y n lm BIJZONDERE FOTOTENTOONSTELLING IN GEMEENTEHUI Jaarprogramma BIKE-BRIGADE POLITIE: n BOEKENMARKT IDOLS BIJ DISCOCARNAVAL KROOSHAPPERS ROMMELMARKT LEZING MARITIEME DIENSTVERLENING BIJ NWH ■i CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. 26e jaargan nummer 1058 21 januari 2004 Pagina 9 E Z E Opvisdag Petteplas Renoveren tussen kerkdiensten door Zie pagina 16 Zie pagina 8 Congrescentrum in Zevenhuizerplas? Zie pagina 19 advMit (^Jerl.jke^r op pagina 7 M herleiding fit WP ■B II «Km iitYy.v'ï tf^/r.s.r.f.-t-tif-v jBBB*r y*£ *v »v ^'^WMijfflMBBM - Boskoop - De rommelmarktcom missie van de Hervormde Gemeente houdt 24 januari de jaarlijkse boekenmarkt. Op deze markt zijn naast boeken ook CD's en LP's te vinden. Van 9.00 tot 15:30 uur kunnen belangstellen den terecht in 'De Brug' aan het Kerkplein. De opbrêngst is voor een zendings- en scholingsproject in Rwanda. Boskoop - Tijdens het discocarna val van De Krooshappers op vrij dag 13 februari in de Rozen- burcht wordt een 'Idols'-talenten- jacht gehouden. Wie net zo goed (of beter) denkt te kunnen zingen als Robbie Williams, beter te dan sen dan Beyoncé en wie een aan sprekend optreden kan verzor gen, kan zich aanmelden bij Fanny Rijnbeek: 06-28250420. (ledereen tussen de 10 en 15 jaar; alleen, met een vriend of vrien din, of met een hele groep of band). Het discocarnaval begint vrijdag de 13e om 19.00 uur. De entree bedraagt €2,50. Waddinxveen - Stichting wijk- werk De Zuidpias houdt zaterdag 24 januari een rommelmarkt in het Zuidhonk, gelegen aan de Zuidplaslaan. De deuren gaan om 9.30 uur open en het duurt tot 14.30 uur. ledereen is welkom. Boskoop - Bij de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, afde ling Boskoop, wordt door de heer MN. De Rooij een lezing verzorgt over maritieme dienstverlening. Voor de pauze wordt een inlei ding met dia's gegeven over de geschiedenis van de Nederlandse Zeesleepvaart. Na de pauzxe wordt een film vertoond over het opruimen van het wrak van de tanker Betelgeuse. Zowel leden als introducés zijn welkom in de Loods aan het Torenpad. Aan vang 20.00 uur. De toegang is gratis voor leden; introducés betalen €2,50. Kijk voor onze advertentie op pagina 7 pfi Kijk voor orrzt V' .J; Door Frits Bromberg Regio - De politiefiets - 'bike' - heeft de aanschaf van twee exemplaren tot dusver ruim schoots bewezen. Teamchef M. Mian: "Ze zijn met 2000 euro per stuk inderdaad niet goed koop, maar de aanschaf ervan is waardevol gebleken. Met deze bike's zijn aanhoudingen verricht, die anders nooit tot stand waren gekomen. We heb ben er nu nog maar twee van, het worden er in de toekomst vier. Vijf man gaan in de nabije toekomst hun werk per bike verrichten. Het idee ervoor heb ik uit Amerika overgenomen." De politieauto, al dan niet met zwaailicht, zal niet door de fiets worden vervangen. Mian: "De bike is er een aanvulling op. De politieman verandert niet. Wel de wijze waarop hij zijn werk kan ver richten. Hij kan in alle stilte op plaat sen komen, waar dat met een auto niet mogelijk is. Hangplekken, schoolterreinen, stranden of waar dan ook: de politieman is daar, waar hij in alle rust en stilte aanwezig moet zijn. Juist daar, waar de auto net even te laat komt." De politiemensen die uit de auto worden gehaald en op zo'n fiets worden gezet, voelen zich niet teruggeplaatst naar de tijden van Pietje Bel. Mian: "In tegendeel, ze voelen zich opgewaardeerd. Condi tioneel moet je'voor zo'n bike aan heel wat voorwaarden voldoen en die zijn niet misselijk." Eén van deze politiemensen: "Privé heb ik veel aan sport gedaan, met name aan karate. Niet omdat het van iemand moest, ik had er zelf schik in. Dat komt nu goed van pas." De bike is dan ook niet zo maar een fraaie dienstfiets. Deze tweewieler kan als wapen worden ingezet, ze zijn berekend op gooi- en smijtwerk De politie beschikt thans over twee bikes. Het moeten er vier worden. zoals het uiterlijk van deze tweewie- Iers aantoont: lichte beschadigingen aan de handvaten. Van het smijten. Maar het zijn ook stomme getuigen van het werk, dat deze politiemen sen verrichten: aankomen, fiets ter zijde gooien en aanhouden. Sneller is niet mogelijk en in sommige gevallen noodzakelijk. Mian: "De bikes worden ingezet in een straal van ruim 20 kilometer. Moordrecht, Zevenhuizen en Nieuw- erkerk aan den IJssel. Maar auto of fiets, het blijven middelen van ver voer om een doel te bereiken. De auto is zo'n middel, de bike is er een toevoeging op, als de auto misschien wel sneller is, maar in de praktijk minder doelmatig. Op de fiets lijk je het meest op een burger, maar dan toch nog in politie-uniform, met alle middelen vandien." De politie van Nieuwerkerk aan den IJssel beschikt inmiddels een jaar over deze ijzer- sterke fietsen, zonder daaraan ruchtbaarheid aan te geven. Mian: "Daaruit blijkt al, dat deze aanpak werkt. De politie is daar, waar politie aanwezig behoort te zijn. Maar hoor en zie je ze komen? Nee. Dat is de kracht van deze bikes." De dienstfietsen in lichtblauw zijn niet opvallend zwaar of licht, ze zijn wel heel sterk en tegen een stootje bestand. Een politieman bewees op het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan den Ijssel de doelmatigheid van zijn dienstfiets op overtuigende wijze. Ook met een voorwiel kunnen rake klappen worden uitgedeeld, waarbij de politieman zich in een vrijwel onaantastbare positie bevindt. Ter controle: de verlichting liet niets te wensen over. Het aan- drijfwerk evenmin. Maar heeft zo'n politiefiets wel een deugdelijke bel? Het was even zoeken, want de poli tie wordt niet geacht te fietsbellen. Maar het werd, na enig zoeken, gevonden. Een belletje van niks, een soort kinder-kling-klang, maar een bel. De politie kan daar geen aanmerkin gen op hebben. Mian: "In tegen deel. Ze hebben hun aanschaf al meer dan afdoende bewezen. De fietsen dan. Pardon, de bikes." i c mSBBm Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In de raadzaal van het gemeentehuis is vanaf afge lopen maandag een bijzondere fototentoonstelling te zien. De ten toonstelling bevat foto's van leer lingen van diverse basisscholen en is tot stand gekomen op initiatief van het Lokaal comité gehandicapten. De titel van de tentoonstelling is 'Kinderen bekijken Waddinxveen door de ogen van mensen met een handicap'. En dat is precies wat de kinderen hebben gedaan: met hun juf of meester én een fototoestel zijn ze in hun directe omgeving op zoek gegaan naar plekken die voor mensen met een handicap moeilijk of niet toegankelijk zijn. En dat leverde tal van mooie plaatjes op. Alle foto's zijn op panelen bij elkaar gezet. De tentoonstelling blijft tot en met 29 januari in de raadzaal. In februari is de tentoonstelling te zien bij Kreater, in maart in de bibli otheek, in april in het Anne Frank- centrum en in mei op het Coen- ecoopcollege.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1