POSTBODE 1EEST VOOR BIJ HUNINIEIHONK DISCUSSIEAVOND MET PLEIDOOI VOOR AANLEG BENTWAD IN HET BENTWOUD LEDENVERGADERING RODE KRUIS JEUGDDIENST PRAISE-AVOND INLOOPOCHTEND PIJN EN HOOP CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Coming out Centrumplannen 1W,-"TjL Intentieovereenkomst weekend CHJC R* „JWi Waddinxveen Dorpsstraat Ons Dorp r ^mST Zie pagina 12 Zie pagina 17 Zie pagina 20 haa^B Vü ÊBËk SiaÊ Kijk voor onze advertentie F op pagina 7 p* Moerkapelle - Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Zevenhui- zen-Moerkapelle, houdt dinsdag 2 maart de jaarlijkse ledenverga dering. Aanvang 20.00 uur in het Rode Kruisgebouw Moerveen. Stukken voor deze vergadering liggen ter inzage bij de secretaris mevrouw N. Staal, Wilgenlaan 47 te Zevenhuizen. Zevenhuizen - In de hervormde kerk wordt zondag 1 februari een jeugddienst gehouden. Aanvang 19.00 uur. Het thema is 'Kom je uit voor je geloof'. Voorganger is dominee Molenaar uit Nieuw- Loosdrecht. Muzikale medewer king wordt verleend door het Jeugddienst-Combo, ledereen is welkom. Zevenhuizen - In de hervormde kerk wordt zaterdag 31 januari een praise-avond gehouden. Aan vang 20.00 uur. De bezoeker wordt zingend en luisterend mee genomen naar de kern van het Evangelie. Een hiervoor samenge stelde praiseband onder leiding van Ike Zintel verzorgt de muziek. De toegang is vrij. Er wordt gecol lecteerd om de onkosten te bestrijden, ledereen is welkom. Voor meer informatie: 079- 5931520 of mpl@solcon.nl. Regio - Voor mensen met chroni sche pijn wordt woensdag 4 februari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend gehouden in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart ziekenhuis (ingang Jan van Beau- montstraat). Er zijn mensen die dag in dag uit met pijn moeten leven, chroni sche pijn. Omdat het moeilijk uit te leggen is wat dat betekent, helpt het om daar met lotgeno ten over te praten. De Stichting Pijn en Hoop - die de inloopoch tenden organiseert - kan mensen niet van hun pijn afhelpen, maar wel luisteren. Voor meer informa tie: 0348-502259. bij hen op visite kwam. Ze luister den vol aandacht naar het verhaal dat voorgelezen werd. Omdat voorlezen voor peuters erg belangrijk is doet Peuterspeelzaal Hummelhonk graag mee met het Voorleesontbijt tijdens de 12 natio nale voorleesdagen. De campagne stimuleert het voorlezen voor kin deren die zelf nog niet kunnen lezen en wordt georganiseerd door de Stichting Lezen en het CPNB, de makers van de Kinderboekenweek. Door Frits Bromberg De peuters vonden het prachtig dat een échte postbode, met een échte postbodetas en postbodepet Waddinxveen - Wat was aangekondigd als 'Informatie- en discus sieavond over het Bentwoud en/of het Bentwad', vorige week dinsdagavond in het gemeentehuis, heeft geen verhitte discussie opgeleverd tussen bomen en boze boeren. Die strijd lijkt voorbij. De nogal matig bezochte avond, onder leiding van mevrouw M.C. Wientjens, in deze functie als voorzitter van de commissie open bare ruimte, toonde geen spoor van verhitting. Rijk en provincie hebben gekozen voor een bosplan, waarvan inmiddels tientallen hectaren zijn beplant. Dit voorjaar volgen nog eens 46 ha, onge veer 70 ha is op Waddinxveens grondgebied aangekocht, om uit eindelijk te komen tot een Bentwoud van 1300 ha. Maar hoe en wanneer. Daar ging die avond over. Waddinxveen - Nadat voorgaande jaren badmeester Wim en politiea gent René bij peuterspeelzaal Hummelhonk hadden voorgele zen, kwam afgelopen maandag en dinsdagmorgen postbode Peter voorlezen tijdens het Voorleesont bijt. De leidsters hadden voor deze gelegenheid het prentenboek "Postbode Hans de haas", geschre ven door Bernadetta, uitgekozen. Voor- en tegenstanders van Bentwoud en Bentwad in alle vrede bijeen. Omdat die dijken ook nog eens 3 meter breed zouden moeten wor den, met een basis van 30 meter, is daarvoor, grofweg geschat, 1,5 mil joen kubieke meter zand en klei nodig. De aanschaf daarvan én de noodzaak van een aantal gemalen met grote capaciteit, leveren enor me kosten op, aldus de voorstanders van het Bentwoud. De Bentwadders ontkennen echter de noodzaak van dijken en noemen dit pure onzin. De Bentwoudse vrienden hadden ook ander vuurwerk. Zij zijn geen voorstanders van kaden en toevaart- routen. Zij zien liever dichte oerbos sen met Schotse Hooglanders dan meren, slechts toegankelijk voor zei lers en de eigenaren van vletten, waar anderen alleen naar mogen kijken. Een gebied met overwegend water heeft slechts recreatieve waarde op mooie dagen en slechts gedurende een deel van het jaar. En mocht er al iets van een Bentwad komen, dan zou dat vertraging van vele jaren inhouden van het hele plan, dat toch al niet kan rekenen op een snelheidsprijs. Gedeputeerde Van der Sar, die van het Bentgebied, toonde zich positief over een golfbaan van 100 ha. Ook liet hij ruimte voor de westelijke randweg, door Waddinxveen en Boskoop zo felbegeerd. De vrienden van het Bentwoud nodigden belangstellenden uit, om eens een wandeling te maken door de delen, die al zijn aangelegd. De heer Rodenburg is daartoe per e- mail te bereiken: ab.rodenburg® planet.nl. Een impressie van het eventueel toekomstige Bentwad. Het ging deze avond dan ook meer over de wenselijkheid van een Ben twad - water in dit gebied - met voor- en tegenstanders. De voor standers wijzen in een rapportage op de watervoorraadvorming ten behoeve van de regio, met inbegrip van het voorkomen van waterover last en overstromingen, verziltings- bestrijding op lange termijn, oever recreatie en een gevarieerde natuur ontwikkeling. Ook zandwinning kwam aan de orde en het sparen van agrarische belangen elders in de regio, bij voorbeeld ten oosten van de Rotte. Mevrouw Wientjens heeft geen moment met de gedachte gespeeld de (raads)zaal te laten ontruimen, wegens wanordelijkheden. Het panel van inleiders toonde zich beheerst en beschaafd en vooral informatief. Dat waren de heren J. van Leeuwen en drs. H. Smit - initi atiefnemers Bentwad - de heer A. Rodenburg - vertegenwoordiger •van de vereniging Vrienden van het Bentwoud - de heer L.E. van der Sar - gedeputeerde provincie Zuid-Hol land - en de heer L. Groen - heem raad waterschap Wilck en Wiericke. Ook een van de betrokken boeren nam het woord: Aart Nugteren, lid van de initiatiefgroep Bentwad. Nugteren gaf aan, dat (ook) voor de boeren in het Bentgebied (bena ming Leen van der Sar) grote kan sen liggen. 'Groene en blauwe' diensten bieden nieuwe economi sche mogelijkheden aan hen die van hun land worden verdreven, legde hij uit. Inleidster mevrouw M.C. Wientjens had'met de informatie- en discussieavond weinig moeite. Dat het Plan Bentwad fraaie ele menten herbergt, werd niet betwist. Wel de haalbaarheid ervan. Het pol- derpeil ter plaatse varieert thans van 6,4 tot 7 meter beneden NAP. De vrienden van het Bentwoud voeren aan, dat voor een bevaarbare plas is een diepgang van 2,5 meter het minimum. Als er voor waterberging 1 meter wordt gereserveerd, zullen er dijken nodig zijn van ongeveer 4,5 meter hoog."

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1