BEWONERS NESSELANDE WELKOM IN OMGEVING ZEVENHUIZERPLAS h - DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELIE BIBLIOTHEEK START V00R- LEESTEAM VAN 50-PLUSSERS I NESSELANDE Hart van Holland 28 januari 2004 pagina 19 - Deze keer Vorige keer f Door Frits Bromberg Regio - "Laat ze maar komen, ze zijn allemaal welkom". Of, om de beheerder van sportpark de Zevensprong aan de Zevenhuizerplas verder te citeren: "Capaciteit genoeg. Dat betreft onze tennisba nen, de kegelclub, partycentrum en het aantal surfboxen. Voor zeilboten is geen ruimte, want op deze plas mag niet worden gezeild. Nog niet. Maar voor van die heel kleine bootjes schijnt iets in de maak te zijn." Miep, afkomstig uit IJsselmonde: "Een- tenniskennis nam me zo'n twintig jaar geleden mee naar de tennisbaan hier en sindsdien ben ik er gebleven. Natuurlijk, binnen zo'n tennisclub maak je vrienden en voor je het weet, vorm je een vriendengroep. Maar dat is het niet alléén. Het is hier en in de omge ving zo mooi; ook daarom rij ik met plezier elke keer zestien kilometer. En weer terug. Voor één uur tennis. Maar ik moet erbij zeggen, dat de hele accommodatie mooi is en goed onderhouden." De Zevensprong is niet bang voor een eventuele toestroom. De beheerder: "Ja, het zal wel een Niet alleen exploitanten van recreatieve en/of consumptie ve gelegenheden aan de Zevenhuizerplas maken zich op voor het groeiend aantal huishou dens - totaal uiteindelijk 5000 - die de Rotterdamse nieuwbouwwijk Nesselande nu en in de nabije toe komst bevolken. Ook de gemeente Rotterdam doet er alles aan, om het wonen aan deze plas aantrek kelijk te maken. En het recreëren, natuurlijk. Daar weet mevrouw W.M, Timmer mans - "maar iedereen noemt me Miep" - weer alles van. Terwijl zij niet eens aan de plas woont, zelfs niet uit de omgeving. Mevrouw ssps}. ■w~' V Wonen aan gene zijde van de Zevenhuizerplas, recreëren aan deze kant. stuk drukker worden, maar nie mand zal er last van hebben. Bovendien is het geprojecteerde strand van 800 meter precies aan de overkant, dus bij de woningen ingetekend." De Nesselandse nieuwkomers bof fen aan diverse kanten, zeker wan neer zij hebben gekozen voor wind en water. Hoewel de Zevenhuizer plas niet is gevuld met drinkwater, valt er goed in te zwemmen en op te surfen. De beheerder: "Niets op aan te merken. Behalve als het erg warm is en zich in het water blau- walg ontwikkelt. Maar als dat hier gebeurt, dan gebeurt dat in het hele land, dus wat wil je." De omgeving van de Zevenhuizer plas lijkt te zijn ontwikkeld voor een ruimer bezoek dan nu al het geval is. Aan pleisterplaatsen geen gebrék en wandelaars kunnen alle kanten op en waar ze maar willen in het groen een boterhammetje eten. Alleen de bezoeker die per auto van al dit fraais gebruik wil maken, zal over stevige wandel schoenen moeten beschikken, want de omgeving van de plas is, al dan niet met opzet, niet echt geschikt voor druk autoverkeer. De omringende wegen zijn goed maar smal; passeren dient al met enige voorzichtigheid te gebeuren, inha len lijkt uit den boze. Maar al kan de Zevenhuizerplas niet echt héél groot worden genoemd - de Rottemeren liggen even verderop - met de fiets is alles goed bereikbaar en de omgeving vraagt erom bewandeld te worden. Bovendien kan nu al worden gesteld - Nesselande moet in 2008 klaar zijn - welke afstand men ook neemt, te voet of per fiets: con sumpties zijn altijd vrijwel binnen handbereik beschikbaar en dit geldt voor iedere exploitant: wegens enorm succes vandaag wéér verse koffie. Mevrouw Miep Timmermans: "Het is hier ook zo leuk Deze keer een klassenfoto waar weinig van bekend is. De klassenfoto is van de christelijke lagere school uit Zevenhuizen en dateert van omstreeks 1930. De enige twee bekende personen op de foto zijn meester Wolfskeel en Jan Hoogeveen (op de tweede rij van boven). Wie helpt met het vinden van alle namen op deze foto? Van iedere gepubliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00 uur naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl De foto van de vorige keer (foto onder) was al een keer gepubliceerd in het boek "Groeten uit Moerkapelle". Daarom waren bijna alle namen wel bekend in tegenstelling tot wat we de vorige keer hierover gemeld heb ben. Excuses voor deze vergissing. Toch heeft publicatie in het "Hart van Holland" nog een nieuwe naam opgeleverd: de enige in genoemd boek onbekend gebleven naam van deze foto. De vorige foto betrof de christe lijke kleuterschool in Moerkapelle in het schooljaar 1960-1961. Bovenste rij van links naar rechts: juffrouw Anja Leiker, Plonie Hanse, Gerrie Popij us, Corrie de Jong, Hennie van Driel, Peter van der Linden, Lenie Verbeek, Janneke van der Linden en Theo Molenaar. Tweede rij van links naar rechts: Teun Reijneveld, Aafke de Leeuw, René Hage, Lydie van der Spek, Wanda de Graaf, Rien Molenaar en Annie IJzerman. Derde rij van links naar rechts: Dik Konijn, Ina Weerheim, Freddie Boevé, juffrouw Blok, Mar- rie Boevée, Frans Zwarteveld en Ina Cammeraat. Onderste rij van links naar rechts: Trudie Tamerus, Kees Verweij, Jannie den Hertog, Henk Bree- dijk, Eveline Havelaar, Dick Boone en Joke Breedijk. v_ BM| *3^ Zevenhuizen - Op initiatief van de bibliotheek van Zevenhuizen gaan 50-plussers zes weken lang eenmaal per week voorlezen op de peuterspeelzalen en het kinderdagverblijf in Zevenhuizen en Moerkapelle. Nederlandse kinderen lezen steeds minder en vaak ook minder goed dan pakweg 20 jaar geleden. Bibli otheken, peuterspeelzalen en scholen steken daarom veel energie in het bevorderen van het lez6jn- waarbij zeker ook het plezier in lezen niet vergeten wordt. Uiteraard kunnen zij daarbij wel een beetje steun qebruiken en zo ontwikkelde de bibliotheek van Zevenhuizen het plan om een beroep te doen op^50- plussers. Uit onderzoek blijkt namelijk steeds weer dat in die leeftijdscategorie het meest gelezen wordt en de ware liefhebber draagt de boodschap nu eenmaal het beste over. Bovendien is het afgelopen jaar in andere Nederlandse gemeenten al ervaring opgedaan met voorleestea Dat ook de 50-plussers uit Zevenhuizen graag voorlezen bleek al spoedig na de eerste oproep van de biblio theek. Na een grondige voorbereiding gingen de 50 plussers op 27 januari van start tijdens de nationa e v leesdagen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19