Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente NIEUWE WET WERK EN BIJSTAND IN WERKING STROOMSTORING KERN ZEVENHUIZEN GEMEENTEBESTUUR START IN HET VOOR JAAR MET KERNBEZOEKEN NIEUWE STIJL VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES AGENDA RAADSVERGADERING 10 FEBRUARI 2004 VERGUNNINGEN BOUWZAKEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING "ww-zevenhuizÉn-moerkapeSST*! pagina 4 Gemeentenieuws 4 februari 2004 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 6 - Via de krant of televisie heeft u misschien al wel gelezen of gehoord dat per 1 januari 2004 de Wet Werk en Bijstand in werking is getreden. Maar wat houdt die wet nu eigenlijk in? Belangrijke veranderingen De achterliggende gedachte van de Wet Werk en Bijstand is dat iedereen in Nederland geacht wordt zelfstan dig door middel van werk in zijn of haar bestaan te kunnen voorzien. Als dit niet mogelijk is, is het de taak van de gemeente om te helpen dit wel mogelijk te maken.-Wanneer, of zo lang, dit niet mogelijk is dient de gemeente te voorzien in een mini muminkomen. De arbeids- en reïntegratieverplich- tingen gelden voor iedereen tot 65 jaar. De ontheffing van de sollicita tieplicht voor alle alleenstaande ouders met kinderen beneden de vijf jaar en voor iedereen, die ouder is dan 57_ jaar is vervallen. Alleen op individuele gronden kan nog ont heffing worden verleend als er sprake is van een dringende reden. Bij alleenstaande ouders moet de gemeente wel rekening hóuden met de wens van ouders en hun mogelijk heden om werk en zorg te combine ren. Tegenover deze verplichtingen staat het recht van de bijstandsont vanger op ondersteuning door de gemeente bij arbeidsinschakeling. Parttime werk en langdurigheidstoe slag De gedeeltelijke vrijlating van inkomsten uit parttime arbeid is ver vallen. Wel is, wanneer dit bijdraagt aan de arbeidsinschakeling, gedu rende maximaal 6 maanden een vrij lating van inkomsten uit arbeid mogelijk. Deze vrijlating bedraagt 25% van de inkomsten tot maximaal 163,- per maand. Voor mensen die op 31 december 2003 recht hebben op vrijlating van inkomsten geldt in 2004 een overgangsregeling waarbij de vrijlating geleidelijk wordt afge bouwd. De premies voor vrijwilligers werk zijn vervallen. Wie jonger is dan 65 jaar, minimaal 5 jaar een uitkering ter hoogte van het sociaal minimum ontvangt en die op korte termijn geen uitzicht op werk heeft, heeft in 2004, op aanvraag, recht op een zogenaamde langdurigheidstoeslag. Tot zover de belangrijkste wijzigin gen. Betrokkenen zijn middels een brief door de gemeente geïnfor meerd. Sociaal cultureel fonds In onze gemeente werden bepaalde voorzieningen betaald uit het sociaal cultureel fonds. Op dit moment is niet duidelijk wat daarmee in 2004 nog mogelijk is. We kunnen dan ook vragen die op dit fonds betrekking hebben op dit moment niet beant woorden. In de loop van 2004 zal (in regionaal verband) duidelijk worden of en zo ja in hoeverre een dergelijk fonds nog kan en mag bestaan. Taak gemeenteraad De gemeenteraad krijgt een belang rijker taak bij het vaststellen van het beleid ten aanzien van werk en bij stand. Dit beleid moet in verordenin gen worden vastgelegd. De verorde ningen zijn in december 2003 in de gemeenteraad behandeld. In deze verordeningen is geregeld dat het bestaande beleid zoveel mogelijk wordt voorgezet. In 2004 zal de gemeenteraad verdere besluiten Afgelopen maandagavond heeft de kern Zevenhuizen een aantal uren zonder stroom doorgebracht. Duizend aansluitingen kregen op dat moment geen stroom. In drie delen zijn de aan sluitingen door Nuon bijgeschakeld. Na drie en half uur was de storing ver holpen. De oorzaak van de storing is volgens het Nuon nog onbekend. Het gestoorde deel zal worden uitgeme ten en gerepareerd. Nadere informa tie: Nuon, tel. 0800-0513 nemen over gewenste vernieuwingen in het beleid. Deze besluiten dienen dan uiteraard ook weer in de verorde ningen te worden vastgelegd. Heronderzoeken Personen die een bijstandsuitkering ontvangen, blijven deze ontvangen tot zij in 2004 een heronderzoek hebben gehad. Na dat heronderzoek ontvangen zij een beschikking op grond van de Wet Werk en Bijstand en zijn alle bepalingen van deze wet van toepassing. Er is echter een aantal zaken die direct per 1 januari 2004 van kracht geworden zijn. Dit betreft de wijzi gingen met betrekking tot de vrijla ting van parttime arbeid, de stimule ringspremies en de invoering van de langdurigheidstoeslag. Ook de reïn- tegratieverordening en de afstem mingsverordening zijn meteen van toepassing. Voor meer informatie De Wet Werk en Bijstand brengt ech ter nog meer veranderingen met zich mee. Betrokkenen worden uiteraard door de gemeente op de hoogte gehouden. Omdat het allemaal niet eenvoudig is, kan de gemeente zich voorstellen, dat u nog veel vragen heeft over de Wet Werk en Bijstand. Tijdens het telefonisch spreekuur (maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur) zijn bijstandsconsulenten mevrouw K. de Knoop of mevrouw N. Modderkolk, telefoon 0180- 6377 77 Vragen kunnen natuurlijk ook schrif telijk gesteld worden. College en raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zijn van plan om de inwoners van de drie ker nen in maart te ontmoeten. Alle inwoners krijgen op korte termijn een uitnodiging voor een kernbe- zoek in hun woonplaats. Het gemeentebestuur wil graag in con tact treden met de inwoners om vra gen te beantwoorden. Daarnaast doet het gemeentebestuur een dui delijk beroep op de inwoners voor het aandragen van nieuwe ideeën en/of suggesties. Via een antwoord coupon of e-mail kunnen inwoners vooraf onderwerpen aandragen, die voor raadsbehandeling in aanmer king komen. Nadere informatie daar over volgt in de uitnodigingsbrief. Nieuw tijdens de kernbezoeken zijn de tafelgesprekken met de raad. Inwoners kunnen in een informele sfeer aanschuiven en actief meepra ten over een selectie gespreksonder werpen. Binnenkort valt bij u de uitnodiging in de brievenbus Raad 10 februari 2004 Cie I 2 maart 2004 (extra vergadering) Cie II 9 maart 2004 (extra vergadering) Raad 16 maart 2004 (extra vergadering) De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website A. Vragenuur B. Agenda 7. Opening. 2. Spreekrecht voor belangstellenden. Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te mel den bij de raadsgriffier, de heer H Sterken, telefoon 0180-637713. 3. Vaststellen van de agenda. 4. Vaststellen van de notulen van de vergaderingen van 16 en 17 december 2003. Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies geen discussie meer wordt verwacht en direct kan worden besloten: 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel tot vaste aanstelling van de griffier de heer H. Sterken. 7. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een startkrediet voor het onderzoeken van de haalbaar heid van de verkoop van een per ceel grond aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. 8. Voorstel tot het vaststellen van de Organisatieverordening griffie gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle en de Instructie griffier gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. 9. Voorstel tot het vaststellen van de Verordening op de ambtelijke bij stand en de fractieondersteuning. 10. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening onderzoeken, doelmatigheid en doeltreffend heid. 11. Voorstel tot het vaststellen van de planning- en controlcyclus 2004. 12. Voorstel tot het vaststellen van een modelformulier voor voor stellen aan de gemeenteraad. Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies dis cussie wordt verwacht voordat tot besluitvorming wordt overgegaan: 13. Ingekomen stukken. 14. Onderzoek geloofsbrieven en toelating van de heer P. Pols als nieuw benoemd lid van de raad. 15. Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. 16. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Algemene Plaatse lijke Verordening en het in ver band daarmee wijzigen van de Legesverordening. 17. Voorstel tot het vaststellen van het Milieu-uitvoeringsprogramma 2004. 18. Voorstel tot het wijzigen van de Huisvestingsverordening (3e wijzi ging). 19. Voorstel tot het aanwijzen voor de periode tot 1 januari 2007 van Deloitte Touche als gemeente lijk accountant en tot beëindiging van de met deze accountant gesloten audit-overeenkomst per 31 december 2006. 20. Voorstel tot het benoemen van de voorzitter en secretaris van de Rekenkamercommissie. 21. Afscheid van de heer H. Doorn hein als lid van de raad. 22. Sluiting. N.B. De stukken liggen met ingang van heden ter inzage in de leeska mer van het gemeentehuis Ingekomen aanvragen bouwvergunning: Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen; •aanvraagdatum: 27 januari 2004, BL72004/0004:W.Wes terman voor het plaatsen van een erker t.p.v. de voor gevel op het perceel Akkerweg 87 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 28 januari 2004, BL72004/0005: C.A. Ruiter voor het vernieuwen van de ramen en kozijnen aan de voorzijde op het perceel Boslaan 33 te Zeven huizen; Verleende sloopvergunning: PA. van der Eijk; sloopvergunning voor het slopen van een akkerbouwbedrijf aan de Molenweg 6 te Zevenhui zen (verzonden 28 januari 2004). Bezwaar vergunningen (ontheffingen) Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de pro cedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aante kenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Tervisielegging bouwplan Het college van burgemeester en wethouders van Zeven huizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 5 februari 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sec tie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het vol gende bouwplan ter inzage ligt van: De heer M. D. Engelen voor het plaatsen van een dakka pel op de voorzijde van de woning op het-perceel De Wielewaal 44 te Zevenhuizen. Het bouwplan ligt in het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en is in strijd met de bestemmingsplanvoor schriften van het geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan dit bouwplan via een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de ter mijn van de tervisielegging. i.e. van 5 februari tot en met 3 maart 2004 tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkingen bij ons in te dienen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: •Stichting Fysiologie op grond van artikel 5.2.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening voor het plaatsen van een unit ten behoeve van het bevolkingsonderzoek naar borstkanker op het Dorpsplein van 6 februari tot 6 maart 2004 te Zevenhuizen. •De Middenstandsvereniging Zevenhuizen op grond van artikel 4.1.6a lid 2 van de Algemene Plaatselijke Verorde ning voor het gebruik van de geluidsinstallatie "noord en centrum" te Zevenhuizen voor de volgende data; De dag voor Valentijnsdag 13 februari -De dag voor Pasen 10 april -De dag voor Moederdag 8 mei -De dag voor Pinksteren 29 mei -De dag voor Vaderdag 19 juni -Overige data: 19 maart, 17 april, 29 oktober, 30 oktober, 5 november, 6 november, 13 november,20 november, 27 november, 30 november, 1 december, 2 december, 3 decem ber, 4 december, 10 december, 11 december, 17 december, 18 december, 24 december, 30 december, 31 december Lionsloop Koninginnedag Braderie Gemeentedag Geraniummarkt Lions Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ont heffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toe zending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 112 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4