TAI JI-LESSEN BIJ O.S.S. PRACHTIGE OVERWINNING bE FAIR HEREN NAAR KWARTFINALE VOLLEYBALDAMES BE FAIR BEKER HAZEBROEK WEG BIJ GROENEWEG MOOIE WINST NESSELANDE-DAMES NESSELANDE BEGINT MET VOL LEYBALTOPPER DERDE LUSTRUM BEDRIJFSVOLLEYBAL SPANNENDE HANDBAL-DUELS R0WAH TIMMER-JUDOKA'S IN DE PRIJZEN pagina 8 Hart van Holland 14 januari 2004 SPORT Volleybal Voetbal Handbal Volleybal Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - leder woensdagmorgen tussen 9.45 en 11.15 uur wordt er in dorpshuis Swanla door gymnastiekvereniging O.S.S. Tai Ji gegeven. Een groep van ongeveer tien personen krijgt les van leraar René Post. Voor een grote spiegel doet de leraar de oefeningen voor op Chinese muziek. Het lijkt een langzame dans die zij uitvoeren. Toch is Tai Ji (spreek uit: tai sji) geen dansen, maar een zelfverde- digingsport. De 'dans' is eigenlijk een langzame training van gevechtshandelingen. Maar niet het gevecht staat voorop in deze sport, juist de concentratie en de controle over de bewegingen en de ademhaling worden benadrukt. In de lessen wordt behalve de Tai Ji ook Qi Kung (sji koeng) gegeven. Dit zijn soortgelijke bewegingen, maar wat statischer en meer gericht op de gezondheid; in China worden deze oefeningen voorge schreven bij bepaalde gezond heidsklachten. "Ji" staat voor de ultieme vechtsport en "Qi" bete kent levensenergie. Meestal wor den deze twee vormen samen gegeven. De sporten zorgen voor een versterking van de spieren en soepeler motoriek. Tai Ji-leraar René Post heeft zelf al 7 jaar les en sinds 2 jaar van een Chinese leraar. Deze is in de Tai Ji- traditie opgegroeid en draagt zijn kennis over op zijn leerlingen. "Er zijn verschillende stijlen, maar ik geef les in de Yang-stijl: een stijl met veel ruime bewegingen." Post geeft de lessen in Zevenhuizen sinds februari vorig jaar. Een les bestaat uit een opwarming, oefe ning in basisbewegingen, een lich te oefenvorm van Tai Ji, Qi Kung en als afsluiting partneroefeningen of choreografie. "De groep die vanaf het begin heeft meegedaan, kan nu een choreografie (een vaste opeenvolging van bewegingen) helemaal uitvoeren. Dit kan men nog verder verdiepen door de ademhaling en de ontspanning van de spieren te verbeteren. Hierna kunnen langere choreografieën geoefend worden en gevorderden oefenen met een zwaard" vertelt René Post. "Het lijkt heel eenvou dig, maar het is heel inspannend. Het is ook de bedoeling dat de leerlingen de oefeningen thuis her halen." Starters doen meestal niet de hele les mee, omdat dit te lang is. Er is nog plaats voor nieuwe leer lingen. René benadrukt dat deze lessen geschikt zijn voor iedereen: jong en oud, mannen en vrouwen. Ook als men niet zo sterk is, is deze sport heel geschikt. "Je traint als het ware ongemerkt je lichaam." Vlaardingen/Zevenhuizen - Diverse judoka's van Timmers sport&fitness behaalden afgelopen zaterdag in vlaardingen een prima score. Negen van de afgereisde 17 deelnemers kwamen terug met een prijs. Derde prijzen waren er voor Sybren Schef- fers, Martijn van Buren, Mike Ave- ling en Maxime Kraaieveld. Op een tweede plaats eindigden Maurits Brehm, Jonathan Eindhoven en Michael Visser. Kampioen werden Mathijs Tas en Alexander Parkinson. Rotterdam - De heren van Ortec.Nesselande starten de compe- tie in het nieuwe jaar met een echte volleybaltopper. Vrijdag 16 januari speelt Nesselande om 20.00 uur in het Topsportcentrum 'Stad Rotter dam Verzekeringen' tegen koplo per Omniworld uit Almere. Inzet is de eerste plaats, Nesselande staat twee punten achter op Omniworld en kan bij volle winst de eerste plaats overnemen. Waddinxveen - De volleybaldames van Be Fair hadden afgelopen zaterdag een zware taak; zij speel den tegen titelkandidaat Leython die de tweede plaats in promotie klasse A bezet. Be Fair staat op de voorlaatste plaats en met de gedachte dat er niets te verliezen was, begonnen de dames met groot enthousiasme aan de wed strijd. Vanaf het begin was het al duide lijk dat er met Be Fair niet te spot ten viel. De combinatie van goede services, gerichte aanvallen en de gedrevenheid om punten te gaan pakken overviel de gastvrouwen. De eerste set ging dan ook met 21- 25 naar Be Fair. Trots begonnen de Be Fair dames aan de tweede set. Die verliep minder soepel. Toch redelijk overvallen door de winst, werden er in de tweede set veel schoonheidsfouten gemaakt en Leython liet. zien wat zij kon. Met een 18-11 voorsprong leek Leython de winst te gaan pakken. Niets bleek minder waar. Door goed geplaatste ballen en intense samenwerking ging Be Fair de strijd aan en snoepte op het nippertje de winst weg bij de gastvrouwen met 24-26. Be Fair wist niet wat haar over kwam en dit was ook te zien in de twee sets die volgden. Veel per soonlijke fouten hadden tot gevolg dat Leython dé derde en vierde set niet meer uit handen gaf en met 20-25 en 18-25 was er een vijfde set nodig om een winnaar te bepalen. Met een 8-5 achterstand ging Be Fair de tweede helft van de laatste set in. Merel de Best werd inge wisseld voor Monique Swets en dit bleek een gouden greep. Haar kalmte gecombineerd met het lawaai en enthousiasme van de rest van het team bracht Be Fair de zo gewenste overwinning. Komende zaterdag moet Be Fair aantreden tegen koploper Jupiter, maar met de 12-15 overwinning in de vijfde set en dus 2-3 overwinning tegen de nummer twee, heeft Be Fair de opsteker gekregen die zij verdient en kan het team zonder vrees uit zien naar de volgende confronta tie. Waddinxveen - Het eerste herente am van Be Fair is door naar de kwartfinale van de bekercompeti tie. De Waddinxveense volleyballers lij ken zich doordeweeks niet op te kunnen laden voor een wedstrijd en dit werd hen bijna fataal. Een goede servicebeurt bij 2-1 en 24-20 zorgde voor de ommekeer en sleepte Be Fair er toch nog een 2-3 overwinning uit. De volgende tegenstander is Velo 2 uit Waterin gen. De wedstrijd zal vermoedelijk plaatsvinden op maandag 16 febru ari. Zevenhuizen - Trainer Cor Haze- broek en voetbalvereniging Groe- neweg gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Hazebroek heeft er dan drie seizoenen opzitten en dat was, volgens woordvoerder Adriaan Roos, ook de reden dat een groot deel van de selectie wel eens een ander gezicht voor de groep wilde. Hazebroek zelf was onaangenaam verrast en had gehoopt.en verwacht er minimaal nog één jaar aan vast te knopen. Cor Hazebroek "Volgens mij klikt het tussen spelers en trainer en wij hebben nog alle kans op terugkeer naar de 4e klas, dus ook qua resul taten gaat het niet verkeerd." Vol gens de scheidende trainer zal hij er alles aan doen om drie mooie Voordat de Waddinxveners het wisten was de eerste set verloren. Gebrek aan motivatie, concentratie en spelvreugde waren hier duide lijk de belangrijkste factoren. Via diverse omzettingen in het team probeerde trainer Eric de Ridder het spel te kantelen. Dit lukte niet, het team moest het zelf doen. Door wissels bij Zovoc en een verslappen de concentratie aan de zijde van de thuisploeg kregen de Waddinxve ners het heft terug in handen., wat resulteerde in setwinst in de derde set. De vierde set liep voorspoedig, maar opeens verslapte Be Fair. Zovoc profiteerde direct en Be Fair jaren goed af te sluiten. Een pro motie naar de 4e klas zal de bekro ning moeten zijn. Overigens heeft Hazebroek alleen nog oriënteren de gesprekken gevoerd met even tuele nieuwe clubs. Het bestuur heeft Ben Stukart als opvolger aan gesteld. De huidige trainer van de zondagafdeling van Oudewater heeft een ruime ervaring als trainer en is zelf in zijn actieve loopbaan een uitstekende voetballer geweest bij huidige 2e klasser Unio, uit eveneens Oudewater. De bijna voltallige selectie heeft zich afgelopen weekend voorbe reid op de tweede helft van het seizoen. Een trainingskamp van vrijdag tot en met zondag moet de basis leggen voor de vurig gehoop- begon haar wonden al te likken. Bij 24-20, matchpoint tegen, serveerde Johan Veldhuis knap een serie van 6 punten op rij en Be Fair pakte onverwacht toch de winst in de vierde set. Met een enorm goede sfeer, mede veroorzaakt door een stukje onge loof, begonnen de gasten aan de vijfde en beslissende set. Bij 7-8 werd er van helft gewisseld. Deze voorsprong gaf Be Fair niet meer uit handen, al kwam Zovoc nog gevaarlijk dichterbij van 14-10 naar 14-13. Een voetfout van het serve rende Zovoc betekende uiteindelijk de 2-3 overwinning. te promotie, in het jubileumjaar, Groeneweg bestaat eind mei 75 jaar, zal dit het mooiste geschenk aan de vereniging zijn. De tweede helft van de competitie start voor Groeneweg met een thuiswedstrijd tegen Waddinxveen. De Zevenhui- zenaren hebben nog wat goed te maken. In de eerste competitie wedstrijd lieten zij zich na een 3-0 voorsprong alsnog met 3-4 verras sen. Het tweede elftal, op dit moment in de competitie op een zevende plaats met 6 punten voor sprong op de degradatiekandida ten SCO 2 en Puttershoek 2, hervat de competitie met een zeer moei lijke uitwedstrijd bij het op de tweede plaats staande Unio. Zevenhuizen - Inmiddels voor de vijftiende keer, wordt in Zevenhuizen een bedrijfsvolleybaltoernooi gehouden. Het toernooi vindt plaats op de zaterdagen 15 mei en 12 juni in dorpshuis Swanla. Alle bedrijven met een vestiging in Zevenhuizen en Oud Verlaat kunnen deelnemen. Inschrijfformulieren kunnen aangevraagd worden bij Martien Zijder hand, telefoon 0180-632550. Het inschrijfgeld bedraagt €80,- per team. Een bedrijf kan met maximaal vier teams inschrijven. De organisatie streeft naar een zo_ breed mogelijk vertegenwoordiging van bedrijven en sluit de inschrijving op 14 februari. Na afloop van beide speelavon den wordt een gezellig samenzijn georganiseerd in dorpshuis Swanla. Waddinxveen - Alle jeugdteams van handbalvereniging Rowah speelden afgelopen zaterdag in sporthal de Dreef de eerste wed strijd in 2004. Het D-team moest aantreden tegen TOG uit Berkel en Rodenrijs. Door met name het goede keeperswerk van de tegen stander wist Rowah in de eerste helft niet tot scoren te komen. Doordat de verdediging bij Rowah goed gesloten bleef wist TOG in deze helft ook maar 1 maal te sco ren. Na rust misten de Rowah spe lers veel kansen en kwam TOG op een 1-4 voorsprong. In de laatste seconde van de wedstrijd wist Rowah nog te scoren, maar zij moesten de overwinning overlaten aan TOG. Het meisjes C-team liet een leuke en spannende wedstrijd zien. Tegen Oliveo uit Pijnacker kwamen zij in het begin van de wedstrijd op een achterstand maar wisten deze nog voor rust gelijk te trekken tot 5-5. De eerste 10 minu ten na rust bleven doelpuntloos Rowah herpakte zich en door enke le mooie aanvallen wisten zij uit te lopen naar een 7-5 voorsprong. Oli veo wist nog terug te komen tot 7- 6 maar Rowah gaf de overwinning niet meer uit handen en won deze spannende en soms fysieke wed strijd met 8-6 te winnen. Het heren B-team stond tegen over' Saturnus uit Ridderkerk. Enkele weken gele den werd er door Rowah nog ver loren van deze stevige tegenstan der. Gelukkig was Rowah in tegen stelling tot die partij nu wel op volle sterkte. De eerste helft ging gelijk op wat resulteerde in een 5-5 ruststand. Na rust liep Rowah al snel uit naar een 9-5 voorsprong. Saturnus wist in de tweede helft slechts 1 maal tot scoren te komen. Rowah had daar minder moeite mee en boekte met een eindstand van 11-6 een mooie overwinning. Zevenhuizen - De Zevenhuizense dames zijn het jaar 2004 begonnen met een 4-0 overwinning op Mikro Elektro uit Roosendaal. Na de volle ybalstop van enkele weken, waarin weliswaar getraind werd en een driekamp in Apeldoorn werd gespeeld, moest het team de draad van de competitie weer oppakken. Het op de tweede plaats op de ranglijst staande Nesselande heeft een achterstand van 9 punten op WC uit Vught, dus winst was in deze wedstrijd noodzakelijk om het verschil niet nog groter te laten worden. Wim Boegheim stuurde de volgen de zes dames het veld in: Eva Mal- schaert, Olga van Zaanen, Lisette Brandenburg, Els Vindevoghel, Anke Boerefijn en Karin Vermeulen en als libero Aafke Verbrugge. Dit team bouwde in de eerste set al snel een voorsprong van enkele punten op, die niet meer uit han den werd gegeven. Deze set, gekenmerkt door service-fouten aan weerszijden leverde een 25-21 setwinst op voor Nesselande. De tweede set liepen de dames in het begin een achterstand op van vier punten, maar door service series van Eva en Anke werd deze omgezet in een 14-13 voorsprong. In deze fase van de wedstrijd liep de blokkering van Nesselande beter dan bij de tegenstander en vooral diagonaal-aanvalster Karin Vermeulen kon hiervan dankbaar profiteren. De tweede set werd afgesloten met een 25-21 winst voor Zevenhuizen. In de derde set speelden de Capri- corn-dames volleybal op hoog niveau. Het team verdedigde uit stekend en ook de aanval draaide goed. Buitenaanvalster Els Vinde voghel werd veelvuldig met succes aangespeeld, waardoor Mikro Elektro een 25-13 setverlies moest incasseren. In de vierde set kwamen de dames moeizaam op gang en tot ieders verrassing nam Mikro Elektro een 5-9 voorsprong. Coach Wim Boeg heim wisselde spelverdeelster Eva voor Monique Bijl, die na een jaar van blessureleed haar rentree maakte. De tegenstander liep uit naar een 13-18 voorsprong, maar na een time-out van Zevenhuizen werden de puntjes weer op de i gezet. De laatste serv ice-serie van Karin leverde 4 pun ten en de setwinst met 26-24 op, zodat de belangrijke 4-0 overwin ning een feit was. Volgende week zaterdag 17 janua ri spelen de dames in en tegen Utrecht om 14.00 uur.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8