BINGO NA TWINTIG JAAR ONDER ANDERE LEIDING I OPA EN OMA LEZEN VOOR ONTBIJTEN EN LUISTEREN NAAR EEN SPANNEND VERHAAL i Hart van Holland 4 februari 2004 ^^^ADDINXVE EN/BOSKOOP~ pagina 11 DIPLOMAZWEMMEN KLEUTERMUZIEK EN STREETDANCE TREKTOCHTDIENST HOE MOET HET VERDER MET WADDINXVEEN? LEZING BIBLIOTHEEK CURSUS 'SOCIALE HYGIENE1 - Door Frits Bromberg Boskoop - "Na twintig jaar vond ik het welletjes. Ik ben zeventig en dat leek me een mooie leeftijd om naar jongere opvolgers te zoeken voor de bingo activiteiten van de Stich ting Ontmoetingscentrum Snij- delwijk." Dat zei afgelopen maandagavond mevrouw Janny Geers in het Praathuis namens zichzelf, maar ook namens Leida Houtman, Miene- ke van Ofwegen en Jan Gover- de, tezamen de leidinggevende bingogroep, maar opgericht op initiatief van mevrouw Geers. "Dat is waar, ik ben twintig jaar geleden met 36 belangstellen den begonnen, maar de ande ren van de groep doen dit werk even lang, of bijna even lang." Met het vinden van opvolgers had mevrouw Geers niet veel moeite: "Er is een nieuwe groep geformeerd van vijf mensen, geleid door vrijwilliger van het jaar 2003 Ageet Blanken. De nieuwe groep neemt het werk precies zo van ons over. Maar het is natuurlijk niet uitgesloten, dat ze het op den duur toch anders gaan doen. Andere prijzen, bijvoor beeld." De bingo-avonden in Boskoop wor den elke eerste maandag van de maand gehouden, totaal 12 avon den. "Omdat een maand een paar dagen meer heeft dan vier weken. Die paar dagen per week meer maken precies de vakantieweken goed." De groep wordt rond deze tijd bezocht door zo'n tachtig belang stellenden per avond, toch nog goed voor een slordige 900,- dat vrijwel helemaal op gaat aan prij zen voor de volgende avond. Mevrouw Geers: "Zo ben ik ook De vrijwillige bingo leiding, feestelijk in de bloemetjes. begonnen: elke week steeds iets minder uitgeven aan prijzen dan in de kassa stroomt. Dat geeft een beetje zekerheid." Dat zal ook wel moeten: het aantal belangstellenden neemt af en mevrouw Geers weet ook wel waarom: "Bij ons zijn leuke prijzen te winnen, overwegend huishou delijke artikelen. Ik denk niet, dat in totaal het aantal belangstellen den voor bingo-avonden afneemt, maar dat de bingo met geldprijzen, steeds meer mensen trekt." Met deze woorden komen twee draden bijeen: welke prijzen wor den per maand ingekocht zonder in te veel herhalingen te vervallen en de vraag, waarvoor de mensen komen. Gezelligheid, de ontmoe ting van bekenden eens per maand, spelen natuurlijk een over wegende rol, evenals de vraag hoe vaak een deelnemer 'bingo!' kan roepen. Want een beetje avontuur zit er ook nog in. Maar de opmer king van een deelneemster was ook veelzeggend: "Als ik wéér een koffiezetapparaat win, dan ver dwijnt dat ding geruisloos in de familie." Niet, dat de koffiezetap paraten de deelnemers om de oren vliegen, maar het geeft wel aan, dat het 'leuk boodschappen doen' voor de bingo-avond aan dwingen de regels is gebonden. Aan de bingo-avonden verdient de organisatie niets. Mevrouw Geers: "Allemaal vrijwilligerswerk. En als er al wat overblijft, na aftrek aan prijzengeld, dan gaat dat toch naar de stichting die huur aan de gemeente moet betalen en andere kosten kent. Bovendien kunnen we altijd een beroep op de stichting doen, als we een keer wat tekort mochten komen." Het leidinggevende kwartet werd feestelijk in de bloemetjes gezet en een oorkonde overhandigd door de voorzitter van de stichting, Wim Harsveld. Waddinxveen - In het Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen is op zaterdag 24 januari weer gezwom men voor het B-diploma. Er waren 16 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd. De namen zijn: Marlies Baan, Merel van der Meijden, Timo van Leeuwen, Valery v.d. Werff, Julia Sol, Olav v.d. Nieuwendijk, Romy de Bil, Sven Ottevanger, Britt de Jong, Jeanine de Jong, Demi van Zanten, Nassim Benhaddoe, Wendy van Wichen, Annette Kleine, Suzan ne Kleine en Jille Kooijman. Waddinxveen - In het kader van de 'Brede School Zuid' wordt in de maand februari een aantal cursus sen georganiseerd. Op dinsdag 12 en 19 februari van 15.45 tot 16.45 uur een cursus streetdance voor de jeugd van 7 tot en met 12 jaar. Voor de kinderen van 4 tot en met 6 jaar vindt op 3,12 en 19 februari de cur sus kleutermuziek plaats. Kinderen kunnen kennismaken met verschil lende muziekinstrumenten. Beide cursussen vinden plaats in het Waddinxveen - In de Ontmoetings- kerk wordt op 8 februari om 16.30 uur een Trektochtdienst gehouden met als titel: Shit or Shine. Met behulp van een dansgroep, muziek en een beamer zal het thema in beeld worden gebracht. De voor ganger is. Henk Asscheman. De gebouw van basisschool De Kame leon. Voor meer informatie en aan melding: 0182-631932 of per mail sww@stww.nl. De cursussen zijn uitsluitend voor bewoners van de wijk 'Zuid'. dienst duurt circa één uur. In de Trektochtdiensten van dit sei zoen wordt er aandacht gevraagd voor het werk van Mercy Ships. Deze organisatie gaat met grote schepen naar de allerarmste gebie den in de wereld om hoop en gene zing te brengen. Waddinxveen - De PvdA-afdeling Waddinxveen houdt dinsdag 10 februari een openbare discussie bijeenkomst in Kreater. "Hoe moet het verder met Waddinx veen?" is het motto van de avond. Aanvang 20.00 uur. Statenleden Irene van Kooten en Henk Let- schert hebben hun medewerking toegezegd, ledereen is welkom. Boskoop - In de serie koffielezingen van de openbare staat de pelgrims route van Sevilla naar Santiago cen traal. Andre Brouwer verzorgt de lezingt. Op zijn fiets volgt André Brouwer de "Via de la Plata", een oude route met een rijke geschie denis door een mooi en onbekend deel van Spanje. Hij ondersteunt zijn verhaal met dia's. KERKDIENSTEN - 8 februari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord en Communieviering pastor M. Ameling. Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini; 11.15 uur Eucha ristieviering pastor A. v.d. Helm; 16.30 uur Trektochtdienst. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen, Kerk en School- dienst. Ger. kerk 9.15 uur ds. J.A. van Hooijdonk Kerk en School; 11.00 uur ds. C.C. den Hertog; 18.30 uur dhr. C.M. Cornelisse Chr. Geref. kerk 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Rönsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Van de belevenissen van André is het boekje 'Op de Via de la Plata ben je iemand' verschenen bij uit geverij Gianni te Maastricht. De lezing wordt woensdag 11 februari gehouden. Aanvang 10.00 uur, de entree bedraagt 5,-. Kaar tjes zijn verkrijgbaar aan de balie van de bibliotheek. Waddinxveen - Volgens de Drank en Horecawet zijn buurtcentra, speeltuin- en sportverenigingen met een kantine of bar, verplicht één of meer vrijwilligers te hebben die beschikken over een verklaring 'Sociale Hygiëne'. De Stimulerings- groep Vrijwilligerswerk Waddinx veen organiseert binnenkort een cursus 'Sociale Hygiëne' voor deze vrijwilligers in Waddinxveen. De cursus wordt gegeven op maan dag 16 en 23 februari, 1, 8 en 15 maart van 19.30 uur tot 22.00 uur in het gebouw van de buurt- en speeltuinvereniging de 'Pad destoel', Lijsterbesstraat 18. Op 22 maart is de herhalingsles en op donderdag 1 april het examen. Aanmelden 0182-631932 of per e- mail janinka@stww.nl. Bij voldoende belangstelling kan de cursus nog een keer worden aangeboden op maandag 5, 19 en 26 april, 3 en 10 mei, 17 mei herha lingsles en 17 juni examen. Waddinxveen - Kinderdagverblijf Kwiebus houdt jaarlijks opa- en oma- dagen. Tijdens deze dagen kunnen grootouders een kijkje nemen op de groep van hun kleinkind(eren). Ze krijgen een rondleiding door het gebouw en draaien een uurtje mee. Dit jaar vielen de opa en oma dagen samen met de Nationale voorleesdag. Het idee kwam om de grootouders te laten voorlezen. Vier oma's en een opa kwamen voorlezen. Als thema werd Jip en Janneke gekozen. De grootouders kozen ieder een verhaal en gezellig gezeten in de centrale hal luisterden de kinderen aandachtig naar de avonturen van Jip en Janneke. (Foto: Kwiebus) Waddinxveen - Als start van de nationale voorleesdagen - 27 janu ari - 7 februari - was dinsdag 27 januari het jaarlijkse voorleesont bijt. De kinderen van de Kon. Beatrixschool namen hun eigen ontbijt mee en er komt iemand voorlezen in de klas. Het thema van dit jaar was lokale helden. Gelukkig een thema waar iedereen wel raad mee wist. Want oma's, vaders, moeders, buurvrou wen zijn altijd wel in de ogen van iemand een held. In groep 5 las Dorinda Gerts, wet houder van onderwijs, voor uit het boek Circus oma. In groep 8 kwam oud militair Jan Huls voorlezen uit het dagboek van Zlata Filipovic. Dit dagboek gaat over een 11-jarig meisje dat in Sarajevo woont als de oorlog uitbreekt. Jan is toen hij nog in het leger zat uitgezonden geweest naar Bosnië. Hij had dia's meegenomen om de kinderen te laten zien hoe het eruit ziet als een stad jarenlang beschoten is geweest. Hierdoor konden de kin deren een beeld vormen hoe het voor Zlata is geweest om in een schuilkelder te zitten. Ook heeft Jan verteld hoe het land weer wordt opgebouwd. Dit alles maak te veel indruk op de kinderen. "Ik vond het een mooi verhaal en door de dia's kon je goed zien hoe een huis eruit ziet dat kapot is gescho ten" aldus Martijn (12 jaar). (Foto: Beatrixschool)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11