FLYERS HEREN 1 GOED UIT DE START BLOKKEN NESSELANDE SIMPEL NAAR KWARTFINALE BEKER VIER TOOS-HEREN REGIONAAL KAMPIOEN NIELS PEREBOOM EERSTE BIJ A-JUNIOREN HEREN 1 DE GOUWE VERLIEST VAN DOLFIJN WINST IN DEGRADATIE STRIJD DAMES BE FAIR ONDERLINGE WEDSTRIJDEN O.S.S. SPORTIEVE BOOMKWEKERS STRIJDEN OM TENNISTITEL GR0ENEWEG MORST DURE PUNTEN SPORT Hart van Holland 28 januari 2004 pagina 11 Basketbal Volleybal Turnen Schieten Waterpolo Puntverlies Volleybal Turnen Voetbal Waddinxveen - Heren 1 begon de tweede helft van de compe titie met een ruime overwin ning op Zoebas. Dames 1 maak te een misstap in Utrecht tegen BC Utrecht. Winst was er voor Jongens Junioren 1 en Meisjes Aspiranten 1. Heren 1 begon aarzelend tegen Zoebas 2, maar na een minuut of zes kreeg men greep op de tegenstander en ont stond een voorsprong (24-18). De tweede periode was aan Flyerskant de beste periode. Hierin was goed aanvallend spel te zien met fraaie passes en scores. Dit was goed voor een 20-11 stand. Ook in de derde periode ging Flyers door. Flyers kwam meer en meer in balbezit en de score werd via 20-10 flink opge voerd. De vierde periode was een formaliteit. Uitslag 85-57. Tops coorder: Wim Koole met 16 pun ten. Dames 1 ging op bezoek bij BC Utrecht. In de eerste periode ging de strijd gelijk op, waarbij de thuis ploeg iets beter scoorde (11-9). Tegen het einde van de tweede periode werd duidelijk, dat BC Utrecht het betere van het spel had en werd het verschil groter (20-15). De derde periode was aan Flyers kant de minste. Utrecht verhoogde het tempo en omdat de Waddinx- veense dames ook de mindere in de rebounds waren kon de thuisploeg via 25-14 verder uitlopen. In de vierde periode probeerde Flyers met veel werklust het tij te keren, maar Utrecht verdedigde bekwaam de verkregen voorsprong. Uitslag 67-46. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Jongens Junioren 1 tegen Jumpers was een echte thriller. Flyers kwam dramatisch slecht uit de startblok ken en keek na tien minuten tegen een 17-31 achterstand aan. In de tweede periode ging het aanvan kelijk niet beter, tot de zesde minuut. Jumpers ging volop in de fout en gaf de thuisploeg gelegen heid terug te komen en via 16-10 kregen de Waddinxveners weer hoop. De derde periode bleef Jum pers gelijkwaardig aan Flyers en bouwde via 17-18 de voorsprong iets uit. In de achtste minuut van de vierde periode kon de thuisploeg eindelijk een kleine voorsprong van 72-69 nemen. Maar onnodig balverlies en moeilijke opties brachten de gasten weer op voor sprong. (72-73). Een afgeslagen aanval bracht Flyers met nog zes seconden te spelen in balbezit en in de allerlaatste seconde kwam de verlossende score. Uitslag 74-73. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 21 punten. Vrijdagavond 30 januari in de Dui kelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Alexandria. Zaterdag 31 januari Om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Springers. Waddinxveen - In Alphen aan den Rijn werd afgelopen zater dag het heren turnseizoen geo pend met de regionale kampi oenschappen. Vier turners van Toos: Daan Koedoot, Bas van Agten, Menno Versluis en Daan Vermeij werden in hun niveau regionaal kampioen. De LOS wedstrijd (Landelijk Oefenstof Systeem) was het toneel voor vijf TOOS heren. Lesley van Hof en Mats Kuyster- mans turnden in LOS-3. Lesley nam na een goede wedstrijd een bron zen medaille in ontvangst. Mats miste het podium en werd vierde. Dennis van Hof, Bas van Agten en Menno Versluis kwamen uit in LOS- 2. Menno en Bas eindigden op de eerste plaats, op de voet gevolgd door Dennis die derde werd. Tijdens de NWS wedstrijd (Nationa le Wedstrijd Sport) kwamen zeven Toos-turners in actie. Daan Koe doot was met ruime voorsprong de beste bij de Benjaminnen. Yannick Verwey is pas een jaartje lid van het TOOS Turn Team. Met zijn negen jaar is hij een zogenaamde "late beginner" voor de turnsport. Hij heeft echter in dit eerste jaar enorm veel van zijn achterstand goedgemaakt. In het niveau Instap C liet hij zien dat er nu al rekening met hem gehouden moet worden. In zijn eerste officiële wedstrijd turnde hij ijzersterk, wat hem een terechte bronzen medaille oplever de. Sander de Graaff is een meer erva ren turner. Nieuw dit seizoen is voor hem de keuzeoefenstof, na Waddinxveen - Jeugdschutter Niels Pereboom heeft vorige week de eerste plaats bemachtigd bij de A- junioren. Pereboom schoot een score van 389. 386 Punten waren voldoende voor de tweede en derde plaats. Nynke Pereboom werd vierde met 381 punten. SV Waddinxveen heeft een kleine groep luchtgeweer- en lucht: pistoolschutters die wedstrijden schieten en daarmee regelmatig goede resultaten behalen. Andere leden van de aan de Alb. Thijmlaan gevestigde vereniging beperken zich tot trainen en de interne club competitie. ledereen is welkom om eens een kijkje te nemen op de clubavonden dinsdag en donder dag vanaf 20.00 uur. Voor geïnte resseerden ligt een informatiepak ket en een proefrondje schieten onder begeleiding klaar. Waddinxveen - Heren 1 van de Gouwe speelde in Amsterdam tegen De Dolfijn en verloor met 8-5. Dat was niet geheel onverwacht, aangezien het team een drietal routiniers moest missen. Rotterdam - De heren van Nesse- lande speelden 21 januari de return van de 1/8 finale beker tegen eerste divisionist Reflex uit Kampen. Er werd een 3-0 winst geboekt: 25-14, 25-9 en 30-28; het team gaat daar mee door naar de kwartfinale. Daarin ontmoeten de heren de winnaar van de wedstrijden tussen Capelle en Orion. Op 1 februari is de tegenstander bekend voor de wedstrijd op 20 maart. Nesselande speelde zaterdag in Doetinchem tegen Protect Eye Orion, een lastige ploeg om tegen te spelen in hun eigen hal. De Doet- inchemmers hadden Piet Zoomers al een punt afgesnoept en wilde dit tegen de koploper herhalen. Orion wist vanaf het begin Nesselande onder druk te zetten. Uiteindelijk wisten de Rotterdammers via de setstanden 25-21, 25-20, 21-25, 23- 25 en 12-15 de wedstrijd met 3-2 te winnen en kon de schade tot 1 punt beperken. Door de 3-0 winst van Omniworld thuis tegen Piet Zoomers staan Omniworld en Nes selande nu samen aan de leiding. Voor Nesselande staat vrijdag 30 januari om 19.30 uur de thuiswed strijd tegen Florie/Vrevok op het programma. vier jaar met verplichte oefenstof. Deze overstap is Sander goed afge gaan, gezien zijn goede wedstrijd in niveau Jeugd C met een tweede plaats als eindresultaat. Wouter de Graaff en Daan Vermeij hadden hun gebruikelijke twee strijd in niveau Junior 1C, waarbij Daan uiteindelijk met de eer mocht strijken: hij werd eerste. Wouter tweede. Tenslotte turnden Richard Nobel en hoofdtrainer Anton Stoter in niveau Senior C. Ook hier een onderlinge strijd die met miniem verschil werd gewonnen door Anton. Hij eindigde als derde waar Richard vierde werd. Een zeer goed begin voor de heren van het TOOS Turn Team. Als deze lijn wordt doorgetrokken, kan het een heel mooi seizoen worden. Waddinxveen - Op de doordeweek se maandagavond moesten de vol leybaldames van Be Fair zich in de vroege avonduren melden in Voor burg voor de wedstrijd tegen Visa- de. De wedstrijd was belangrijk, want Visade staat laatste in promo tieklasse A en Be Fair een-na-laat- ste. Voor beide teams dus belang rijk om punten te pakken. Al vanaf de eerste klappen bleek Be Fair een maatje te groot voor de gastvrou wen. Gesterkt door de laatste goede wedstrijden tegen de koplo pers bleek Be Fair te zijn gegroeid als team. Met goede services, snel aanvallend spel en sterke passes was de eerste set snel bekeken. Met 15-25 haalde Be Fair het eerste punt binnen. In de tweede set zette dit spel zich voort en Visade bleek hier geen antwoord op te hebben. Met dezelfde cijfers ging de twee de set ook naar Be Fair. In de derde set bleek Be Fair er te gemakkelijk over te denken. Slor dig spel, foute services en voorna melijk het niet-scoren aan het net bracht de hoop terug bij de gast vrouwen. Na een spannend einde van de set waarbij beide teams her haaldelijk op setpunt stonden, trok Visade aan het langste eind en haalde de set met 28-26 naar zich toe. Gelukkig enigszins geschrokken door het slechte spel stelde Be Fair in de vierde set orde op zaken en volleybalde de winst van 19-25 naar zich toe. Ondanks deze vier winst punten zal Be Fair de komende weken flink aan het werk moeten om zich van de zo gehate degrada tieplaats af te krijgen. De volgende wedstrijd is direct een uitdaging. Deze wordt zaterdag 31 januari om 16.30 uur gespeeld, thuis tegen Skania, het team dat in de competitie direct boven Be Fair staat. Zevenhuizen - Zoais elk jaar strijden ook in 2004 de kinde ren van gymnastiekvereni ging O.S.S. voor de beker en de medailles tijdens de onderlinge wedstrijden in de sporthal van dorpshuis Swan- la. De meisjes komen uit op balk, lange mat, sprong en brug; de jongens op lange mat, sprong, brug en de ringen. De eerste ronde start om 9.00 uur; de prijsuitreiking zal om ongeveer 12.15 uur plaatsvin den. ledereen is welkom. Boskoop - Dat boomkwekers sportief zijn bleek afgelopen week end tijdens het Floramedia Open. 160 Boomkwekers of medewer kers daarvan namen deel aan het jaarlijkse tennistoernooi, dat wederom zeer succesvol genoemd kan worden. Er werden zo nu en dan verrassende uitslagen genoteerd. Gemengd dubbel 9: 1. Dick de Bruin en El van Zanten; 2. Dirk van der Zijden en Annet Huisman; Heren dubbel 9: 1. Paul van der Salm en Siem Hoogeveen; 2. Marcel Vurens en Marcel Mathot; Dames dubbel 8: 1. Diane Verkley en Adri de Jong; 2. Mirjam Kuyster- mans en Marjan van der Veer; Gemengd dubbel 8: 1. Miranda van der Weide en René van Lint; 2. Monica en Marcel van der Nieuw- endijk; Heren dubbel 8: 1. Jan Nie sing en Hans de Jong; 2. Jan van der Lip en Bartho de Bruin; Dames dub bel 7: 1. Ank Zevenhoven en Antoi- net van Nes; 2. Emmy van Bruggen en Agnes Laport; Gemengd dubbel 7: 1. Miranda Bregman en Dirk Blom; 2. Joke Hoogendoorn en Nico Hoogendoorn. Heren dubbel 7: 1. Jan Pieter de Lange en Barry Scholten; 2.Mario Stolwijk en Ronald Stolwijk; Gemengd dubbel 6:1. Herma Renirie en Peter van der Hoven; 2. Annelous Ramp en Frits Pannebakker. Heren dubbel 6: 1. Arjan Stolk en Jan Spek; 2. Noco Kortenoeven en Ron Zuidema. De Fair Play Cup - Gebr. Van Vliet Grif fels en Stek BV beker Jeroen Fase en Ralph Erkelens. Na de gestaakte wedstrijd vori ge week tegen Hoorn, moch ten de heren afgelopen zater dag aantreden tegen De Dolfijn SPAX in Amsterdam. In het Sloter- parkbad waren' de heren bij voor baat al gewaarschuwd dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. De ploeg moest het doen zonder de routiniers Mare Faber, Wouter Stel ler en coach Anton Heiden. Met Mark Mommers op de kant open den de heren niet slecht aan deze fysiek zware wedstrijd. De heren verzuimden in de eerste periode om de overtal-situaties te benut ten, waardoor De Dolfijn de eerste periode afsloot met een 2-0 voor sprong. In de tweede periode kwa men de heren knap terug tot 2-2 door doelpunten van Mark Hensen en Jaco de Jong. Het was zeker geen onaardige wedstrijd voor de Gouweheren, alleen de vraag was of zij het vier perioden konden uit houden tegen het fysieke 'geweld' van de Amsterdammers. In de derde periode leken de inspannin gen van de vorige periode op te breken. Ondanks goed keepers werk van Erik Vermij, waren het de Amsterdammers die in de wedstrijd een voorsprong namen van 5-3. Voor de Gouwe wist alleen de jari ge Sjoerd Verwey te scoren. In de laatste periode konden de heren de score niet meer ombuigen en was de wedstrijd gespeeld. Na een achterstand van 6-3 wisten Peter Bergenhenegouwen en Mark Hen sen nog te scoren, maar zij konden niet voorkomen dat de wedstrijd uiteindelijk werd verloren met 8-5. De heren van de Gouwe zijn weer op de hoogte van de 'regels' in de huidige tweede klasse, waarbij acht ploegen bijna gelijk staan in het klassement en in iedere wedstrijd zal moeten worden 'geknokt' voor de punten. Zevenhuizen - Na de 14-0 thuis overwinning, enkele maanden geleden op Garuda, werd al de vraag gesteld wat de waarde van deze overwinning was. Niets dus, afgelopen week werden de Rotter dammers door de KNVB uit de competitie gehaald. Alleen concur rent Gouderak schoot hier wat mee op, want alleen zij lieten tegen deze tegenstander 3 punten lig gen. De overige clubs, waaronder Groeneweg, moesten 3 punten inleveren. Door deze ontwikkeling is de stand op zijn kop gezet. Of dit van invloed was op het spel van de Zevenhuizenaren tegen het stugge Oudewater zal altijd de vraag blij ven. Het was in ieder geval nauwe lijks het aanzien waard wat de kampioenskandidaat liet zien. Groeneweg ging nog wel met een voorsprong de rust in. Arnoud van Leeuwen schoot zijn vrije trap onhoudbaar in de uiterste boven hoek. Onbegrijpelijk dat de Oude- water-keeper geen muur formeer de want de bak lag echt niet verder dan 20 meter. Een ander hoogte punt in de eerste helft was met een kaarsje te zoeken. Jarno van Dorp kwam door een klutsbal alleen voor de keeper. De spits, die het vooral van zijn snelheid moet heb ben, miste jammerlijk. Verder was het armoe troef. Zoals trainer Hazebroek op weg naar de kleed kamer ook al aangaf "wij lopen maar wat aan te rommelen In de tweede helft veranderde het spel- beeld nauwelijks. Door slap verde digen van de defensie van Groene weg kwam Oudewater met een prachtig schot door hun midden velder op gelijke hoogte. Het spel golfde maar wat heen en weer waarbij van enig samenspel, opbouw van achteruit of een indi viduele actie van een spits geen sprake was. Weer een kans voor van Dorp, duidelijk in buitenspel positie, en een goed schot van Cor Buitenhuis waren van de kant van Groeneweg de enige wapenfeiten. In zo' n wedstrijd zou een lucky shot van de gastheren zelfs nog een overwinning kunnen beteke nen want een overwinning voor de bezoekers zat er vanmiddag niet in. Groeneweg zou ook te veel gehad hebben en uiteindelijk mogen beide partijen tevreden zijn met één punt. Ook het tweede elftal liet 's mor gens geen sprankelend voetbal zien. Tegen hekkensluiter Putters- hoek 2 werd ook al met 1-1 gelijk gespeeld. Volgende week speelt Groeneweg 1 thuis een oefenwed strijd tegen 4e klasser Soccer Boys. Het zou kunnen dat de KNVB de inhaalwedstrijd thuis tegen Stol wijk voor de competitie zal inlas-

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11