j Rijden zoals u nog nooit gereden heeft... Met 7.660,- fiscaal voordeel voor VAN LEEUWIN QASHQAI: CROSSOVER VAIM DE TOEKOMST TOYOTA PRIUS C=Uj=iif=3nr \^i;=:ii—ii fii;=iir~iisT=i pagina 18 Hart van Holland 11 februari 2004 Coenecoop 260, Waddinxveen, 0182-621800 Prijs incl. BTW, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Leaseprijs (Toyota Lease) o.b.v. full operational lease, 48 mnd en 20.000 km per jaar, exd. BTW en brandstof. Gecalculeerd met 75% no-claim. Gemiddeld brandstofverbruik 4,3 L/100 km (23,3 km/L), C02 104 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. 355H Nissan pakt op de Autosalon van Genève uit met een spectaculair 4x4-model. De conceptauto Qashqai is een compacte crossover die mikt op de autokopers van de toekomst. De Qashqai is voorzien van een geavanceerd, elektronisch bestuurde vierwielaandrijving en is ontworpen om alle obstakels in het stedelijke gebied de baas te kunnen. Consumenten hebben een steeds actievere levensstijl en zoeken een auto die daarbij past. Ze willen de stoere uitstraling van een 4x4, het comfort van een traditionele sedan en genoeg ruimte om hun gezin mee te kunnen nemen. Daarbij moet hun auto onderscheidend zijn en uitstijgen boven de massa. Al deze eigenschappen zijn samengevoegd in de Qashqai. Hoewel de auto nog in een ontwikkelingsfase is, heeft Nissan de kopersgroep al duidelijk voor ogen: jonge mensen de, hun leeftijd in aanmerking genomen, succesvol carrière maken en in een stedelijke omgeving wonen. De Qashqai stelt deze groep in staat in het weekend op zoek te gaan naar ontspanning en avontuur - in welke vorm dan ook. De auto heeft daarom een ruim en flexibel interieur. Dankzij de innovatieve wegvouwbare stoelen, die individueel bevestigd zijn, kunnen zowel de wekelijkse boodschappen als de sportuitrusting en de fietsen gemakkelijk worden meegenomen. De flexibiliteit wordt verder vergroot door het ontbreken van de B-stijlen en de naar achter openslaande achterdeuren. Zodoende is de in- en uitstap erg gemakkelijk. Uiteraard heeft het ontbreken van de middenstijl geen nadelige gevolgen voor de structurele stevigheid van de carrosserie van de Qashqai. Het exterieur weerspiegelt duidelijk het nieuwe DNA van Nissan, dat we kennen van de Micra, de Primera en de 350Z. De uitgebouwde wielkasten van de Qashqai zorgen samen met de grote wielen voor een krachtig en functioneel uiterlijk. Maar subtiele designdetails zorgen ervoor dat het ontwerp niet te agressief overkomt. Deze conceptauto is het eerste model dat geheel werd ontworpen door de designstudio van Nissan Design Europe in London. Deze studio, die in januari 2003 de deuren opende, heeft als missie de Nissans van de toekomst voor de Europese markt te ontwerpen. Rally Raid Pickup Behalve de bijzondere Qashqai heeft Nissan op de stand van Genève de succesvolle Rally Raid Pickup staan. Met deze auto wonnen Colin McRae, Ari Vatanen en Giniel de Villiers vier etappes van de beruchte Dakar Rally van dit jaar. Uiteraard is ook de rest van het 'normale' Nissan- modellengamma te bewonderen. Voor de vermoeide bezoekers is op de stand een heuse relaxhoek ingericht. Een prachtig nieuw ontworpen, royale, comfor tabele auto aangedreven door een beproefd hybride-systeem (combinatie van benzine- en elektromotor). Vol technische snufjes: elektrische climate control, óók als de benzinemotor niet loopt. Elektronisch gecontroleerde Variabele Transmissie (E-CVT). En op elke Business Edition ook nog Smart Key, Bluetooth™ en een Full map DVD-navigatiesysteem met spraakherkenning. De extreem lage emissie en het ongelooflijk lage brandstofverbruik (1:23 volgens EC-norm) worden door de minister beloond met het schrappen van de BPM (minimaal 7.660.-). Vanaf €25.250,-/€460,-lease per maand.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18