Zevenhuizen - Moerkapelle Spaarweek in de Voorjaarsvakantie Initiatiefnemers visproject Nairobi ccco Nieuws Laatste deel Lokaal Initiatief 2002/2003: Lions Bankenproject Partners in Business v 7 f l Effecten Aandelenmarkten in mineur Gerard en Margreet Klijn: Rabobank De bank waar je lid van wordt \y Weeknieuwsm Agenda m pagina 2 Hart van Holland 11 februari 2004 6e jaargang nummer 251 Rabobank ttlema Deze week leest u het laatste arti kel van de serie over het Lokaal Initiatief. In juni 2002 heeft Pieter van Loon namens de Lionsclub Zevenhuizen, op de algemene ledenvergadering van onze bank, de doelstelling van het Bankenproject toegelicht; het leveren van een bijdrage aan de verbe tering van de leefomgeving in de ver schillende kernen van onze gemeente. De 2.500,- die de leden van onze bank vervolgens toebedeelden aan het project heeft er mede aan bijgedragen dat de eerste bank is geplaatst. Deze staat in het centrum van Moerkapelle (zie foto). Inmiddels zijn er nog twee banken aan geschaft. Deze zullen in de loop van 2004, in nauw overleg met de gemeen te, worden geplaatst in het centrum van Zevenhuizen en op een karakte ristieke plaats langs de Rotte. De ban ken vullen de behoefte aan zitgelegen heid voor mindervaliden in en dragen bij aan het versterken van de sociale contacten tussen inwoners en bezoe kers aan de gemeente. Dit jaar zal opnieuw het Lokaal Initia tief worden georganiseerd en zullen drie genomineerden op de algemene ledenvergadering hun plannen pre senteren. Volgende week kunt u op deze pagina hierover meer lezen. Zoals u in deze Hart van Holland heeft kunnen lezen zijn het Dorps huis Swanla en de Rabobank een samenwerking aangegaan. Eén van de activiteiten uit deze samenwerking is een gezamenlijke stageopdracht voor Dennis Voor brood. Dennis zal onderzoeken op welke wijze het Dorpshuis meer ondernemingen kan interesseren voor de faciliteiten van het Dorpshuis. Vanuit de Rabobank bieden wij naast de benodigde hardware, begeleiding en ondersteuning, ook ons netwerk van contacten aan. We wensen Dennis vanaf deze plek dan ook veel succes met zijn opdracht. Rob Beentjes,Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De Europese aandelenbeurzen had den het afgelopen week zwaar. Dat was vooral te wijten aan macro- economische tegenvallers uit de Ver enigde Staten, maar ook slecht bedrijfsnieuws drukte de stemming. In de Verenigde Staten stonden weer de nodige macrocijfers op de rol. Zo bleek de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal van 2003 te zijn gegroeid met 4%. Dat is een sterke groei, maar toch hadden analisten gemiddeld gerekend op nog een beetje meer (5%). Ook de ISM-index, indicator voor het producentenver- trouwen, bleef met een stijging tot 63.6 achter bij de marktverwachting (64.0). Verder zorgde een poederbrief die was gestuurd aan een Amerikaanse senator voor opschudding. De angst voor terro ristische aanslagen laaide daardoor weer op. Een en ander zorgde voor een keur aan koersdalingen, vooral voor dollargevoelige fondsen. Vooruitblik Deze week staan er weer de nodige bedrijfscijfers op het programma. Zo komen in Nederland vier hoofdfond sen met jaarcijfers. Dinsdag is het de beurt aan elektronicaconcern Philips. Een dag later is het de beurt aan che mieconcern DSM. Op donderdag staan er cijfers van was- en voedings middelenconcern Unilever en kan toorartikelenleverancier Buhrmann op de rol. Deze week zijn er ongeveer 1500 uit nodigingen verstuurd naar onze jonge klanten in de leeftijd van 0 tot en met 12 jaar. Alle jeugdige rekeninghouders die in de voorjaarsvakantie van 23 tot en met 27 februari de inhoud van hun spaar pot op hun rekening storten ontvan gen een leuke verrassing. De gehele week kunt u op beide kantoren terecht. Daarnaast zijn er leuke prijzen te ver dienen met de kleurwedstrijd. Is het u ook opgevallen in de editie Hart van Holland van vorige week? Op de achterzijde stond een pagina grote advertentie met als kop: Imani, voor de straatkinderen van Nairobi. Deze week brengt de Rabobank dit project graag nog eens onder uw aandacht. Niet alleen omdat het een goed project betreft, maar juist ook omdat de initiatiefnemers van dit project twee goede bekenden zijn van onze bank. Gerard en Margreet Klijn zijn getrouwd en woonachtig in Moordrecht. Gerard is firmant van Klijn CV, een groothandel in gereedschappen en bankiert al jaren bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapel- le. Margreet werkt ook in de zaak maar was tot 1997 de secretaresse van toen malig bankdirecteur Arno Lamot. Gerard en Margreet hebben zelf twee kinderen. Ze zijn zich zeer bewust van het feit dat miljoenen kinderen in ande re delen van de wereld in erbarmelijke omstandigheden moeten leven. Om een bijdrage te leveren aan een verbe tering van deze situatie, besloten zij vorig jaar om een sponsorwandeling te organiseren. Wat begon als een idee van kleine omvang, is inmiddels uitgegroeid tot een groot project. Gerard Klijn: "Begin maart starten wij met een aantal deelnemers de beklim ming van de hoogste berg van het Afri kaanse continent: De Kilimanjaro. Met deze beklimming vragen wij de Wilde Ganzen giro 40000 Stichting De Ondergrondse Kerk te Gorinchem (SDOK) giro 249300 l Internationaal Christelijk /Am Steunfonds, Hilversum (ICS) giro 70730 Onder vermelding: Imani Project Kenia. Grr a zeloot bet rok tra De Interkerkelijke organisatie voor ont wikkelingsamenwer king (ICCO) wordt de hoofdsponsor. voor u, van en door uw bank Indien u vragen heeft kunt u contact opnemen via telefoonnummer (0180) 637 383. aandacht in Nederland voor het project Imani. Dit project heeft tot doel de rea lisatie van een eigen viskweekvijver voor een opvanghuis voor straatkinderen in Nairobi, de hoofd stad van Kenia. Door het kweken van vis verschaft het opvang huis zich zelf in de eerste plaats een voedingsbron.Maar daarnaast krijgt het tehuis een permanente bron van in komsten. De gekweekte vis wordt name lijk ook verkocht op de plaatselijke markt. De inkomsten worden gebruikt voor onder andere de huisvesting en scholing van en de medische zorg voor 250 kinderen. Inmiddels hebben vele instanties in Nederland hun steun aan dit project verleend, zoals de stichting Wilde Ganzen, SDOK, ICS en Icco. Ook Minister van Ardenne van Ontwikke lingssamenwerking heeft haar steun betuigd. Het betreft echter een kostbaar project. Er is dan ook veel geld nodig. Elke bijdrage telt. Via mijn Rabobank doe ik dan ook een oproep aan u om dit project te steunen. Help ons de kinde ren van Nairobi helpen!" Gerard en Margreet Klijn zullen de redactie van deze pagina per satelliette lefoon informeren over de voortgang van hun reis. Wij zullen de reisverslagen van Margreet en Gerard op deze plaats publiceren. Bent u benieuwd naar hun bevindingen, houdt u deze pagina dan goed in de gaten. Bedrijven checken online brand preventie Verzekeraar Interpolis helpt bedrij ven uit de brand die advies nodig hebben bij brandpreventie. Op de website ZIEZO.biz staat een online brandpreventiescan. 'Brand is één van de belangrijkste schadeoorza- ken bij agrarische bedrijven. En voorkomen blijft altijd beter dan blussen', aldus Kees Goedhart van Interpolis. 'Naast het bieden van brandverzekeringen, helpen wij graag ondernemers met de brand preventie van hun bedrijf.' De brandpreventiescan is opgebouwd uit een aantal vragen die inspelen op de bedrijfssituatie. Naar aanlei ding van de antwoorden die de ondernemer geeft, volgt een advies om het bedrijf brandveilig te maken. Top tien notering Rabobank is negende geworden in de competitie van beste werkge vers van Nederland. Het onderzoek op initiatief van de Europese Unie is afgelopen maandag gepubliceerd in een aparte bijlage van het Finan cieel Dagblad. In het onderzoek is de mening van de medewerkers doorslaggevend. De Rabobank is het grootste bedrijf en de enige financiële dienstverlener met een top tien notering. Door de hoge waardering dingt Rabobank ook mee naar de Europese verkiezing voor beste werkgevers. De winnaar hiervan wordt op 27 april in Londen bekend gemaakt. ICS zal zorgdragen voor de monito ring en evaluatie. Spaarweek 23 - 27 februari Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Rabo ordertijn: Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabotijn: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2