WETHOUDER GERTS VERRICHT EERSTE UITLEEH ÏJÓÏ«"im" SPEEL1EERMATERIALEH VICTORKERK Geef om vrijheid JONG HONGERIGE ROEMENEN BENTHUIZEN VOERT ACTIE VOOR KOPPEL- KLAVERJASSEN IN DE UNIE CURSUS VOGEL- ACTIVITEITEN HERKENNING DOOR ROTTA PADDESTOEL pagina 19 AMNESTY International 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 REGIO Door Karin Heeren Waddinxveen - Bij de biblio theek heeft wethouder Doren- da Gerts de eerste uitleen op zich genomen van een geheel nieuwe collectie speelleermate rialen. Deze materialen zijn spe ciaal voor mensen met een functiebeperking; zij worden op deze manier in staat gesteld te participeren in de samenle ving. Carmen Raijmakers maak te haar eerste keuze en leende 'dierenmemory'. Dit jaar is het Europese jaar voor integratie van mensen met een handicap. Door kin deren en volwassenen met functie beperkingen in staat te stellen ge bruik te maken van openbare voorzieningen, zoals een biblio theek, kunnen zij op een vol waardige manier deelnemen aan de samenleving. De wethouder be nadrukte in haar toespraak dat het belangrijk is om drempels weg te nemen omdat ook mensen met een beperking dan zoveel meer kun nen. Waddinxveen - De Victor Activitei ten Commissie, de vrijwilligers- groep van de Stichting tot behoud van de" Sint Victorkeric, houdt vrij dag 19 december voor de vierde keer dit seizoen een klaverjastour- nooi. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom op de pastorie aan de Zuid kade 176, waar om 20.00 de kaar ten voor de eerste ronde worden geschud. De entrée bedraagt 4,50, de netto-opbrengst van deze avond gaat naar het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. Na drie ronden ziet het klassement er als volgt uit: 1. dhr. K. Koot, 15159 punten; 2. dhr. W. Oorschot, 15003 punten; 3. dhr. T. de Jong, 14760 punten; 4. mw. N. van der Laar, 14649 punten; 5. dhr. N. Steensma, 13917 punten. Het hoogst behaalde aantal punten in één ronde staat op naam van J. Snaterse, 5303 punten. De verdere data van de klaver- jastoernooien zijn in 2004: 16 janu ari, 20 februari, 16 april, 21 mei en 18 juni. Benthuizen - "Ja, auto's wassen. Waarom niet? Als het maar geld oplevert." Het relatief jeugdig élan straalt Gert van der Velden uit de ogen. Dat hij een complete gaarkeuken in het Oost-Roemeense Zauan van de grond zal krijgen, staat voor hem vast. "We hebben wel meer van dit soort acties gevoerd en steeds met een beter re sultaat, dan waarop we hadden gehoopt. Ja, die gaarkeuken komt er, die is er al gedeeltelijk, maar zonder eten. Daar doen we het dus voor." Kortom. 'De Stichting Hulp Oost-Europa vestigde in Zauan een keuken, maar liet het daarbij. Gert van der Velden, drie kompanen en zeventien jonge helpers vonden dit maar niks, waarna de kerkelijke gemeente een zusterhand met Het Roemeen se dorp stichtte. Van der Velden: "Dan sluit je de eenmaligheid van zo'n actie uit. Het is natuurlijk leuk als je vijftig straatarme en hongeri ge Roemenen een warme maaltijd kunt bieden, maar als ze de vol gende dag weer met een leeg bordje staan te kleumen, ben je nog niks opgeschoten." De Benthuizer jongeren willen met terugkerende acties volgend jaar tijdens de zomervakantie een en ander in Zauan regelen. Van der Velden: "We beginnen nu met olie bollen en een plaatselijke postbe stelling, een stepmarathon en col lectes. En als we op een actie stuiten die geld oplevert, doen we dat óók." Het postplan ziet er goed door dacht uit. Van der Velden: "Denk aan iemand hier in Benthuizen, die vijftig kerstkaarten wil versturen aan mensen in het dorp. Dat is dan wél 50 keer 39 eurocent en dat hapt er lelijk in. Wij zijn goedkoper en vragen voor een bezorging, in het dorp dan, 25 eurocent; goedko per kan echt niet. Maar voor dat bedragje komen we alle kaarten ook ophalen en wie ze liever bij ons aflevert, is welkom. Wel eerst even bellen graag: mij 079 - 346 0063. Mijn afleveradres is Dorpsstraat 131, die van de familie Van Rumt Dr.A.Schweizerlaan 10. D'e actie loopt van 8 december tot en met 9 januari 2004." Peinzend over Roemenie: "Je kunt je afvragen waarom de Roemenen dit soort problemen zelf niet kun nen oplossen. Want wat is het hele maal, een bord warm eten per dag. De kerkelijke gemeente daar heeft becijferd, dat er vijftig mensen zijn, die absoluut niets hebben. De groep daar boven, heeft zelf maar krapaan en heeft niets weg te geven." Om aan te geven, dat Roemenie nog steeds een andere wereld is: "Onze contacten lopen per e-mail. Lekker vlug, dus, zou je denken. Maar voor je bij iemand in een ander dorp bent die een Internet aansluiting heeft, voor de bood schap is geprint en afgeleverd, ben je zo zeven, tien dagen verder. In Roemenië is nog heel veel hulp nodig en als héél Benthuizen nou eens een handje helpt, dan hebben ten minste 50 mensen voortaan te eten. Warm." Bij de laatste vijf avonden hoort ook een excursie om het geleerde aan de praktijk te toetsen. Deze worden op zaterdag 14 februari, 3 en 17 april en 1 en 8 mei gehouden. Kosten 27,50 inclusief lesmateriaal. Maximaal 30 personen. Voor inlichtingen: Aad Deurloo, 010-5214291 In Waddinxveen is een lokaal comi té actief, waarvan veel leden ook bij de eerste uitleen aanwezig waren in de bibliotheek. Binnen het comité zijn diverse plannen ontwikkeld waarvoor de gemeente Waddinxveen subsidie heeft toege kend voor uitvoering van de plan nen. De collectie speelleermateria len in de bibliotheek is daar onderdeel van. De bibliotheek is een openbare ruimte waar nu ook deze materialen geleend kunnen worden. Op deze manier wordt een bijdrage geleverd aan de inte gratie van gehandicapten in de Waddinxveense samenleving. Carmen Raijmakers koos met zorg uit de kast met beschikbare materi alen. Veel ervan was erg mooi, maar haar keuze viel op een die renmemory van hout. Hoewel Car men tijdens de toespraak van de wethouder al lekker had zitten spe len wilde zij het spel toch meene men naar huis. Met haar pasje ging Carmen naar de balie waar wet houder Dorenda Gerts de uitleen registreerde en Carmen het spel meegaf om thuis te kunnen spelen. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt op oudejaarsdag, in samenwerking met De Unie - een koppelklaverjastoernooi van 10.00 tot 17.00 uur. Er worden zeven par tijen gespeeld. Het inschrijfgeld be draagt 22,- per koppel. Voor meer informatie en aanmelding (tot 30 december) 0182-612103 of 079- 3315205. Door Frits Bromberg Waddinxveen - Bij Wijk en Speel tuinvereniging "De Paddestoel" wordt op zaterdag 20 december een kerstbingo gehouden. Tijdens v deze avond in kerstsfeer zijn er vele prijzen te winnen, ledereen is wel kom vanaf 19.30 uur. De maandelijkse klaverjasavond van "De Paddestoel" wordt deze maand op vrijdag 19 december ge houden. De entree is voor leden 1,25 en voor niet leden 1,75. leder een is vanaf 19.30 uur van harte welkom aan de Lijsterbesstraat 18. Oud Verlaat - Natuur- en Vogel wacht Rotta geeft in de kantine van volkstuinvereniging De Boerderij aan de Wollefoppenweg 89 een cursus "Vogelherkenning voor Be ginners". De avonden worden ge houden op donderdag van 20.00 tot 22.15 uur. De zaal is open om 19.30 uur. 29 januari 2004: Vogeltrek en kij- kergebruik; 12 februari: Wintervo gels en Territoriumgedrag; 1 april: Weidevogels en hun beschermings acties; 15 april: Vogels van Dorp en Stad 1; 29 april: Vogels van Dorps en Gert van der Velden met een Zauan-symbool, dat straks ook dienst zal Stad 2; 6 mei: Vogels van Water en doen als postzegel. Rietzomen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19