Zevenhuizen - Moerkapelle Opmars euro gestuit Rabobank verlaagt rentetarieven Nieuwe bestrating leidt tot parkeerchaos De bank waar ie lid van wordt Primeur voor kwekerij Grootscholten uit Zevenhuizen Besteding Lokaal initiatief 2002: Rolling '90 Rabobank pagina 2 Hart van Holland 21 januari 2004 6e jaargang nummer 248 - Bezoekadressen: Weeknieuws Rabobank ■- Kwekerij Grootscholten Zevenhui zen BV is er in geslaagd om op 15 januari de eerste Nederlandse rode paprika's af te leveren bij handelsbe drijf Haluco. Nog nooit eerder kon den er zo vroeg rode paprika's van Nederlandse bodem geleverd wor den. Tot op heden werden de eerste rode paprika's pas eind februari van de planten geplukt. Mobiel groeilicht "Dankzij de toepassing van mobiel groeilicht, is een substantiële versnel ling van het groeiproces gerealiseerd" aldus Mare Grootscholten, een van de drie aandeelhouders van het Zeven- huizens familiebedrijf. De toepassing van belichting is in de bloemensector al jaren een bekend fenomeen. In de groentesector wordt echter nog nau welijks belicht. Kwekerij Grootscholten is de eerste rode paprikakwekerij die deze techniek op zo'n grote schaal heeft toegepast. Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle was hierbij als finan cieringspartner nauw betrokken. Rendement De extra kosten van het belichten moe ten worden terugverdiend door de hogere opbrengsten als gevolg van het langere seizoen. De Nederlandse papri ka's die nu in januari door Grootschol ten op de markt worden gebracht, zul len een geduchte concurrent zijn voor de buitenlandse paprika, die de markt rond deze tijd altijd domineren. 1.000,= voor V.V. Groeneweg Om deze primeur te vieren, zijn de eer ste 50 kilo paprika's aangeboden aan afzetpartner Haluco uit Bleiswijk. De familie Grootscholten en Haluco-direc- teur Jan v.d. Lugt hebben besloten om de opbrengst van 1.000,= beschik baar te stellen aan de jeugdafdeling van V.V. Groeneweg. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Afgelopen week is het cijferseizoen weer van start gegaan en de eerste tekenen zijn positief. Verder werd de opmars van de euro een halt toege roepen doordat enkele prominente Europeanen hun bezorgdheid had den geuit over de sterk stijgende munt. De dollargevoelige AEX-index profiteerde met een winst van 2,1% tot 347 punten. Ook afgelopen week konden beleg gers niet om de perikelen rond de euro/dollarkoers heen. Enkele promi nente Europeanen uitten hun bezorgd heid over de opmars van de Europese munt. Na een historisch hoogtepunt van USD 1.2899 zakte de euro wat weg. Uit de Verenigde Staten kwam een teleurstellend cijfer over de werkgele genheid. Daarmee leek het de laatste maanden de goede kant op te gaan. In december wist de Amerikaanse econo mie echter maar 1.000 banen te creë ren. Lichtpuntje was de werkloosheid. die daalde van 5.9% naar 5.7%. Het bedrijfsnieuws werd, op de perikelen rond Koninklijke Olie en Adecco na, gedomineerd door vierdekwartaalcijfers. Vooruitblik De komende week staan er veel bedrijfscijfers op het programma. De jaarcijfers van kopieer- en printerpro ducent Océ staan voor maandag op de rol. Voor luchtvaartmaatschappij KLM, dat op donderdag met cijfers komt, verwachten wij voor het derde kwar taal van het gebroken boekjaar 2003/2004 een WPA van EUR -1.24. Een jaareerder was dat nog EUR-1.41. Voe dingsgroothandel Sligro komt op don derdag met jaarcijfers. In de VS komen financieel dienstverlener Citigroup en autoproducent General Motors op dinsdag met de cijfers over het vierde kwartaal. Op donderdag maken soft wareconcern Microsoft, farmaceut Pfi zer en biotechreus Amgen de kwartaal cijfers bekend. Door het winnen van de eerste prijs van het Lokaal initiatief van de Rabobank in 2002, werd Rolling'90 in staat gesteld diverse initiatieven te ontplooien die daadwerkelijk hebben bijgedragen aan de ontwik keling van de rolschaatssport in Moerkapelle/Zevenhuizen en zelfs aan die in Nederland. Het roldansen, een tak van de sport die tot dan toe in de kinderschoenen stond, kon dankzij het beschikbaar gekomen geld verder ontwikkeld wor den met als concreet resultaat dat er voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse rolschaatssport een roldanswedstrijd en een nationaal kampioenschap voor solo- en paardan- sen zijn georganiseerd. Sporters van Rolling'90 hebben Nederland ver tegenwoordigd tijdens de Europacup en een internationale wedstrijd in Her- tange, Frankrijk. Daarnaast hebben sporters en trainers hun vaardigheden bij kunnen stellen tijdens de seminars die wij nu konden organiseren onder leiding van de engelse coach Ashley Moore en zijn vrouw. Ook op showgebied hebben wij de ontwikkeling van ons team aanzienlijk kunnen versnellen. Zo hebben wij een professional aangetrokken die de cho reografie van de seniornummers voor zijn rekening neemt en wekelijks een dans- en lenigheidstraining en een spelles geeft, waarbij de sporters leren om de bij theater behorende emoties ook in hun shows tot uitdrukking te brengen. Deze nieuwe aanvulling op onze trainingen levert hopelijk de komende Nederlandse kampioen schappen (7 februari a.s.) het beoogde resultaat, waardoor deelname aan het Europees en Wereldkampioenschap mogelijk zou kunnen worden. Hiermee hopen we dichter bij het niveau van de Zuid-Europese landen te kunnen komen en op termijn het gat te dichten. Voor de sporters kan dat niet snel genoeg gaan. Hun inzet is dan ook van dien aard, dat hun doel, het winnen van een medaille op de EK en WK, binnen enkele jaren haalbaar lijkt. Tot slot wordt de komende maanden een trainingsplan voor de solorijders ontwikkeld, dat er met name op gericht is de sprongkracht en explosiviteit te ontwikkelen in een vroeg stadium. In aanvulling op dit programma worden ook de lenigheids-, kracht- en bewe gingstechniek meegenomen. U ziet dat we heel veel hebben kunnen doen met het geld van het lokaal initia tief. Ontwikkelingen die zonder deze sponsoring niet of nauwelijks van de grond hadden kunnen komen, ledereen weet dat het subsidie- en sponsorings- klimaat momenteel niet optimaal is. Ini tiatieven als deze van de Rabobank geven ambitieuze verenigingen, als Rolling'90, daadwerkelijk de kans om aan de weg te timmeren, het niveau van de sportbeleving te verhogen en de sport toegankelijk te houden voor alle liefhebbers. In de afgelopen week hebben we de bestrating voor de entree van onze bank in Zevenhuizen opnieuw laten bestraten. De ronde plantenbakken zijn verwijdert en vervangen door 5 houten bakken waar een grasbeplan ting in zal komen. Verder zal er nog wat andere beplanting geplaatst worden, die het vernieuwde aanzien van onze bank completeert. Omdat de geldwagen het nieuwe afgifte- punt moet kunnen bereiken is de stoep rand over enkele meters verwijderd, zodat de auto 'tegen' de gevel gereden kan worden. Helaas moeten wij consta teren dat dit een aantal mensen uitno digt om de auto op de stoep te parke ren, zodat er even snel geld gepind kan worden. Dit is absoluut niet de bedoe ling, omdat het de gebruikers van het trottoir de doorgang belemmert. Wij willen dan ook met klem verzoeken de auto alleen in het parkeervak, aange duid met 'PIN' te parkeren of aan de achterzijde van de bank waar speciale parkeerplaatsen voor bezoekers zijn gereserveerd. Marktleider Rabobank heeft met ingang van 14 januari 2004 de hypotheekrente verlaagd. De tarieven voor vastrentende woninghypotheken met een rente vaste periode van 1 jaar en die van 7 tot en met 14 jaar zijn met 0,20% ver laagd, die voor 2 tot en met 6 jaar met 0,30% en die voor 15 jaar met 0,10%. De tarieven voor hypotheken met een variabele rente en een rentevaste periode van 6 maanden blijven onge wijzigd. Eveneens per 14 januari 2004 zijn de adviestarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven voor rente vaste perioden van 1 jaar en die van 7 tot en met 10 jaar met 0,20% ver laagd en die voor 2 tot en met 6 jaar met 0,30%. Tevens zijn met ingang van 15 januari 2004 de adviestarieven voor Vaste Termijn Spaarrekeningen met looptij den van 2 tot en met 6 jaar met 0,30% verlaagd en die voor 7 tot met 10 jaar met 0,20%. Tenslotte wordt per 2 februari 2004 het tarief voor Rabo InternetSparen met 0,20% verlaagd naar 3,00%. Industriële MKB in schijnwerper Samen met MKB Nederland vroeg de Rabobank voor de vierde keer aandacht voor de positie van het industriële midden- en kleinbedrijf (mkb) met de MKB-IndustrieMonitor. Gezien de betekenis van het industriële mkb voor de Nederland se economie is een actueel beeld van de branche van groot belang. Daarom brengt de Rabobank samen met MKB Nederland deze groep bedrijven structureel voor het voetlicht met de MKB-Industrie- Monitor. Deze halfjaarlijkse studie is één van de samenwerkingsprojec ten van MKB Nederland en Rabo bank Nederland. Tijdens de presentatie van de MKB- Industriemonitor meldde Rabo- bank-econoom Wim Boonstra dat bedrijven in de industriële mkb steeds vaker in financiële proble men komen. Hij verwacht dat het de bedrijven in 2004 beter zal gaan. Boonstra denkt dat dit jaar onge veer/S procent van de kleine en middelgrote bedrijven zwarte cij fers zal schrijven. Vorig jaar maakte 58 procent van deze ondernemin gen winst. Een belangrijke reden voor de resultaatverbetering komt volgens Boonstra uit interne effi ciencyverbeteringen, dus verho ging van de totale arbeidsproducti viteit. Nederland lijkt per gewerkt uur wel een goede arbeidsproduc tiviteit te hebben, maar met 200 minder gewerkte uren per jaar, wordt deze voorsprong weer teniet gedaan. Recordaandacht voor Wielers- how op internet De belangstelling voor de Wielers- how op de Rabobank Wielersite blijkt groot te zijn. De live uitzen ding van de presentatie van de Rabobank wielerprofs werd door 1.200 wielerfans bekeken. Dat zijn er 600 meer dan vorig jaar. De on demand versie, die uit acht hoofd stukken bestaat, werd tot 20 januari meer dan 4.000 keer geraadpleegd. Fans kunnen deze nog tot de start van de Tour de France raadplegen. Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren Extra: Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabobank website: Raboliin: Blokkeren oassen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2