"GEWOON WORDEN WIE JE EIGENLIJK BENT" COMING OUT WEEKEND VAN CHJC: FILMS IN KREATER HERSENSTICHTING ZOEKT COLLECTANTEN KIJKEN BIJ DIEREN OP REH0B0THSCH00L KLEDINGINZAMELINGS- ACTIE DOOR CONCORDIA MEISJES WSE NOG IN WINTERSLAAP? BINGO IN HET ZUIDH0NK BINGO BIJ ZONNIG ZUID VERRASSINGEN IN SCHAAKBEKERSTRIJD ■Bssnui pagina 12 Hart van Holland 28 januari 2004 WADDINXVEEN/BOSKOOP Door Karin Heeren Waddinxveen - "Je bent christen én homo of lesbienne. En daar worstel je mee: hoe kan ik dat combineren? Hoe ga ik om met homoseksualiteit en wie ga ik het vertellen? Als dat vragen zijn die je bezig houden en je bent ouder dan dertig, dan is het coming out weekend van de CHJC wellicht een goede eerste stap." In gesprek met Jan Visser over dilemma's en keuzes... Enerzijds blijft het gevoel tot de kerk te willen behoren. Uiting willen geven aan het geloof door elke zondag naar de kerk te gaan. Anderzijds het onbegrip en de weerstand vanuit dezelfde kerk tegen homoseksualiteit. Tijdens dit weekend wordt hier indringend over gesproken en met elkaar van gedachten gewisseld. Het gevoel niet alleen te staan, de herkenning, de opluchting. Veel emoties komen er vaak los. Met het inschrijven voor het weekend is immers toch vaak de eerste stap naar 'uit de kast komen' gezet en ontstaat de wens om uiting te geven aan de eigen gevoelens. In een sfeer van vertrouwen en geborgenheid komen verhalen en het delen van ervaringen. "Zodat iedereen aan het einde het gevoel heeft weer wat verder te kunnen. Het is laagdrempelig en voor velen de start van een lange weg." Tijdens het weekend is het erg prettig om elkaar te leren kennen. Duidelijk is dat kerkelijke homosek suelen niet de gemakkelijkste weg bewandelen. Jan Visser: "Kerk blijft ook mensenwerk. Het verzet duidt op onbegrip en uit eigen ervaring weet ik hoe moeilijk het is als je te horen krijgt dat er voor jou geen plaats is binnen de kerk." Maar net als Jan Visser weet dat hij zijn eigen geaardheid niet kan ontkennen, kan hij dat ook niet met zijn gevoel bij de kerk te horen, als een onlos makelijk deel. Dit betekent strijd. Een inwendige strijd met de eigen geaardheid en de poging om daar van te 'genezen'. Ook de worste ling met de kerk zelf waar er toch op zijn minst met gemengde gevoelens naar homoseksuelen gekeken wordt. Jan is al vele jaren contactpersoon van de CHJC waar hij bezinnings- groepen leidt en deel uitmaakt van de telefooncirkel. Vanuit die erva ring weet Jan dat velen een jaren lange strijd voeren tegen hun eigen gevoel in. Vaak nog huwen met een partner van de andere sekse. Deze ontkenning van het eigen gevoel komt vroeg of laat tot uiting met alle gevolgen van dien. Al deze zaken kunnen besproken worden op het Coming Out week end van vrijdag 20 tot en met zon dag 22 februari te Nunspeet. Voor informatie of aanmelding kan gebeld worden met Jan Visser: 0182-610995. KERKDIENSTEN - 1 februari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistie viering pastor W. v.d. Meer. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J. Koning Jeugddienst; 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. L. Romein. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. kerk 9.30 uur ds. F.A. van Velzen. Ger. kerk 9.30 uur Mw. N. Rijne- veid-Schep. Ger. Herv. kerk 15.00 uur afscheidsdienst ds. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.L. de Jong. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Waddinxveen - In Kreater worden de komende periode zowel een jeugdfilm als een film voor volwas senen vertoond. Woensdag 4 februari om 13.30 uur draait de kin derfilm Lilo Stitch. Het vijfjarige hawaiiaanse meisje Lilo, een natuur-,milieu-en dieren- liefhebster, ontmoet op een dag het buitenaardse wezen Stitch. Op zijn eigen planeet is hij een gevaar lijke, veroordeelde misdadiger die per rakettransport naar een gevan genisplaneet gestuurd moest wor den, maar op aarde terecht kwam. De toegang bedraagt €2,50. Vrijdag 6 februari draait de film The Pianist, geregiseerd door Roman Polanski. Terwijl de Duitsers Warschau plat bombarderen, speelt een jonge pianist Wladyslaw Szpil- man, voor de radio Nocturne in d- mineur van Chopin. Een half uur na dit optreden wordt ook de zaal van de Poolse omroep geraakt en is de zender definitief uit de lucht. De consequenties van de erop volgen de Duitse bezetting zijn voor de inwoners van warschau afschuwe lijk: het getto, de joodse opstand, de deportaties. Maar terwijl zijn volledige familie en vele vrienden worden vermoord, overleeft Szpil- man in de ruines van zijn geliefde stad. Opmerkelijk daarbij is dat hij niet alleen hulp krijgt van Poolse verzetstrijders, maar ook van de Duitse officier wim Hosenveld,die hem op 23 september het stuk van Chopin had horen spelen. De toegang bedraagt €5,00 Pas 65+/CJP of Kreapas 4,00. Reserve ren is mogelijk: 0182-614422. Waddinxveen - De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid orga niseren de Nationale Collecte Her senziekten en Psychische Ziekten. Voor de landelijke collecte van 8 tot en met 14 februari worden collec tanten gezocht. Beide fondsen houden deze collec te voor het bevorderen van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. In Neder land hebben zo'n 3,5 miljoen men sen een hersenaandoening of psy chische ziekte. Enkele voorbeelden zijn aandoeningen als beroerte, dementie, autisme en migraine. Ook aandoeningen als fobieën, depressie en schizofrenie horen daarbij. Dit jaar wordt extra aan dacht gevraagd voor mensen met angststoornissen. Voor de collecte in de regio Wad dinxveen zijn nog collectanten nodig. Wie een paar uurtjes over heeft, kan contact opnemen met het collecte coördinatiepunt (030) 2971197 of bij Ada Jungschlager, (0182) 614583. Voor meer informa tie: www.hersenstichting.nl en www.nfgv.nl. Waddinxveen - Op de Rehoboth- school werken de kinderen van alle groepen aan een project met als thema "Dieren". In de lessen wordt op allerlei manieren aandacht geschonken aan verschillende sub thema's. De kleuters houden zich bezig met knuffel- en huisdieren en de dierentuin wordt verkend door groep 3. In de groepen 4 tot en met 7 staan allerlei soorten dieren in de belangstelling: pool- en zeedieren. wolven, honden en dieren uit de jungle, zoals papegaaien. In groep 8 gaan de kinderen terug in de tijd met uitgestorven dieren, terwijl ook bedreigde diersoorten de aan dacht krijgen. Elke groep gaat ook op excursie, om alles over hun onderwerp te zien en te beleven. Op woensdag 4 februari wordt het project afgesloten met een kijk- avond van 19.00 tot 21.00 uur. ledereen is van harte welkom. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia gaat ook dit jaar door met de inzameling van kleding. Een gespecialiseerd bedrijf haalt ieder kwartaal de kleding op bij Concor dia en zorgt ervoor dat de bruikba re kleding als ook schoenen, dekens en gordijnen terecht komen in de Oostbloklanden en Derde Wereldlanden. De opbrengst komt ten bate van het clubgebouw van Concordia. Een gedeelte van de winst die het gespecialiseerde bedrijf ontvangt, draagt zij weer af aan het Ronald McDonald Kinder fonds. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Alle kleding kan ingeleverd wor den in vuilniszakken en twee gelij ke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. De kleding kan ingeleverd worden in het clubge bouw 'de Hoge Noot' aan de J.W. Frisoweg 1 op de donderdagavond van 18.00 tot 22.00 uur (met uit zondering van feestdagen en zomervakantie). Indien men meer dan zes zakken heeft om in te leve ren, kunnen deze afgehaald wor den. Dit kan doorgegeven worden via telefoon 0182-619569. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 31 januari een bingo gehouden. Er worden 9 rond es en een superronde gespeeld. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. jeugdige bingoliefhebbers zijn welkom, maar dienen begeleid te worden door een volwassene. Waddinxveen - Speeltuinvereniging Zonnig Zuid houdt dinsdag 3 febru ari een bingo-avond. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Er worden elf rondes gespeeld, leder een is welkom. Hoera, opa 85 jaar. Gijsbert, Judith, Iris, Manuel, Anienke en Fleur Hoera, Danny viert vandaag zijn 15e verjaardag. Kusjes van Wim Tosca en Pascal Waddinxveen - De winterstop is voorbij. De jeugd van WSE kwam afgelopen zaterdag weer in het veld. B1, dat vorige week als enige speelde voor de competitie tegen ÓNA. B1 en daar met 0-1 won, speelde tegen hekkensluiter Berkel B1 een zeer matige wedstrijd. Erik Hermans zorgde voor de enige tref fer in deze wedstrijd. Uit een vrije trap 30 meter van de goal scoorde hij de winnende treffer. Al nam tweemaal een voorsprong van twee doelpunten op Jodan Boys A2. Desalniettemin gaven zij deze riante voorsprong uit handen en verloren met 4-6. Voor A2 was ARC A4 een maatje te groot; 9-0 verlies. C1 speelde een sterke eerste helft tegen Lekkerkerk C1 maar gaf de tweede helft het initiatief uit han den; eindstand 3-7. De meisjes junioren zijn nog niet ontwaakt uit de winterslaap. DOTO won met 2-3. Bij de pupillen zette D1 een klin kende 2-6 op het scorebord bij Zevenhoven D1. Gino Janzen was bij drie doelpunten betrokken. E1 vond het veel te koud en te nat. Bij Aarlanderveen E-1 kregen zij het niet warmer van de 9-1 neder laag. E2 kende een betere start; de punten werden gedeeld (3-3) met Soccer Boys E5. E3 speelde 1-2 tegen VEP E-3. De allerkleinsten van W.S.E. waren duidelijk nog niet helemaal wak ker. F1 ging kansloos ten onder tegen Be Fair F1: 0-12. F2 speelde 6- 4 bij Sportlust F7. Waddinxveen - In de achtste finale van de beker hebben zich een paar verrassingen voorgedaan. Peter de Louw werd uitgeschakeld door Albert Prins en Bert van de Knaap versloeg Wim Hennink. Bart van Putten plaatste zich naar verwach ting wel voor een plek bij de laatste acht ten koste van Henk Stam. Theo van Herk bekleedt nog steeds de eerste plaats in de onderlinge competitie. De achtste finale van de beker stond afgelopen donderdag op het programma. Daarin waren de zwartspelers erg succesvol. Albert Prins is in twee weken tijd doorge drongen tot de kwartfinales. Op 15 januari versloeg hij in de tweede ronde Arie Kardol en deze week was Peter de Louw zijn slachtoffer. Bart van Putten plaatste zich even eens voor een plaats bij de laatste acht, hij was te sterk voor Henk Stam. Wim Hennink, de nummer 2 van vorig seizoen, speelde goed, offerde een stuk en dacht dat dit voldoende was voor de overwin ning, maar Bert van de Knaap liet zich niet kennen en counterde met een listig schaakje naar de winst. De overige partijen worden volgen de week gespeeld. De nummers 1 en 2, Theo van Herk en Erik Hennink, vvaren afwezig en nummer 3 Ronald Dannis maakte hier goed gebruik van. Hij verklein de zijn achterstand op zijn concur renten door te winnen van Wim van Vuuren in een lastig toreneind spel. Twee oud-kampioenen ston den tegenover elkaar, Eduard Phi- lipse speelde met wit tegen Mark van Putten. Het werd remise na een spannende partij. Wim van Os krijgt aansluiting met de top 10 na een overwinning op Herman Smits kamp. Doordat Herman verfoor, is de strijd om de c-prijs nog spannen der geworden. Jan Muit en Ton Kuiper wonnen beide en liepen daarmee in op Herman. Jan won van Wim van der Hoek in een pion- neneindspel en Ton won na een mooie koningsaanval van Wim Mulder. Jan van de Born zette zijn reeks overwinningen door tegen Henk Erkelens, Jan heeft nu drie maal op rij gewonnen. Adriaan Langerveld stond tegen Gerard Torenbeek achter in materiaal, maar had wel een paar sterke vrij pionnen. Adriaan haalde een dame en won daarmee de partij. Stand aan kop: 1. T. van Herk, 2. E. Hen nink, 3. R. Dannis. Volgende week donderdag gaan de schakers weer verder en op vrijdag 30 januari is de jaarlijkse Schaaknacht.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 12