KIJKAVOND SLUIT DIERENPROJÈCT AF WADDINXVEENS SCHAAK- TOERNOOI VOOR DE 50E KEER LEDEN KERNGROEP BEZOEKEN ETHIOPIË w DIPLOMAZWEMMEN STILTEVIERINGEN WISSELENDE VANGSTEN HSW KAARTAVOND GOUWE RIJDERS 176 PAARDEN- VOETJES CONCERT EXCELSIOR EN PARTYBAND VIJFDE BRIDGEMARATHON GEWELDIG SUCCES WADDINXVEEN/B OSKOOP Hart van Holland 11 februari 2004 pagina 15 Waddinxveen - Ter afsluiting van het dierenproject, waarmee de kinderen van de Rehobothschooi zich ruim twee weken hebben beziggehouden, werd vorige week woensdag een kijkavond georganiseerd. De vele (kleine en grote) bezoekers kon den het werk in de verschillende lokalen bewonderen. Elke groep had voor een pre sentatie van hun subthema gezorgd, zoals knuffel- en huisdieren, de dierentuin, pool-, en zeedieren, honden, papegaaien en uitgestorven en bedreigde diersoor ten. Een speur(puzzel)tocht door de expositie werd gewonnen door Inger Molenaar, leerlinge van groep 8. Er kan teruggekeken worden op een leerzame en gezellige periode. Op de foto de pooldieren van groep 4 (Foto: Rehobothschooi). Waddinxveen - In het Anne Frankcentrum vindt zaterdag 21 februari wederom een schaakactiviteit plaats. Voor de 50e keer inmiddels wordt dan, om 10.00 uur, het startschot geven voor het Drie-ronden-toernooi. De Waddinxveense Schaakvereni ging hoopt maximaal 100 schakers uit de omgeving en ver daar buiten te mogen begroeten voor het traditioneel gezellige toernooi. Alle deelnemers worden ingedeeld in een poule van vier personen waarna een ieder drie ronden van elk een uur per persoon per partij gespeeld zal worden. Het voordeel van deze opzet is dat zowel de clubschaker als de huisschaker mee kan doen. Een ieder wordt op sterkte ingedeeld. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- en kan aan de zaal voldaan worden. Opgeven tot 19 februari bij Barthold Jansen: 0182-610009 of Ton van Nieukerke: 0182-630594 of via Bbw.Jansen@planet.nl of tvniekerke@wxs.nl Waddinxveen - Twee leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen vertrekken woensdag 18 februari voor een reis naar Ethiopië. Zij zullen er bezoe ken brengen aan de projecten die door de Kerngroep (en Novib) wor den gesteund. Omdat het alweer enkele jaren geleden is, dat men sen van de Kerngroep Ethiopië hebben bezocht, heeft de Kern groep het initiatief genomen en Novib verzocht opnieuw een reis te organiseren. De reis vindt plaats van 18 februari tot 1 maart. Het eerste deel van de reis bestaat uit een bezoek aan Tigray; de meest noordelijke provincie van Ethiopië die grenst aan Eritrea. Sinds 1997 steunt de Kerngroep daar de Relief Society of Tigray (REST). Dit is een plaatselijke orga nisatie die samen met de bewoners werkt aan het bereiken van voed selzekerheid en het verbeteren van het natuurlijk milieu. Ook de ver betering van de gezondheidszorg en de watervoorziening maken deel uit van het werk van REST. Na jaren van grote droogte is er vorig jaar eindelijk weer eens voldoende regen gevallen in Tigray. De beide Kerngroepleden gaan er bekijken hoe de situatie er nu is en hoe het staat met de voortgang van de pro jecten. Na een eendaags bezoek aan de historische stad Axum bezoeken de kerngroepleden de hoofdstad Addis Abeba. In deze op meer dan 2000 meter hoogte gelegen stad steunt de Kerngroep de organisatie IHA-UDP die zich inzet voor de ver betering van de levensomstandig heden in een van de allerarmste krottenwijken. IHA poogt door het uitvoeren van een totaalprogram ma samen met de plaatselijke bevolking hen uitzicht te geven op een betere toekomst. De Kerngroepleden die Ethiopië bezoeken zijn Marjolein van der Linden en Huub Huijten. Marjolein is sinds een jaar lid van de Kern groep. Zij is een van de negen nieuwe leden die na de ledenwer factie vorig jaar de kerngroep zijn komen versterken. Marjolein ziet het als een uitdaging om Ethiopië te bezoeken en te ervaren hoe de mensen daar moeten leven. Huub Huijten is twaalf jaar lid van de Kerngroep. Toch is het ook zijn eerste bezoeK aan Ethiopië. Hij heeft na lang aarzelen besloten nu toch ook zelf maar eens te gaan kij ken wat het betekent te leven in een land met zo'n prachtige natuur maar zo'n grote armoede. De twee Kerngroepleden reizen in een gezelschap van tien personen. De groep bestaat verder uit een ver tegenwoordiger van een Novib- groep uit Venhuizen, een mede werker van het Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking Overijs sel, een drietal medewerkers van Zorginstellingen in Zwolle en Hen gelo, een Ethiopische, die meereist namens de Ethiopische organisaties in Nederland en een begeleider van Novib. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 7 februari gezwommen voor het A-diploma. Er waren 39 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Angelique Ros kam, Stefan Arnold, Amber Lak, Esmée van Soest, Demi Wassenaar, Caithlin Schouten, Michelle Radder, Bodhi Gundelach, Ronja Ciere, Serena Verweij, Pepijn de Jong, Niels de Rooij, Rick van Arkel, Mar- tijn van Kleef, Kaoutar El Mahdi, Jur Zijlstra, Daan Graveland, Amber Brem, Kors Visser, Chelsea Kemp- kes. Shannon Kempers, Rachel van Zanten, Lasse Lamoree, Max Bogers, Jurn van Dalsum, Michelle van Doorn, Maarten van Vliet, Jelte Ooms, Seren Ozbasi, Nick van Noort, Bart Schreuder, Brian van Os, Amy Stam, Lex van Ekris, Samuel Pacyk, Margreet van Gils, Wouter van den Berg, Jaco Louws en Shah- rog Rahim. Waddinxveen - In de Sint Victor- kerk wordt vrijdag 13 februari, 12 maart, 2 april en 14 mei om 19.30 uur korte vieringen gehouden in de sfeer van Taizé. ledereen is wel kom. Dinsdag 17 februari spreekt in de Immanuëlkerk om 20.00 uur Hans Geel over "hoe de kerk in het Westen het geloofsgoed bewaarde". De excursie naar Brug ge kan gezien worden als een ver volg op deze avond. Aanmelden kan bij Corrie Smallegange, tele foon 0182-614401. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 12 februari een kaartavond in de Unie aan de Kerkweg Oost 226. Inschrij ven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begint om 20.15 uur. Er wor den vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid van de vereniging te zijn; iedereen is welkom. Waddinxveen - Slechte vangsten wisselen goede vangsten af bij Hengelsportvereniging Waddinx veen. Zo werd in de negende wed strijd voor de wintercompetitie, in de Oude Rijn bij Koudekerk, heel slecht gevangen. Tien vissers vingen bij elkaar nog geen zeven kilo wit- vis. De uitslag is als volgt: 1. John van Elswijk, 2.370 gr; 2. Gerard Reijm, 1.820 gr; 3. Rinus Reichard, 1.310 gr. De tiende wedstrijd werd in de Amstel gevist, even voorbij Uithoorn. Waarschijnlijk als gevolg van de hoge temperaturen mid weeks, waren de vangsten nu wel behoorlijk. Gezamenlijk vingen dezelfde tien vissers nu 26 kilo. De uitslag: 1. John van Elswijk, 4.320 gr; 2. Wim Houtman, 3.520 gr; 3. Rob Jenner, 3.210 gr. De stand aan de kop is onveranderd: 1. Rob Jen ner, 16.340 gr; 2. Aat van Leeuwen, 15.530 gr; 3. Rinus Reichard, 14.860 gr; 4. Wim Houtman, 12.140 gr; 5. Herman Kraan, 11.050 gr. KERKDIENSTEN - 15 februari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord en Comm. Themaviering pastor M. Draaijers. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. D.H. Elderman; 11.15 uur Eucha ristieviering pastor W. v.d. Meer. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 14.00 uur gez. kerk dienst met de geref. kerk te Gouda in St. Janskerk te Gouda. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds, J. van Walsum; 18.30 uur Avondmaal Souburgh. De Bruggen-viering 11.00 uur drs. Jan L. Delhaas. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. W.D. Omta. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver en ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur dhr. Van Ommen; 18.30 uur Opvoering musical Jozef. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.C. Hardeman. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Boskoop - Onder de titel '176 paardenvoetjes' wordt op 14 februari de derde in de reeks minitentoonstellingen van verza melingen van Boskoopse kinde ren geopend. De 12-jarïge Kimberley de Lange houdt van pittige paarden met een ondeugende uitstraling. Dat geldt niet alleen voor echte paarden, maar vooral voor de 44 paardjes van haar verzameling. Vanaf haar zesde jaar is ze 'megapaardengek', zoals ze zelf zegt. De tentoonstelling is te zien tot en met zaterdag 13 maart. De reeks minitentoonstellingen brengt tot en met de zomer van 2004 iedere maand een andere jeugdige Boskoopse verzamelaar voor het voetlicht. Voor meer informatie: 0172-217756 of: info@boomkwekerïjmuseum.nl. Waddinxveen/Boskoop - Harmonie Excelsior heeft vrijdag 20 februari het traditionele winterconcert in de Ontmoetingskerk in Waddinx veen. Het concert begint om 20.00 uur, de entree is gratis voor dona teurs; overige belangstellenden betalen 5,-. Kaarten zijn verkrijg baar in de Ontmoetingskerk, die vanaf 19.30 geopend is. Naast deelname van alle geledin gen van Excelsior, de AMV-groe pen, het leerlingenorkest C- Akkoord en het harmonieorkest heeft de concertvereniging De Par tyband uit Gouda uitgenodigd om het publiek kennis tê laten maken met bijzondere blaasmuziek. De Partyband zal niet alleen het gezel lig samenzijn na het concert voor haar rekening nemen, maar ook tij dens het concert optreden, zowel solo als gezamenlijk met Excelsior. Voorzitter Peter van den Berg kijkt enthousiast vooruit naar het winterconcert: "Wij proberen steeds iets nieuws te brengen, dit jaar dus de kennismaking met een bekend dansorkest dat niet alleen muzikaal zijn sporen heeft ver diend, maar vooral ook op het vlak van entertainment. Zeker nu de volgende dag (21 februari) het car naval losbarst, leek het ons leuk om in de Ontmoetingskerk een extra feestelijke sfeer te creëren." Waddinxveen - Een record aan tal bridgers (86 paren) nam deel aan de Bridge Marathon van Bridgeclub Waddinxveen in het Anne Frankcentrum. De voorzit ter gaf om 10.00 uur het start sein, nadat het jongste paar -17 jaar - werd verrast met twee zakken drop, terwijl de oudste deelneemster Mevrouw. A.Hen driks werd begroet met een bos bloemen. In 12 uur tijd moesten de deelne mers 72 spellen spelen. In een zeer plezierige en sportieve sfeer werden de degens gekruist. De lunch en het traditionele stampot- en zuurkooldiner zorgden voor een goede afwisseling.Vermoeid, maar wel voldaan haalden alle deelne mende bridgers de finish. Toen begon het werk voor de wed strijdleiding om de scores middels de computer de berekenen. Om 22.50 uur kon de uitslag bekend worden gemaakt: Op de eerste plaatst eindigde het koppel Haks/Ravenhorst, score 62,9%. Twee de werd het koppel van Zijl/van Zijl score 62,3%. Op de derde plaats eindigden de heren Schipper en Bie- waldt score 60,0%, vierde werden R.Meijer en W. van Roon, score 60,5% en de vijfde plaats werd behaald door de heren A.Philip en Rijksen score 58,7%. Voor meer.informa tie over Bridgeclub Waddinxveen: 0182-611179 of: wvanouds- hoorn@hotmail.com.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15