Zevenhuizen - Nieuws Besteding Lokaal initiatief 2003 Cijfers vallen mee Klantwaarde Veranderingen in kantoor Zevenhuizen Rabobank pagina 2 Hart van Holland 28 januari 2004 6e jaargang nummer 249 Plaatselijke basisscholen in Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen Weeknieuws De lastige eurocenten Toerfietskalenders weer beschikbaar Rabofoon: Rabobank voor u, van en door uw bank In de afgelopen weken is in een serie artikelen aandacht besteed aan de winnaars van het Lokaal Ini tiatief 2002 en 2003. Tijdens de ledenvergadering van 2003 zijn de 5 plaatselijke basisscholen in Moer kapelle, Oud Verlaat en Zevenhui zen gezamenlijk tot winnaar geko zen van het Lokaal Initiatief. De scholen zullen de geldprijs gebrui ken voor de aanschaf van speel- en spelmateriaal voor de kinderen. Hoe wel de overheid de laatste jaren meer geld ter beschikking stelt, komen de scholen nog steeds geld tekort voor allerlei voorzieningen. Een belangrijk onderdeel hiervan is spel- en speel materiaal voor de kinderen, zoals materiaal voor op het speelplein en in het speellokaal en spelmaterialen voor in de gymzaal. Het geldbedrag is inmiddels onder de vijf scholen verdeeld. Elke school zal het eigen aandeel opnemen in het jaarlijkse budget voor de aanschaf van nieuw speel- en spelmateriaal. Vandaag de dag worden strenge eisen aan het materiaal gesteld, dus met de aankoop gaat aanzienlijk veel tijd en geld gemoeid. Op dit moment zijn de meeste scho len dan ook nog in beraad. Alleen de o.b.s. de Keizerschool geeft aan dat zij inmiddels van de geldprijs materialen hebben aangeschaft voor techniek (constructiemateriaal) en er ook nog een lamineerapparaat is gekocht. C.b.s. de Eendragt en o.b.s. 't Reiger- bos geven beide aan dat de scholen nu volop bezig zijn met een geplande verbouwing. Wanneer deze gereali seerd is, zal het speel- en spelmateri aal gekocht en geplaatst kunnen wor den. De andere scholen, c.b.s. de Nes- sevliet en c.b.s. Rehoboth, moeten nog een definitieve bestemming bepalen. Vast staat in ieder geval dat de prijzen een goede aanvulling zijn op de beschikbare gelden van de overheid, waardoor er meer en beter materiaal voor de kinderen gekocht zal kunnen worden. Het samen spelen is een belangrijke zaak voor de jeugd en de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Een vernieuwing van het speelmateriaal draagt bij aan een goede, gezonde en sportieve ontwik keling van onze kinderen. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De toonaangevende Amerikaanse en Europese beurzen konden afge lopen week winst bijschrijven. De cijferstroom kwam goed op gang en leverde vaak beter dan verwach te resultaten op. Ook het macro- economisch nieuws was overwe gend positief. Na een kleine correc tie zette de euro zijn opmars ten opzichte van de dollar weer voort. De euro steeg weer ten opzichte van de dollar, na een daling in de vooraf gaande week. Oorzaak was dat de Europese ministers van financiën een overleg afsloten zonder visie over hoe zij de waardestijging van de euro kun nen tegengaan. Ook Nout Wellink, voorzitter van de Nederlandse Bank en lid van de ECB, had zijn bijdrage door te verklaren dat hij de stijging van de euro 'niet buitensporig' vindt. Ook zei hij dat een renteverlaging niet nodig is om de stijgende euro af te stoppen. Het macro-economisch nieuws uit de Verenigde Staten was overwegend positief. Het consumen tenvertrouwen, gemeten door de Uni versiteit van Michigan, liet in januari een onverwacht scherpe stijging zien. Het aantal in aanbouw genomen woningen steeg in december tot het hoogste niveau in twintig jaar. Tegenvaller was dat de industriële productie in december met 0.1% steeg terwijl een toename van 0.5% was verwacht. In de VS presenteerde een keur aan fondsen uit de Dow Jones de resulta ten over het vierde kwartaal, die vrij wel allemaal de verwachtingen over troffen. Financieel dienstverlener Citi group zag de winst bijna verdubbe len. Branchegenoot JP Morgan Chase, die tevens de overname aankondigde van Bank One voor USD 58 miljard, verdiende in het vierde kwartaal USD 1,9 miljard, tegen een verlies van USD 400 miljoen een jaar eerder. Ook tech nisch concern United Technologies, autoproducent General Motors, far maceut Johnson Johnson en de conglomeraten General Electric en 3M kwamen met beter dan verwach te cijfers. In de technologiesector was de stemming minder positief na tegenvallende vooruitzichten van Motorola en AMD. Zowel chipmaker AMD als telecomapparatuurprodu- cent Motorola maakte beter dan ver wachte kwartaalcijfers bekend. De vooruitzichten die de ondernemingen voor het lopende kwartaal afgaven, bleven echter achter bij de hoge ver wachtingen. Na een nieuwe geldwinkel in Zeven huizen én Moerkapelle en onlangs een kleine aanpassing van de bestra ting en beplanting aan de voorkant van de bank in Zevenhuizen hebben we ook binnen het nodige laten aan passen om onze service met de tijd mee te laten gaan. Een nieuwe advieswinkel Als gevolg van het introduceren van de nieuwe Geldwinkel in Zevenhuizen, was ruimte binnen onze bank vrijgeko men. In december vorig jaar is in deze ruimte een nieuwe Advieswinkel geopend. Aan de twee adviesplekken in de winkel kunnen gesprekken over alle bancaire producten plaatsvinden. Natuurlijk in de vriendelijke sfeer die u van ons gewend bent. In de advieswin kel is ook een uitgebreide boekenkast opgenomen waarin u allerlei relevante informatie kunt vinden. Variërend van brochures over bedrijfsoverdracht tot het kopen van een woning. Internet PC's voor cliënten Het bankieren via internet heeft de laat ste jaren een enorme toevlucht geno men en is derhalve niet meer weg te denken. Toch heeft niet iedereen toe gang tot het internet, waardoor een klantengroep uitgesloten dreigt te wor den van bepaalde bancaire producten zoals internet BonusSparen, het opvoe ren van effectenorders of betalingen. Deze manier van bankieren levert u als klant altijd voordeel op; hogere rente vergoeding, of lagere kosten. Omdat wij voor 100% achter deze producten staan, zien wij het als een extra service om iedereen toegang te verschaffen tot deze producten via www.rabobank.nl. Wilt u ook eens kennis maken met het internet, loopt u dan gerust eens binnen.Wij hebben twee internet PC's in de bankhal geïnstalleerd, waar u als klant tijdens kantooruren gebruik van kunt maken. Onze collega's helpen u graag op weg. Nieuwe kunst opgehangen Wellicht had u het al gezien? Vorige week is alle kunst in de bank vernieuwd. Omdat wij een overeenkomst hebben met een kunstuitleen organisatie wordt jaarlijks de bank in een nieuw 'kunst zinnig jasje' gestoken. Alle schilderijen en grafieken in de bankhal en de spreekkamers worden vervangen zodat het nieuwe jaar ook op dit vlak fris begint. Natuurlijk bent u van harte wel kom om weer eens een blik te werpen op onze nieuwe kunst. Deur Geldwinkel De deuren van onze nieuwe geldwin- kels in Zevenhuizen én Moerkapelle blijken nogal zwaar om handmatig te openen. We hebben op deze deuren een automatische zwenkarm laten installeren die van buiten te bedienen is met een grote rode knop. Wij adviseren iedereen dan ook om de deur met deze handeling te bedienen; gemak dient immers de mens. Bij het gebruik van deze knop zal de deur zo'n 20 seconden open blijven staan (dit i.v.m. mensen die slecht ter been zijn). Daarna klapt de deur automatisch dicht. Om te voorko men dat u de deur bij het dichtslaan tegen u aan krijgt, dient u de knop aan de binnenkant ook te gebruiken bij het verlaten van de geldwinkel. Gedurende de periode van septem ber 2003 t/m januari 2004 heeft Christian van Laviere bij onze bank stage gelopen op de afdeling Bedrijven en Verzekeringen. Christian studeert Management, Economie en Recht aan de "Inhol- land Hogeschool" te Rotterdam. Naast het kennismaken met de diver se werkzaamheden bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle bestond deze stage uit een onderzoek naar "klantwaarde" onder zakelijke klan ten. Uitgangspunt van dit onderzoek was het scheppen van een duidelijk beeld van de verwachtingen van zakelijke klanten met betrekking tot de diensten en producten die een bank aanbiedt. Hiervoor heeft hij achttien interviews met zakelijke klanten afgenomen."Het was erg leuk en interessant om de ervaringen en verwachtingen van ondernemers in kaart te brengen. De interviews verlie pen in een prettige sfeer en hebben mij een goed beeld gegeven van wat ondernemers belangrijk vinden aan de dienstverlening van een bank," aldus Christian. Manager Bedrijven Dennis Kellner is tevreden met de resultaten. Hij zegt hierover het volgende: "Op basis van de resultaten van dit onderzoek heeft de bank extra inzicht verkregen in de verwachtingen van zakelijke klanten." Binnen de bank heeft onlangs een discussie met alle betrokken advi seurs plaatsgevonden over de onder zoeksresultaten en deze werden door hen onderschreven. We wensen Christian veel succes met het voltooien van zijn opleiding en danken hem voor zijn inzet geduren de zijn stageperiode. Vanaf dag één van de invoering van de euro is er veel geklaagd over de eurocenten. Daarom start Maat schappelijk Overleg Betalingsver keer binnenkort een proef met het afronden van totaalbedragen aan de kassa op een veelvoud van vijf cent. Deelnemers zijn horecagele genheden, benzinestations en win kels in een nog nader te bepalen gemeente. De boodschap van de proef luidt: 'Hier wordt afgerond'. De toonbankinstellingen zijn ent housiast over de proef. Als daardoor op termijn de één en twee-euro- centen verdwijnen, levert dat een gezamenlijke besparing op van EUR30 miljoen per jaar. Uit onder zoek blijkt dat 72% van de Nederlan ders inmiddels voor afschaffing is. (Bron: DNB Magazine) De Rabobank brengt samen met de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) weer twee fietskalenders uit. De Fietsmeerdaagsekalender be staat al een aantal jaren en is zeer gewild bij recreatieve fietsers. In de kalender staan meerdaagse fiets tochten met daarbij de vermelding van afstanden, starttijden, kosten en overnachtingsmogelijkheden. De kalender vermeldt tochten van april tot en met oktober 2004. De andere kalender, de Veldtoertochtka- lender, is vooral interessant voor cydo-sportieven en mountainbikers. 'De samenwerking met de NTFU is bedoeld om recreatief fietsen te sti muleren', licht Mark van der Camp van Sponsoring toe: Veel banken geven hier zelf invulling aan door lokale toerfietsverenigingen te sponsoren.' Vanaf maandag 2 februari is de Fietsmeerdaagsekalender en de Veldtoertochtkalender op ons kan toor in Zevenhuizen verkrijgbaar. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabo orderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankie ren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2