INTENTIEOVEREENKOMST PROJECT DORPSSTRAAT ONS DORP GETEKEND SPUITGASTEN IN SPE OEFENEN TIJDENS PR0JECTWEEK Moerkapelle VERKOOP GROND ZUIDPLASWEG BEHANDELD IN COMMISSIE MELDPUNT PVDA VOOR GEVOLGEN KABINETSBELEID Zever en VERLIES TZM 2 IN JEUGDCOMPETITIE pagina 20 Hart van Holland 28 januari 2004 ■m Zevenhuizen Moerkapplie Gem. Zevenhuizen-Moerkap ZEVENHUIZEN Zevenhuizen - In het gemeentehuis werd op vrijdag 23 januari een belangrijke vol gende stap gezet in de ontwikkeling van de dorpskern in Zevenhuizen. De heren W. Groeneweg van Rabo Vastgoed b.v., A.P. van der Knaap van Eagle Development b.v. en wethouder M. Zijderhand hebben hun handtekening gezet onder de inten tieovereenkomst voor het project Dorpsstraat Ons Dorp. Wethouder Zijderhand keek bij het tekenen van de overeenkomst nog even terug op de ontwikkelingen rondom 'Dorpsstraat Ons Dorp'. Inmiddels is het enige jaren geleden dat een aantal inwoners initiatieven ontwikkelde voor de Dorpsstraat. Het uitgangpunt was daarbij dat de Dorpsstraat zijn karakteristieke ken merken moest behouden en deze moest ver sterken, zodat een uniek en sfeervolle dorps kern ontwikkeld wordt die veel aantrek kingskracht heeft op het publiek. Op zowel de eigen bewoners, als op inwoners van omliggende gemeenten en recreanten. De initiatiefgroep mondde uit in de Stichting 'Dorpsstraat, Ons Dorp', welke in samenwer king met de gemeente werd opgericht. Samen met de betrokken burgers wil ook de gemeente de dorpskern herinrichten en wil daarbij aansluiten bij de ideeën uit de samenleving en daarmee bij de stichting. Wethouder Zijderhand gaf aan dat de ondertekening van de intentieovereenkomst een belangrijk moment is voor de gemeente, de burgers en de winkeliers. "Door het draagvlak bij de grondeigenaren, de subsi die van de provincie, de betrokkenheid van de gemeente, initiatiefgroep en de stichting en de aanwezigheid van twee ontwikkelen de partijen kunnen we concluderen dat het project geen toekomstvisie of droom is, maar realiteit!" Na het ondertekenen van de overeenkomst en het heffen van een glas champagne spra ken ook de heer Groeneweg en de heer Van der Knaap hun intenties nog eens uit. De heer Groeneweg van Rabo Vastgoed bv wilde heel sterk rekening houden met dat gene wat lokaal gewenst is. 'Er samen uit komen' is bij Rabo Vastgoed bv de basis voor samenwerking. Ook de heer Van der Knaap van Eagle Development bv was duidelijk in zijn intenties: "We hebben met elkaar één doel en dat zal gehaald worden." De eerste stap in deze richting is, dat Voor- brQod Meubelen binnenkort een overeen komst zal aangaan met de ontwikkelaars voor verplaatsing naar een perceel aan de Zuidplasweg naast La Baraque. Hiervoor moeten nog eerst enkele haalbaarheids onderzoeken worden verricht. Daarnaast zijn er onderhandelingen gaande die er in zullen uitmonden dat naar alle waarschijn lijkheid enkele andere grondeigenaren een intentieovereenkomst ondertekenen. Zevenhuizen - Tijdens de commissievergade ring van maandag 26 januari sprak de raads commissie over de verkoop van een perceel grond aan de Zuidplasweg. Het college vraagt de raad een startkrediet van 25.000 euro om onderzoek te doen naar de haal baarheid van de verkoop. Door de commissie werd de relatie gelegd met de voorgenomen verhuizing van Voorbrood naar de Zuidplas weg binnen het kader van de dorpskernont wikkelingen. Wanneer zien we het totale plaatje? En hoe verhoudt het bedrag dat de gemeente inbrengt in het project tot de inbreng van de andere partners? Wethouder Van der Stee koppelde de ver koop van het terrein aan de Zuidplasweg geheel los van de plannen voor de dorps kern. Dit gaat wat hem betreft over de ver koop van een stuk grond aan een onderne mer. Het startkrediet is om bodemonderzoek te kunnen doen zodat in een later stadium geen problemen kunnen ontstaan. De kosten wil de wethouder na de overdracht wegstre pen tegen de opbrengst van de grond. Wethouder Zijderhand wilde nog wel even reageren op de vraag wanneer de commissie op de hoogte gebracht wordt van het totale plaatje. Hij heeft de commissie toegezegd dit kwartaal met een presentatie te komen die de leden op de hoogte brengt van de laatste ontwikkelingen. Zevenhuizen - De door het huidi ge kabinet genomen maatregelen in de zorgsector treffen veel men sen. De eigen bijdrage voor de thuiszorg is fors verhoogd. Het ziekenfondspakket is verkleind en veel mensen krijgen het aan bod zich breder aanvullend te verzekeren. De PvdA Tweede Kamerfractie heeft zich verzet tegen de maatregelen. Volgens deze fractie bezuinigt het kabinet niet echt, maar verschuift het de kosten van de gehele bevolking naar vooral chronisch zieken en gehandicapten en de mensen met de lagere inko mens. Ook de fractie van de Partij van de Arbeid in Zevenhuizen maakt zich zorgen over de gevolgen. Die kunnen ertoe leiden dat mensen afzien van thuiszorg waar dat niet altijd verant woord is. Baradina Spekman: "Het is ook de vraag of mensen zich aanvul lend kunnen verzekeren, niet zozeer vanwege de kosten, maar omdat ze worden geweigerd vanwege hun handicaps of ziekte. Daarnaast wordt ook sterk bezuinigd op voorzienin gen gehandicapten (WVG) in veel gemeenten omdat de inkomsten van gemeenten teruglopen." De landelijke PvdA-fractie wil dit kabinet blijven wijzen op de conse quenties van deze maatregelen. Dit willen zij doen door te laten zien wat de gevolgen zijn Daarom vragen alle PvdA afdelingen om zoveel mogelijk ervaringen van cliënten en patiënten door te (laten) geven, ledereen is uit genodigd zijn of haar ervaringen door te geven aan de lokale fractie van de Partij van de Arbeid, telefoon: 0180-632275, Baradina Spekman. Alle toevertrouwde informatie wordt vertrouwelijk behandeld en persoon lijke ervaringen gedaan aan het meldpunt worden niet als zodanig gepubliceerd. Aan de hand van die praktijkverhalen wil de PvdA het kabinet confronteren met de gevol gen van het huidige beleid. Alle erva ringen worden, zonder persoonsge gevens, aangeboden aan de staatsse cretaris, mevrouw Ross - van Dorp. |r Zevenhuizen - De leerlingen van groep 1 van basisschool "De Eendragt" brachten dinsdag 20 januari, in het kader van de projectweek, een bezoek aan de brandweerkazerne. Na de brandweermannen flink te hebben uit gehoord, waren juf Elsbeth en leerling Pascal Schroeder aan de beurt; gehuld in brandweerpak, helm en laarzen trotseerden zij de brand. De overige leerlingen kwamen daarna ook aan de beurt; het parkeerbordje van de brandweer was het doelwit. Tenslotte mochten alle kinderen in de brandweerauto voor een 'rondje dorp'. (Foto: de Eendragt) Moerkapelle - Terwijl het eerste jeugdteam van tafeltennisvereni ging Zevenhuizen-Moerkapelle niet in actie kwam, heeft het twee de team in de tweede ronde van de voorjaarscompetitie de uitwedstrijd tegen Taverzo 12 uit Zoetermeer met 3-7 verloren. De punten wer den binnengehaald door Hans Uit- tenbogaard. Sjakko Perdijk en Lau rens de Graaff wisten niet tot winst te komen, alhoewel ze beiden één partij in vier games verloren en Laurens zelfs één in vijf games. De dubbel werd door Hans en Laurens verloren.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 20