier steunen zij kinderen in Roemenie. Vanaf 9.30 uur komen 'de zan gertjes' langs de deur. Door Frits Bromberg Nesselande - De vijfduizend woningen in de Rotterdamse uitbrei dingswijk Nesselande aan de Zevenhuizerplas, die in 2008 gereed moeten zijn voor bewoning, zijn niet uitsluitend bestemd voor in woners van Rotterdam. Stedenbouwkundige ir. Arjen Knoester: "Het gaat om woningen waarvan 20 procent te huur is, de rest wordt verkocht aan iedere geïnteresseerde. Rotterdammer of niet. Er is slechts één gemeenschappelijke voorwaarde: de huizen zijn niet echt goedkoop, want bestemd voor mensen met een meer dan gemiddeld, tot hoog inkomen. Globaal kunnen de huren wor den geraamd op 450 euro per maand, voor een koopwoning wordt gerekend in 'vanaf'-bedragen van 200.000 euro. Omdat diverse makelaars zijn ingeschakeld, kunnen belangstellenden zich het beste wenden tot het Informatiecentrum Nesselande, Groeneweg 6 in Rotterdam. Of per telefoon 010-4897777, voor het informatie centrum Rotterdam." Ook per Internet kunnen be langstellenden zich op de hoogte stellen. Knoester: "Daarvoor zijn de websides be schikbaar www.nesselande.rotter- dam.nl en www.nesseweb.nl. Wie een beetje handig is, vindt alle in formatie, een wijkkaart inbegre pen." Rotterdam groeit zich, zowel let terlijk als figuurlijk, te barsten. De Rotterdammer die voor de Nesse lande kiest, laat woonruimte achter voor andere Rotterdammers die wat minder welgesteld zijn. Ander zijds heeft deze gemeente gekozen voor een stuk uitbreiding, waarvan ook inwoners van buurgemeenten kunnen profiteren, met deze aan lokkelijke gedachte: de Nesselande wordt in de eerste plaats móói. Niet mooi, voor de woningzoeken de die hecht aan kromme straten en steegjes, zoals het centrum van Amsterdam dat biedt. Knoester: "Met de inrichting van de Nesselan de volgen we de huidige Neder landse traditie van recht en over zichtelijk. Je houdt daarvan, of niet. Voor de huidige woningzoe kenden kunnen we de Nesselande mooi noemen, maar niet alleen om de rechtlijnigheid van dit plan. Denk aan de Zevenhuizerplas met 200 ha schoon water, even groot als het nieuwbouwplan. Wonen en re creatie op het water gaan in het hele plan samen." Voorlopig valt daarvan niet veel te bespeuren. De Zevenhuizerplas ligt schoon te wachten, met een uitge strekt armpje dat Nessevaart wordt genoemd, gelegen aan de Brand- ingdijk en overbrugd door de nieu we brug van architect Roos 'Wind en Water'. Rotterdam bouwde eerst Om moord, daarna de wijk Zevenkamp en nu, dichter bij Zevenhuizen, 'Nesselande'. Zonder 'n'. Onverstoorbaar is een lange laan, de Rietveltlaan aangelegd en de hoofdstraat 'Laan van avant- garde'. Sommige huizen zijn in middels bewoond, andere niet. Hier en daar prijkt al een kerst-ster aan de voordeur, terwijl de toe komstige buren nog bezig zijn met hun verhuizing. ,Een spookstad? Het lijkt er nog wel een beetje op. Knoester: "Dat is tij delijk. Wat nu een lange leegte lijkt, wordt beplant met bomen die tijd nodig hebben die, zoals alles, tijd nodig hebben. Een brede school is in aanbouw, alles is in deze wijk in aanbouw. De mensen die nu in Nesselande wonen, zijn de pioniers voor latere generaties. Dat heb ik eerder meegemaakt. Men2 sen bevolken een nieuwe wijk en blijven er. Ook hun kinderen vesti gen zich daar; zo ontstaat een nieu we generatie, de harde kern die niet van wijken weet". Nesselande moet een groen hart worden, in Het Groene Hart. Voor jonge gezinnen die, voor 75 een huis met een tuin willen. De overi gen krijgen een plek in hoogbouw, verdeeld over de drie delen Water- wijk, Tuinstad en het (winkelcen trum Badplaats, aan de Zevenhui zerplas, met een strand van 800 meter lengte. Knoester: "Ja, voor zover ik weet met een patatkraam en zo, maar zonder disco. Het moet er voor de natuurliefhebber prettig wonen worden, mét winkels na tuurlijk, in royaal groen. Niet voor niets hebben al veel mensen zich op tekening een huis aangeschaft. Wat we beloven, dat komt er. Ook al is daar op het eerste gezicht nu, niet veel van te zien. Maar het komt". Ir. Arjen Knoester: "Zo hebben we de Nesselande ingetekend. Maquette van de Nesselande, met op de achtergrond de Zevenhuizerplas. De Brandingdijk aan de Nessevaart, scheiding tussen Waterwijk en Tuinstad. Relatief smalle achterstraatjes, voor huizen in warm rood/bruin baksteen. Bestaande bebouwing, nog broederlijk naast nieuw in aanbouw. i, V De Laan van avant-garde, nu nog een erbarmelijke lange leegte. In de verte, achter de Nessevaart, doemt Zevenhuizen op.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17