VISSEN PETTEPLAS OPGEMETEN EN GEWOGEN JEUGDADVIESRAAD GEÏNSTALLEERD CURSUS 'CREATIEF' VOOR SENIOREN CONCERT MET KOPER-ENSEMBLE EN ORGEL EXPOSITIE IN BIBELOT JONKMAN DRAAGT DEEL PORTEFEUILLE OVER PEUTERTHEATER IN BIBLIOTHEEK SLECHTE VANGSTEN HSW "PASSAGE" JUBILEUM VROUWENBEWEGING pagina 16 Hart van Holland 21 januari 2004 Aalscholvers Door Karin Jongkind (Tekstueel) KERKDIENSTEN - 25 januari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord en Communieviering pastor M. Ameling. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistievie ring pastor W. v.d. Meer. Immanuelkerk 10.00 uur ds. A. van Haarlem; 18.30 uur pastor Y. Vonk. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. K. de Vries. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Weeber. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Hans Sas. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organiseert een cursus 'Creatief voor senioren in Waddinxveen. Tijdens de cursus komen verschillende handvaardig heidstechnieken aan bod. Deze cur sus van tien lessen gaat van start op 28 januari en wordt gehouden in het Anne Frank-activiteitencentrum op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met de S.W.W.: tele foon 0182-631932 of via e-mail sww@stww.nl. Waddinxveen - In de Morgenster is op zaterdag 24 januari een bijzon der concert. Medewerking wordt verleend door een koperensemble van harmonie "St. Carolus" te Montfoort en door organist Jan Flikweert. Muziekvereniging Sint Carolus bestaat uit verschillende orkesten en ensembles, waaronder een harmonieorkest. Hierin spelen houtblazers, koperblazers en slag werkers. Een tiental koperblazers zal meewerken aan het concert. Jan Flikweert is één van de orga nisten van de Hervormde Gemeen- Waddinxveen - In restaurant Bibe lot aan de Limaweg 54 exposeert Ingrid Bovekerk-van der Vlugt (beeldend kunstenares) 17 schilde rijen. De schilderijen zijn gemaakt met aquarel-, acryl- en olieverf en te te Waddinxveen. Hij volgt al een aantal jaren lessen bij Wybe Kooij- mans, organist van de Grote Kerk te Naarden. Het programma bestaat uit klassie ke werken van componisten zoals Bach, Handel, Purcell en Stanley; verder worden enkele bewerkin gen van geestelijke liederen ten gehore gebracht. Aanvang 20.00 uur, toegang €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €2,-. De opbrengst is bestemd voor de vol tooiing van het orgel in de Mor genster. Waddinxveen - Het college heeft enkele aanpassingen in de porte feuilleverdeling aangebracht. Dit omdat een aantal binnenkort te nemen cruciale beslissingen gevol gen heeft die verder reiken dan de ambtsperiode van burgemeester Jonkman. Dit betreft met name de rol van Waddinxveen in de Zuid- plaspolder. Om die reden draagt Jonkman nu al deze onderdelen van zijn portefeuille over aan wet houder Dijksterhuis van Ruimtelijke Ordening. In verband met de ver zwaring van zijn taken neemt wet houder D. Lont de werkzaamheden van wethouder Dijksterhuis ten aan zien van Verkeer binnen Waddinx veen over. Verkeerszaken in regio naal verband blijven tot de verant woordelijkheden van Dijksterhuis behoren. de maten varieren van 50 x 60 cm tot en met 100 x 100 cm. De exposi tie duurt tot eind april en is 's maandags gesloten. Voor meer informatie: Ingrid Bovekerk- van der Vlugt, telefoon 079-5931708. Boskoop - Tijdens de Nationale Voorleesdagen van 27 januari tot en met 7 februari staat een pren tenboek centraal dat door de bibli otheken bekroond is met de Kieke- boekprijs. Dit jaar is dat "Ik wil de maan" van Jonathan Emmett. Alle peuters van 2 tot en met 4 jaar en hun ouders zijn vrijdag 6 febru ari welkom in de bibliotheek bij de de theatervoorstelling van Margo van Schie. Zij speelt "De koffer van mijn tante", als Margo de koffer open doet zit er iemand in die er heel graag uit wil. Zal ze hem eruit halen? Het is een interactieve voorsteliing met bekende en onbekende liedjes. De voorstelling begint om 10.15 uur en duurt ongeveer een half uur. De entree bedraagt €1.50. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de balie. Waddinxveen - De hele Petteplas stond vorige week dinsdag op zijn kop. Onder grote belangstelling werden tijdens de vierjaarlijkse 'opvisdag' alle vissen uit de plas geschept. Hiervoor werd een zeger van ruim 500 meter lang gebruikt. De vissen werden vervolgens geme ten en gewogen. Wim de Bruijn, secretaris van Hengelsportvereni ging Waddinxveen, legt uit: "De opvisdag vindt plaats in het kader van het visstandbeheer. Het doel is te inventariseren welke soorten vis er zwemmen. We meten en wegen de vissen om te kijken of er niet te veel van hetzelfde soort en gewicht rondzwemmen. Indien van één soort heel veel weldoorvoede vis aanwezig is, is er wellicht geen evenwicht in de voedselvoorzie ning. Hierop kunnen we dan actie ondernemen." De organisatie van de Opvisdag was in handen van hengelsportvereniging Waddinx veen, in nauwe samenwerking met de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) en beroeps visser P. Kalkman uit Moordrecht. De hengelsportvereniging kon terugkijken op een geslaagde dag, al viel de vangst van de kleinere vis sen tegen. Het onderzoeksrapport van de OVB wordt eind februari verwacht. Tijdens de opvisdag werden alle gebruikelijke soorten vis aange troffen. De Bruijn: "De Petteplas wordt ook wel de karpervijver genoemd. Daarnaast zwemt er zeelt, snoek, snoekbaars en paling. En natuurlijk de kleinere soorten zoals kleine brasem, ruisvoorn en blankvoorn. Over die laatste soor ten moeten we ons misschien ongerust maken. Vier jaar geleden werd tijdens de opvisdag al duide lijk dat er minder exemplaren van deze kleinere soorten aanwezig waren. Die tendens heeft zich in de afgelopen jaren doorgezet, waardoor er nu nóg minder kleine vissen zijn. We weten overigens wel hoe dat komt. Sinds een aantal jaren zijn er regelmatig aalschol vers te vinden rond de Petteplas. Die jagen op de kleine vissen. De grotere vissoorten zoals de grote brasem worden wel aangevreten, maar zwemmen vervolgens weg. Op een aantal van deze vissen von den we sporen van beten. Het rap port van de OVB moet duidelijk maken hoe ernstig de situatie is en of we vis moeten gaan uitzetten. Aan de aalscholvers is niets te doen. Dat zijn beschermde dieren." Waddinxveen - Slechte vangsten in deze periode bij de Hengelsport vereniging Waddinxveen. Zo werd in de zesde wedstrijd op 20 decem ber jongstleden in het Aarkanaal door slechts vijf deelnemers vis gevangen, met een gezamenlijk gewicht van 1.400 gram. Winnaar Gerard Reijm had daar met 930 gram een groot aandeel in. De zevende wedstrijd werd vanwege de vorst afgefloten, maar de acht ste wedstrijd, afgelopen zaterdag in de Oude Rijn, bracht iets meer Waddinxveen - De Christelijk-Maat- schappelijke Vrouwenbeweging Passage, afdeling Waddinxveen, viert op woensdag 21 januari het 55-jarig bestaan. De vereniging was vroeger de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Op 1 januari 1999 is een fusie ontstaan met de Christe lijke Plattelandsvrouwenbond en is men onder de naam Christelijk- Maatschappelijke Vrouwenbewe ging "Passage" verder gegaan. Op dit moment hêeft de Waddinxveen- se afdeling 60 leden. Er zijn leden 25 en 40 jaar bij de vereniging; mevrouw F. van Bruggen-Alting is bijna 55 jaar lid. Het bestuur hoopt jongere vrou wen voor de vereniging warm te leven in de brouwerij. Hier boden zes van de tien deelnemers vis ter weging aan en tezamen vingen zij 8.760 gram witvis. Winnaar werd Martin van Leeuwen met 2.970 gram, Herman Kraan werd tweede met 2.540 gram en Wim Houtman derde met 1.460 gram. De stand aan de kop is als volgt: 1. Rob Jen- ner, 12.830 gr.; 2. Aat van Leeuwen, 12.020 gr.; 3. Rinus Reichard, 10.640 gr.; 4. Wim Houtman, 8.300 gr.; 5. Hermen Kraan, 7.600 gram. krijgen. Het zou mooi zijn 'met oud en jong in gesprek te blijven over vele onderwerpen'. De jubileumavond wordt begon nen met een buffet voor de leden. Daarna wordt het jubileum met genodigden gevierd. RAPPA Fair Fashion verzorgt de avond. De doelstelling van RAPPA is het maken en verkopen van westerse kleding, gemaakt van niet-westerse stoffen en voorlichting geven over eerlijke handel. Na de inleiding is er een diaserie 'Kledingmode van ver', project informatie over produceren in Thailand, Kenya en Guatamala. De kleding wordt geshowd door eigen leden. Waddinxveen - In november vorig jaar organiseerde de gemeente verkiezingen voor een jeugdadviesraad. Alle Wad- dinxveense jongeren in de leef tijd van 12 tot 23 jaar konden hun stem uitbrengen op één van de jongeren, die zich kandi daat hadden gesteld voor deze bijzondere raad. In totaal stel den 24 jongeren zich verkies baar en brachten 350 jongeren hun stem uit. Woensdag 10 december was de uitslag bekend. De negen kandidaten met de meeste stemmen wer den afgelopen maandag in het gemeentehuis officieel geïn stalleerd. Ook de drie reservele den - de jongeren die net naast de overwinning grepen - waren bij de officiële bijeenkomst aanwezig. Burgemeester Jonkman sprak de jongeren toe. Na afloop had hij voor alle kersverse leden van de jeugdadviesraad een presentje in de vorm van een spel dat "tot creatief denken aanzet". De gekozen leden zijn Hafida Anakhrouch, Laurens Boelhouwer, Teunis de Gelder, Koen Hoondert, Rianne van Houten, Joey Scheffers, Lisanne van der Veen, Alexander van de Windt en Ruben Zoeterwij. De reserveleden zijn: Anouk van der Hoeven, Janita Molenaar en Chantal Schüller. De adviesraad zal worden ingeschakeld door het col lege van B&W of de gemeente bij vraagstukken die de jeugd aan gaan. Natuurlijk kan de Jeugdad viesraad ook op eigen initiatief haar standpunt over jeugdzaken geven. Burgemeester Jonkman had een speciale verrassing voor Basti- aan de Jong - één van de initiatief nemers en trekker van de jeugdad viesraad -; hij ontving een toepas selijke Loesje-spreuk. Bastiaan sprak de hoop uit dat de leden van de jeugdadviesraad in de toekomst échte contactpersonen zullen zijn tussen de jeugd en het gemeente bestuur. Door Karin Jongkind (Tekstueel)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16