Zevenhuizen-Moerkapelle *MtgL Gemeente ÖW Gemeentenieuws 14 januari 2004 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl COMMOTIE LIFT REHOBOTHSCHOOL BERUST OP MISINTERPRETATIE Z5 GEMEENTEN VOEREN BESTUURLIJK OVERLEG MET GEDEPUTEERDE STATEN SCHADES DECEMBER 2003 VERVANGEN BOMEN WILGENLAAN ZEVENHUIZEN VERGUNNINGEN PROJECT OUDERENVOORLICHTING OUDERENVOORLICHTERS BEZOEKEN ZELFSTANDIG WONENDE OUDEREN VAN 70 JAAR EN OUDER BOUWZAKEN WET MILIEUBEHEER Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 email: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 3 In de media is het beeld ontstaan dat de liftaanvraag voor de Rehobothschool een wettelijke verplichting is. De raad zou om de tuin zijn geleid, aldus een verslaggever van Radio West. In de ogen van wethouder A.C.J.M. van der Stee (gemeente) en de direc teur de heer G. Buijs (Rehobothschool) berust de ontstane situatie echter op een groot misverstand. In de raad van 17 december 2003 ging de raad akkoord met het voorstel tot het vaststellen van het Onderwijshuisves- tingsprogramma 2004 en het Overzicht 2004. Hierin zat ook de kredietaanvraag voor de vaste liftinstallatie voor de Reho bothschool ad 86. 870,=. Het gaat hier om een raming en zal afhankelijk van de offerte aanvragen nog kunnen wijzigen. Procedure leder jaar gaan de schoolbesturen uit de gemeente om de tafel in het zoge heten Oogo, het op overeenstemming gericht overleg. Dit overleg baseert zich op het programma van voorzienin gen in het kader van de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs in 2004. De aanvraag door het bestuur van de Rehobothschool voor een traplift is ook in dit overleg voorgelegd en op de lijst Huisvestingsaanvragen 2004 geplaatst. Op grond hiervan is ambtelijk een advies voor het college opgesteld, dat door het college na een bouwkundig en ambtelijk onderzoek is vastgesteld gevolgd door behandeling in commis sie 1. Uiteindelijk is de aanvraag voor een vaste liftinstallatie opgenomen in het raadsvoorstel dat op 17 december jongstleden zonder discussie is aange nomen. Het advies met het verzoek aan de raad om de aanvraag voor een vaste liftin stallatie te honoreren is gebaseerd op de Modelverordening voorzieningen huisvesting onderwijs van de VNG, op de Regeling Leerlinggebonden Finan ciering (LGF) en het feit dat een traplift in de Rehobothschool technisch niet uitvoerbaar bleek te zijn. De LGF heeft met name consequenties voor bestaande schoolgebouwen. Bij de aan passing van de Modelverordening in 2002 is de voorziening 'aanpassing als gevolg van de onderwijskundige ver nieuwingen' geïntroduceerd, waar naast ICT, werkplekken docenten en Weer Samen Naar School de LGF er één van is. Hierbij kent de modelverorde ning ook de voorziening 'het aanbren gen van een traplift bij meerlaagse schoolgebouwen, die bij de gemeente kan worden aangevraagd door het schoolbestuur. De huidige huisvestings verordening zal in 2004 worden aange past naar de nieuwe verordening. Morele plicht "Met name de uitleg van het woord ver plicht is een eigen leven gaan leiden. Ik ben me ervan bewust dat de betekenis voor tweeërlei uitleg vatbaar is. In mijn geval doelde ik op een morele verplich ting. Het is de taak van een gemeente om er voor te zorgen dat een schoolge bouw toegankelijk en veilig is voor leer lingen, leerkrachten en ouders met een (tijdelijke) handicap. Als er sprake zou zijn geweest van een wettelijke verplich ting dan had het advies nooit zo'n lange weg afgelegd. In het hele proces vooraf gaand aan het raadsbesluit is de school- aanvraag 2 maal getoetst. Dat geeft aan de gemeente niet over één nacht ijs is gegaan voor wat betreft het uitgeven van gemeenschapsgeld, aldus Van der Stee. Reactie Rehoboth Met hoogste verontwaardiging heeft het schoolbestuur afgelopen donder dag kennis genomen van de berichtge ving van RTV-West. Verdraaide en onjuiste beweringen stoelen het betoog van deze zgn. objectieve berichtgeving. Een van deze onjuiste beweringen is dat de directeur van de Rehobothschool de lift overbodig vindt. In tegenstelling hierop waarderen het bestuur en de directie van de Rebo- bothschool ten zeerste deze beslissing, zeker omdat wellicht in de toekomst het hebben van gehandicapte leerlin gen en collega's niet kan worden uitge sloten. Ook betreuren zij het zeerste dat de integriteit van zowel de wethouder als het adviesbureau in diskrediet zijn gebracht. Het verleden heeft aangetoond dat deze voorziening voor het schoolge bouw, een gebouw in uitstekende kwa liteit van onderhoud, voor de toekomst noodzakelijk is. Dit gebouw kan en gaat nog vele jaren mee! "En willen we de zorg naar leerlingen en collega's en de Arbo eisen pro-actief gestalte geven, dan is deze lift zeker noodzake lijk," aldus de directeur G. Buijs. De groep zelfstandig wonende oude ren van 70 jaar en ouder krijgt in het kader van het project Ouderenvoorlich- ting op korte termijn het aanbod om thuis door de ouderenvoorlichter te worden bezocht. De ouderenvoorlich ter geeft informatie over activiteiten, regelingen, en voorzieningen op het gebied van Wonen, Zorg en Welzijn. Ook word informatie ingewonnen over de leefsituatie van de zelfstandig wonende ouderen. Deze informatie gebruikt het project Ouderenvoorlich- ting voor het verbeteren of veranderen van het aanbod van activiteiten, voor zieningen en regelingen. In 2002 zijn de ouderenvoorlichters in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Ver laat gestart en zijn in totaal 151 oude ren bezocht. In 2003 waren dit 165 huisbezoeken Doelstellingen van het project Oude- renvoorlichting Een bijdrage leveren aan het langer zelfstandig wonen van ouderen. Het attenderen op en het voorlichting geven over de mogelijkheden die er voor ouderen zijn op het gebied van Wonen, Zorg en Welzijn. Zonodig doorverwijzen naar andere instanties. Het inventariseren van de behoefte aan Wonen, Zorg en Welzijn onder ouderen. Dinsdag 6 januari 2004 vond er bestuurlijk overleg plaats tussen vertegenwoordi gers van Gedeputeerde Staten (GS) en vertegenwoordigers van de colleges van de Z5 gemeenten. Het college van Gedeputeerde Staten had de vijf gemeenten Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen op het provinciehuis in Den Haag uitgenodigd voor een gezamen lijk overleg. Overleg punten In het overleg zijn aan de orde geweest: mjc. de zienswijze van het college van GS op de regionale ontwikkeling in het gebied van de Zuidplasgemeenten njc. de bestuurskracht van deze gemeen ten om de lokale en regionale opgaven voldoende en adequaat op te pakken en om voldoende sturing te kunnen geven aan de regionale ontwikkelingen. Met name waar het gaat om de ontwikkeling van het Zuidplaspoldergebied. Notitie (gezamenlijke) taakstellingen Op korte termijn komen de vijf gemeen ten met een gezamenlijk opgestelde notitie Positionering Zuidplasgemeen ten, waarin wordt aangegeven hoe de gemeenten hun (gezamenlijke) taakstel lingen zullen oppakken. Onderdeel van deze notitie is een bestuurskrachtmoni tor. In deze monitor staat beschreven of de gemeenten voldoende zijn toegerust om hun bestuurlijke taken uit te kunnen voeren. De gemeenten streven ernaar om zowel per gemeente als gezamenlijk zo'n bestuurskrachtmonïtor op te stellen. De notitie wordt in de loop van januari ter besluitvorming aan de raden aange boden. Na vaststelling door de verschil lende raden volgt verder overleg tussen het college van GS en de Zuidplasge meenten. Het college van GS stemt in met de wijze van aanpak door de vijf Zuidplasgemeenten. Bij de activiteiten voor het houden van de bestuurskracht monitor zegt het college van GS finan ciële en materiële ondersteuning toe. De gemeenten streven naar afronding van de bestuurskrachtmonitor voor de zomervakantie van 2004. Op basis van gerapporteerde signalen van de huisbezoeken worden voorstel len gedaan aan organisaties en instel lingen om te komen tot verbeteringen of veranderingen in hun ouderenaan- bod. Hierbij vindt regelmatig overleg plaats met de gemeente. •Bushokje, één zijruit kapot en mid denstaander aan de achterkant ont wricht schadebedrag 500,00. •Twee ruiten ingegooid aan de Dorps straat schadebedrag 199,71 Lichtmast scheef gereden en armatuur beschadig schadebedrag 207,00 •Hardhouten paal ter hoogte van Dorpsstraat 164 afgereden schadebe drag €111,50 •Brugleuning van de voetgangersbrug over de Bosgracht vernield schadebe drag 5000,00 •Vernieling ruiten gymnastiekgebouw en brandweerkazerne schadebedrag €235,00 De bestaande bomen aan de Wilgen laan, tussen de nummers 28 en 42, zul len in de maand februari vervangen worden door Acer campestre 'Queen Elizabeth'. De bestaande bomen Pyrus calleryana 'Chanticleer' zijn stormge- voelige bomen. In het verleden zijn er meermalen takken uitgewaaid waar door een verkeersonveilige situatie ont stond. De werkzaamheden zullen medio februari worden uitgevoerd indien de weersgesteldheid het toelaat. Tijdens de werkzaamheden kan er enige overlast en/of verkeershinder ont staan. De gemeentelijke buitendienst probeert dit zo veel mogelijk te beper ken.Nadere informatie? Bel 0180-637782 Ingekomen aanvragen bouwvergunning •aanvraagdatum: 07 januari 2004, BR/2003/0001 bol ding Bredeweg P. Evers BV voor het bouwen van een tuinbouwkas op het perceel Bredeweg 40 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 07 januari 2004, BL/2003/0001 A.IJzerman voor het vergroten van de woning d.m.v. een aanbouw op het perceel Lange Zijde 26 te Zevenhuizen; Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Zelfstandig wonende ouderen van 70 jaar en ouder blijken niet goed op de hoogte te zijn van alle mogelijkheden op het gebied van Wonen, Zorg en Welzijn. Daarmee mist deze groep belangrijke informatie die van belang kan zijn om zo lang mogelijk zelfstandig thuis te kunnen blijven wonen. Voorontwerpbestemmingsplan "3e herziening Lande lijk Gebied 1990" ter inzage Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt het volgende bekend: Ten behoeve van de realisering van de uitbreiding van Exportslachterij Clazing B.V. aan de Bierhoogt- weg 17 is een voorontwerpbestemmingsplan opge steld. Het voorontwerpbestemmingsplan ligt vanaf 15 januari tot en met 11 februari 2004 ter inzage ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen,. Gedurende de periode van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen, o.v.v. "inspraakreactie 3e herziening Landelijk Gebied 1990". Beschikking Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft de vol gende vergunning verleend: Dorpsstraat 38 (Zevenhuizen), Garage Schmidt B.V. (Argos Servicestation B.V.) inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een onbemand tankstation, een garagebedrijf en een wasplaats. Tegen de beschikking kan tot en met donderdag 26 februari 2004 beroep worden ingesteld bij de afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorzie ning worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op het zelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van de beschik king zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikking gewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: •degenen, die eerder bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking; •de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; •degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzi gingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; •belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ont werpbeschikking. De beschikking ligt vanaf donderdag 15 januari tot en met woensdag 25 februari 2004, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeente huis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4