OP DE FIETS NAAR DE NOORDKAAP z m DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE W.S.E.-JEUGD OP DE GROENE MAT T00S TURN TEAM WEER EERSTE JEUGDAFDELING W MOERKAPELLE pagina 16 Hart van Holland 18 februari 2004 Voetbal Deze keer Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Jan Ottevanger, marathonschaatser en fervent fietser, heeft het plan opgevat om samen met een vriend naar de Noordkaap in Noorwegen te gaan fietsen. Het is de bedoe ling dat deze tocht gesponsord wordt en de opbrengst is bestemd voor het KWF (Konin gin Wilhelmina Fonds), het fonds voor kankerbestrijding. In 1995 werd er bij Jan een kwaadaardige darmtumor ont dekt. Na een ingrijpende operatie en een lange herstelperiode werd hij genezen verklaard. Zijn wens was altijd om voor zijn 50e ver jaardag, hij wordt in maart 57, een lange fietstocht te ondernemen. De Noordkaap is voor hem de ultieme uitdaging en vanwege zijn ziekte ervaring vond hij het een mooi idee om op deze manier geld bijeen te zamelen voor het KWF. "Eén op de drie mensen krijgt te maken met deze ziekte. Het moet dus veel mensen aanspreken en dat blijkt wel, want ik krijg heel veel goede reacties op dit plan," vertelt Jan. Sinds afgelopen zomer is hij bezig met de voorbereidingen. "Eerst ben ik gaan zoeken op Internet. Daar vond ik een Duits boek over fietstochten in Noorwegen met veel informatie over afstanden en hoogteverschillen, maar ook over campings en fietsherstelplaatsen; informatie die heel essentieel is tij dens de tocht. Aan de hand van deze beschrijvingen ben ik een route gaan uitstippelen." Hij laat een klein geplastificeerd boekje zien. Een opsomming van plaatsen, afstanden, hoogteverschillen en kleine kaartjes met de route er op aangegeven. "Alles moet zo klein mogelijk, want we willen per per- Na veel afgelastingen door slecht weer kon de jeugd van WSE einde lijk de groene mat weer op. Bij de pupillen leek het tussen Jodan Boys E-8 en W.S.E. E3 op een gelijkspel uit te lopen. Maar Aop had nog een verrassing in huis. Hij scoorde vlak voor tijd de winnende 2-3. Voor E2 viel het doek al in de eerste helft. DONK E3 was gretiger en won met 0-5 E1 lijkt het scoren verleerd. Voet ballend doen zij niets onder voor de tegenstander, maar scoren is er niet bij. Zo ook tegen Nicolaas Boys E2 dat wel eenmaal het net wist te vinden. F1 gaf een 2-0 voorsprong tegen Soccer Boys F2 alsnog uit handen. Het werd 2-2. F2 verloor kansloos met 10-1 van Unio F4. D1 en D2 deden goede zaken. D1 haalde flink uit bij Zwammmer- dam; het werd 2-12. D2 ging op bezoek bij Be Fair D5 en ook zij wonnen vrij eenvoudig: 1-4. De meisjes junioren zijn op het goede spoor. Zij wonnen met 4-2 van de meisjes van Honselersdijk. C1 speelde de beste wedstrijd van het seizoen tegen DCV C1 dat tweede op de ranglijst staat. B1 en Xerxes DZB B1 waren lang gelijkwaardig. Totdat de teller op 0-2 stond. Daarna hield W.S.E. het voor gezien en mocht Xerxes DZB uitlopen naar 0-4. Bij A1 moest halverwege de twee de helft de scheidsrechter van het veld gedragen worden. Tussen de toeschouwers bevond zich een bevoegd scheidsrechter die de onwel geworden heer Van Ingen wilde vervangen. Zo kon de wed strijd worden uitgespeeld: 5-3 voor WSE. A2 begon voortvarend tegen Rohda'76 A2. Tot 1-1 ging het goed. Daarna vielen twee spelers geblesseerd uit en won Rohda'76 door de numerieke meerderheid met 6-1 soon niet meer dan 15 kilo bagage meenemen." Voor deze onderneming heeft hij een begroting gemaakt. Zijn kosten, inclusief een streefbedrag voor het KWF, bedragen 2,- per kilometer. De reis is totaal 4000 km. Terug reizen zij met het vliegtuig en ook dit is begroot. "We zullen alles zo veel mogelijk low-budget doen," vertelt hij "We kamperen in een tentje en zullen onderweg zo min mogelijk kosten maken." Hij heeft inmiddels een aantal spon sors gevonden voor het materiaal en ook financieel is er al veel geld toegezegd. "Ik ben al over de helft van het begrote bedrag, maar er is nog meer nodig." Op 16 mei zullen Jan en zijn vriend Wybo Spoelstra vertrekken. De eer ste stop is bij familie in Vaassen. Daarna gaat de reis verder via Ter Apel naar Duitsland en langs de kust van Denemarken. Na de over tocht naar Kristiansand vervolgt de route dwars door het onderste deel van Noorwegen en verder langs de fjordenkust. Zij zullen de eilanden groep Lofoten aandoen en vervol gens de snelweg naar de Noord kaap volgen, waar zij zes weken later, op 23 juni hopen te arriveren. "De overtochten zijn de grootste obstakels; als je een boot mist en er gaat er pas weer een de volgende dag, dan verlies je behoorlijk wat tijd." Voor de terugreis moeten ze eerst weer 250 km terugfietsen naar het vliegveld van Alta en daar na vliegen ze op 29 juni via Oslo terug naar Rotterdam. Alle gege vens over de reis staan op www.ijs- dub-eendracht.nl. Lieve Kelly, H.G. met je 7e ver jaardag. Liefs opa en oma en Dennis Met z'n B-diploma op zak, gaat Den nis zwemmen op z'n gemak! Goed gedaan!... papa mama en Robbert Opa, gefeliciteerd met je pensioen. Naomie en Dylan Arie - Nel de Vos 19-02 45 jr getrouwd. Gefeliciteerd! Waddinxveen - In Naaldwijk werd vorige week een poulewedstrijd gehouden in de turncompetitie. In poule 6 (verplichte oefenstof LOS) werd er een wedstrijd gehouden tussen Udi, CGV/Wilskracht, SJZ en TOOS. Voor Toos kwamen in actie Inge van de Meiracker,. Sharona Meijers, Sharon Smit, Nadia Koe- doot, Tamara Berends en Nathalie Knijnenburg. De wedstrijd begon op de toestellen balk en vloer. Op de balk werd stabiel geturnd. Met uitschieters van Nadia (8,10) en vooral Inge (8,50). Zij zorgden ervoor dat Toos op dit toestel de hoogste score behaalde. Op de vloer lieten de meiden van Toos zien dat ze niet veel voor elkaar onder doen. Alle scores lagen tus sen de 8,80 en 9,10 punten. Dit resulteerde in een tweede plaats op dit onderdeel. De wedstrijd ging verder op de toestellen brug en sprong. Op de brug met ongelijke liggers werd ook goed gepresteerd met 3 cijfers boven de 9 punten. Toch kwam Toos niet verder dan een vierde plaats op dit toestel. Op sprong ging het echter uitstekend. Hier zelfs 4 cijfers boven de 9 pun ten. Dit toestel werd terecht gewonnen. Na deze spannende strijd wist Toos nipt de organiseren de vereniging Udi voor te blijven en met de eerste prijs aan de haal te gaan. Moerkapelle - Bij de Moerkapel- se voetbaljeugd kwamen zeven teams zaterdag uit in competi tieverband, een score van 18 punten betekende een aanspre kend resultaat. A1 was vrij, maar versloeg in een oefenduel wel Hazers- woudse Boys met 5-1, terwijl B1 haar duel bij Sportlust geen doorgang zag vinden. C1 deed het uitstekend door thuis met 3-0 van Cobauw te winnen, waardoor de derde plaats op de ranglijst werd geconsolideerd. Taco Drost en Arco Verwey tekenden voor de eind stand, die al bij rust was bereikt. C2 hield bij Sportlust C5 tot rust met 1- 1 goed stand. Na een vervelend incident met de Sportlust grens rechter vlak voor rust, die het nodig vond een Moerkapelle speler te bejegenen, was C2 na rust van slag en verloor met 4-1. D1 werd na de winterstop twee poules hoger inge deeld, maar doet het ook hier uit stekend. Door goals van Richard Wondergem en Mike Bresijn werd verdiend met 0-2 gewonnen. E1 en E2 wonnen in hun nieuwe competi ties beiden voor de derde keer in successie, waardoor beide teams trots hun ranglijst aanvoeren. Na een 1-2 achterstand bij rust tapte E1 bij Floreant uit een ander vaatje en wist deze achterstand om te zetten in een 4-2 overwinning. E2 moest het tegen Sportlust eveneens van de tweede helft hebben. Na de 1-1 ruststand werden de zaken fors aangepakt en werd nog vrij een voudig uitgelopen naar een 6-2 winst. F1 en CVC Reeuwijk F2 voch ten een heel spannend duel uit, dat op 1-1 leek af te stevenen. In de slotfase zorgde Jeffrey de Wilde voor de winnende treffer, eerder scoorde Davey Jager de 1-1. F2, bestaande uit zeer jonge spelertjes, gaat van week tot week beter presteren. Bij BVCB werd na een spannend gevecht opnieuw aan het langste eind getrokken, eindstand 1-2. Vorige keer - Op de klassenfoto van de vorige keer (foto onder) is een reactie binnen gekomen waardoor veel namen bekend zijn geworden. De foto betrof de christelijke lage re school uit Zevenhuizen, waar schijnlijk in 1933. Het is geen speci fieke klas van de school, maar alle kinderen uit één gezin die in dat jaar op school zaten zijn bij elkaar op de foto gezet. Dat bespaarde op de kosten van de klassenfoto's voor de ouders! Voor de nog ontbre kende namen blijven uw reacties welkom. Op de bovenste rij van links naar rechts: Meester Wolfs- keel, Leens van den Broek, Co van der Wiel, Anna Molenaar, Gerda Reijm, onbekend, Sijgje van Helden en Mien Bruggeman. De tweede rij van-links naar rechts (beginnende links van het midden): Jan Hoog- eveen. Nel Hoogeveen, onbekend, Johanna Verburg Markus en Markus. Op de derde rij van links naar rechts, startend rechts van meester Wolfskeel: onbekend, Huib van den Dool, onbekend, Wim Bakker, onbekend, Wim Ver wey, Klaas Roos, Rinus Boone en een onbekende. Op de vierde rij van links naar rechts: Ingetje Bak ker (op de foto links van meester Wolfskeel), Aantje Roos, Anna van den Dool, Arie Verburg, Dick Ver- 'W vm>> wey, Bart Verwey, Tinus Verburg, Klaas Verburg en Bram Boone. Op de onderste rij van links naar ËHmeS rechts: onbekend, Jo Bakker, van Elswijk, van Elswijk, van Elswijk, Pietje Verburg, Regina Roos, Jan- nie van den Dool, Ag(?) van den Dool en een onbekende. Deze keer een oude klassenfoto van de christelijke lagere school te Moerkapelle. De foto dateert van omstreeks 1920. Waarschijnlijk betreft het de lagere klassen (1 en 2) van deze school. Veel namen zijn bekend, aanvullingen dan wel cor recties zijn zeer welkom. Op de bovenste rij van links naar rechts: Bram van der Spek, Dirk Bac, Daan van der Spek, Jan Dekker, Jaap Dekker, Daan Bac, Flip Ver- mulm en Jaap van der Spek. Op de tweede rij van links naar rechts: Jan van der Spek, Adrie Breedijk, Marie de Graaff, Janna de Graaff, Ploon Paul, Annie van der Spek, Inge Paul, Griet Breedijk, Inge de Graaf, Cor Vermulm en Simon Dekker (met lei). Op de derde rij van links naar rechts: Arie Bac, Cor Breedijk, Chris Vermulm, Frank Paul, Dek ker, Cor van der Spek en Arie van der Spek. Zittend op de grond van links naar rechts: Fie Bac, Jans Bac en Ploon Bac. De meester is Jan Cas- pers. Van iedere gepubliceerde klassen foto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moer- kapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00u en 22.00u, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16