FOUTJE! DIPLOMAZWEMMEN De drukte voor kerst.iedereen krijgt ermee te maken. Kerstkaarten uitzoeken, schrijven, versturen, maar ook ontvangen. De postbezorgers hebben na deze drukke maand rust verdiend. Wat doen zü zoal tijdens de kerstdagen OorpsS Zevert XNebs'te voorbro' Dem°n erstraat Meerburg herstelt, het Hart van Holland ook. ïïl pagina 14 Hart van Holland 23 december 2003 van a«« ,a«eaa«-° »t tnaê^>n .ede\Ne9 n- A/erkoop \os uit pius ga" ihuize". -WOE^CAPf ^°ordRE( ■^593^ ■^S<330 Sjon Boere is geboren en getogen in Zevenhuizen en sinds 1986 werkt hij als postbode. In Zeven- huizen-Moerkapelle en omstreken waar hij dagelijks de post bezorgt, is hij een bekende verschijning. An dersom kent hij inmiddels vrijwel ie dereen van naam en zal hij zich nimmer meer in een straat vergissen. Om te voor komen dat het werk op den duur nogal saai zou kunnen worden, loopt hij samen met circa tien collega-postbodes een soort roulatiepatroon waardoor er elke dag een andere route wordt afgelegd. Deze tijd van het jaar brengt voor Sjon be halve gezelligheid, ook zo'n beetje een dubbele hoeveelheid werk met zich mee. Dat betekent al om 6.00 uur 's morgens present zijn op het postkantoor in Waddinxveen, waar de post eerst gesorteerd wordt. Tussen 9.00 en 9.30 uur begint hij met de'bezorging en 's mid dags gaat hij nog een keer terug om de mid dagpost op te halen. Normaal gesproken zit zijn dagelijkse klus er rond 15.30 uur op, maar in de kerstperiode is het niet ongebruikelijk dat hij tot 18.00 uur doorwerkt. "Gelukkig is het tegenwoordig niet meer zo dat we daarna ook nog eens tot 22.00 uur de post moeten sorteren. Door de grotere personeelsinzet en automatise ring is dit niet meer nodig. Desondanks bete kent de kerstperiode toch veertien dagen lang flink aanpoten, want tenslotte bestaat nu 9 van de 10 poststukken uit kerstpost en ik schat dat een gezin in deze periode gemiddeld zo'n 30 kerstkaarten in de brievenbus krijgt. En die moeten natuurlijk wel allemaal bezorgd wor den," lacht hij. Omdat in deze periode dikwijls ook regen, wind en kou moeten worden doorstaan, is op kerstavond "de batterij ook echt helemaal leeg" zoals hij dat zelf uitdrukt. Op persoonlijk vlak betekent kerst voor Sjon daarom vooral een paar dagen rust en gezellig eten en drinken met familie en bekenden. De kerstdagen brengt hij het liefst in huiselijke sfeer door met eigen gezin, bestaande uit echtgenote en drie kinderen, te midden van de gebruikelijke versieringen die hem het huisje-boompje-beestje-gevoel geven waar hij op dat moment ook volop van geniet. De oplettende lezer zal even zijn wenkbrauw hebben opgetrokken, toen hij vorige week in het Hart van Holland (Autowereld op zijn kop) las dat Meerburg Autoschade service 'ongeveer 15 voertuigen op jaarbasis herstelt'. Natuurlijk is het veel en vaak zeer vakkundig werk om een auto goed te repareren en voor gebruik geschikt te maken, maar VIJFTIEN per jaar? Nee, na tuurlijk geen 15 per jaar, dat was een foutje! Een foutje van techni sche aard, dat moest natuurlijk 1500 zijn. Bij de laatste telling komt het bedrijf zelfs op 2250 voertui gen. Dat is dus het aantal dat jaar lijks bij Meerburg Autoschade de werkplaats verlaat om weer 'op-en- top-rijklaar' de weg op te gaan. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen werd woensdag 17 december gezwommen voor zowel het A- als B-diploma, zoals -dat iedere maand gebeurt. Incidenteel gaat dit gepaard met een kwaliteitscontrole van de Nationale raad zwemdiploma's. De heer Doderer was hierbij namens de raad aanwezig. Deze keer hebben 42 kinderen voor verschillende diploma's examen ge daan en afgezwommen. Na het behalen van de zwemdiploma's A èn B van het Zwem-ABC, prees de heer Doderer de Koornmo len met de kwaliteit van het zwemmen en de organisatie. Yvette Sol behaalde beide diploma's (A en B van het zwem-ABC) in slechts 4 lesmaanden. "Dit is heel uitzonderlijk", sprak Silvia Leliveld, hoofd van het zwembad. "Het zwem-ABC is toch een veel uitgebreider diploma. Dit een unicum voor zo'n jong kind, en dan met zo weinig lessen zo goed zwemmen." Voor het zwemdiploma A, van het zwem ABC, zijn geslaagd: Dennis Pat, Yvonne Zandvliet, Rick Bakker, Antara Bik, Stefan van Driel, Tim Bernsen, Joy Korving, Ritchie Knopjes, Dagmar Brouwer, Bibi van Eyck, Hugo van Dis, Martijn den Toom, Bas Janssen, Mariska Braakman, Esli Schansschort, Anouk de Leyster en Bodine 't Hart. Voor het zwemdiploma B, van het zwem ABC, zijn geslaagd: Renske Baars, Casper van Peek, Kees van der Hoe ven, Daphne de Vries, Annelies Nelissen, Danique van Eek, Mar- jolijn Vielvoye, Lars Teunissen, Thijmen Jelsma, Jennifer Maar- tense, Ella Maartense, Juliet Treure, Yvette Sol en Thim Alsemgeest. Voor het zwemdiploma A, van het Groene Hartdi- ploma, zijn geslaagd: Ricardo Steenbergen, Joelle van der Lee, Vince Heijman en Ruth Roos.Voor het zwemdiploma B, van het Groene Hartdiploma, zijn geslaagd: Rob Kegge en Lars van Veen. Voor diverse stickers van het snorkeldiploma, zijn geslaagd: Youri Willems, Sylvana Twilt, Hielke Hendrikse, Gioya van Vliet en Arlette Hazelebach. (Foto: de Koornmolen).

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14