NIEUW IN NESSELANDE "EN NOOIT MEER TERUG" KLAVER JASSEN VOOR DE SINT VICTORKERK ABAT0URAB WINT FLORARUN JAZZDANS- EN TURN VERENIGING T00S BEGINT PROMOTIECAMPAGNE BACTERIEVUUR STEEKT DE rommelmarkt prijsvraag IN BIBLIOTHEEK KOP OP STARFESTIVAI WAARDIGE AFSLUITING FESTIVITEITEN B0SK00PS VEILING nesselande Hart van Holland 14 januari 2004 pagina 13 Atletiek Bacterievuur Niet georganiseerde bedrijven Door Frits Bromberg Rotterdam/de Nesselande - "We komen uit een kleiner huis in Capelle-Schollevaar en hebben doel bewust gekozen voor een groter huis in de Nesselande. Nee, we willen zeker niet meer terug". Danielle Bajnóczi-Lamberts heeft er alle redenen toe. "We wonen nu ruim twee jaar aan de Gerrit Rietveldstraat in de Nesselande, sinds oktober 2001, mijn man en ik, Anna van bijna anderhalf, Vik tor van bijna vier en een Ieeftijdioze kat in stemmig zwart/wit. Pietepoes die de straat op mag en wat voor straat. De Gerrit Rietveldstraat, ruim en aantrekkelijk. Mevrouw Bajnóczi: "We kon den dit huis nog kiezen vanaf een maquette. Lek ker groot, héél groot zelfs en met geweldig vrij uitzicht. Wat dat betreft klopte de maquette precies en we hebben gekregen wat we zochten. Maar dat we nu in Rotter dam wonen, ik weet het niet. Eigenlijk was dit gebied van Zeven huizen. Als ik me al iets moet voe len, dan is dat een inwoonster van de regio Rijnmond". Wonen in de Nesselande, met al die nieuwbouw, heeft voorlopig iets onbestemds. Mevrouw Bajnóczi: "Ik ben geboren Rotterdamse, vader was voor Feijenoord, opa voor Sparta. Maar onze boodschap pen doen we in Zevenhuizen en voor zover ik weet, doen we dat allemaal hier. Overigens jammer dat die slager bij Albert Heijn in Zevenhuizen weg is, want dat was een goeie". Voor het echtpaar Bajnóczi het enige minpunt wat Zevenhuizen betreft. Danielle: "We wonen hier in Tuinstad echt naar onze zin en we hebben de gezelligheid van een dorp als Zevenhuizen, zeker tijdens de hoogtijdagen als Kerst en Oud en Nieuw. Ook wat het schoolgaan hebben we niet te klagen. Er zijn in de Nesselande al drie scholen, PC, RK en openbaar. Viktor gaat naar het Spectrum voor PC-onderwijs". Heeft de familie Bajnóczi wat het wonen en winkelen betreft niet of nauwelijks te klagen, als Danielle het als stedenbouwkundige iets te zeggen had gehad, dan zou zij een en ander toch anders hebben aan gepakt. "Bij onze keuze hebben we ook gekeken naar de hoogspan ningsdraden, waar we niet te dicht bij wilden wonen. Trouwens, toen ze hier begonnen op zo veel braak liggend terrein, vraag ik me af waarom die draden niet onder gronds zijn aangelegd. Daarbij vraag ik me ook af, waarom de metro niet in een tunnel kon wor den aangelegd, in plaats van op die lelijke palen. Ik had dat anders gedaan en ingegraven was niet alleen mooier geweest, maar bovendien goedkoper". Het ruime huis van de Bajnóczi's beschikt over een eigen parkeer plaats. Danielle: "Wij maken daar Mevrouw Danielle Bajnóczi-Lamberts: "Alle ruimte in de Nesselande." gebruik van. Maar over parkeren in de Nesselande is toch niet goed nagedacht, vind ik. Ik denk, dat de planologen zijn uitgegaan van anderhalve auto per huis, terwijl het er twéé zouden moeten zijn. Voor zover ik weet, beschikt elk huishouden over twee auto's en dat is hier niet overdreven. En een eigen oprit? Er zijn ook mensen die de auto ergens aan de stoep wel kwijt willen en de kinderen willen laten spelen waar nu die oprit is. Maar ik geloof, dat de gemeente Rotterdam daar nu rekening mee begint te houden". Verder alle lof. Op nog één onder deel na. Danielle: "De meeste men- ten met een tuin aan water hebben de beschoeiing verhoogd en de tuin naar achteren toe opgehoogd. De tuinen helden gevaarlijk naar de kant van het water af; heel onpraktisch." Op de gladde houten vloer van forse afmetingen schuift Pietepoes in volle vaart vierklauwens de bocht uit en mag later naar buiten. Maar niet meteen de straat op. Wat zijn of haar bazen twee jaar eerder hebben overwogen, speelt zich nu af in het zwart/witte bollet je: wat een ruimte. Voor een kat. Waddinxveen - In de pastorie aan de Zuidkade 176 wordt - voor de vijfde keer - vrijdag 16 jnauari, vanaf 19.30 uur, geklaverjast voor de Sint Vic- torkerk. Om 20,00 worden de kaarten geschud voor de eer ste ronde. Ook deelnemers met weinig of geen ervaring zijn welkom. Er is hulp genoeg hulp om de regels (opnieuw) uit te leggen. Voor meer informatie: 0182- 615719. Waddinxveen - Deze week is de Waddinxveense Jazzdans- en Turn vereniging TOOS met een promo tiecampagne begonnen. In het nieuwe jaar wil TOOS het Waddinx veense publiek kennis laten maken met TOOS en uitleg geven over het lesaanbod voor jong en oud. In de helft van Waddinxveen wor den circa 5.000 folders huis aan huis bezorgd en TOOS houdt de eerste weken van januari in de lessen "open huis". TOOS is een sportvereniging voor alle leeftijden. De jongste leden zijn één jaar en de oudste actieve leden rond de 70 jaar. TOOS biedt onder andere gymnastiek voor jon gens/meisjes/dames en heren, trim men en bewegen op muziek voor dames en heren, aerobic voor dames en heren en (Freestyle) Jazz en Streetdance voor meisjes, dames en ook heren. En voor de aller kleinsten is er Ouder- en Peutergym (1-3 jaar), Jazztiek (4-6 jaar), Baltiek (5-12 jaar) en Kleutergymnastiek (4-6 jaar). Er worden lessen gege ven in de gymnastiekzalen 'De Dui kelaar' in de Zuidpias, de thuisbasis van TOOS 'De Staringlaan' in de Vondelwijk en als laatste in de 'J. Postlaan' in de Componistenbuurt. TOOS streeft er naar dat alle lessen onder leiding staan van gekwalifi ceerde docenten. Voor meer informatie: telefoon 0182-613839 of kijk op de nieuwe website van TOOS: www.tooswad- dinxveen.nl. Boskoop - Onder ideale omstandig heden - weinig wind, geen regen en een goede temperatuur - was het deelnemersaantal van de 14e Boskoopse Veiling Florarun hoger dan vorig jaar. 380 atleten gingen van start in Boskoop-Oost waar het organiserende AV'47 een fraai par cours had uitgezet dat ook over Reeuwijks grondgebied liep. Uit blinker Yassine Abatourab streefde naar een tien kilometertijd van onder de dertig minuten, maar slaagde daar niet in. De Marokkaan finishte in de veilinghallen na 30 minuten en 58 seconden. Ook tweede man Gustave Ombouma kwam solo over de streep in 31.40. Daarachter ontwikkelde zich een fraai gevecht om de derde plaats tussen thuisloper Hans van Beek en Sandor Bron uit Bodegraven. Van Beek besliste dit duel in zijn voor deel: 32.27. Een tijd waarmee hij zich tevreden toonde. Verdere uit slag: 5. Michael Woerden, Mijd recht; 6. Jan Roos; 7.Maarten Blok land, Waddinxveen; 8. Bert Koster, Boskoop; 9. Erwin van Voskuilen, Boskoop; 10. Maurits Heikoop, Moordrecht; 11.Leon van Prooyen, Boskoop. Overige winnaars. Dames 10 km Liesbeth Windhorst, Bode graven. Dames 5 km Marjolein Rut gers. Heren 5 km Jan Zijderlaan, Polsbroek. Jeugd jongens 1 km: 1. Rens Paauw, Boskoop 2. Merijn Korevaar, Groot-Ammers 3. Jeffrey Rodenburg, Boskoop. Jeugd meis jes 1 km 1Boukje van der Weijden, Hillegom 2. Nikki Koetsier, Boskoop 3. Nathalie Nobel, Reeuwijk. De Arenthals Grant Thornton business- run werd gewonnen door het team van Huisman Boomkwekerij. Boskoop - Het onderwerp 'bacterie- vuur' wordt behandeld op de extra ledenvergadering, die wordt geor ganiseerd door Kring Boskoop en de Koninklijke Bond voor de Groot handel in Bloembollen en Boom kwekerijproducten. De vergade ring wordt gehouden op donder dag 22 januari in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4 en beqint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur tot 20.00 uur zijn alleen leden van Kring Boskoop uit genodigd om het voorstel te behandelen de statuten van Kring Boskoop te wijzigen. In geheel Nederland, ook in de regio Boskoop, liggen bufferzones. In en rondom deze bufferzone wordt jaarlijks gecontroleerd op de aanwezigheid van waardplanten en op eventuele aantasting van bacterievuur. De Nederlandse rege ring heeft besloten om in de toe komst de kosten van het contole ren door de Plantenziektenkundige Dienst in rekening te brengen bij het bedrijfsleven. De vraag is hoe deze kosten van de inspectie van de bufferzoen te verrekenen. Moeten de kosten alleen worden betaald door bedrijven, die waardplanten kweken of moeten de kosten wor den omgeslagen over alle bedrij ven, omdat een internationaal han delscentrum een totaal pakket moet kunnen aanbieden. Alternatief is de bufferzoen laten vervallen. Daarmee vervalt de export van waardplanten naar lan den, die nog vrij zijn van bacterie vuur, zogenaamde Zpd2 gebieden. Zowel producenten als handelaren zullen hierover een beslissing moe ten nemen. Hoewel voor deze vergadering zijn uitgenodigd de leden van de Kring Boskoop en van de Koninklijke BGBB, hebben deze organisaties besloten alle belanghebbenden, die niet zijn aangesloten bij boven genoemde organisaties, uit te nodi gen deel te nemen aan deze besluitvormende vergadering. Ten slotte is 'bacterievuur' een belang rijk onderwerp voor het internatio naal handelscentrum Boskoop en omgeving. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt zaterdag 27 maart van 10.00 tot 16.00 uur een rommel- mark gehouden. Voor het reserve ren van een tafel: 0182-610469 of 06-22 68 10 97. Boskoop - Op de Wintermarkt zaterdag 2 januari was de biblio theek aanwezig met een kraam Bij deze kraam werd aan de bezoe kers de volgende vraag gesteld: "Hoeveel abonnementen heeft de bibliotheek op tijdschriften?" Het goede antwoord was 73 tijdschrif ten. Dit is goed geraden door mevrouw Pinicse; zij heeft dus de boekenbon gewonnen. Boskoop-Het Midwinterfestival in het complex van de Boskoopse Vei ling is zaterdagavond 10 januari besloten met een zeer geslaagd feest; het Starfestival van carnavals vereniging de Krooshappers. Ruim 1.500 bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om weer eens bij te praten met kennissen en daarnaast de optredens te aan schouwen. De hele avond verliep in een gezellige sfeer. Bijzonder aan het Starfestival is dat het publiek bestaat uit jong en wat ouder en dat iedereen het altijd prima naar zijn zin heeft. Op het programma stonden deze keer optredens van de plaatselijk populaire band D.I.N.S.dag, Wolter Kroes, One Two Trio en de Gibson Brothers, aangevuld met muziek van boerenkapel de Baggerbeugels en demonstraties van de dansgar- des. Met name het One Two Trio en Wolter Kroes maakten de verwach tingen waar door de zaal op z'n kop te zetten. De eerstgenoemde band maakt er altijd een feest van, al teren ze nog steeds op oude hit jes, zoals 'Juffrouw Toos'. Wolter Kroes lijkt de laatste maanden steeds populairder te worden en ook tijdens het Starfestival bleek hij een topper. Het afsluitende Starfestival vormde het onbetwiste hoogtepunt van het Midwinterfestival. Nog dezelf de nacht en de dag erna zorgden de vrijwilligers van de Krooshap pers - verantwoordelijk voor de aankleding en coördinatie van de activiteiten tijdens het Midwinter festival- ervoor dat de versiering werd verwijderd en alles werd opgeruimd. Vervolgens werd afgesloten met een drankje in De Rozenburcht, waar op 13 februari het carnaval van start gaat met het Discocarna- val. Op 14 februari volgen dan het Kindercarnaval en het Jeansbal. Het weekend daarna barst het echte carnaval los met een Bal Mas qué op vrijdag 20 februari, de optocht en het Boerenbal op zater dag, het Clownsbal op zondag en slotfeest 'Tot de Bojum' op maan dag.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 13