IN Verrassing-bon! Rechtsbuiten of buitenbeentje? STICHTING POLDERROMANCE PRESENTEERT NIEUWE MUSICAL "LES MISÉRABLES" WATER NEDERLANDS GROOTSTE BEDREIGING? DIGITALE FOTOGRAFIE VEEL GELD VOOR HET GOEDE DOEL 24 UUR BIJ ELKAAR GESPEELD LAMPIONNEN EN FAKKELS VOOR JARIGE KONINGIN UITVERKOOP KLAPPER WERELDWINKEL NSGK. Elk kind speelt mee. pagina 21 Tehuizen moerkapelle Nieuwe aanwinsten in historisch centrum Ons Verleden 1 s S 0 giro 552000 te wisselen van spel. De koffiebar leden zorgden ondertussen voor een natje en een droogje, om de animo erin te houden. De maaltij den waren ter beschikking gesteld door plaatselijke middenstanders. Sommige spelers namen een aantal uren rust, maar er zijn ook deelne mers die echt de volle 24 uur spel letjes gespeeld hebben. "Tussen 4.00 en 7.00 uur was het zwaarst, maar doorspelen was een goede Door Ron Krul Zevenhuizen - Een nieuwe musical van de Stichting Polderromance gaat op 16 april in premiere. Gekozen is voor een muzikale bewer king van het boek van Victor Hugo, Les Misérables. Aan de musical is een grote groep mensen verbonden die voor en achter de scher men een bijdrage levert en wekelijks intensief bezig is met de voorbereidingen. De regie is in handen van Anne Sytsema. Zevenhuizen - Voor de cursus'Digi tale fotografie' kunnen zich nog mensen aanmelden. Ton de Bruijn geeft de cursus op dinsdagavond in dorpshuis Swanla en start daarmee op 3 februari. Voor meer informa tie: 0180-631912. Victor Hugo, geboren 28 februari 1802, was niet alleen een van de grootste schrijvers van de negentiende eeuw, de schepper van duizenden gedichten, vele toneelstukken en beroemde romans, hij was ook een man met uitgesproken opvattingen over politieke en sociale misstanden. Zijn leven lang streed hij tegen de doodstraf en pleitte hij voor ver heffing van het volk, door middel van verplicht gratis onderwijs. In 1851 riep hij de bevolking op tot verzet tegen Louis Bonaparte toen deze via een staatsgreep zijn macht nog verder versterkte. Maar het verzet kwam niet van de grond en Hugo vluchtte naar Brussel, later naar Jersey en Guernsey. In 1870 keerde hij uit zijn ballingschap terug naar Frankrijk waar hij als volksheld werd ingehaald. In 1845 begon Victor Hugo aan zijn boek Les Misérables. Door omstandighe den was hij pas in 1862 in staat het af te ronden. De rode draad door Les Miserables vormt het bewogen leven van Jean Valjean. Door de honger gedreven, steelt hij als kind een brood en wordt veroordeeld tot een jaren lange gevangenisstraf. Wanneer hij vrijkomt, is hij door het paspoort dat misdadigers bij zich moeten dragen, voor het leven getekend. De romantiek van het verhaal, de felheid van de aanklacht tegen armoede en het zo sterk sprekende geloof in de goedheid van de mens maken dat Les Misérables in deze tijd nog steeds indruk maakt. In zijn voorwoord gaf Hugo aan dat hij met zijn werk een doel voor ogen had: het aan de kaak stellen van de armoede en ellende die een groot deel van de Franse bevolking teisterden, het opwekken van mededogen met de verworpenen der aarde. Les Misérables is velen malen op het toneel opgevoerd, bewerkt tot musical en meermalen verfilmd. De Stichting Polderro mance heeft het toneelstuk aange kocht en onder regie van Anne Syt sema wordt het bewerkt als musi cal. Volgens Anne krijgt het publiek niet een letterlijke vertaling van de musical zoals die destijds in Neder land werd opgevoerd. De musical heeft een bewerking ondergaan waarbij humor belangrijk is. Op de vraag of Anne niet bang is voor het hoge verwachtingspatroon dat de mensen hebben na het succes van de musical "Heerlijk duurt het langst", antwoordt ze ontkennend. Les Misérables is veel breder en voor de acteurs zelfs nog leuker. Volgens Anne zal deze nieuwe musical het publiek gaan verbazen, overrompelen en meeslepen in het romantisch drama dat vertaald is naar deze tijd en waarbij de aspec ten van de relatie tussen man en vrouw op velerlei manieren belicht zullen worden. Qua voorbereiding denkt Anne nu op zo'n 60 procent te zitten. De laatste maanden zullen nog inten siever worden. Langzamerhand gaat iedereen de spanning voelen. Het moment supreme is immers niet ver weg meer. De groep perso nen verbonden aan de musical bestaat niet alleen uit acteurs. Anne heeft grote waardering voor de inspanningen van de mensen van de kleding, muziek, belichting, decor, grime, kapsters etcetera. Daarbij is ze erg blij en dankbaar dat de Stichting Polderromance is blijven bestaan. Een bijzonderheid bij Les Miserables is dat er ook kin deren in meespelen. Deze jonge acteurs worden op speelse wijze voorbereid op hun acteerdebuut. Daarbij wordt natuurlijk niets aan het toeval overgelaten. Lisette van der Krans die in de musical Cozette speelt, vertelt dat ze tijdens de voorbereidingen al veel geleerd heeft. Van met name de zanglessen heeft ze tot nu toe erg veel profijt gehad. De komende maanden zul len hectisch zijn en Anne kennende georganiseerd chaotisch verlopen. In het Hart van Holland wordt de komende tijd regelmatig aandacht besteed aan de voorbereidingen. Voor de musical zijn nu nog kaar ten te verkrijgen, maar zoals Anne zegt "op is op". Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Bordspelen, kaartspelen maar ook biljarten en behendigheidsspelletjes werden 24 uur lang gespeeld in het Hervormd Centrum om geld in te zamelen voor Stichting Hulp Straatkinderen Oekraïne. Jaarlijks heeft de Hervormde Gemeente een ander doel waar geld voor wordt ingezameld. Dit jaar is dat Stichting Hulp Straat kinderen Oekraïne. Hiervoor wor den allerlei acties georganiseerd. De koffiebar Meet Inn, een groep jongeren die wekelijks op vrijdag avond bij elkaar komt, organiseer de een 24-uurs spelletjesmarathon. Hieraan kon iedereen meedoen, individueel of met een groep, en het was de bedoeling dat er spon sors gezocht werden die geld wil den geven per gespeeld uur. De actie ging vrijdagavond om 20.00 uur van start. Martin van Essen, vertegenwoordiger van Stichting Hulp Straatkinderen Oekraïne gaf een toelichting op het project; daarna werd het offici ële startsein gegeven. In groepjes werden spelletjes gedaan en het was de bedoeling om na 1 of 2 uur Zevenhuizen - Het Historische Cen trum "Ons Verleden" - bestaande uit De Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle, Stichting Jan C. Lunenburg, Vereniging Molen vrienden in het Rottemerengebied en de molenverzameling van A. Dekker - houdt zaterdag 31 janua ri open huis van 13.30 tot 16.00 uur. In de oudheidkamer is de tentoon stelling van de boerderijen uit de regio uitgebreid met nieuwe aan winsten van schilderijen uit deze serie. In de filmzaal wordt een dvd gedraaid over het water dat Neder land in de toekomst gaat bedrei gen door de klimaatveranderingen die op gang komen. De organisatie nodigt belangstellenden uit: "Kom kijken, dan kunt u zelf zien wat ons boven het hoofd hangt! De film duurt 50 minuten en draait achter elkaar door." Bij de Stichting Jan C. Lunenburg kunnen belangstellenden hun hart ophalen inzake de molenrijkdom van de Schermer. De Vereniging Molenvrienden Rot temerengebied heeft voor de ope ningstelling op zaterdag haar 'waar' weer uitgestald liggen. De Genealogische Werkgroep is aanwezig om de familiestamboom uitvoerig te bepraten, ledereen is welkom in het museum aan de Tweemanspolder. manier om wakker te blijven," ver telt een van de deelnemers. Tegen het einde van de middag loopt de thermometer, die aan geeft welk bedrag bij elkaar gespeeld is, op naar de 5000,-. Tus sen de spelers loopt Martin van Essen. Hij glimt van oor tot oor: "Dit had ik werkelijk niet verwacht, wat een prachtig bedrag wordt er bij elkaar gespeeld! We hebben met de stichting kort geleden een gebouw aangekocht, waar een kin dertehuis in is gevestigd. Het bedrag zal worden aangewend om een nieuwe keuken in "The Shel ter" te plaatsen. De koks hebben nu drie gaspitten tot hun beschik king om maaltijden klaarte maken voor 25 personen. We gaan kijken of we ergens een tweedehandse instellingskeuken kunnen overne men." "Ik heb telefonisch contact gehad met de leiding van het kin dertehuis en toen ze begrepen wat hier ging gebeuren, ging er een groot gejuich op!" Zaterdagavond om 20.00 uur kon de organisatie een cheque ter waarde van 5160,- overhandigen aan de heer Van Essen. Kindertehuis "The Shelter" (Foto Martin van Essen). Zevenhuizen - Ter ere van de ver jaardag van Koningin Beatrix wordt zaterdag 31 januari de jaar lijkse lampionoptocht gehouden. Het oranjecomité tekent wederom voor de organisatie. De optocht vertrekt om 19.00 uur bij dorpshuis Swanla. De deelne mers lopen van de Swanlaweg, Potgietersingel, Boutenstraat, Perk- straat, Swanlaweg, Schoolstraat, Rozenstraat, Begoniaplein, Lelie straat, Asterstraat, Rozenstraat, Noordelijke Dwarsweg, Wethouder Kreftlaan en Schielandsingel naar het dorpsplein. De Kleine Trompet ter begeleidt de optocht en op het dorpsplein brengt 'de trompetter' ook nog enige nummers ten geho re. Wethouder Zijderhand spreekt de aanwezigen na afloop toe; daar na kunnen alle kinderen met de onderstaande bon iets lekkers halen. I c C <D O NJ Bon voor GRATIS LEKKERS Inleveren op het dorpsplein na afloop van de lampionoptocht (zolang de voorraad strekt) Zevenhuizen - Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle sluit op 30 en 31 januari de uitverkoop af met een 'klapper'. Zilveren siera den: ringen oorhangers en kettin gen worden dan met zeer grote kortingen aangeboden. Deze aan bieding geldt slechts één weekend. De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het AH-plein. X JV V nederlandsc stichting voor het OK/ gehandicapte kind „jrs™ www.nsgk.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 21