Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Aan onze klanten in Moerkapelle Woningen te koop in Nesselande W f M Effecten Risico van dollarcrisis zeer klein' Lokaal initiatief: deel II KvK Ondernemersprijs 2003: Topprestatie door Willemsen Beveiligingen BV uit Moerkapelle m, All Rabobank De bank waar je lid van wordt Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 14 januari 2004 6e jaargang nummer 247 t 2761AJ Zevenhuizen 1 EC Moerkapelle leiefoonnummer Algemeen Ppeningstij den: kantoor Zp ve n h uizen 013-58012 34 (voor schade melding Interpolis) 0180-637323 (voor schade melding overige Telefoonnummer Beleooingsadviec Rabobank website: .rabobank.il Biokke_ren passen/card Rabobank voor u, van en door uw bank Vanaf 31 december tot 8 januari is het geldstortapparaat in Moerkapelle buiten gebruik geweest, wat ongetwij feld voor een aantal klanten ongemak kelijk zal zijn geweest. Helaas was de storing van dien aard dat, ondanks de inspanningen van de monteur om ter plekke het apparaat weer in bedrijf te krijgen, de machine bijna volledig gedemonteerd en uiteindelijk in de fabriek gerepareerd moest worden. De oorzaak van het defect was gelegen in een aantal kapotte onderdelen In het printerdeel van het apparaat en was zodanig complex dat de reparatie geruime tijd in beslag heeft geno men. Wij meenden er goed aan te doen u hierover op deze wijze te informeren en hopen op uw begrip. In de nieuwbouwwijk Nesselande is het nieuwe jaar goed begonnen en zijn weer een aantal projecten in de verkoop gekomen. Variërend van appartementen en 4-onder-1 kap woningen in Deelgebied III, tot eensgezinswoningen in het zoge naamde Deelplan 7. Uitgebreide informatie over deze appartementen en woningen kunt u vinden op www.nesselande.rotter- dam.nl. Daarnaast kunt u ook terecht bij het Informatiecentrum Nesselan de aan de Groeneweg 6 te Rotterdam (geopend op donderdag en vrijdag van 9.30 uur - 17.30 uur en op zater dag van 11.00- 17.00 uur). Via de internetsite is het mogelijk u te abonneren op een e-mailservice waarmee u op de hoogte gehouden wordt van de nieuwbouwontwikke- lingen. De Rabobank heeft een speciale pro jectaanbieding voor kopers in Nesse lande. Wilt u weten hoe interessant deze aanbieding voor u kan zijn? Neemt u dan contact met ons op voor het maken van een afspraak via tele foonnummer (0180) 63 73 83. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De meeste aandelenbeurzen sloten de eerste week van het nieuwe jaar licht hoger af. Bedrijfsnieuws waar beleggers op konden handelen was er nauwelijks. Daarvoor is het wach ten op het cijferseizoen, dat volgen de week van start gaat. De verdere verzwakking van de dollar speelde daarentegen weer een hoofdrol op de financiële markten. Uit de Verenigde Staten kwamen afge lopen week gemengde macro-econo mische berichten. Zo bleek het consu mentenvertrouwen in december licht gedaald. Ook het ondernemersvertrou- wen (gemeten via de ISM-index) in de dienstensector liet een daling zien. Daar stond echter tegenover dat het onder- nemersvertrouwen in de industriële sector een onverwacht sterke stijging toonde. In Europa daalde het onderne- mersvertrouwen als gevolg van de stij gende euro en bleef het consumenten vertrouwen stabiel. De euro boekte weer record op record ten opzichte van de dollar. Uitspraken van een topman van de Federal Reserve droegen hier aan bij. Volgens hem is het risico van een dollarcrisis zeer klein en kan de Fed zich de luxe permitteren om geduldig Bezoekadressen: Mtrr-irfff te zijn met de rente. Beleggers leidden hier uit af dat de rente voorlopig laag zal blijven en dat was positief voor de Amerikaanse beurs. Vooruitblik Komende week barst in de Verenigde Staten en Europa het cijferseizoen weer los. Tal van ondernemingen presente ren hun cijfers over het laatste kwartaal van 2003. Woensdag is het de beurt aan chipgigant Intel. Wij gaan uit van een WPA van USD 0.25, een stijging van ruim 60% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Chipmachinefabri kant ASML maakt op donderdag de cij fers over 2003 bekend. Conglomeraat General Electric presenteert op vrijdag zijn resultaten. Ook staan er in de VS weer de nodige macrocijfers op de rol. Woensdag wordt het cijfer van de detailhandelsverkopen bekendge maakt. Wij gaan voor de maand decem ber uit van een stijging van 6.2% op jaarbasis, tegen 5.9% voor de maand november. Op vrijdag wordt het cijfer van de industriële productie bekendge maakt. Naar verwachting komt er voor de maand december een stijging van 2.7% op jaarbasis uit de bus (november +1.6%). Openingstijden: geldwinket Zevenhuizen Op 6 januari was het eindelijk zover; De uitreiking van de Ondernemers prijs 2003 van de Kamer van Koop handel Rotterdam. Deze prijs -die steeds meer aan aanzien wint- wordt jaarlijks uitgereikt aan een onderne mer uit de regio die op de belang rijkste aspecten van het onderne merschap uitblinkt. Een jury voert hiervoor gedurende enkele maan den diverse onderzoeken uit. Dit jaar drong het Moerkapelse beveili gingsbedrijf Willemsen Beveiligingen door tot de laatste drie. De overwin ning ging naar Slingerland Metstelbe- drijf BV uit Schoonhoven. Willemsen greep net naast de eerste prijs, maar leverde desalniettemin een prachtige prestatie. Jaap Breugem,directeur van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle was een van de aanwezigen bij de uitreiking van de prijs. Breugem: "Willemsen Beveiligingen is al jaren klant van onze bank. En de Rabobank is inmiddels ook klant van Willemsen Beveiligingen. Gezien de hoge eisen die de Rabobank stelt aan beveiliging, geeft dit alleen maar aan dat Willemsen Beveiligingen een enorm goed bedrijf is. De diensten en producten die het levert, zijn van topkwaliteit, ondanks de kleine omvang van het bedrijf. Het was onder meer om deze reden dat wij het bedrijf Willemsen Beveiligingen bij de Kamer van Koophandel hebben genomineerd. Bovendien zijn wij een belangrijke leverancier van kansrijke kandidaten. In voorgaande jaren nomineerde wij van uit ons klantenbestand al twee win naars: Audipack uit Moerkapelle en Tomatenteler Wim van der Heide uit Nieuwerkerk a/d IJssel. We hebben dus een reputatie hoog te houden. Natuur lijk hoopte ik dat ook dit jaar de hoofd prijs naar de Moerkapelse onderne ming zou gaan. De concurrentie was echter groot. Het feit dat Willemsen tot de drie laatste behoorde, is op zich al een zeer goede prestatie. Vooral als je bedenkt dat tientallen bedrijven aan de voorrondes hebben meegedaan. Wil je bij de laatste drie komen, dan moet je dus van hele goede huize komen", aldus Breugem. De komende weken blikken wij terug op de winnaars van het Rabo Lokaal Initiatief van de afgelopen twee jaar. Vorige week was het de beurt aan Gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar. Deze week is de Ver eniging Molenvrienden Rotteme- rengebied aan de beurt. Tijdens de Ledenvergadering van de Rabobank, mocht Vereniging Molen vrienden de tweede prijs van EUR 4.000,= in ontvangst nemen. De Vere niging Molenvrienden zou met dit geld een film produceren onder de titel "De molens van de Rottemeren, het hele jaar door". Inmiddels zijn we ruim een halfjaar verder en spraken wij met voorzitter Arno Lamot over de voortgang van dit project. Lamot: "Het winnen van de tweede prijs heeft een- belangrijke versnelling betekend in de totstandkoming van de filmproductie. Ten tijde van de prijsuitreiking was al veel beeldmate riaal beschikbaar. Echter het aan elkaar monteren van al het beeldma teriaal is een dure aangelegenheid. Rabofoon: i>e ïBoJens »38 dc Rüfiemerat b« bek par (Put ZWi SSS Het resultaat mag er ech ter zeker zijn. Een prach tige film van 19 minuten vol uniek beeldma teriaal. En natuurlijk zijn wij met onze tijd meegegaan. De film is namelijk niet alleen op video maar ook op DVD te koop. Sinds we de film op de markt hebben gebracht, zijn er al vele exemplaren verkocht. De verkoop van deze film zorgt dan ook voor een leuke aanvul ling van de verenigingskas. En dat is hard nodig, want het in stand houden van de nog enige functionerende molenviergang ter wereld, is een kost bare aangelegenheid. De video of DVD is verkrijgbaar in het museum van de Stichting Oud Zevenhuizen aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Rabobank adviseert over Fiscaal voordeel Rond deze tijd valt de blauwe enve lop van de belasting weer op de mat. De adviseurs van de Rabobank kunnen u tijdens een persoonlijk gesprek adviseren over het behalen van belastingvoordeel. Het gaat hierbij niet om de invulling van uw belastingbiljet, maar om advies over de verschillende mogelijkhe den die voor u wellicht kunnen lei den tot fiscaal voordeel. Bovendien ontvangt u als u via www.rabobank.nl een afspraak maakt met een adviseur van de Rabobank het boekje '100 Gouden Belastingtips 2003 aangifte 2004'. Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen via telefoonnummer (0180)63 73 83. Veranderingen in WAO-stelsel Het kabinet wil werkgevers en werknemers door aanpassingen in het WAO-stelsel extra prikkelen om het ziekteverzuim terug te dringen en zieke medewerkers snel weer aan de slag te krijgen. De Wet 'ver lenging loondoorbetalings-ver- plichting bij ziekte' is de eerste regeling van het nieuwe WAO-stel sel. De komende maanden volgen meer aanpassingen. Werkgevers betalen vanaf 1 januari 2004 zieke medewerkers twee jaar loon door in plaats van één jaar. Medewerkers die op of na 1 januari 2004 ziek wor den, komen per 1 januari 2005 niet meer in aanmerking voor een WAO- uitkering, maar houden nog één jaar recht op loondoorbetaling door de werkgever. Na twee jaar - vanaf 1 januari 2006 - komen zij eventueel voor de nieuwe WAO in aanmerking. Overeenkomstig de oude regeling betaalt de werkgever voor mede werkers die vóór 1 januari 2004 ziek zijn geworden, in beginsel één jaar het loon door. Bij voortdurend ver zuim volgt in 2004 WAO-keuring. Hel^eskJiitm^^nkiereniTelebankieren Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-ad Verzekerinaen:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2