VIER KOPLOPERS BIJ RAPIDCOMPETITIE MOERKAPELLE KERST WEDSTRIJD HENGEL SPORT feestdag ;de\Ne9 96 enbat De drukte voor kerstiedereen krügt ermee te maken. Onder andere de winkeliers hebben na deze drukke, maar zakelijk gezien vaak veel goedmakende maand, rust verdiend. Wat doen zü zoal tijdens de kerstdagen prettige w geiuttttiQ 1 verkoop l»n- en ^■ydrae' Centrale service i Hart van Holland 23 december 2003 pagina 29 Op de foto Joke Scheffers-Veer- man en Marina Veerman van kantoor VeermanDorpsstraat 200 - Zevenhuizen. ^^Tv^ThUIZEN MOERKAPELLE Veel mensen willen nog graag voor het einde van het jaar hun financiële zaken regelen. Volgens Marina Veerman van kan toor Veerman in Zevenhuizen, komt dit vooral doordat onderne mers inmiddels meer inzicht heb ben in hun bedrijfsresultaten en juist nu lijfrente- en koopsompolis sen willen afsluiten. Ook particulie ren zorgen dat hun bankzaken op orde zijn en overboekingen tijdig worden gedaan. Degenen die een voorlopig koopcontract hebben ge tekend voor de aankoop van een woning, zien het liefst dat de over dracht van de woning nog voor 31 december aanstaande plaatsvindt. Dit laatste heeft te maken met het feit dat men zo snel mogelijk wil profiteren van de aftrek van de fi nancieringskosten bij de belasting aangifte. Bovendien speelt nu ook de nieuwe belastingwetgeving een grote rol, met betrekking tot de af trekbaarheid van de hypotheekren te. Begrijpelijkerwijs proberen veel kopers vaart achter de definitieve verkooptransactie te zetten. Het is druk bij kantoor Veerman en juist in deze periode is aan de aan kleding van het kantoor veel aan dacht besteedt. Marina, die samen met haar zus Joke Scheffers-Veer- man het management voert, hecht veel waarde aan een warme en gastvrije sfeer. Marina: "Ook dit jaar hebben we het hier zo gezellig mogelijk willen maken want er komen hier immers de hele dag door cliënten aan onze balie en in onze spreekkamers. Gezien de en thousiaste reacties denk ik dat het ons aardig is gelukt om de sfeer er in te brengen." Op de vraag van het Hart van Hol land wat Kerstmis persoonlijk voor Marina betekent, antwoordt zij heel kordaat met de volgende woorden: "Kerk, hoop, reflectie en samenzijn met gezin, familie en vrienden. Het is voor mij een tijd om tot bezinning te komen en vooral dankbaar te zijn met de mensen en dingen om je heen," aldus Marina Veerman. Moerkapelle - Vier avonden van het seizoen zijn ingeruimd voor de zoge naamde rapidcompetitie. Hierbij wor den partijen gespeeld met 25 minuten per persoon. Daarbinnen moet het ge beuren. Doordat de partijen zo maxi maal 50 minuten in beslag nemen, kunnen meerder partijen op een avond gespeeld worden. Er is gekozen voor een poule-indeling van vier personen per avond, waarbij dus iedereen drie wedstrijden speelt. Per overwinning krijgt men 5 punten, bij een remise 3 punten en een nederlaag levert nog al tijd 1 punt op. Vrijdag 19 december stond de tweede ronde op het pro gramma. De indeling vindt plaats op volgorde van de ranglijst en zo zaten er direct drie favorieten in de eerste groep. Daar won Maarten Vroeginde- weij van Dick Bac, vervolgens verloor hij van Gerard van Ommeren die op zijn beurt weer van Dick Bac verloor. Pieter Perdijk was de vierde man en tegen dit geweld was hij niet opge wassen met als gevolg 3 'nullen', maar toch nog 3 punten. Gevolg is dat Maar ten, Dick en Gerard aan kop blijven. Groep 2 had een lichtere bezetting. Hugo van Elteren won van Wouter Vroegindeweij en Stefan van der Zalm, maar moest tegen Kees van Vuuren in remise berusten. Hierdoor kwam hij op gelijke voet met de drie hierboven ge noemde koplopers. De winnaars van deze ronde waren verder Marcel de Haan - de enige die alledrie zijn partij en won - en na een matige eerste ronde steeg naar de gedeelde zesde plaats, André Nieuwlaat die in een groep van 6 spelers maar één remise toestond en de rest won en Meus van der Poel die 13 punten aan zijn totaal toevoegde. André en Meus stegen naar de gedeelde negende plaats. De volledige stand is terug te vinden op de website van de schaakvereniging: www.svmoerkapelle.nl. 23 januari volgt de derde ronde, waarin naar alle waarschijnlijkheid de 3 koplopers zich in de eerste groep zullen gaan bestij den. Bij de jeugd werd een normale ronde van de onderlinge competitie afge werkt. Jojanneke Weijermars verstevig de haar leidinggevende positie door een overwinning met wit op Stephan Noorland. Zijn naamgenoot Daniël Noorland bleef zonder te spelen twee de. Vervolgens is er een groot gat en dan wordt er door 5 spelers hard ge streden om de derde plaats. Daniël Vente deed daarbij goede zaken, want hij pakte die derde plek door een over winning op Dirk-Jan van den Berg. Ook Job Noorland liet zich van zijn goede kant zien en won van Hielke Hendrikse en doet daardoor ook volop mee met die strijd om de derde plaats. De stand: 1. Jojanneke Weijermars; 2. Daniël Noorland; 3. Daniël Vente 4. Stephan Noorland; 5. Arjan van den Bergh. Gevonden: babyschoen met naam: Meike 1 jaar 0180-634415 Hoera, Rick Troost 29 december alweer 3 jaar. Kusjes van papa en mama Beloning voor wie mijn gouden antieke armband vond; ca. 30/10 in Waddinxveen 0182-613206 Zevenhuizen - Hengelvere- niging Zevenhuizen - Moer kapelle heeft afgelopen za terdag 20 december de jaarlijkse kerstwedstrijd gehouden in de Oude Rijn nabij Bode graven. De negen deelne mers hadden een slechte vangst. Eerste werd J. Visser met 700 gram, tweede M.Huisman met180 gram en derde D. Bazen en J. de Zwart met 160 gram.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 29