ADRIAAN BOER: DE FIETSENDE ADMINISTRATEUR BOSKOOP STEEKT ZUIDEN NAAR DE KROON WERELDWINKEL WADDINXVEEN: FILMS IN KREATER NIEUWE ARTIKELEN CHRISCROSS OP JONGERENAVOND KOFFIECONCERT CONCORDIA EERSTE HULP AAN KINDEREN 'SCHILDEREN ALS MATISSE' pagina 14 Hart van Holland 11 februari 2004 Carnaval eerder van start EDELSTENEN EN MINERALEN BIJ KW BINGO DAKLOZEN CENTRAAL BIJ "PASSAGE" Carnaval in aantocht Door Frits Bromberg Boskoop - Weer is een tijdsignaal verdwenen tussen Boskoop en Zevenhuizen: de 60-jarige Adriaan Boer, die gedurende 37 jaar klokslag 8 uur 's morgens in Boskoop zijn ijzersterke fiets beklom, om zo'n drie kwartier later en 13 kilometer verder, aan te komen bij kantoor Veerman in Zevenhuizen. "Maar na een ongeluk een jaar geleden had ik moeite met een achillespees en ben ik halve dagen gaan werken, daar op de administratie. Toen werd mijn ver trektijd twaalf uur in de middag. Ja, als het even kon op de fiets, zoals ik m'n hele leven heb gefietst. In Gouda naar en van school, toen vanuit Boskoop naar Gouda om de trein naar Rotterdam te kunnen halen en vervolgens tussen Boskoop en Zevenhuizen." Adriaan Boer: na 38 jaar klaar met de woon-werk-fiets. Afgelopen maandag was Adri aan Boer thuis te vinden, op de eerste dag van zijn pré pensioen. (Adriaan Boer werkt de lopende zaken nog af bij Veerman en op een later tijdstip worden zijn relaties in de gelegenheid gesteld afscheid van hem te nemen). Een regenachtige dag en een peinzen de Boer: "Ik weet niet, of ik van daag wel met de fiets was gegaan. Maar vroeger, vóór dat ongeluk: weer of geen weer." Waarom begint iemand op z'n vijf tiende te fietsen, om daar op z'n 60ste mee op te houden? Voor Adriaan Boer is het antwoord niet moeilijk: "Ik heb geen auto, nooit gehad. Openbaar vervoer? Nou nee. Ik vind fietsen leuker, je ziet nog eens wat van de natuur, je blijft er gezond bij en het is goed koper. Daar komt ook nog bij, dat je met de bus tussen Boskoop en Zevenhuizen moet overstappen en dan doe je er tóch weer drie kwar tier over. Dus." Vroeger was dat anders. "Toen had Waddinxveen - Na een succesvolle uitverkoopmaand is er in de Wereldwinkel op het Koningin Wil- helminaplein plaats voor een nieu we collectie kunstnijverheid, siera den, glaswerk, serviesgoed, kaarten en beeldjes. Alle producten komen uit een derde wereldland. De inko pers van Fair Trade letten er op dat de makers van dit alles redelijk betaald worden. Dit heeft tot Waddinxveen - de Praiseband ChrisCross had tijdens de week van het gebed, enkele weken geleden, een enthousiast programma voor kinderen en jongeren. Zaterdag 21 februari komt deze groep van jonge en enthousiaste christenen opnieuw optreden in de Morgen- sterkerk tijdens een praiseavond. Waddinxveen - In de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 wordt zon dag 15 februari het eerste koffie concert van muziekvereniging Con- Waddinxveen - Ongeveer 40.000 keer per jaar raken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Hoe men paniek kan voor komen en wat te doen, leert men in de cursus 'Eerste hulp aan kinde ren', die wordt georganiseerd door Vierstroom in samenwerking met Rescue. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die met jonge kinderen te Boskoop - De Stichting Boskoop Creatief houdt binnenkort een workshop schilderen in de voetspo ren van Matisse. Het gaat om van vier bijeenkomsten op zaterdag ochtend van 9.30 tot 12.00 uur in het Praathuis. Henri Matisse (1869-1954) was een Frans kunstschilder. Hij staat bekend als de merkwaardigste Franse Fauvist. De Franse Fauvisten kenmerken zich door het gebrui ken van onvermengde directe kleu ren en de krachtig-ornamentale je een directe busverbinding tussen Boskoop en Zevenhuizen en duur de een rit maar een half uur. Ik heb daar ook wel gebruik van gemaakt, bij heel slecht weer. Maar als je bedenkt, dat een retourtje van daag de dag vier euro kost, met een strippenkaart, dan geeft dat toch ook te denken. Niet dat het geld de belangrijkste rol speelde, ik heb altijd een strippenkaart bij me, maar je staat er soms toch even bij stil." Het is even wennen, dat pré-pensi oen. "Maar ik heb van Veerman een afscheidscadeau gekregen, een reischeque, voor een vakantie in Schotland. Ik ga in augustus, wan neer in Edinburgh de Military Tat too wordt gehouden." De gedach te aan die reis, stemt Adriaan vro lijk, van nature zo te zien al een gezellig mens. "Nee, ik hoef me geen moment te vervelen. Voor mijn werk bij de Boskoopse VW heb ik al een koninklijke onder scheiding gekregen, in de Orde van Oranje Nassau, ik ben lid van twee gevolg dat van het verdiende geld er scholen opgericht kunnen wor den en dus kinderen een betere toekomst zullen krijgen. De actie "Zij maakt 't" loopt nog steeds. Met name deze vrouwen in de ver schillende landen zorgen naast hun werk zowel voor gezinnen en hun dorpen. Binnenkort krijgt iedereen de voor jaarsfolder in de bus. georganiseerd vanuit de Hervorm de gemeente. Het thema is 'Levens echt'. Spreker is Wout Schonewille die binnen de HGJB, de hervormd gereformeerde jongerenbond, werkzaam is. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: www.chris- cross.nl cordia gehouden. Aanvang 13.00 uur, de entree bedraagt €1,-. leder een is welkom. maken heeft, op het werk of thuis. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten die bij voldoende belang stelling plaatsvinden op 8, 15 en 22 maart van 19.30 tot 22.00 uur in Waddinxveen. Wegens organisato rische redenen kan men zich het beste aanmelden vóór 20 februari, door te bellen naar Vierstroom- Zorglijn, telefoon 0182-594500. vereenvoudiging van de tekening. Dat leverde hen de bijnaam "Les Fauves" op - de wilde dieren. Tijdens de workshop wordt in de eerste bijeenkomst ingegaan op het werk van de schilder en de technieken die hij gebruikte. De weken daarna gaan de cursusten proberen in de trant van deze schil der zelf aan de gang te gaan. Data: 13, 20 en 27 maart en 3 april. Voor meer informatie en aanmel ding: 0172-212274 of www.bos- koopcreatief.nl. harmonieverenigingen, Concordia Boskoop en St. Cecilia in Gouda. Ik blaas bariton." Sommigen zingen als bariton, anderen, zoals Boer, blazen. "We noemen het een bariton-Euphoni- um, een soort tuba dus. Kijk maar." Het is geen geringe koffer, waar dat tuba-achtige instrument uit komt, glimmend als een zonnetje. Adriaan Boer heeft nóg een hobby die hem in toenemende mate zal bezighouden: schaken. "Vroeger had ik een vaste schaakpartner, Waddinxveen - In Kreater wordt woensdag 18 februari vanaf 13.30 uur de kinderfilm "Piratenplaneet: de schat van kapitein Flint" ver toond. Door verschillende melk wegstelsels speurt de vasthouden de Jim Hawkins naar de piraten- schat van kapitein Flint. Als kajuit jongen aan boord van een zonne- galjoen ontfermt de bionische John Silver zich over hem. Onder zijn lei ding ontwikkelt Jim alle kwalitei ten van een goede ruimte-ontdek kingsreiziger. Samen met Morph, de grappige robot B.E.N. en de slin- ne kapitein Amelia vinden ze een schat die groter is dan ze ooit had den gedacht. Toegang €2,50. Boskoop probeert volgende week het zuiden des lands naar de kroon te steken. Worden Brabant en Lim burg tijdens het carnaval echter dagenlang op z'n kop gezet, in Boskoop blijft het voornamelijk beperkt tot zaterdag 21 februari. Die dag vindt 's middags de specta culaire carnavalsoptocht plaats. Al jaren zorgen tientallen praalwa gens, loopgroepen en individuen - samen met enkele dansgardes en boerenkapellen- voor een optocht, de grootste in de regio. Omdat altijd de hefbrug gepasseerd dient te worden, bevatten de grootste karren bijzondere en vernuftige constructies die het mogelijk maken om de hogere delen te laten zakken of in te klappen. Het centrum van Boskoop ziet op carnavalszaterdag dan ook zwart van de mensen die het spektakel willen aanschouwen. Zij kunnen bovendien zelf hun oordeel geven over de karren en groepen middels een stemformulier. Aan de hand hiervan wordt de -misschien wel de belangrijkste- publieksprijs uitge reikt. Maar ook in andere klassen zijn prijzen te verdienen; al is mee doen, plezier beleven en carnaval vieren uiteraard het belangrijkst. De optocht start 's middags om 13.00 uur vanaf het terrein van de Boskoopse veiling aan de Middel- burgseweg. Gereden wordt via het Reijerskoop, over de Hefbrug, de Zijde, de Voorofscheweg, de Zuid kade, de Kersengaarde en de Appelgaarde. Op het dorp voorzien 'spreekstalmeesters' de passerende creaties (vanaf 13.30 uur) van com mentaar en zijn er diverse carnava leske activiteiten. Als de laatste groepen de Appelgaarde zijn gepasseerd, vervolgt de kop van de stoet om nogmaals over het dorp maar die is overleden. Gelukkig heb ik nog een schaakcomputer, een oud beestje, maar hij doet het prima. Alleen een beetje moeilijk." Boer kent de voordelen van zo'n computer. "Je hebt ten minste iets om tegen te schaken, elk moment van de dag, wanneer je maar wilt." Maar een computer is geen mens en een schaakpartner, zoals vroe ger, ziet Adriaan Boer wel zitten. "Nou, als iemand belangstelling heeft, hij is altijd welkom." De Film Monster's ball wordt vrij dag 20 februari vanaf 20.00 uur gedraaid. In het Amerikaanse zui den is rassenscheiding afgeschaft, maar blank en zwart leven er nog in aparte werelden. Uit deze werel den komen twee gekwetste zielen bij elkaar. Een blanke, racistisch opgevoede gevangenisbewaarder probeert een tragedie te verwer ken. Hij ontmoet de jonge zwarte Leticia wier ex-man de doodstraf heeft gekregen. De twee beginnen een affaire; Leticia weet niet dat Hank destijds als gevangenisbe waarder bij de executie van haar man betrokken was. Toe-gang€ 5,- of 4,- Reserveren 0182-614422. te rijden via Voorofscheweg, Zijde, Hefbrug en Reijerskoop naar de A.P. van Neslaan en/of Overslag, waar de optocht wordt ontbonden. Daarna vindt de prijsuitreiking plaats in De Rozenburcht en wordt nog meer carnaval gevierd. De meeste deelnemers zullen zich al hebben opgegeven, maar wie dit niet gedaan heeft, wordt -om orga nisatorische redenen- verzocht dit zo snel mogelijk te doen via e- mailadres hansbontekoe@zon- net.nl. Hier kan men zich ook nog opgeven indien men alsnog besluit om mee te doen aan de Boskoopse optocht. Een deel van de creaties is zondag 22 februari nogmaals is te bewonderen in de optocht van Montfoort, waar traditiegetrouw veel Boskoopse groepen deelne men. Het carnaval in Boskoop gaat overi gens al eerder van start in De Rozenburcht. Al op 13 februari om 19.00 uur is er het discocarnaval voor de jeugd van 10 tot 15 jaar (geen alcoholhoudende drank ver Boskoop - De heer J. Elenbaas ver telt op dinsdag 17 februari, aan de hand van dia's, alles over geologie, mineralogie, beeldhouwkunst en de Steentijd tijdens de bijeenkomst van de Katholieke Vrouwenvereni ging. Na de pauze ligt het accent op de edel- en sierstenen. De heer Elenbaas laat zien welke bewerkin gen de 'ruwe steen' moet onder gaan om tot eindproduct (het sie raad) te komen. Introducés zijn wel kom. Aanvang 20.00 uur in de Paro chiezaal aan de A.P. van Neslaan. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt vrijdag 13 februari een bingo gehouden. Er worden acht rondes en één superronde gespeeld. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Waddinxveen - De Christelijk Maat schappelijke Vrouwenbeweging Passage, afdeling Waddinxveen, houdt haar bijeenkomst woensdag 18 februari in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Aanvang 19.45 uur. De heer de Jong van Stichting Tot Heil des Volks vertelt deze avond over de opvang van dak- en thuislo zen in Amsterdam. Ds. Jan de Lief de, de oprichter van Tot Heil des Volks, was iemand die de gave had om door de buitenkant heen te kij ken en die daardoor ook de arme op zijn juiste waarde wist te schat ten. Arme mensen konden in zijn optiek rijker zijn dan 'rijken'. Jan de Liefde voelde zich rond 1855 geroe pen in de armste buurt van Amster dam aan de slag te gaan. Hij begon met bijbellezingen en stichtte scho len 'voor haveloze kinderen. Kinde ren zonder bezit'. Bijna honderd vijftig jaar later is de school is er nog. Er komen geen kinderen meer maar dak- en thuislozen. Introducés zijn welkom, zij betalen €3,-. Lieve Yasmin, hartelijk gefeliciteerd met je 8e verjaardag! opa, oma en Pluisje Hoera, onze buurtjes Rich Syl Kempers 12,5 jaar getrouwd! Van harte gefeliciteerd van B A verloren: zilv. herenketting, grove, ronde schakels; tel. 0182-618860 krijgbaar). Zaterdag 14 februari vindt vanaf 14.00 uur het kinder carnaval plaats voor de kleinste feestneuzen met clowns, chips, limonade en na afloop een leuk kadootje. Diezelfde dag is de jeugd vanaf zestien jaar 's avonds wel kom (in spijkerbroek) voor het Jeanscarnaval. Veel Krooshappers nemen dan een voorproefje op het echte carnavalsweekend. De liefde staat centraal tijdens dit feest op Valentijnsdag. Het echte carnavalsweekend gaat vrijdagavond 20 februari van start met het Bal Masqué. Dit bonte spektakel van (onherkenbaar) ver klede carnavalsvierders in -en met- diverse creaties is altijd een voor beeld van hoe carnaval hoort te zijn. De band Bar-B-Q zorgt voor de muziek. Op de zaterdagavond (de carnavalsvierder wordt na de optocht slechts een kleine rustpau ze gegund) wordt in een volle zaal in een boerenkiel het echte carna val gevierd tijdens het Boerenbal. Deze avond wordt doorgaans zó druk bezocht dat er voor niet-leden maar een beperkt aantal extra toe gangskaarten beschikbaar is. Deze zijn nog verkrijgbaar bij Primera Groenendijk aan de Koninginne weg. Op de zondagavond verzame len alle clowns zich om het 'lang leve de lol en de leut' vorm te geven tijdens het Clownsbal. Mede werking verleent de band TOF. Tot slot is er maandagavond onder het motto 'We gaan tot de bojum' voor de echt fanatieken onder de Kroos happers een gezellig afzakkertje te halen. Deze avond, die om 24.00 uur op een ludieke manier wordt afgesloten, is alleen voor leden toegankelijk. (Foto: Kkrooshappers)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14