NIEUWE PLANNEN VOOR WINKELCENTRUM WADDINXVEEN WINTERCONCERT COMMUNICATIEAVONDEN CONCORDIA BOSKOOP MULTIFUNCTIONEEL CENTRUM VOORRONDE NATIONALE V00RLEESWEDSTRIJD IN OPENBARE BIBLIOTHEEK SJOELEN 900,- VOOR MERCY SHIPS Hart van Holland 28 januari 2004 pagina 17 ^^IÏÏ7veen/boskoop Informatiebijeenkomsten Locatiekeuze en planning Doel van de communicatieavond Het vervolg Wat doet Mercy Ships Anastasis in Scheveningen en Rotterdam Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De gemeente werkt momenteel hard aan de reali satie van een nieuw winkelcentrum. In juni vorig jaar besloot de gemeenteraad dat er in Waddinxveen vijf locaties zijn waar een nieuw winkelcentrum gerealiseerd kan worden. Het gaat hier om de huidige Passage, het Sportpark Burgemeester Warnaar, het Sportpark Oranjewijk, het Sportpark de Sniep (Oost) en de nieuwe woonwijk de Triangel. Op één van deze locaties moet een 'echt Waddinxveens Winkelhart' komen. Om de inwoners van Waddinxveen goed te informeren zijn verspreid over januari diverse informatiebij eenkomsten georganiseerd. In de afgelopen twee weken werden omwonenden en belanghebben den van de genoemde locaties uit genodigd. Afgelopen maandag vond de algemene - afsluitende - bijeenkomst plaats in de kantine van voetbalvereniging Waddinx veen. Via de media waren alle inwoners van Waddinxveen voor deze avond uitgenodigd. Wethou der Hans Barth, verantwoordelijk voor de centrumontwikkeling, was blij met de grote opkomst. Er is de gemeente veel aan gelegen dat de inwoners nauw betrokken én goed op de hoogte zijn van de plannen van de gemeente. De discussie over een nieuw te bouwen winkelcen trum loopt in Waddinxveen al zeer lange tijd. En in het verleden was de informatievoorziening niet altijd even zorgvuldig. Met deze reeks informatieavonden maakt de gemeente nu een goede nieuwe start. Tijdens alle informatiebijeen komsten was er beeldmateriaal beschikbaar van de mogelijke loca- ties en een plattegrond waarop de locaties gemarkeerd waren. Hans Barth gaf een presentatie, waarin een toelichting werd gegeven op de ontwikkelingen tot nu toe (onder meer een kort historieover zicht en de keuze voor de locatie), de planning werd doorgesproken en de resultaten van het planolo gisch onderzoek bekend werden gemaakt. In 2003 werd duidelijk dat het toenmalige Masterplan 2001 finan cieel niet haalbaar was. De oude overeenkomst werd ontbonden en een nieuwe gesloten. Vervolgens werd een nieuwe projectorganisa tie ingericht, die zichzelf en het College een voortvarende planning oplegde. Hans Barth: "Er is in Wad dinxveen al veel te veel gesproken over het Centrumplan. Het huidige College wil vooral daadkrachtig optreden. Daarom heeft het Cen trumplan heeft nu een hele hoge prioriteit gekregen." De woorden van Barth worden bijgestaan door een ambitieuze planning. Nog in de eerste helft van dit jaar zal namelijk de locatiekeuze gemaakt worden. Momenteel vindt nog onderzoek plaats naar onder meer de exacte terreingrootte van de verschillende locaties, de onder grond, milieuaspecten en de bereikbaarheid. Ook wordt nog gekeken hoe het nieuwe winkel centrum past binnen de huidige winkelvoorzieningen. Het zoge noemde Distributie Planologisch Onderzoek (DPO) naar de gewen ste omvang en samenstelling van een nieuw hoofdwinkelcentrum is inmiddels afgerond. In ieder geval is duidelijk dat het nieuwe winkel centrum veel non-food winkels (80%), een sfeervolle uitstraling en ruim voldoende parkeergelegen heid zal moeten krijgen. Het nieu we winkelcentrum zal 22.800 m2 groot worden (bedrijfsvloerop pervlak). Eind 2004 - begin 2005 wordt op hoofdlijnen een steden bouwkundig plan gemaakt. Dit plan wordt in de jaren daarna in details uitgewerkt, waarna in 2007 gestart zou kunnen worden met de bouw. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia Boskoop geeft vrijdag 13 februari het jaar lijkse winterconcert in de Plantari- umhal op het ICT-terrein. Zo kort na het zeer geslaagde jubi leumconcert hebben zowel orkest als slagwerkgroep de muzikale draad weer opgepakt. Zo zal het publiek kunnen genieten van een aantal muzikale hoogtepunten. Op het programma van het orkest onder leiding van dirigent Ruud Lems staan onder andere "Lord of the Rings", "Disney fantasy". "Abba Gold", "76 Trombones" en "A brand new day". De slagwerkgroep onder leiding van instructeur Patrick Wognum blijft hierbij niet achter en zal met nummers als "Margos", "Yo the Roots", "Drum Ecstasy" en "Back to Collins" niet alleen laten horen maar evenzo laten zien dat de hoge score plus de wisseltrofee behaald op het laatst gehouden slagwerkfestival in Schoonhoven geen toevalstreffer is geweest. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Regio/Waddinxveen - De biblio theken Boskoop, Waddinxveen en Zevenhuizen organiseren gezamenlijk een voorronde van de Nationale Voorleeswed- strijd. Deze voorronde wordt gehouden op donderdag 5 februari in de bibliotheek van Waddinxveen vanaf 16.15 uur. De voorleeskampioenen van de basisscholen uit de werkge bieden van deze bibliotheken treden dan voor het voetlicht. Zij lezen een fragment voor uit hun favoriete kinderboek. De kinderen zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8. Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook allen in het bezit van de titel "voor- leeskampioen van de school" Tijdens de eerste voorronde strij den deze kampioenen om een plek De gemeente Boskoop houdt op 3 en 5 februari communicatieavon den over het Multifunctioneel Cen trum (MFC). De gemeente vindt het belangrijk om samen met de inwo ners de directe omgeving van het MFC in te richten. Daarom worden alle inwoners voor één van deze avonden uitgenodigd. De avonden vinden plaats in de Loods, Zijde 11 (achter de Gerefor meerde Kerk) en duren van 20.00 tot 22.00 uur. Wethouder De Jager zal bij de avonden aanwezig zijn. Om een avond te kunnen bijwo nen, moet men zich aanmelden. Tijdens de communicatieavond worden de aanwezigen geïnfor meerd over de procedures. Wat gaat er bijvoorbeeld nog gebeuren voordat er daadwerkelijk met de bouw begonnen kan worden? Ook hebben de aanwezigen tijdens de communicatieavond de mogelijk heid hun wensen kenbaar te maken. Het is de bedoeling om na deze twee avonden in februari nog één of twee avonden te organiseren. Tijdens die avonden zullen dege nen die bij de eerste avond aanwe zig waren op de hoogte worden gesteld van wat er met de inge brachte wensen is gebeurd. Voor de gebruikers van het MFC zullen ook bijeenkomsten worden geor ganiseerd. Om organisatorische redenen wil de gemeente weten hoeveel men sen er op de avonden komen. Daar om kan men tot en met 30 januari telefonisch aanmelden: 0172- 219500. Tot 2 februari kan men zich aanmelden via de site vwvw.bos- koop.nl). Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1. Kees Kuipers, 136.529 punten; 2. Jan Kersbergen, 133.329 punten; 3. Wim Slingerland jr., 133.100 pun ten; 4. Tine Lutgendorff, 133.040 punten; 5. Dick Dros, 132.320 pun ten. Klasse B: 1. Henk van Beek, 129.460 punten; 2. Frans Bouw meester, 129.380 punten; 3. David Sinnema, 128.971 punten; 4. Cor Faay, 128.843 punten; 5. Pascal van Gils, 128.414 punten. Klasse C: 1. Cees Slingerland, 119.700 punten; 2. Frans Botger, 119.660 punten; 3. Otto Supusepa, 119.467 punten; 4. Arie Roos, 118.900 punten; 5. Bas Brouwer, 118.175 punten. Klasse D: 1. mevr. A. Warmelink, 107.200 punten; 2. Ans Endeveld, 107.129 punten; 3. Floor van Abshoven, 105.925 pun ten; 4. dhr. A. Warmelink, 105.683 punten; 5. Marie van Herk, 105.550 punten. Klasse E: 1. Wim Slingerland sr., 99.380 punten; 2. Gerrie Koppe naal, 98.857 punten; 3. Peter Bot ger, 97.950 punten; 4. IJsbrand Hor- tensius, 97.600 punten; 5. Corrie Treffers, 96.567 punten. in een van de tien kwartfinales. Deze kwartfinales vinden plaats vanaf eind februari. Wie door gaat naar die volgende ronde ligt in de handen van een deskundige jury, die bestaat uit Mariëlle Sterkenburg, logopediste uit Boskoop; Brigitte Bosman, kin derboekenschrijfster uit Waddinx veen en Thea Huizer, medewerkster bibliotheek Zevenhuizen. Als alles goed blijft gaan maakt de voorleeskampioen kans op een plek in de "provinciale finale van Zuid-Holland" die plaats vindt op woensdag 14 april in het Theater van het Leidse Volkshuis in Leiden. De winnaar van de provinciale fina le gaat door naar de landelijke finale op woensdag 26 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Boskoop - Door de hoge opbrengst van de collecte die na de Oecumenische Nieuw- jaarsdienst op 4 januari in de veilinghal is gehouden, zal ruim 900,- bestemd worden voor de stichting Mercy Ships. Met onder andere 's werelds grootste hospitaal/hulpver leningsschip Anastasis wordt momenteel in West-Afrika in het door de Wereld organisatie allerarmste land ter wereld genoemde Sierra-Leone aan een grootschalig hulp- en voorlichtings programma gewerkt. Ook zijn er voorbereidingen om ook in het door de rebellenoorlog getroffen land Liberia te helpen. De tot ziekenhuis omgebouwde schepen liggen voornamelijk langs de kust van Afrika en Midden-Ame- rika, waar artsen en verpleegkundi gen tal van operaties uitvoeren aan boord van deze schepen. Het zijn operaties waarvoor patiënten slechts kortdurende nabehandeling nodig hebben, onder andere tumor en gespleten lip operaties, kaak- en oogoperaties en orthopedische operaties. Naast de medische staf mogen ook de vrijwillige bemanningsleden niet vergeten worden, die allen voor kortere of langere tijd meeva ren en hard meewerken om hoop en genezing te brengen. Het hospitaalschip de Anastasis is van 20 tot 30 augustus in Scheve ningen en van 3 tot 6 september (tijdens de havendagen) in Rotter dam. Dit ter voorbereiding voor nieuwe hulpprogramma's, het inla den van hulpgoederen en het geven van voorlichting. Gedurende een aantal van deze dagen is er gelegenheid om dit schip te bezoe ken. De mogelijkheid bestaat een schoolprogramma of presentatie aan te vragen. Voor meer informa tie: 0172-214249.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17