O.S.S. GEDUPEERD DOOR NIEUWBOUW SCHOLEN STILSTAAN £M MTTTT Dorpsstraat, Ons Dorp Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 28 januari 2004 zevenhuizen-moerkapfiif 4: www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl uitsluitend Door Karin Heeren Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. 2 en 3 abril: dorpshuis Swanla: Voorjaarsconcert Kleine Trompetter. Koffieochtenden Hervormd Centrum 9.30 uur: do. 12 febr. René van Loon; do. 18 rnrt-Tonneke Bijker. Vrijdag 5 maart 19.30 uurVrijz. herv. kerk: Oecum. dienst i.k.v. Wereldgebedsdag. Zeven Muzen: 14 febr: kindertheater in Swanla, 14.00 uur; 12 mrt: poëzieavond bibli otheek, 20.00 uur; 21 mrt lunchconcert vrijz. herv. kerk, 13.00 uur; 24 mrt Inl. Mat- theus Passion, geref. kerk, 20.00 uur; 3 apr: amateurmuziekavond, geref. kerk, 20.00 uur; 19 juni:'Grote Avond', geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 63711 I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij doimshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9 00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. achter een vraagteken. Wie ver moedt dat dit gestoeld is op enige zekerheid voor de beschikbaarheid van een geschikte sportzaal in het dorpshuis, komt na overleg met de beheerder van een koude kermis thuis. Met de beste wil van de wereld zijn de activiteiten van de gymnastiekvereniging niet in te passen in het rooster van het dorps huis. Belangrijkste oorzaak hiervoor is dat Heren 1 van Nesselande traint in de zaal met laag plafond. Dit doen zij bewust om gewend te raken aan zalen met lagere pla fonds. Dit is nu echter juist de zaal die is uitgerust met ringen en wan drekken. Onmisbare attributen bij de gymles. In de grote zaal, waar op deze tijden mogelijk wel een ruimte gemaakt zou kunnen wor den, mogen echter geen ringen en wandrekken geplaatst worden van wege de wedstrijdeisen voor de volleyballers van Nesselande. Indien deze voorzieningen er wel zouden komen, of O.S.S. kan gebruik maken van de kleine sport zaal, dan zijn de huisvestingspro blemen voor 80% opgelost. In dezelfde brief heeft de gemeente overigens ook vermeld "voorne mens te zijn medewerking te verle nen om in dorpshuis Swanla een gymnastiekzaal te realiseren waar mee nieuwe mogelijkheden voor de toekomst open worden gesteld." Maar dat geeft voorals nog geen oplossing. Het bestuur van de gymnastiekver eniging heeft het gevoel geheel klem te zitten en voelt zich niet gehoord door de gemeente. Met hun programma vullen zij een belangrijk deel van het vereni gingsleven in de kern Zevenhuizen. En dat al vele jaren. In 1914 is de vereniging voor het eerst opgericht in Hotel Vos. Na de oorlogse peri kelen ongeveer 73 jaar geleden opnieuw opgericht. Gymnastiek vereniging O.S.S. biedt program ma's voor elke leeftijdsgroep. Het begint bij kleutergym, via dames- en herentrim, bodyfit en aerobics naar seniorengymnastiek. De vere niging dient in dat opzicht ook een maatschappelijk belang, met name voor de tieners, een groep die laat horen dat er te weinig voorzienin gen voor hen zijn en bij O.S.S. onderdak vinden. Het steekt dan ook dat er in de brief gerept wordt over 'eigen individueel belang' als het gaat om de belangen van de vereniging ten opzichte van het algemeen maatschappelijk belang. In een toelichting van de heer Mensinga van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle wordt duide- Eindelijk was het dan zover. We konden weer een mijlpaal in de ontwikkeling van onze nieuwe dorpskern vieren. De laatste keer was dat begin vorig jaar bij het slaan van de eerste paal van het inmiddels bijna vol tooide pand bij Albert Heijn. Het was toen de start van het bouwen in de dorpse stijl. Nu ging het om de start van de voorbereidingen van het totale vernieuwingsproject. Door het tekenen van een overeenkomst tussen de gemeente en de ontwikkelaars, komen wij in de volgende fase. De dagen ervoor stonden nog bol van het overleggen en aanpassen van contracten. Het zijn vaak de laatste puntjes op de 'i' die heel veel tijd vergen. Daarbij kunnen we het allemaal wel snel heen en weer mailen, maar er zijn zoveel mensen bij betrokken, dat de afstemming weer tijd vergt. De opmerkingen van de een, vragen weer overleg bij de ander en zo ben je lekker bezig. Belangrijk is vaak de intentie om er uit te willen komen en die was er in dit geval zeker bij alle partijen. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Zevenhuizen - De plannen van het college van B&W om te komen tot nieuwbouw voor de beide basisscholen hebben ver strekkende gevolgen voor gym nastiekvereniging O.S.S. De ver eniging is de huur aangezegd per 7 juli 2004 van het gymlo kaal aan de Dorpsstraat. Deze locatie behoort tot het plange bied voor de scholen, waarbij ook huizen gebouwd moeten worden om het plan financieel haalbaar te maken. Het gevolg hiervan is dat 60% van de les sen die bij O.S.S. gegeven wor den niet meer door kunnen gaan bij gebrek aan een goede locatie. De gemeente stelt zich op het standpunt voldoende alternatieven te hebben aange dragen voor huisvesting van de vereniging. Het bestuur van de vereniging is het daar volstrekt niet mee eens. "De alternatie ven van de gemeente zijn niet eens gecontroleerd op haal baarheid, het kan eenvoudig weg niet," aldus Ab van der Eist, voorzitter van gymnastiek vereniging O.S.S. Na een briefwisseling met de gemeente is er bij het bestuur weinig hoop op verbetering van de situatie. In de brief staat: "Wij menen dat er onzerzijds vol doende alternatieven zijn aange dragen om uw activiteiten elders in deze gemeente te kunnen voort zetten en waarmee u, door enige spreiding van uw activiteiten over meerdere gebouwen, uit de voeten kunt." Het blijkt echter dat genoemde alternatieven het eigen rooster is dat door het bestuur van OSS naar de gemeente is gestuurd, waarop in de kantlijn naast een aantal activiteiten, de sportzaal in Swanla staat geschreven, met daar- lijk dat er inmiddels toenadering is gezocht tot de vereniging. Op dit moment is in onderzoek of er een gymlokaal gerealiseerd kan wor den bij de scholen. Indien dat zo is kan de gymnastiekvereniging waarschijnlijk in het huidige lokaal blijven tot de nieuwbouw gereed is. Er kunnen echter nog geen harde toezeggingen worden gedaan. Het bestuur van de gym nastiekvereniging O.S.S. voelt zich in de tussentijd niet gehoord. Zij hebben als enige tastbare de brief daterend van december waarin hen is meegedeeld dat ze niet meer van de voorziening gebruik kun nen maken. Zij willen graag harde toezeggingen om ook hun leden perspectief te kunnen bieden. Zij organiseren daarvoor een handte keningenactie welke van start zal gaan na de onderlinge wedstrijden van aanstaande zaterdag 31 janua ri. "Een handtekeningenactie van een omvang die zijn weerga niet kent" aldus Nicole de Wilde, bestuurslid van O.S.S. KERKDIENSTEN - 1 februari Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot; 19.00 uur ds. H.O. Molenaar. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.J. Geluk. Nesselande 10.00 uur ev. G.J. van den Bos. Geref. kerk 9.30 uur dhr. J. Seele. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. R. Thieme-Tiesing. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 15.30 uur ds. W. Harinck. Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van den Akker; 18.30 uur ds. J.W. van Estrik. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tjarda en Jarno hebben er een zusje bij. Gefeliciteerd van opa en oma TPF HDP Wie heeft mijn gouden slaven- armband gevonden? 0180-632486 Een belangrijke nieuwe partij bij het tekenen van de overeenkomst was Rabo Vastgoed. In de persoon van hun algemeen directeur, spraken zij uit veel vertrouwen in het project te hebben en er trots op te zijn met ons mee te mogen doen. In dit laatste zinnetje zit net het verschil; Zij doen met óns mee. Rabo Vastgoed is op enig moment uit een selectie van drie partijen naar voren gekomen. Ook dat waren grote partijen die graag instapten, maar minder voldeden aan onze wens de regie zelf in handen te houden. In tegenstelling tot veel andere situaties hebben wij aangegeven zelf te willen bepalen hoe, wat, waar en in welke kwaliteit, de kern wordt ontwikkeld. Wij kozen bewust hiervoor om te voorkomen, dat er om economische (zeg maar winst) of andere redenen zou worden afgeweken van onze wens te bouwen vanuit dorpse waarden. De nu getekende overeenkomst is feitelijk een verklaring dat de partijen met elkaar in zee gaan en dat de neuzen in een richting staan. De diverse partijen moeten nu kosten gaan maken en het is dan goed om te weten dat die inspanningen ook daadwerkelijk tot iets kunnen leiden. Een project als dit vraagt heel veel voorbereiding en we zijn dan ook nog lang niet aan het bouwen. Zo moet bijvoorbeeld het bestemmings plan worden gewijzigd en dat vraagt al zo'n 10 tot 12 maanden aan tijd. Die periode kan je echter gebrui ken om de bouw voor te bereiden, tekeningen te maken en alle details uit te werken. Ook de verkoop kan worden opgestart, want een ontwikkelaar gaat natuurlijk nooit starten als hij niet weet dat er interesse is voor de nieuwe huizen en winkels. Namens de gemeente sprak Martien Zijderhand hun vertrouwen in en verbondenheid met het project en de samenwerking uit. Hij onderstreepte dat door met een glas cham pagne te toosten op de nieuwe dorpskern. Ik voelde mij trots. Het is goed om soms even stil te staan en te vieren. Arno Lamot Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouwTweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van T9.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten: 20 febr., 19 mrt., 9 apr. (paaskaarten), 16 apr. Theater Swanla: 31 jan.: Jetty Mathurin; 6 febr.: Sjaak Bral; 7 febr.: Jack Poels met Holland Amerika Lijn; 14 febr.: Kinderfeestje Matroos; 21 febr.: Louis Selma van Dijk; 22 febr.: Shannon Breeze; 28 febr.: Joh. Hoogeboom; 20 mrt: Celtic Night Brian McNeil; 16, 17,23,24 aprl en 7 en 8 mei: Polderromance "Les Miserables:. OUD VERLAAT De Vierkap: Soos: 10, 24 febr., 9, 16, 30 mrt., 13, 27 apr, 11 mei; Klaverjassen: 6, 20 febr., 5, 19 mrt, 2 en 16 apr. 31 jan.: marathonkaarten (opgeven: 010-4567036. De Schakel: 3 febr., 24 febr., S mrt., 16 mrt., 6 apr., 27 apr., 6 mei.Toneel: iedere maandag vanaf 20.00 uur. MOERKAPELLE Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-11.30 uur op 12 febr., I I mrt., 8 apr., 13 mei. Dinsdag 2 maart 20.00 uur, Moerveen:Alg. ledenvergadering Rode Kruis. 18 mei 2004: Seniorenreis Moerkapelle

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8