GEZELLIG OUDER-KINDTOERNOOI ENTHOS VERLIES DAMES NESSELANDE ROWAH-RECREANTEN NESSELANDE KOPLOPER DAMES 2 DE GOUWE VERSLAAT NVA/HHC1 UITSTEKEND SPEL BE FAIR TEGEN KOPLOPER CEES FRANSEN VERLENGT CONTRACT BIJ BE FAIR ONGESLAGEN MOEIZAME ZEGE GROENEWEG TOOS-TURNSTERS DOOR NAAR 1 /8 FINALE WÊÊÊ LANGS-DE-GOUWE LOOP 29 FEBRUARI L 1 SPORT Hart van Holland 21 januari 2004 pagina 15 Volleybal Turnen Handbal www.scantilope.nl.' Volleybal Waterpolo Volleybal Voetbal Voetbal u t4'vu V\l. v. f\ - i t V i V V i t' VY ,VivtV,vy,' Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Badmintonvere niging Enthos hield vrijdag 16 januari het jaarlijkse ouder- kindtoernooi. Alle jeugdleden konden met één van hun ouders meedoen aan een com petitie. Enthos bestaat sinds een paar jaar slechts uit een jeugdafde ling. De seniorenafdeiing is opgeheven door een tekort aan leden. Even was er zelfs sprake van totale opheffing van de vereni ging. Enkele ouders van jeugdle den hebben toen het bestuur over genomen omdat zij het erg jammer vonden dat de bloelende jeugdaf deling ook zou ophouden te bestaan. Er wordt alleen recreatief gespeeld. Aan het einde van het seizoen worden de clubkampioen schappen gespeeld en eenmaal per jaar wordt het ouder-kindtoernooi georganiseerd. Vanaf 19.00 uur stonden de netten opgesteld in de sporthal van dorps huis Op Moer. Leden konden inschrijven voor het toernooi met vader of moeder; sommigen namen een broer of zus, vriend of De winnaars: Sophia Bos en haar vader. vriendin mee. De koppels werden opgeroepen voor dubbelspelwed strijden van 15 minuten. Nadat alle koppels drie wedstrijden gespeeld hadden, werd om 21.00 uur de uit slag bekendgemaakt. Sophia Bos en haar vader wonnen het toer nooi en kregen een prijs. Leidster Meity Banga en trainer Luutzen van der Spek werden in het zonne tje gezet met een bos bloemen en een fruitmand. De sfeer was ongedwongen en gezellig. Bestuurslid Gijsbert Buijs gaf aan dat het bestuur dat ook vond en beloofde dat dit soort toernooien in de toekomst vaker georganiseerd gaan worden. Zevenhuizen - In de competitie wedstrijd in en tegen Utrecht bracht coach Wim Boegheim het team binnen de lijnen dat vorige week de volle winst behaalde tegen Mikro Electro. Dit team werd echter overdonderd door het ster ke blok en de fanatieke start van Utrecht en keek al snel tegen een 7-1 achterstand aan. Wat de coach ook probeerde met time-outs en wissels, hij kreeg het team in deze set niet meer op de rails, dus kwam het setverlies met 25-13 hard aan. In de tweede set ging Nesselande iets beter spelen al was het aantal fouten nog aan de hoge kant. Na in deze set achtergestaan te hebben, kwamen de Zevenhuizense dames langszij en wisten de set ternau wernood winnend af te sluiten met 26-24. De derde set leek een kopie van de tweede met het verschil dat Nesse- lande nu niet langszij kon komen. Het percentage servicefouten bleef te hoog, maar een lichtpuntje vormde het feit dat de blokkering iets beter ging functioneren dan in de voorgaande sets. Setwinst zat er niet in en Utrecht won met 25-22. Voor de vierde set moesten de mouwen worden opgestroopt bij Zevenhuizen om nog een vijfde en beslissende set uit de strijd te sle pen. De pass en service gingen iets beter, maar de Utrechtse dames gaven zich niet zomaar gewonnen. Nesselande won deze set verdiend met 25-21. In de vijfde set waren verdedigings- fouten en misverstanden er de oor zaak van dat na een aanvankelijke 12-8 voorsprong alsnog de set met 17-15 uit handen werd gegeven. Zaterdag 24 januari spelen de dames om 16.30 uur in dorpshuis Swanla tegen Orion uit Doetichem. Amsterdam/Waddinxveen - De regiokampioenschappen voor turn sters op NWS-niveau vonden afge lopen zaterdag plaats in Amster dam. Voor TOOS kwam een aantal turnsters in actie. In de Instap turnde Denise de Wilde een uitstekende wedstrijd en behaalde met een puntentotaal van 33.28 een eerste plaats. Bij de pupillen 1 behaalde Rosa Schinkels- hoek een puntentotaal van 24.83, wat niet genoeg was om naar de volgende ronde te gaan. Bij de pupillen 2 werd Tessa Gutker derde met 34.45 punten. Ingeborg Dróge werd vierde met 33.75 punten. Als vijfde eindigde Carmen Venema met 33.25. Brenda Blom werd negende met 30.80 punten en Des- iré den Ouden werd 12e ondanks een voetblessure. Alle vijf de turn sters hebben zich weten te plaatsen voor de 1/8 finale. Bij de NWS 2-jeugd kwamen Leoni Heikens en Tiffanie Smit voor Toos uit. Leoni werd negende met een puntentotaal van 30.467 en Tiffa nie werd 17e met 29.133. Beiden gaan door. Bij de NWS 1-Senioren kwamen Nelleke Dróge en Marleen Heikens voor TOOS in actie. Beiden turnsters wisten zich te plaatsen voor de 1/8 finale. Nelleke werd zesde met 29.950 en Marleen behaalde een negende plaats met 29.225 punten. Tenslotte bij de senioren NWS 2 wisten Jose Dróge, met een puntentotaal van 31.70, en Rosanna van Bruinessen, met 30.60, zich te plaatsen voor de 1/4 finale. Waddinxveen - Bij S.C. Antilope vinden de voorbereidingen plaats voor de 36e editie van de 'Langs- de-Gouwe loop'. Deze editie, die eerst gepland stond op zondag 7 maart, is verplaatst naar zondag 29 februari. Dit alles als gevolg van het naar voren halen van de Rotterdam Marathon. Hierdoor is ook de '20 van Alphen' vervroegd waardoor S.C. Antilope zich nood gedwongen zag de 'Langs-de- Gouwe loop ook een week eerder te laten plaatsvinden op zondag 28 februari. De verder ongewijzigde opzet houdt ook nu weer in: gratis kin- derloop; geen prijzengeld waardoor een laag inschrijfgeld voor de prestatielopen mogelijk is; koppelklassement en gratis loterij op startnummer. Bij verbe tering van het parcoursrecord (dame dan wel heer) ligt er een premie van 100,- te wachten. Voor meer informatie: Rotterdam - Nesselande speelde vrijdag 16 januari in eigen huis tegen koploper Omniworld. Voor een meer dan 1000-koppig publiek wisten de Rotterdammers deze thriller met de setstanden 22-25, 32-30, 25-20 en 25-21 met 3-1 te winnen. Met deze winst neemt Ortec.Nesselande de koppositie van de eredivisie in. Het team staat één punt voor op Omniworld. Na deze zinderende wedstrijd speelde Nesselande zaterdag de eerste wedstrijd in de 1/8 finale om de beker in Kampen tegen eerste divisionist Reflex. Na een lastige start werd deze wedstrijd eenvou dig (24-26, 13-25 en 11-25) met 3-0 gewonnen. De volgende wedstrijd wedstrijd wordt vanavond (woens dag 21 januari om 20.30 uur) in het Topsportcentrum gespeeld. De toe gang is vrij. Waddinxveen - Dames 2 van Van Uden-De Gouwe heeft huisgehou den in Haarlem. In het Planetenbad werd NVA/HHC 1 met 2-15 versla gen. Gezien de stand op de rang lijst, NVA/HHC stond tweede en de Gouwe vierde, mocht men een totaal andere uitslag verwachten. Trainer/coach Leo Hendriks was dan ook laaiend enthousiast over het spel van zijn meiden. Reeds in de eerste periode nam De Gouwe met 1-5 afstand en in de volgende peri oden (0-3, 0-4 en 1-3) bleef het team geconcentreerd spelen. Bij de overtal-situaties werd een score behaald van 75%. Door dit resul taat schuift de ploeg uit Waddinx veen gelijk een stukje op en bezet nu de derde plaats op de ranglijst. Voor de Gouwe scoorden Kirsten Veldman 4x, Marion van Hooft, Niki Hukker, Natascha Baatje en Erica de Jong ieder 2x en Wendy de Frankrijker, Greetje van Eijk en Danielle Bruggeling ieder 1x. Het eerste herenteam van Van Uden-De Gouwe maakte een zinlo ze reis naar Hoorn. Wegens defec ten aan de elektronische appara tuur en de mechanische klokken werd de wedstrijd al na 30 secon den gestaakt en konden de heren onverrichter zake huiswaarts keren. Zaterdag 24 januari speelt dames 1 in Utrecht tegen de Kromme Rijn en heren 1 in Amsterdam tegen De Dolfijn. De Trophy-wedstrijd van dames 1 tegen Brandenburg 1 in Bilthoven is verplaatst naar donder dag 29 januari 21.30 uur. Waddinxveen - Trainer/coach Michael van Maaren heeft blijk baar een goede invloed op het eer ste damesteam van Be Fair, want onder zijn invloed presteren de vol leybaldames met de week beter. Vorige week liet Be Fair al zien niet geheel terecht in de onderste regionen van promotieklasse A te staan door te winnen tegen de nummer 2 en deze week moesten de dames thuis hun beste beentje voorzetten tegen koploper Jupiter. Het plezier is duidelijk terug in het spel en Be Fair overrompelde in de eerste set met hun enthousiasme de gastvrouwen, met 25-19 als resultaat. De tweede set bracht spectaculair spel van beide kanten met zich mee, maar Jupiter liet zich de setwinst van 22-25 niet ontne men. In de derde set zette Jupiter haar beste beentje voor en Be Fair maakte net iets te veel persoonlijke fouten. Met stabiel volleybal bracht Jupiter een einde aan de derde set met 18-25. De dames van Be Fair hadden niets meer te verliezen en met een zeer gevaarlijke opslag bracht spelverdeelster Astrid de Jong de stand op een 9-0 voor sprong. Harde aanvallen en vooral goed verdedigende werk brachten Be Fair de terechte setwinst van 25- 15. Wellicht overrompeld door het succes en het besef aan de kant van Jupiter dat er een tandje bijgezet moest worden om te winnen, had als resultaat dat de wedstrijd in de vijfde set niet tot een climax kwam. Jupiter liet de koploopster te zijn en nam de wedstrijdwinst 3-2 en de laatste setstand van 4-15 mee naar Oudewater. Be Fair is echter duide lijk op de weg terug en vast van plan om hoger in promotieklasse A te eindigen dan de voorlaatste plaats die hen nu toebedeeld is. Waddinxveen - Het bestuur van voetbalvereniging Be Fair heeft het contract met de trainer van de A- selectie, Cees Fransen, met een jaar verlengd. De huidige trainer van de A junioren, Bouke Cok, gaat het volgende seizoen als tweede trai ner voor de A selectie fungeren. Waddinxveen - Het herenrecrean ten team van handbalvereniging Rowah speelde zijn vierde wed strijd in de midweekse competitie van het NHV regio Rotterdam/Den Haag. De eerste vier duels waren door de Waddinxveense heren reeds omgezet in een overwinning. Afgelopen woensdag was aan de Haagse Gaslaan, de thuisbasis van topdarter Barney, HW '70 uit Voor schoten de tegenstander. Rowah schoot flitsend uit de startblokken. Met name de pas uit China terug gekeerde Bart Boeve was uiterst trefzeker. Daarnaast troffen Hans van Stel (afstandschot) en Jaco Goedhart (snelle break-out) doel. De rust brak aan met een voor sprong van 4-1. In de eerste aanval van de tweede helft kwam HW terug in de wedstrijd door de bal achter de overigens voortreffelijk keepende Rob Hoefnagel te schie ten. Rowah herpakte zich echter snel. Met name goede passes van aanvoerder Peter van Velzen en uit stekend "circelspel" van Kennard van der Tas brachten de Rowah voorwaartsen keer op keer oog in oog met de keeper van HW. Voor al de keiharde schoten van Martijn Boeve sloegen regelmatig in het vijandelijke doel. In de slotminuten schoot ook de teruggekeerde Ton Verkleij, net of hij niet was wegge weest, van grote afstand in het HW doel. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot stond een overduidelijke 15-6 overwin ning op het scorebord. Met 8 pun ten uit 4 wedstrijden staat Rowah fier aan kop van de recreantencom petitie. Peter van Velzen sprak na afloop van een leuke wedstrijd en een verdiende overwinning. Daar naast sprak hij de hoop uit dat nog enkele sportieve heren de Rowah gelederen komen versterken. Zevenhuizen - Net als in de eerste competitiewedstrijd heeft ook-nu weer, in de eerste wedstrijd na de winterstop, Groeneweg het heel moeilijk gehad tegen angstgegner Waddinxveen. Waddinxveen is geen hoogvlieger in de 5e klas maar uitgerekend tegen Groene weg spelen zij veelal hun beste wedstrijden. Groeneweg liet zich in de uitwedstrijd met 4-3 verras sen. In de eerste helft had het er alle schijn van dat de geschiedenis zich zou herhalen. Waddinxveen was niet alleen qua inzet maar ook voetballend gezien de bovenlig gende partij. Zeker niet onverdiend gingen de bezoekers de rust in met een 1-0 voorsprong door een doel punt van Björn Tollenaar na een mooi uitgespeelde aanval, die ove rigens tot stand kwam na knullig balverliesvan Groenewegs midden velder Ed Boudewijn. Deze Boude- wijn speelde in tegenstelling tot voor de rust na de thee een prima partij en dat was eigenlijk kenmer kend voor het hele elftal. Waar schijnlijk heeft trainer Hazebroek zijn jongens voor gehouden zich niet als de bekende ezel twee keer aan dezelfde steen te stoten, want na de rust kwam Waddinxveen er maar sporadisch aan te pas. Toen dan ook Maurice Eckhardt de gelijkmaker scoorde leken de Wad- dinxveners in elkaar te storten. Binnen een tijdbestek van 60 seconden kreeg Jarno van Dorp twee keer de kans Waddinxveen op de knieën te brengen. Tot twee keer toe faalde de snelle aanvaller. Toch kwam 10 minuten voortijd de winst bij de Zevenhuizenaren terecht. De goed ingevallen Pascal Crielaard zette op rechts goed door en legde de bal panklaar neer voor van Dorp, die deze keer niet faalde. Met zijn tweede en Groenewegs derde doelpunt gooide van Dorp, na goed doorzetten van weer Crie laard, de wedstrijd definitief op slot. Het was toch een prima dag voor Groeneweg. Koploper Zwarte Pijl ging thuis met maar liefst 4-0 onderuit tegen runner-up Gouder ak en dat brengt Groeneweg tot één punt van de leider. Ook het tweede elftal zette een prima prestatie neer door kampioenskan didaat Unio 2 in een uitwedstrijd een gelijkspel af te dwingen. Zon dag speelt Groeneweg uit bij de huidige club van nieuwe trainer Ben Stukart. Ook in deze wedstrijd heeft Groeneweg wat recht te zet ten. In de thuiswedstrijd werden onnodig twee punten verspeeld.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15