Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 21 januari 2004 www.zevenhuizen-moerkapËlluT^ WORDT VERWACHT: EVENEMENTENKALENDER GEEN REGELING VOOR ENERGIEPREMIES IN 2004 VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD AGENDA COMMISSIE I VERGUNNINGEN GEBRUIKSVERGUNNINGEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle werkt aan een evenementenkalen der. Volgende week zal de allereerste editie verschijnen op deze gemeente pagina en op de gemeentelijke website. Dat betekent dat iedere belangstel lende voortaan ruim op tijd weet wat er te doen valt in onze gemeente. Organiseert u iets, dan kunt u gebruik maken van de kalender om uw evene ment aan te kondigen. Volgende week meer over het hoe en waarom. Bovenaan de kalender 2004 staat een lampionnenoptocht voor kinderen, georganiseerd door het Oranje Comité van Zevenhuizen. Sfeervolle lichtjes dansen op 31 januari door het nachtelijk donker van Zevenhui zen. Kinderen, die mee willen lopen, kunnen zich met lampion melden bij Dorpshuis Swanla aan de Burgemees ter Klinkhamerweg 86 te Zevenhui zen om 18.30 uur. De optocht ver trekt om 19.00 uur. Het is altijd mogelijk dat wijzigingen zich voordoen. Informatie op de eve nementenkalender is dus altijd onder voorbehoud. Vanwege de bezuinigingen zal er in 2004 geen energiepremieregeling zoals in 2003 meer bestaan. Consu menten kunnen in 2004 en 2005 geen premie meer krijgen op energiezui nige apparaten en energiebespa rende voorzieningen. De budgetten van 2004 en 2005 worden gebruikt voor het in stand houden van de infrastructuur voor het Energiepresta tieadvies (EPA) en voor het stimule ren van grootschalige projecten op het terrein van duurzame energie in gebouwen (zonneboilers, zonnepane len, warmtepompen). Cie I 26 januari 2004 (zie agenda) Cie II 27 januari 2004 (zie agenda) Raad 10 februari 2004 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente, maakt ingevolge artikel W 7 van de Kieswet bekend, dat zijn besluit van vrijdag 16 januari 2004 waarbij Pols, P. (Piet) (m) te Zevenhuizen is benoemd verklaard tot lid van de raad van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle wegens ontslag op eigen verzoek van de heer H. Doorn hein ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. Spreekrecht Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te mel den bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Opening Vaststelling van de agenda Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 1 december 2003 Ingekomen stukken en mededelingen Aan de raad gerichte ingekomen stukken: a.het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land van 15 september 2003 tot goedkeuring van de 4e wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1990 Zevenhuizen; b.de brochure van de Kamer van Koophandel Rotterdam betref fende de economische ontwikke ling in het werkgebied in 2003; c. de informatie over de stand van zaken met betrekking tot de fusie van de Sociale Werkvoorzieningen Sterrenborgh en IJssel en Lek; d.de brief van 29 december 2003 van AKD Prinsen Van Wijmen, inzake de schadeclaim van de Gebr. Smits te Zevenhuizen; e.het jaarverslag Welstand 2002 van de Welstandscommissie Dorp, Stad Land; f. de brief van 19 december 2003 van de Bewonersgroep tegen vliegtuig- overlast, inzake de wijziging van het aanwijzingsbesluit Rotterdam Airport; g.de motie van de raad van de gemeente Sint-Michielsgestel met betrekking tot een verbetering van de regeling omtrent planschadever goeding op grond van artikel 49 Wet Ruimtelijke Ordening; Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de stukken onder a. t/m f. voor kennis geving aan te nemen. Ten aanzien van de motie onder g., wordt de raad voorgesteld om deze te steunen. Mededelingen aan de commissie: h.door het college van burgemeester en wethouders is vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en bouwvergun ning verleend voor de bouw van twee woningen aan de Julianas- traat 96 en 96a te Moerkapelle en het vernieuwen van de woning aan de Knibbelweg 81 te Zevenhuizen; i. het door het college van burge meester en wethouders ingediende verweerschrift bij de Rechtbank Den Haag, met betrekking tot de weigering tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het per ceel Rottekade 39 te Zevenhuizen; Het college van burgemeester en wethouders stelt voor deze medede lingen voor kennisgeving aan te nemen. Terugkoppeling vanuit gemeenschappelijke regelingen Voorbereidingsbesluiten Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor om de volgende voorbereidingsbesluiten te nemen: a.het perceel Noordeinde 23 te Zevenhuizen, voor het vergroten van een kantoor; b.percelen grond in de Zuidplaspol- der te Zevenhuizen, voor de aanleg van een omleidingsweg; c. de percelen gelegen achter Brede- weg 76 t/m 86 te Zevenhuizen, voor de bouw van kassen en het realiseren van waterbassins en een waterberging; Milieu-uitvoeringsprogramma 2004 Door het college van burgemeester en wethouders is het Milieu-uitvoe ringsprogramma 2004 opgesteld. De raad wordt voorgesteld het pro gramma vast te stellen. Wijziging Huisvestingsverordening Binnen de Bestuurscommissie Volks huisvesting Midden-Holland wordt er gewerkt aan een vereenvoudiging van de Huisvestingsverordening. Het opstellen van een nieuwe verorde ning heeft nog niet kunnen plaats vinden door een vertraging van de landelijke besluitvorming over de Huisvestingswet. Het is gewenst om vooruitlopend op de nieuwe Huisves tingsverordening de systematiek voor het bepalen van de financiële passendheid van huurwoningen te vereenvoudigen. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de Huisvestingsverordening te wijzigen. Verkoop grond Zuidplasweg te Zevenhuizen In het kader van de ontwikkeling van de Dorpsstraat in Zevenhuizen is er overeenstemming bereikt over de verkoop van een perceel grond aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor een startkrediet van 25.000,beschik baar te stellen voor het onderzoeken van de haalbaarheid van deze ver koop. Rondvraag Sluiting WEEK 4 Ingekomen aanvragen bouwvergunning •aanvraagdatum: 13 januari 2004, BL/2Ó04/0002:A. van der Graaf voor het vergroten van de berging op het perceel Staringstraat 41 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 15 januari 2004, BR/2004/0002: Exploitatie Mij Clazing voor het plaatsen van drie lichtmasten op het perceel Bierhoogtweg 17 te Zeven huizen; Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen •A.J. Oudijk te Moerkapelle; lichte bouwvergunning voor het bouwen van een garage en berging plaatse lijk bekend gemeente Moerkapelle. (verzonden 16 januari 2004) •Fa. Gebr. Zwinkels te Honselersdijk; reguliere bouw vergunning voor het plaatsen van een kas plaatselijk bekend nabij de Bredeweg 76 te Zevenhuizen (ver zonden 16 januari 2004) •L. Boevée te Zevenhuizen; lichte bouwvergunning voor het bouwen van een garage/berging plaatselijk bekend gemeente Zevenhuizen (verzonden 16 januari 2004) •J.C. Brok te Zevenhuizen; lichte bouwvergunning voor het vergroten van de woning door middel van een aanbouw aan de achterzijde plaatselijk bekend gemeente Zevenhuizen (verzonden 16 januari 2004) G. van Meeteren te Moerkapelle; lichte bouwvergun ning voor het vergroten van de woning plaatselijk bekend Herenweg 3 te Moerkapelle (verzonden 13 januari 2004) Een gebruiksvergunning is wettelijk verplicht op basis van de gemeentelijke bouwverordening. In een gebruiksvergunning zijn voorwaarden opgenomen voor een brandveilig gebruik van een gebouw, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse controle van de kleine brand- blusmiddelen (brandslanghaspel, handblusser). Daar naast kunnen in een gebruiksvergunning specifieke eisen worden gesteld. Deze hebben betrekking op de brandveiligheid, zoals het aantal en de bruikbaarheid van de nooduitgangen, de vluchtroutes, de nood- en transparantverlichting, brandmeld- en ontruimingsa larminstallaties en het maximaal aantal mensen dat in de ruimte aanwezig mag zijn. Dit alles heeft als doel om in geval van brand en ongeval het gebouw op een veilige wijze te kunnen verlaten. Op grond van de gemeentelijke bouwverordening arti kel 6.1.1. is gebruiksvergunning verleend aan: De heer R. Hielema voor het in gebruik hebben van Café "Het Wapen van Moerkapelle" plaatselijk bekend Moerkapelse Zijde 12 te Moerkapelle (GA20030027, d.d. 15 januari 2004). •Stichting Protestants Christelijk Primair Onderwijs "De Vier Windstreken" voor het in gebruik hebben van Christelijke Basisschool "De Eendragt" plaatselijk bekend Burg. Boerstraat 1b te Zevenhuizen (GA20030041, d.d. 15 januari 2004). •Stichting Protestants Christelijk Primair Onderwijs "De Vier Windstreken" voor het in gebruik hebben van Christelijke Basisschool "De Nessevliet" plaatselijk bekend Wollefoppenweg 40 te Zevenhuizen (GA20030042, d.d. 15 januari 2004). De gebruiksvergunningen worden toegekend op basis van de bevindingen van de veiligheidskundige en/of bouwkundige betreffende de brandveiligheid van een gebouw. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de sectie V.R.O.M.. Besluiten/vergunningen Algemene Plaatstelijke Veror dening •Het Oranjecomité Zevenhuizen voor de organisatie van een "Lampionnenoptocht" op 31 januari 2004 om 18.30 uur door de kern van Zevenhuizen; Bizon Mediagroep voor het plaatsen van 10 drie hoeksreclameborden van 18 tot en met 29 januari 2004 in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle om aankondiging te doen van de open dagen van het "ID College" te Leidschendam en Zoetermeer. Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Even min kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevol gen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en 'edere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4