K TANKSTATION VAN DER KNAAP VERSCHUIFT: GROTER EN BETER ANGSTEN EN FOBIEEN OVERLAST WEKT WOEDE VAN BUURTBEWONERS Zevenhuizen lil! KLEURRIJKE EN ZONNIGE SCHILDERIJEN JUL JUL nesselande Hart van Holland 4 februari 2004 pagina 15 Door Karin Heeren Gem. Zevenhuizen-Moerkap Door Frits Bromberg Nesselande - "Door de toenemende drukte, nu en in de toekomst, zijn we gedwongen uit te breiden. Volgend jaar staat een vergroot pompstation een eindje verderop, met acht tot tien pompen, tegen nu zes. Ook de winkel wordt vergroot. Volgend voorjaar moet alles klaar zijn, op de piek waar nu een heleboel zand ligt." Aldus Cor van der Knaap die, met echtgenote Marianne, sinds 1984 te vinden is in het pompstation van vader Van der Knaap en in 1992 de hele handel overnam. En met die handel, aan de Groene- weg, puntje Nesselande, ook een herkennings- en ontmoetings punt voor iedere automobilist die iets te zoeken heeft in de nieuw bouwwijk Nesselande, van en naar Zevenhuizen, Nieuwerkerk, Ommoord en Zevenkamp. Cor: "Mensen die nieuw zijn in de oprukkende wijk Nesselan de spreken hier voor een eer ste kennismaking met elkaar af; dat geel-rood van de Shell kan niet missen. Maar dat niet alleen. Het is geen toeval, dat we het druk heb ben: van de 500 Shell-stations in Nederland zijn we als het beste genoteerd. We doen er alles aan om wat we te bieden hebben, zo goed mogelijk te doen. Dat zal straks ook het geval zijn, na de nieuwbouw." Het lijkt zo eenvoudig. Een auto mobilist, met een bedenkelijke blik op z'n brandstofmeter, stopt bij een pompstation, tankt en betaalt - als het goed is - en zet de reis onbe kommerd verder. Een vroege vogel eet een broodje, een ander neemt wat rookgerief of een ander aardigheidje mee en dat was het wel zo'n beetje. Hoe komt een mens daarin als 'de beste' uit de bus? Cor van der Knaap weet het al jaren. "We hebben vier medewer kers in dienst, die allemaal wordt verteld wat ze méér kunnen doen dan afrekenen. Ik noem maar wat. Niet iedereen kan of durft de span ning van z'n banden te controle ren. Daar helpen we mee. We komen ook de shop uit, als iemand het peil van z'n olie niet vertrouwt. En zien we, dat een achterlichtje van éen auto niet brandt, dan springen we ook bij. Het zijn dit soort kleine dingen, waarom men sen hier terugkomen en er zelfs voor omrijden. Maar ook voor de kleine boodschappen, die we op voorraad hebben. Nee, toestanden als in Frankrijk of helemaal in Ame rika, zal je hier in Nederland niet aantreffen; daarvoor zijn de afstanden te klein. In die landen, maar ook in Duitsland, komt het vaak voor dat het pompstation op de tweede plaats komt. Die mag met verlies draaien, als de winst maar uit de winkel komt." Cor van der Knaap, aanvankelijk bankemployé, zet zich niet meer achter de kassa. "Er is zo veel ander werk te doen. Ik ben m'n eigen Cor en Marianne van der Knaap: "Alles kan altijd beter. Straks in vergrote vorm. boekhouder, regel alles zelf, ik pro beer ook zo veel mogelijk storin gen zelf op te lossen." De toko van Van der Knaap omvat drie hoofdzaken: brandstof natuurlijk, de winkel en het was sen. Cor: "Mensen kunnen in m'n wasstraat terecht, maar ook in een van de al dan niet overdekte was boxen, wat ze maar willen. Maar toen ik de zaak had gebouwd, wist een ander al meteen: "Cor, jongen, op de plaats waar je er nu zeven heb staan, had je er ook acht kun nen plaatsen. Veel economischer." De 46-jarige ondernemer zit er niet mee. "Het was een bewuste keuze voor ruimere wasplaatsen." Hoe groot de winkel in de toe komst wordt, weet Van der Knaap nog niet precies. Hij heeft een maquette om na te streven, maar niet meer dan dat: "Alles kan anders. Wat ik vierkant in m'n hoofd heb, kan rond worden. We zien wel." Maar dat het geen supermarktje wordt, is duidelijk. "Boodschappen doen de mensen bij de supermarkt. We zorgen er wel voor, dat mensen, die kleinig heden willen kopen, een keus kun nen maken, ook in levensmiddelen. Maar melk alleen in halve liters en brood alleen belegd; we zijn geen bakker. Bovendien hebben we één ding heel goed geleerd: doe niet in vers. Wat altijd wel goed moet zijn is dienstverlening en die is ook goed. Heel goed." Nesselande - Andrea van Houten- Laurens exposeert haar werk van 31 januari tot 30 maart in het Cul tureel Centrum aan de Wollefop- penweg 91a. Andrea is begonnen als keramiste, met het maken van driedimensionale kunst. Zij bekwaamde zich in het handvor men en later in het draaien van sierobjecten en gebruikskeramiek. Na het volgen van een opleiding raakte zij in de ban van verf en probeer de verschillende materia len uit: aquarel, pastel, olieverf en acryl. De hel dere kleuren van pastel krijt en acryl trokken haar het meest aan. Haar werk kenmerkt zich dan ook door de helderheid van de kleuren en het dynamisch gebruik van de verf. Haar schilderijen zijn abstract met figuratieve elementen en soms figuratief op een impressionistische manier. Haar manier van schilderen is verhullend en onthullend tege lijk. Het nodigt de kijker uit in een kleurrijke en zonnige wereld. Moerkapelle - Het bestuur van de NPV afdeling Zevenhuizen/Moer- kapelle organiseert een aantal informatieve avonden waarbij psychosociale vragen op een begrijpelijke manier aan de orde gesteld worden. Op 2 maart zal Drs. D.W.J. van Pelt, psycholoog van Eleos te Dordrecht, een lezing geven met als titel "Angsten en Fobieën". De avond wordt gehou den in de grote zaal van Beth-San, Kerkplein 1' in Moerkapelle. Aan vang 20.00 uur. ledereen is wel kom. (O)ma Metselaar van H.G. met je 65ste verjaardag vandaag Wim Tosca Pascal en Danny Gevonden: buggy; parkeerplaats Klaverblad - 0172-213587 Jarig in febr.: Willem 1 jr.; Marinda 5 jr.; Arnold 6 jr., Marijn 7 jr., H.G. van opa en oma Verkade xx 4 februari het is echt waar, wordt Piet van As 100 jaar! Zevenhuizen - De publieke tribu ne was goed gevuld tijdens de commissievergadering van dins dag 27 januari. Bewoners van de Dorpsstraat en Burgemeester Boerstraat wilden horen wat de politie kwam meedelen tijdens het agendapunt waar het beleids plan 2004 van het politiedistrict Gouwe IJssel door de districtschef zou worden toegelicht. De heer Engelen had namens deze bewo ners de politie iets te vertellen want de overlast door jongeren op het plein voor het gemeente huis loopt de spuigaten uit. Bijna elke avond is het raak en de poli tie treedt niet op, ook niet na het ingestelde drankverbod op het plein. De groep jongeren, ver noemd naar de plaatselijke super markt, overtreedt het verbod stel selmatig en, als de politie dan al komt, worden zij niet bekeurd. De heer Engelen komt met een indrukwekkende lijst met inciden ten: er wordt met auto's met zeer hoge snelheid gereden, keihard en met gillende banden. Drank en drugsgebruik, opblazen van sta len afvalbakken waarbij de stuk ken rakelings langs de ramen van bewoners zijn gevlogen, het in brand steken van de plastic afval bakken en verzamelbakken voor kleding, het hangen in de lan taarnpaal en het gooien van fiet sen in diezelfde lantaarnpaal, vuurwerk in de telefooncel, zelfs poepen in de telefooncel, plassen tegen puien, voordeuren en in plantenbakken, vernielen van brievenbussen, ingooien van rui ten van de basisschool, heel veel geluidsoverlast, brommers, scoo ters met teveel decibel en het ver nielen van kerstverlichting in de boom voor het gemeentehuis. "Wie draait op voor het herstel van die schades? U als gemeente, dus wij met z'n allen." Aldus hield de heer Engelen de commissie voor. De problemen zijn niet nieuw, er zijn gesprekken geweest en belof ten gedaan aan de bewoners. De bewoners zijn echter geheel niet te spreken over de aanpak van de politie. Zij voelen zich niet serieus genomen en weten niet hoe het verder moet. Door de politie is de bewoners in een gesprek dat zij eind vorig jaar hadden in het gemeentehuis met de politiecom- mandant en de verantwoordelijk portefeuillehouder voor openba re orde, burgemeester Westen dorp, toegezegd dat één tele foontje genoeg is en het woord 'C1000 in Zevenhuizen' voldoende is. In de meldkamer zou men weten waar het over gaat en de politie zou in actie komen. De ervaringen van de bewoners zijn echter geheel anders. Vanuit de meldkamer in Nieuwerkerk wor den vele vragen gesteld, waaruit blijkt dat zij geheel niet weten wat het probleem is. Vragen als: "Hoeveel jongelui zijn er? Zijn het alleen jongens of ook meisjes? Wat doen ze precies? Hoeveel drank wordt er genuttigd?" De bewoners constateren dat de politie lang niet altijd de moeite neemt de auto uit te komen. Doen ze dat toch dan worden de jongeren op een joviale manier tegemoet getreden.' Ondanks het drankverbod dat ingesteld is door de raad van Zevenhuizen wordt er niet bekeurd voor drankgebruik of -bezit. De heer Engelen: "En natuurlijk zien zij dan op tafel en de banken een aantal bierblikken staan, leeg of vol. En natuurlijk weten de agenten ook dat de voorraad drank in de auto of de scooters aanwezig is. En als u dan denkt dat de politie logischerwijs eens onderzoekt of er nog meer drank aanwezig is, dan heeft u het mis. Die moeite neemt men niet. ledereen In het dorp spreekt er schande van dat er niet, nau welijks of absoluut onvoldoende wordt opgetreden door de poli tie." De heer Engelen en veel buurtbe woners waren naar het gemeen tehuis gekomen omdat het beleidsplan 2004 van het politie district Gouwe IJssel door de districtschef zou worden toege licht. Tijdens de commissieverga dering werd echter duidelijk dat de politie niet aanwezig zou zijn. De politie kon namelijk niet aan wezig zijn wegens de brandstich ting in Nieuwerkerk in de brand weerkazerne en gelijktijdig in een aantal flats een aantal dagen eer der. Alle mankracht was nodig om hierop onderzoek te doen, aldus de toelichting van burgemeester Westendorp. De commissie werd uitgenodigd een bezoek te bren gen aan het districtsbureau in Nieuwerkerk op een latere datum. Achteraf spreken de bewoners hun grieven uit over het wegblij ven van de politie. Het is voor de bewoners inmiddels wel duidelijk dat de prioriteiten van de politie niet bij de jongeren in Zevenhui zen liggen. Burgemeester Westendorp lichtte verder toe dat de politie grote moeite heeft om voldoende aan wezig te zijn om goed te kunnen handhaven. Bovendien was bur gemeester Westendorp verrast door de klachten van de buurtbe woners. Hij was van mening dat ook hij op de hoogte gehouden zou worden als er opnieuw over last is en heeft in ieder geval toe gezegd het gesprek met de buurt bewoners opnieuw aan te gaan. De commissieleden waren una niem van mening dat er een groot aantal vragen is dat in de open baarheid behandeld moet wor den. De heer Aalderink (WD) wilde eigenlijk nog niet inhoude lijk reageren, maar kon het niet laten zijn ongenoegen uit te spre ken: "Wat mij al twee jaar mate loos irriteert is dat de politie op zijn minst de schijn wekt de gemakkelijke kant van de grens te zoeken in plaats van echt repres sief optreden. Elke keer weer het excuus dat het zo moeilijk is, ik wil wel eens horen wat er wel kan." De heer De Gooijer (SGP) heeft burgemeester Westendorp met klem verzocht direct de volgende dag de politie aan te spreken op het feit dat de raad van mening is dat er opgetreden moet worden bij overtreding van het alcohol verbod. Burgemeester Westen dorp heeft toegezegd zo snel mogelijk contact te zoeken met de politie om deze vraag over te brengen. Bovendien stelde hij vast dat er twee verschillende zaken aan de orde zijn: het voorkomen van overlast en het toezicht hou den. Burgemeester Westendorp stelt dat er veel prioriteiten zijn maar dat de politie geen tijd heeft om alle prioriteiten uit te voeren.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15