Kom in de Kas 2004 W 71 E Duitsland trekt de kar Rabobank Besteding Lokaal Initiatief:, Stichting Polderromance Tijdelijke voortzetting hulp bij apparatengebruik in Moerkapelle Interpolis nummer twee in nationaal performance onderzoek Hart van Holland 4 februari 2004 pagina 2 De ban C W\aa/je d van wordt 6e jaargang nummer 250 Weeknieuws Raboliin: Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Op zaterdag 3 april wordt aari de Van Hasseltweg in Moerkapelle het jaarlijkse terugkerende evenement "Kom in de Kas" georganiseerd. Op deze dag zetten de deelnemende (tuinbouw) bedrijven hun deufen open voor het publiek. U krijgt dan de gelegenheid om een kijkje in de keu ken van onder andere een anthuri- um-, tomaten-, paprika- en een phale- anopsiskwekerij te nemen. Diverse toeleveranciers van de deelnemende bedrijven zullen ook op deze open dag aanwezig zijn en hun producten aan u tonen. Interessant dit jaar is dat P. de Vrij Graanhandel haar opslaglo catie aan het begin van de Van Has seltweg open zal stellen. De ervaring leert dat deze dag voor iedereen wat de bieden heeft. Een springkussen voor de allerkleinsten tot een presen tatie van creativiteit door de vereni ging Rondje Kunst. De organisatie van deze dag ligt in handen van stichting Zuidplaspolder en de deelnemende ondernemers aan de Van Hasseltweg. Zij zijn al druk aan de slag om deze dag opnieuw tot een succes te maken. Zodra de plan nen volledig uitgewerkt zijn, zal u er op deze pagina verder over geïnfor meerd worden. Reserveert u alvast zaterdag 3 april a.s. in uw agenda? Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Positief nieuws voor de Europese economie was dat het vertrouwen van Duitse ondernemers in januari onverwacht is gestegen tot het hoogste niveau in drie jaar. Bovendien was er voor de negende achtereenvolgende maand sprake van een toename. In de VS liet de Fed de rente ongewijzigd op 1.0%. Dat was geen verrassing, maar wel ont stond opschudding over het schrap pen van de zin dat de rente voor een 'aanzienlijke periode' op een laag niveau zou blijven. Dit zou een voor bode kunnen zijn op een eventuele renteverhoging, maar de Fed lichtte toe dat het geen haast heeft daartoe over te gaan. Volgens het orgaan wordt de Amerikaanse economie wel overduidelijk sterker en trekt de arbeidsmarkt aan. Overigens steeg het consumentenvertrouwen in janu ari wel, maar minder hard dan ver wacht. Uiteraard was er, vooral in de VS, weer sprake van een flinke hoeveelheid vierdekwartaalcijfers. Softwaregigant Microsoft maakte beter dan verwach te winst- en omzetcijfers over het afgelopen kwartaal bekend. Minpun tje was dat de omzet uit de verlen ging van softwarelicenties terugliep ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook de resultaten van farmaceut Merck, chemieconcern DuPont en producent van zware machines Cater pillar overtroffen de marktverwach- ting. De cijfers van fastfoodgigant McDonald's en creditcardmaatschap pij American Express waren conform de verwachtingen. De printerfabri kanten Lexmark en Xerox presenteer den beide sterke vierdekwartaalcij fers. Xerox boekte voor het eerst sinds veertien kwartalen weer een omzet stijging. Een week eerder had de Vel- lose printer- en kopieermachinefabri kant Océ al beter dan verwachte cij fers bekendgemaakt. Toen kon het aandeel Océ 10.4% omhoog. Afge lopen week kwam er nog eens 5.1% bij. IRIS heeft Océ toegevoegd aan de sectorfavorieten. uitgebreid. Net als bij de vorige musical, Tijdens de Ledenvergadering van de Rabobank in 2002 heeft de Stichting Polderromance de tweede prijs in het kader van het Lokaal Initiatief in ont vangst genomen. Deze prijs is aan de stichting toegekend voor de produc tie en opvoering van de musical "Heerlijk duurt het langst". Volgens Maarten Overweel, bestuurslid van de Stichting Polderromance, is deze musical mede dankzij de financiële ondersteuning van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle met groot succes opgevoerd. Aan de musical werd deelgenomen door circa honderd mensen uit Zeven huizen en directe omgeving. Deze spe lers werden nog eens ondersteund door een vijftigtal mensen die achter de schermen hebben zorggedragen voor allerlei zaken zoals de kleding, het decor en de muziek. Het succes kreeg nog een staartje in de vorm van twee extra uit voeringen eind januari 2003. In totaal is de musical acht keer opgevoerd. Op dit moment zijn de voorbereidingen voor de nieuwe musical, Les Misérables, in volle gang. De musical gaat op 16 april aanstaande in première en voorlo pig staan er zes voorstellingen gepland. Bij succes kan dit aantal nog worden zal het stuk gebracht worden door voornamelijk lokale spelers, musici, decorbouwers en ontwerpers. Naar schatting bestaat het totaal aantal deel nemers uit zo'n 150 personen. Het bij zondere aan deze productie is, dat er ook kinderen in meespelen. Na de voor stellingen van Les Misérables zal in het najaar het stuk "Geen Man Overboord" worden opgevoerd. Dit stuk, dat zich het best laat omschrijven met volksthe ater, zal in ieder geval twee keer worden opgevoerd. Daarnaast liggen er plannen om te starten met een aparte jeugd groep. Hierbij zal de volledige productie, inclusief decorbouw en de verzorging van kleding en muziek, worden uitge voerd door jongeren uit Zevenhuizen- Moerkapelle en omgeving. Uit de enthousiaste reacties van het (lokale) publiek tijdens en na afloop van de voorstellingen van de vorige twee musicals, blijkt dat er in Zevenhuizen- Moerkapelle grote waardering is voor dit soort uitvoeringen. Met de musicals wordt een belangrijke culturele bijdrage aan de lokale gemeenschap geleverd. De Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle wenst de Stichting Polderromance veel succes toe bij de voorbereiding en opvoering van de nieuwe musicals. In oktober hebben wij de nieuwe geldwinkel in Moerkapelle in gebruik genomen, waarbij wij gast vrouwen hebben ingezet om een ieder vertrouwd te maken met de apparaten. In januari hebben we deze service teruggebracht tot alleen de vrijdag. Wij hebben geconstateerd dat de meeste klanten nu wel met een goed vertrouwen zelfstandig de apparaten kunnen bedienen, maar dat het geheel verdwijnen van het persoonlijke con tact wel gemist zal worden. Dit werd nog eens extra bevestigd door een groep klanten die wij onlangs indi vidueel benaderd hebben met de vraag hoe het bankieren hen nu vergaat. Een bemoedigend geluid, maar niet volle dig bevredigend. Wij realiseren ons dat bankieren nooit volledig zonder de menselijke factor zal kunnen, en dat een kleine groep mensen afhankelijk zal zijn van de hulp van anderen. Dat inzicht heeft ons doen besluiten om voor onbepaalde tijd de 'geholpen zelfbe diening' in Moerkapelle op de vrijdag middag van 12.30 tot 17,00 uur te con tinueren. In het najaar van 2003 heeft IG&H Managament Consultants het Natio naal Performance Onderzoek Leven uitgevoerd. Hierin worden levensver zekeraars in Nederland met elkaar vergeleken. Het onderzoek wordt gehouden onder banken en tussen personen die op een groot aantal gebieden hun oordeel over de verze keraars uitspreken. Aan dit onder zoek werken vrijwel alle verzekeraars in Nederland mee. Interpolis heeft in het totale onderzoek de tweede plaats ingenomen. Interpolis nam dit jaar voor het tweede achtereenvolgende jaar deel aan het onderzoek.Ten opzichte van 2002 heeft Interpolis zich over de gehele linie ver beterd. In 2002 bevond Interpolis zich nog op een 7e positie in de markt. Binnendienst Interpolis verovert top positie Interpolis wordt dankzij een zeer goede administratiève performance en binnendienst als tweede in de totale markt beoordeeld. De grootste winst is hierbij door de binnendienst geboekt, die in 2003 als beste in de markt is beoordeeld. Met name de vaste aan spreekpunten en het persoonlijk con tact worden als zeer prettig ervaren. Maar ook de aspecten die betrekking hebben op marketing ondersteuning, productassortiment en buitendienst bevinden zich boven het marktge- middelde. Bepaalde onderdelen van het productassortiment, zoals de maat werkmogelijkheden, en het account management zijn nog wel voor verbe tering vatbaar. Wat gaat Interpolis met de resultaten doen? Bij Interpolis wordt ernaar gestreefd de voorsprong voor wat betreft de admi nistratieve verwerking en de binnen dienst minimaal vast te houden. Daar naast zal de verbeterslag van de buiten dienst worden voortgezet. De geplande productaanpassingen voor 2004 zullen tenslotte ook het productassortiment naar een hoger niveau tillen. Pensioensite extern toegankelijk De pensioensite van het Rabobank Pensioenfonds is nu ook extern toe gankelijk via www.rabobankpen- sioenfonds.nl. Voorheen was deze "site alleen voor medewerkers van de Rabobank bereikbaar. Hiermee is tegemoetgekomen aan de wens van gepensioneerden en daarmee gelijk- gestelden om ook toegang te krijgen tot de site. Voor de gepensioneerden is de rubriek Meest Gestelde Vragen toegevoegd. Tevens zijn actuele ver sies geplaatst van de rubrieken Meest Gestelde Vragen voor deelnemers en Meest Gestelde Vragen over het Per soonlijk BeleggingsPensioen. Rabobank nummer 1 als intermediair verzekeringen Met een jaaromzet van 358 miljoen is de Rabobank de nummer 1 van Nederlandse intermediairs die ver zekeringen verkopen. Assurantie Magazine stelde een Top 50 samen van de grootste intermediairs. Samen zijn deze bedrijven goed voor een provisieomzet van 1,6 mil jard euro. Hierbij zijn ook de provi sies van hypotheekbemiddeling meegeteld. De Rabobank laat in deze lijst de Aon Groep en ABN Amro ver achter zich. Huizenprijzen blijven licht stijgen De huizenprijzen zijn het afgelopen jaar 'opvallend sterk' gebleven, ondanks de recessie. Naar verwach ting zullen de prijzen in 2004 licht stijgen. Dat blijkt uit het eerste kwartaalbericht Woningmarkt van 2004 van de Stafgroep Economisch Onderzoek. Jan Willem Aarts van de stafgroep: 'In 2003 is de prijs van een gemiddelde koopwoning met 1,7% gestegen. Daarmee komt de prijs van een gemiddelde koopwo ning te liggen op 211.000 euro. En dat tegen alle doemscenario's in. Na een lichte nominale prijsdaling begin 2003 gingen veel analisten ervan uit dat de huizenprijs in 2003 sterk zou dalen.' Bezoekadressen: Openinastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Openinqstijden: aeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren Extra: Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Beleaainqsadvies: Rabobank website: Blokkeren oassen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2