Schmidt •srss qpdy JS$ BRENIMeh VRIJWILLIGER ARIE BOTH BETROKKEN BIJ ZWAKKEREN IN SAMENLEVING ROWAH SPEELT LAATSTE WEDSTRIJDEN IN 2003 KOPPELKLAVERJASAVOND ZUIDHONK JEROEN EIJGELAAR WINT OLIEBOLLENSCHAAK e'Kee'ï*iiCR 'tvaartverz, Van c/en fin Hart van Holland 23 december 2003 pagina 27 'fsstraat 38 ivo-(,Jnd8 0n 070 - sop B.aadUu^a: Jensen a en bezoi 1 9ezonci t|É imi "f> i>x V>fc v/erkeefssct10-°— pxitote\. 2-oetórrnee* :lU0'^A\V ae Ketst, ^innin9v00 VOOISP0® tp. -■ - v Door Karin Heeren Waddinxveen - Acht jaar geleden kwam bij de politieke partijen de vraag of er een afgevaardigde plaats wilde nemen in de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, en Arie Both ging hier graag op in. Als enige vanuit de gehele politiek overigens. Als lid van het CDA nam hij zitting in het bestuur van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking. Omdat er gebrek was aan een penning meester nam hij gelijk deze taak voor zijn rekening. Na acht jaren neemt hij in januari afscheid van het KOS, een gedreven man met hart voor de zwakkeren in de samenleving. "Samen met mijn vrouw overi gens", benadrukt de heer Both, "zij is zelf ook erg actief en je moet wel op de hoogte zijn van eikaars agen da". Acht jaar lang op de bres voor de zwakkeren in de maatschappij. Zwakkeren in een ander deel van de wereld in het geval van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king in ieder geval. De projecten van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking zijn onder andere de waterputten in Tigray, Ethiopië, waar het REST-project het beheer en de leiding heeft over het slaan van waterputten dicht bij woonge meenschappen. De opbrengst van de sponsorloop die jaarlijks wordt georganiseerd is bestemd voor het onderwijs in Ethiopië en daarbij is drie jaar lang geld overgemaakt voor de bouw van schooltjes. "Want", zo vertelt de heer Both, "zonder onderwijs is er geen toe komst. De opbouw van een land begint bij het onderwijs." Begaan zijn met anderen is een kwaliteit die de heer Both ook tij dens zijn werkzame leven altijd heeft gehad. Als functionaris perso neelszaken van diverse gemeenten is hij altijd betrokken geweest bij het welzijn van mensen. Daarbij het feit dat hij het van huis uit al tijd goed heeft gehad, heeft de be hoefte doen groeien om 'goed te doen'. Die strijdvaardigheid komt ook naar boven als het gaat om de nieuwe kabinetsplannen. Ondanks zijn lidmaatschaprvan het CDA is de heer Both ervan overtuigd dat je niet de zwakkeren in de samenle ving aan moet pakken, maar dat juist degenen die het wat breder hebben een extra bijdrage zouden moeten leveren. Na acht jaar is het mooi geweest met het penningmeesterschap van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking. Er zijn nieuwe leden, waaronder een nieuwe penning meester en dan is het tijd om ermee te stoppen. "Ik word in maart 78 jaar en dan moet je toch zo nu en dan een pas op de plaats maken." Niet dat de heer Both niets meer te doen heeft, op ver schillende terreinen blijft hij actief en betrokken. Waddinxveen - Het eerste dameste am van handbalvereniging Rowah stond in de laatste wedstrijd van 2003 tegenover de kampioen van afgelopen seizoen, HVOS Spijkenis- se. In het begin van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. Beide teams toonden veel inzet en vechtlust. Bij rust was de stand redelijk in even wicht: 8-5. Na de thee wisten de dames van Rowah zelfs terug te komen tot 8-7. Door de felheid van HVOS moest Rowah herhaaldelijk aan de noodrem trekken waardoor ze vaak opliepen tegen 2 minuten straffen en werd de bal veelvuldig op de strafworpstip gelegd. Dit zorgde ervoor dat Rowah meer tegen zichzelf ging spelen dan tegen HVOS. De zorgvuldigheid in het spel verdween en Rowah leed meer balverlies. De ervaren speel sters uit Spijkenisse maakten hier gretig gebruik van en liepen uit tot de eindstand van 18-10. Het twee de team speelde in Maassluis tegen het plaatselijke Unitas. Met een eindstand van 26-4 is het duidelijk dat deze tegenstander een maatje te groot was voor het team uit Waddinxveen. Het C-team speelde in Ridderkerk tegen Saturnus. Ook deze wedstrijd was niet echt span nend, alleen was het in deze wed strijd Rowah dat aan de goede kant stond. Met een einduitslag van 4- 13 kunnen deze jonge talentjes van Rowah met een goed gevoel aan de kerstdis en de oliebollen. Waddinxveen - Bij Stichting Wijkwerk de Zuidpias wordt vrijdag 2 januari een koppelklaverjasavond gehouden. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. leder klaverjaskoppel is van harte welkom. Waddinxveen - Als afsluiting van het schaakjaar 2003 werd het Olie bollenschaak georganiseerd. Van de 32 deelnemers was Jeroen Eijge- laar de sterkste. De overige prijzen waren voor Theo van Herk en Her man Smitskamp. Het Oliebollen schaak is een snelschaaktoernooi bestaande uit tien ronden. De 32 deelnemers werden geplaatst in één groep en er waren prijzen voor de nummers 1, 11 en 23. Het toer nooi begon goed voor Jeroen Eij- gelaar. Hij stond na drie ronden bo venaan en had tot dan toe alles gewonnen. Hij zette deze reeks voort tegen Jaap van der Heijden en verstevigde hiermee zijn koppo sitie. In de vijfde ronde was Erik Hennink zijn tegenstander. Jeroen verloor van Erik en zakte naar de derde plaats. Erik stond na zeven ronden sterk aan kop, hij had nog maar een halfje afgestaan, maar hij verloor van zijn broer Arjan Hen nink waardoor de jacht op de titel weer helemaal open was met nog twee ronden te gaan. Vanaf dit moment waren er vier kanshebbers voor de eerste plaats, namelijk Je roen Eijgelaar, Erik Hennink, Arjan Hennink en Bart van Putten. In de voorlaatste ronde speelde Jeroen Eijgelaar remise tegen Barthold Jansen. Erik Hennink en Bart van Putten kwamen ook uit op een ge lijkspel. Arjan Hennink deed goede zaken door van Mark van Putten te winnen. In de laatste ronde moesten de beslissingen vallen. Erik Hennink verloor van Wim van Os en was uitgeschakeld voor de titel. Bart van Putten won van Arjan Hennink en leek een hele goede kans te maken op de eerste plaats, maar Jeroen Eijgelaar won het toernooi op de valreep door van Leo van der Haven te winnen met nog één seconde op zijn klok. Theo van Herk, de koploper in de onder linge competitie, had niet zijn avond, maar pakte toch nog een prijs door op de elfde plaats de ein digen. De strijd voor de 23e plaats was heel spannend, deze plaats gaf namelijk ook recht op een prijs. Herman Smitskamp won deze prijs door heel taktisch remise aan te bieden waarmee hij Ton Kuiper van de 23e plaats stootte. Eindstand: 1 J. Eijgelaar, 2 B. van Putten, 3 E. Hennink. Volgend jaar gaan de Waddinxveense schakers weer ver der met de onderlinge competitie na een onderbreking van twee weken.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 27