Openingstijden tijdens Oud Nieuw Dollarperikelen drukken sentiment Spaarweek in de voorjaarsvakantie 2004 TE KOOP Rabobank De ba rik waar je lid van wordt Overstapservice - eenvoudig(er) veranderen van betaalrekeningen pagina 2 Hart van Holland 17 december 2003 5e jaargang nummer 244 Voormalig kantoor Moerkapelle Dorpsstraat 12 te Moerkapelle Rabobank Ledencertificaten voor nieuwe leden Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle voor u, van en door uw bank In de decembermaand zijn wij zoveel mogelijk geopend om u van dienst te kunnen zijn. Op een aantal dagen rondom Oud Nieuw gelden aangepaste ope ningstijden. Woensdag 31 december Sluiting 14.00 uur Donderdag 1 januari Gesloten Vrijdag 2 januari Geopend vanaf 10.00 uur. Van 31 december 22.00 uur tot 1 januari 10.00 uur zijn de geldwin- kels in Zevenhuizen en Moerkapelle gesloten, waardoor u ook geen gebruik kunt maken van de geldau tomaten. Op alle andere dagen zijn wij gewoon geopend! U bent van harte welkom. Om een afspraak te maken kunt u contact met ons opnemen via tele foonnummer 0180 - 63 73 83. Aanlevering betalingsopdrachten In verband met Oud Nieuw dient u rekening te houden met gewijzigde aanlevertijden voor betalingsop drachten. Overschrijvingsformulieren vóór 19 december Betalingsopdrachten die in 2003 verwerkt moeten worden, dient u uiterlijk vrijdag 19 december aan te leveren. Telefonische overboekingen Op 31 december is de uiterlijke aanle- vertijd van telefonische overboekin gen 14.00 uur. Via Telebankieren kunt u nog tot 17.30 uur spoedopdrachten opgeven. Spoedopdrachten die na dit tijdstip worden aangeleverd worden op 2 januari 2004 verwerkt. Rabo Internetbankieren, Telebank ieren en Telebankieren Extra Betaalopdrachten die op 30 decem ber vóór 17:00 uur worden aangebo den, krijgen nog een boekdatum en rentedatum in 2003. Betaalopdrach ten ingestuurd op 31 december vóór 17.00 uur, krijgen boekdatum 31 december en refitedatum 2 januari 2004. Deze tijdlijnen gelden ook voor periodieke en geagendeerde betaal opdrachten. Indien u incassobatches via Rabo Telebankieren Extra inzendt en bijschrijving dit jaar nog gewenst is, dient u deze incassobatches uiter lijk op maandag 29 december vóór 23.00 uur in te zenden. Op 1 januari 2004 zijn ALLE bank-helpdesks gesloten Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Ook in de afgelopen week zwakte de dollar verder af ten opzichte van de euro. Vrijwel iedere dag boekte de Europese munt een nieuw record en op dinsdag moest voor een euro ruim USD 1.225 worden betaald. De lagere dollar had een negatief effect op fondsen met veel dollarin komsten, zoals Philips (-5.6%) en Aegon (-3.6%). In de VS werd een tegenvallend werkgelegenheidscijfer gepubliceerd. In november heeft de Amerikaanse economie 57,000 nieuwe banen gecreëerd en dat was een stuk onder de verwachting van 150,000. De werkloosheid daalde wel iets sterker dan verwacht. De chipsector was weer in het nieuws. Marktleider Intel verhoogde zijn omzetverwachting voor het vierde kwartaal, maar veel analisten hadden op meer gerekend. Intel leverde dan ook 8.7% in. Texas Instruments stelde zowel zijn omzet- als WPA-prognose voor het lopende kwartaal naar boven bij, maar ook deze chipmaker moest omlaag (-5.7%). Het Taiwanese TSMC, voor 19% in handen van Philips, maak te tegenvallende omzetcijfers over november bekend maar verwacht wel de omzetprognose voor het vierde kwartaal te overtreffen. Toch verloor TSMC 7.3%. Ook Europese chipgerela- teerde aandelen verloren terrein,zoals ASML (-10.3%), Infineon (-9.6%) en STMicroelectronics (-7.4%). Veel chip fondsen hebben dit jaar forse koers winsten behaald en krijgen meer en meer te maken met winstnemingen. Grootste stijger op het Damrak was Van der Moolen (+13.4%). Volgens geruchten moet het commissionairs- bedrijf een lagere boete aan de New York Stock Exchange betalen dan werd verwacht. De saneringssoap rond Hagemeyer duurde ook afge lopen week voort en dat kwam het aandeel van het handelshuis op een verlies van ruim 25% te staan. Konink lijke Olie ten slotte kon 2% omhoog nadat de olieprijs steeg door de sneeuwstorm die het noordoosten van de VS trof. In het verleden was het traditie dat wij in de herfstvakantie aan de Spaarweek deelnamen. Vanwege de ingrijpende verbouwing aan de geldwinkel in Zevenhuizen en de op handen zijnde sluiting van het kan toor in Moerkapelle is de Spaar week dit jaar niet doorgegaan. Het deed ons goed om te vernemen dat het niet doorgaan van de Spaar week tot protest heeft geleid, dus dat deze activiteit als "des Rabo's" wordt gezien. We hebben vanaf dat moment dan ook gecommuniceerd dat er géén sprake zou zijn van afschaffing, maar van een tijdelijke opschorting en belofte maakt schuld. De Spaarweek is van oudsher een acti viteit die zich met name richt op de jonge spaarders. Omdat de kinderen in deze periode al veel afleiding ondervinden van Sinterklaas en Kerst hebben wij besloten dit naar een rustiger periode te verplaatsen en dus uit te wijken naar 2004. We zullen dan in de voorjaarsvakantie, van 21 tot en met 29 februari, leuke activiteiten om het thema sparen heen organiseren. Verdere informatie volgt hier op deze pagina. U wilt graag weg bij uw huidige bank, maar u ziet op tegen de rompslomp die dit met zich meebrengt. Om u hierin tegemoet te komen introduce ren de gezamenlijke banken in Nederland per 1 januari de Overstap service. Deze service zorgt ervoor dat uw beta lingsverkeer soepel kan doorlopen. U kunt hier gebruik van maken als u uw betalingsverkeer wilt omzetten naar een nieuwe of bestaande betaalrekening bij een andere bank. Deze service zorgt ervoor dat afgegeven machtigingen (incasso's) rechtstreeks van uw nieuwe rekening worden afgeschreven. U hoeft de incasanten niet zelf te informeren. Verder ontvangt u een overzicht van periodieke overboekingen die u bij uw oude bank heeft opgegeven. Deze dient u zelf stop te zetten en op té geven bij de nieuwe bank. De overstapservice duurt 13 maanden. Eventuele bedragen die naar het oude nummer worden overgeboekt zullen gedurende deze periode automatisch naar het nieuwe nummer geboekt worden. Toch zijn er nog een hoop zaken die u zelf moet regelen, al dan niet met uw nieuwe bank. Passen, creditcards, elektronisch bankieren en eventuele andere producten zijn bankgebonden. Ook dient u zelf werkgever, uitkerings instanties en/of belastingdienst te infor meren dat u een nieuw rekening nummer heeft. Ook het beëindigen van de overeenkomst met de oude bank dient u na enige tijd nog zelf te verzorgen. Indien u daar niet tijdig mee bent kan het zijn dat de periodieke kosten voor de rekening gewoon door gaan. Wilt u meer informatie over de Over stapservice, dan kunt u vanaf januari bij alle financiële instellingen terecht. In verband met verplaatsing van ons bankkantoor in Moerkapelle van de Dorpsstraat naar de Kerkstraat, is met ingang vanheden ons voormalige bankkantoor te koop. Dit solide pand biedt veel mogelijkheden. Naast de kantoorfunctie, kan het pand tevens geschikt worden gemaakt voor bewoning. Het pand staat op een kavel van ruim 800 m2. De verkoop wordt begeleid door Perijk Make laardij. De prijs is op aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer Nico Perdijk, tele foon (0180) 631655. Bezoekadressen: Openinastiiden: aeldwinkei Zevenhuizen Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Rabofoon: Rabo orderlijn: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Blokkeren oassen/cards: Rabobank website: Klanten die na de sluitingsdatum van de laatste emissie, 15 novem ber 2002, lid zijn geworden van de Rabobank kunnen ieder een pakket van 35 Ledencertificaten aankopen tegen de emissiekoers van 26,25 plus opgelopen dividendrecht. Met dit aanbod krijgen ook nieuwe leden de gelegenheid om te beleg gen in Rabobank Ledencertificaten tegen de emissiekoers (pius opge lopen dividendrecht). Hierdoor kunnen zij 35 certificaten met kor ting aanschaffen. De klant dient deze zogeheten Actiecertificaten mini maal zes maanden aan te houden. Opnieuw Rabobank Hypotheek- check bij hypotheekafschrift Alle ruim 1,2 miljoen hypotheek klanten van de Rabobank worden in de eerste weken van januari uit genodigd om de Rabobank Hypo- theekcheck in te vullen. De hypo- theekcheck staat in de bijsluiter bij het hypotheekafschrift over 2003 en geeft inzicht in de voor- en nadelen van oversluiten. De check bestaat uit vijf vragen. Voor klanten die drie of meer vragen met 'ja' beantwoorden, kan oversluiten interessant zijn. 'Het thema over sluiten is actueel door de historisch lage rente', zegt Esmarije Voor boom van het segment Financieel en Huis Hypotheekadvies. 'Maar wij vinden als Rabobank dat een betrouwbare bank ook de nadelen moet noemen. Vandaar het advies aan mensen die drie of meer vra gen met 'ja' beantwoorden, een afspraak te maken met de hypo theekadviseur. Hij kan meer vertel len over de voor- én nadelen van oversluiten in de persoonlijke situa tie van de klant. Niet alleen de lage re maandlasten, maar bijvoorbeeld ook de eventuele bijkomende kosten zoals boeterente.'

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2